Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RaZzzZoR

Moja słaba strona czyli jaki zasilacz kupić?

Polecane posty

Witajcie

Składam PC i dumam własnie nad zasilaczem:

- Asus Z97-K, Intel Z97 Chipset

- Intel Core i5 4690K Quad Core overclocked 4.6GHz

- 8GB Corsair Vengeance Pro 2133MHz DDR3

- Gainward NIVIDIA GTX960 Phantom 2GB

- Seagate 3TB

- Corsair 240GB Neutron XT

z czasem napewno dojdzie ram no i myslalem nad 600W Corsair Builder Series CX ale mam wątpliwości

poradzicie coś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu słabych stron widzę trochę więcej (płyta główna ze słabą sekcją zasilania, pewnie nieco przepłacony RAM, karta graficzna z krótką gwarancją, czy SSD o wątpliwej opłacalności). Procesor jak rozumiem planujesz podkręcać? Tak w ogóle, to chyba wolałbym zrezygnować z SSD lub OC i zmieścić GTX 970.

Co do zasilacza, to: Smarta SE 530W, Antec VPF 550, CM G550M, Antec TPC 550, Supremo M1 550.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu słabych stron widzę trochę więcej (płyta główna ze słabą sekcją zasilania, pewnie nieco przepłacony RAM, karta graficzna z krótką gwarancją, czy SSD o wątpliwej opłacalności). Procesor jak rozumiem planujesz podkręcać? Tak w ogóle, to chyba wolałbym zrezygnować z SSD lub OC i zmieścić GTX 970.

Staram się jak mogę biorąc pod uwagę że nie mam wolnej ręki tylko składam to z bratem i dla niego co nie jest naprawdę łatwe. Jeżeli masz jakieś propozycje o wiele łatwiej byłoby go przekonać gdybym miał argument że fachowiec tak doradził.

Na SSD mu najbardziej zależy więc nie sądzę żeby z niego zrezygnował.

Wszystko składamy w jego sklepie tam w Anglii http://scan.co.uk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asus Z97-K, Intel Z97 Chipset
MSI Z97-G43 ma mocniejszą sekcję zasilania. Co prawda brakuje jej złącza M.2, ale skoro od razu bierzesz duży dysk SSD na SATA, to zbytnio Ci się ono nie przyda. Ewentualnie możesz dorzucić np. do GA-Z97 Gaming 3.
Gainward NIVIDIA GTX960 Phantom 2GB
Przykładowo MSI ma zbliżoną cenę, ale 3-letnią gwarancję.
Seagate 3TB
Mógłbyś nieco przybliżyć, do czego ten dysk będzie używany? Mnie to co prawda nic nie powie, ale pewnie ktoś byłby w stanie doradzić coś więcej.
Corsair 240GB Neutron XT
Dużo taniej jest BX 100 250GB (a niewiele drożej wersja 500GB) - jeżeli SSD będzie używany do normalnej pracy z komputerem, to raczej nie ma sensu dopłacać do czegokolwiek lepszego. Z nieco droższych konstrukcji jest np. Samsung 850 EVO (5 lat gwarancji), a 10 funtów ponad ceną Corsaira jest 850 Pro, czyli obecnie topowy SSD na SATA z 10-letnią gwarancją.
8GB Corsair Vengeance Pro 2133MHz DDR3
Tutaj poległem i nie chce mi się szukać jakiejś ciekawej alternatywy, ale generalnie dobrze by było, żeby pamięci miały niskie radiatory, bo wysokie mogłyby kolidować z coolerem CPU (masz już w planach jego zakup?).
Wszystko składamy w jego sklepie tam w Anglii http://scan.co.uk
Generalnie to wyszukiwarkę ta strona ma pierwsza klasa, nawet ta z moreli się chowa. Byłoby bardzo wskazane, żeby ktoś potwierdził, czy wybrane przeze mnie podzespoły mają sens.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i teraz to ja jestem ubrany w argumenty. dziekuje ci bardzo serdecznie.

- Co do Gainward-a przypuszczam przekonal go darmowy wiesiek.

- Dysk naprawde nie wiem czemu taki duzy nie pytalem ale widocznie kazdy ma swoje zboczenia heh

- SSD wgl wysiadam jest moj pierwszy zakup a nikt konretnie nie mowi nigdzie co brac tak naprawde. wiec tu ci ufam na slowo i ta gwarancja przekonuje

- Chlodzenie do procka myslalem nad czyms z be quiet

- ram to tam pół biedy ważne że go przekonałem do jego ilosci.

tez jestem tego zdania, sklep maja naprawde super.

dziekuje ci jeszcze raz wezme wszystkie rady pod uwage

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Gainward-a przypuszczam przekonal go darmowy wiesiek
Przecież łiczer jest dołączany również do MSI (i ogólnie chyba wszystkich GTX 960/970).
Dysk naprawde nie wiem czemu taki duzy nie pytalem ale widocznie kazdy ma swoje zboczenia heh
Tylko jeżeli to ma być po prostu magazyn na dane, to pewnie WD Red byłby nieco bezpieczniejszym wyborem (ale że dzieli je kilkanaście funtów różnicy, to lepiej poczekać na kogoś obeznanego).
SSD wgl wysiadam jest moj pierwszy zakup a nikt konretnie nie mowi nigdzie co brac tak naprawde. wiec tu ci ufam na slowo i ta gwarancja przekonuje
Mam nadzieję, że mówisz o EVO, wersję PRO podałem tylko jako ciekawostkę.
Chlodzenie do procka myslalem nad czyms z be quiet
Dark Rock jest ok. A tak właściwie, to jak wygląda sprawa z obudową?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- o tym wiedzminie to nie wiedzialem nawet heh ja biore na ps4

- napewno na dane ale upiera sie ze najbardziej niezawodne sa seagate, nic nie zrobie.

- tak tak ten samsung evo wezme mu

- obudowa czarna magia bo pewnie musi to ze swoja przedyskutowac heh ale mam nadzieje jakis midtower - ten mi wpadl np strasznie w oko

Czysta ciekawość normalnie uderzam w DDR3 ale tak na marginesie jak z DDR4 dzisiaj stoimy? ceny nie sa takie az straszne

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na tym dysku 3 TB miałyby być instalowane gry/programy to sugerowałbym raczej wzięcie dwóch dysków (1 TB na programy/gry (WD Blue/ST1000DM003) + 2 TB na magazyn danych (ST2000DM001/WD Red)). Jeśli musiałby to być jeden dysk - to patrząc na statystyki padów dysków o tej wielkości to dopłata do WD Black może miałaby sens.

@webtom

Wybacz, jestem dzisiaj po jedenastogodzinnym spotkaniu w sprawie generowania automatycznych raportów. Może i jestem w zeszłym tysiącleciu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro podkręcanie odpada, to zmień płytę na B85 albo H97 (np. MSI H97 PC Mate) i weź opłacalniejszy procesor, jak i5-4590 lub 4460.

Weź też porządniejszą obudowę jak Zalman Z3 Plus, opłacalniejszy zasilacz w rodzaju Fractal Designa (tamten Antec jest dobry, ale stary) i zobacz ile zostanie ci pieniędzy po wywaleniu coolera, może starczy na GTX 970.

Edit: No i RAM 1600MHz CL9 zamiast 1600MHz CL11: http://www.scan.co.uk/products/8gb-%282x4gb%29-corsair-ddr3-xms3-pc3-12800-%281600%29-non-ecc-unbuffered-cas-9-9-9-24-165v

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś racje. Po prostu jeszcze nie wierze ze zmieściłem się poniżej 800funtów. Człowiek uczy się całe życie. Jesteś koksu. Dziękuje ci. Brat się posika jak się dowie że 970 zmieści. Pozdrawiam i już nie mogę się doczekać jechać tam i to składać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...