Skocz do zawartości
Gość kabura

Need for Speed (seria)

Polecane posty

Ja wolałem NFS:MW i Underground od Shifta. Nie jestem hardkorowym graczem, w wyścigówki gram okazyjnie, a kiedy odpaliłem demo myślałem że będę mógł grać wyprzedzać przeciwników tak jak w Gran Turismo na konsoli*. Zdziwiłem się...i to bardzo, nie miałem co prawda pod ręką kierownicy ale na joypadzie ani razu nie zająłem miejsca na podium. Restartowałem wyścig raz po razie, ale najlepszym moim osiągnięciem było ukończenie go na 5 miejscu(!). Bardzo dobrze zrobiony został model jazdy, ale dla mnie aż za dobrze bo zbyt często wypadałem na zakrętach i przez to traciłem cenne sekundy. Gracze są agresywni więc nie ma z nimi lekko, bardziej przypominają chamów drogowych niż miłych kierowców z wspomnianego Gran Turismo. Kto uzna to za plus ten uzna, ja tymczasem z nowym Need for Speedem daję sobie spokój...

*W GT wyprzedzam przeciwników wpadając na nich bokiem na zakrętach, wtedy oni zostają spychani z trasy na bok a ja szybko wciskam gaz i śmigam do przodu :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*W GT wyprzedzam przeciwników wpadając na nich bokiem na zakrętach, wtedy oni zostają spychani z trasy na bok a ja szybko wciskam gaz i śmigam do przodu :).

I to jest ten wasz "Real Driving Simulation" :laugh: :laugh: :laugh:

Wszyscy wiedzą, jak jest w RFie, że nie ma celowych kraks, bo źle się to kończy.

Shift zaś nie jest simem. I tak łatwo go opanować w porównaniu do rf, gdzie trzeba maasę czasu jeździć, żeby mieć jako-takie czasy, nie widzę lig?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest ten wasz "Real Driving Simulation" :laugh: :laugh: :laugh:

Widzę że ktoś tu ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem, nie wiem gdzie w moim poście odnalazłeś moją opinię o wielkości realizmu w Gran Turismo .Bardziej chciałem przekazać że gra jest zbyt realistyczna i lubię sobie pojeździć od czasu do czasu w takie Gran Turismo i przynajmniej nie wpieniać się że na żadnym poziomie trudności nie mogę wygrać wyścigu. Jednym się podoba ten shiftowy realizm a drugim nie, i ja jestem ten drugi(tak żebyś zacyknął).

Edytowano przez mTz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Altair1404

Shift jest bardzo fajny, nawet przypomina troch Pro Street (wg. mnie najlepszą część serii). Denerwują mnie w nim tylko dwie rzeczy:

1. Sprzętożerność i słaba optymalizacja- przed wymianą sterowników mój brat przeszedł na wysokich, a gdy zainstalowałem nowe stery już na wysokich nie dało się grać.

2.Brak muscle carów i Toyoty Supry. No co jak co, ale Supra od UG1 była w zestawie aut i przez wielu (w tym mnie) została uznana za auto kultowe. A tu w Shift tylko jakaś nędzna Corolla AE86. :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Słaba optymalizacja.Człowieku rozbrajasz :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: .Zagraj Sobie w Undercover'a to zobaczysz jak tam jest słabo zoptymalizowany kod.

2.Muscle Car-widziałeś może,żeby po torach i wyścigach Le Mans jeździły Muscle Cary?Zastanów się.Shift to jest teraźniejszość,jeżeli chcesz przeszłości wracaj do Pro Street'a

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Słaba optymalizacja.Człowieku rozbrajasz :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: .Zagraj Sobie w Undercover'a to zobaczysz jak tam jest słabo zoptymalizowany kod.

Akurat kolega ma rację. Z Shiftem masa osób ma problemy, jeśli chodzi o optymalizację. Ja też miałem takie problemy, a sprzętu nie mam kiepskiego, aczkolwiek mi NFS tak napsuł krwi, że gdy wreszcie ustawiłem grafikę, tak aby gry nie wyrzucało do windowsa, to po 2 dniach grania zaczął się blue screen pokazywać co 3 wyścigi... Fakt taki, że Undercovera mi wywaliło z 2 razy, ale tam za to co chwile mapy doczytywały i gra zwalniała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Altair1404

Faktycznie Undercover działa gorzej, ale Shift działał mi ok, a po zmianie sterów na najnowsze już muli, więc chyba nie powiesz mi Evunio, że to jest dobra optymalizacja. A co do muscle carów to w Pro Street też były wyścigi torowe, a jakoś dało się zrobić Dragi dla klasyków. Co do Supry, jeśli od samego UG1 był Skyline, to czemu zaprzestano Supry, która była bardzo dobrym wozem.

EDIT. W Gridzie też są wyścigi Le Mans, a jakoś dało się umieścić tam Muscle i nikomu to nie przeszkadza. A w Juiced i Juiced 2 grałem i powiem, że wcale mnie nie zachwyciły.

Edytowano przez Altair1404
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, wie ktoś może czy jest jakiś sposób żeby przypisać klawisze rozglądania się po kabinie do D-Pada w kierownicy?

Zauważyłem, że w folderze z grą jest coś takiego jak ControllerDefaults i tam próbowałem coś kręcić i prawię się udało ale coś poszło nie tak..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z logowaniem się do trybu multi w Need for Speed Shift. Podczas logowania na moje konto wyskakuje mi informacja, że podany klucz cd jest już zarejestrowany i cofa mnie do poprzedniego menu. Jestem pewien, że podaję prawidłowy e-mail i hasło a gra dalej nie chce mnie połączyć z EA Nation. Dodam jeszcze informację, że posiadam oryginalną grę i zarejestrowałem ją właśnie pod to konto, którym się loguję do EA. Bardzo proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam że Undercover to kiepska gra po pierwszym odpaleniu miałem ją na dysku chyba z 10 minut ale hcyba dam jeszcze jedną szanse i spróbóję, zwłaszcza że mogę z EA Store za friko ściągnąć... Ale gdybym miał jąk upić to chyba wolałbym prezejść kolejny raz Carbona czy imho najlepsze z 'plastikowych' NFS'ów - Most Wanted. A na zawsze najlepszym pozostanie Porsche, Shift jest dobry, nawet bardzo, po nadchodzącym od Criteriona też się dobrej rozrywki spodziewam ale reklamówka producenta z Zuffenhausen pozostanie u mnie tą najlepszą forever... Szkoda że wersja na PSX to cakiem inna gra, tak se chciałem w to na PSP pograć...

Edytowano przez igor8472
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Altair1404

Cofam wszystko co wcześniej powiedziałem. Po zainstalowaniu DLC już nie ściana, a poza tym mam 5 nowych fur w garażu, których w podstawowej wersji mi brakowało. Gratulacje EA.

Toyota Supra i Dodge Charger RLZ. :D

Edytowano przez Altair1404
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio postanowiłem sobie spróbować ponownie Pro Streeta (za pierwszym razem się od gry odbiłem i na dysku pobyła może ze 30 minut :-) i powiem że to TEN NFS jest da mnie genialny i najlepsze w co grałem od czasu Porsche (do shifta cat czas się przymierzam :-). Bardziej mi odpowiadają jednak poważniejsze ścigaki i jazda po torze niż ziomalskie klimaty. Autka chyba nawet epiej niż w Gridzie zrobione, tam często sąbe tekstury maskuje bloom czy inne HDR-y tu autka są zrobione jak w TDU. Dobry, model jazdy ale na tyle przyjemny że i na padzie śmiga się dobrze po wyłączeniu wszystkich ABS-ów etc. (choć trudniej niż w Gridzie), bardzo fajnie zrobiony tuning auta z wreszcie dziaającym Autosculpt-em, tunee aerodynamicznym i telemetrią robioną na bieżąco. Od tygodnia prawie nie gram w nic innego :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie jedziecie po tym Undercover, jest aż tak źle? Jak dotąd grałem tylko w Carbona i bardzo mile go wspominam, nie był może zbytnio rozbudowany, ale grało się przyjemnie, dlatego mam zamiar kupić najnowszego NFS, sporo przesiedziałem w internecie (ok. 30 min. :-D) wertując strony o Undercover, znalazłem tam, całą masę pozytywnych i już trochę mniejszą masę maga-pozytywnych komentarzy na temat tej produkcji, nie oczekuję po niej zbyt wiele, może przez santyment do NFS: Carbon :huh:, ale mam dobre przeczucia, a co ja tutaj widzę:

Undercover to według mnie kaszanka, odgrzewany kotlet po Most Wanted i Carbonie

Też uważam że Undercover to kiepska gra po pierwszym odpaleniu miałem ją na dysku chyba z 10 minut

no cóż zostaje mi tylko zagrać...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojojoj... oświeciło mnie. Co ja chciałem zrobić? Masz tu całkowitą rację Spilner, to co ostatnio dowiedziałem się o tej grze... nie przyniosło już pozytywnych komentarzy, tym razem z mojej strony. Po przeczytaniu recenzji w CDAction (więcej już żadnej recenzji nie pominę) zamurowało mnie, w negatywnym tego słowa znaczeniu. Ponoć w grze podczas wyścigu wczytuje się mapa (absurd!), gra niestabilna, cienka fabuła. Ale nie to było najgorsze. Gameplaye, całkowita kopia z Carbon'a, naprawdę, producenci się nie popisali. Byłem o krok, od popełnienia ogromnego błędu, jakim byłoby zakupienie tej... produkcji :/. Na szczęście, nie się nie stało (z waszą pomocą, ma się rozumieć), a zamiast w NFSa, zainwestuję w Burnout Paradise.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dobrze. Nie dość, że większość gry jest totalnie schrzaniona, to załamują same nielegalne wyścigi w dzień. Nie dość, że przez to opadł klimat z pierwszym części, to jeszcze ogólnie beznadziejne rozwiązanie. To jest załamujące doczytywanie obszarów. W TDU jest jakieś 100x większy świat i nic w nim silnik nie doładowuje. Kupuj Burnout - podobno światny ja sam go sobie kupię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...