Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

czapix

Programowanie C zadanie

Polecane posty

Mam do napisania program w czystym C i chciałbym sie zwrocic z pomoca, jeżeli ktoś ma czas i ochotę na napisanie go, bo ja nie mam pojęcia jak się za to zabrać.

Oto treść zadania:

Dany jest plik tekstowy, który w każdej linii zawiera pewną (niezerową) ilość liczb rzeczywistych rozdzielonych pewną (zmienną) liczbą spacji. Napisz program, który prosi o podanie nazwy pliku, odczytuje tę nazwę ze standardowego wejścia, a następnie otwiera ten plik, odczytuje jego zawartość i tworzy nowy plik o nazwie "xxx_mod.txt", gdzie "xxx" jest rdzeniem nazwy pliku wejściowego (bez rozszerzenia). W nowym pliku każdej linijce starego pliku odpowiada linia zawierająca informację o liczbie danych liczb w linii oraz podaje liczbę najmniejszą i największą . Informacja ta może mieć na przykład format:

"n = 5, min = 0.01, max = 1005,72".

Z góry dzięki face-smile.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpalić z C skrypt perlowy, będzie tego ze 3 linie kodu biggrin_prosty.gif

Moze glupie pytanie ale co to jest skrypt perlowy?

To tak nie działa. Napisz z czym konkretnie masz problem, a postaramy się pomóc. Nikt nie napisze za Ciebie zadania.

Kolejne linie można odczytać za pomocą funkcji fgets(). Potem można to sparsować za pomocą scanf()

Moj kod narazie wyglada tak i dalej nie wiem jak to ugryzc,jestem poczutkujacy w C:

int main()

{

FILE *plik;

char nazwa[100];

float x;

printf("podaja nazwe pliku: ");

scanf("%s",&nazwa);//wczytanie nazwy pliku

plik = fopen(nazwa, "r");//otwarcie pliku o nazwie podanej przez uzytkownika

return 0;

}

Pisanie "byle jak, na kolanie" nawet początkującym nie za bardzo przystoi. Do poprawnego pisania postów mógłbyś się nieco przyłożyć. - MD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że wiesz, jak działają pętle.

Na dobry początek możesz skorzystać ze wspomnianej funkcji fgets i w pętli

while (fgets(...) != NULL)

(gdzie oczywiście zamiast ... musisz wstawić odpowiednie parametry) wczytywać kolejne linie z pliku i np. je wypisywać na standardowym wyjściu, żeby zobaczyć czy wszystko się zgadza.

Tak przy okazji:

  • otwarty plik wypadałoby zamknąć
  • wcale by nie zaszkodziło zabezpieczenie się przed przepełnieniem bufora w funkcji scanf (tak jak w przykładzie tutaj)

Moze glupie pytanie ale co to jest skrypt perlowy?
Perl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...