Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lazzerlazzer653

Rozwiązany: The Elder Scrolls IV: Oblivion - OBSE loader (unknown version of Oblivion)

Polecane posty

Witam,

Ostatnio kupiłem sobie antologię The Elder Scrolls, a dziś postanowiłem zainstalować Obliviona. Aby móc pograć w jakieś fajne mody ściągnąłem Oblivion Script Extender i tu pojawił się problem.

Zainstalowałem OBSE, wszystko poszło dobrze, jednak kiedy próbuję uruchomić grę poprzez "obse_loader.exe" wyskakuje mi następujący błąd:

ELacR69.png

Poszperałem trochę na forum i znalazłem taki oto temat:

http://forum.cdactio...howtopic=220649

Niestety zasugerowane przez forumowiczów odpowiedzi nie pomogły mi w naprawieniu tego problemu, dodam, że mój Oblivion ma aktualną wersję oznaczoną numerkiem 1.2.0.410 (a więc taką jaką podają na stronie OBSE)

Skoro gra jest z antologii, to posiada wszystkie dodatki z pełnym spolszczeniem.

Wydaję mi się, że winowajcą jest właśnie spolszczenie, przez które OBSE nie potrafi odpalić Obliviona, ale nie mam bladego pojęcia jak zabrać się za naprawę problemu. Jeśli ktoś miał taki problem będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Na wszelki wypadek załączam również log od OBSE

crc = 9E284932

You have an unknown version of Oblivion. Please check http://obse.silverlock.org to make sure you're using the latest version of OBSE, then send an email to the contact addresses listed in obse_readme.txt if this version is not supported in the latest release. (CRC = 9E284932)

checksum not found

Pozdrawiam i dziękuję z góry za pomoc.

Zapoznaj się z zasadami nazywania tematów w Pomocnej Dłoni + zły dział. -- Artius

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System? Według tego:

You need to have DirectX 9.0c for OBSE to work. Any Windows later than Vista do not come with all the files necessary for some programs to work. If you have issues with OBSE on a freshly installed OS, try downloading and installing the DirectX 9.0c End-User Runtime

nie działa na niczym wyższym niż vista, jednakże u mojego kumpla również na viscie nie działało. Także spróbuj tego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tę chwilę OBSE nie działa z Oblivionem z polskiego wydnia Antologii, nawet angielska wersja. Cenega coś namieszała w plikach .exe.

Jakiś czas temu przekazałem jednemu z autorów OBSE potrzebne informacje i sumy kontrolne CRC, na razie pozostaje czekać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od klasycznych wydań różni się tym, że nie wymaga płyty w napędzie. Wiązało się to więc ze usunięciem tego DRMu, a więc modyfikacją pliku .exe, i OBSE już nie rozpoznaje poprawnie tego pliku.

W "zachodnich" wydaniach Antologii jest prościej, szczególnie że tamte wydania mają kody Steamowe także do Morrowinda i Obliviona oprócz płyt w pudełku. W polskim wydaniu klucz Steamowy jest tylko do Skyrima, z niewyjaśnionych powodów nie dołączono pozostałych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to taka sztuczka. Tyle że wersja steamowa również nie wymaga płyty a z nia działa. Nie znam sie na szczegółach jednakowoż skoro obsługuje bezpłytowego steama to i powinno bez płytową wersje z antologii no chyba że cenega postanowiła stworzyć koło na nowo i zrobili zupełnie nowy plik.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oblivion na Steama trafił już dawno temu i twórcy OBSE mieli czas zaktualizować program.

OBSE rozpoznaje pliki najprawdopodobniej przez sprawdzenie sumy kontrolnej CRC (stąd w komunikacie błędu CRC nierozpoznanego pliku). Wystarczy jakakolwiek zmiana w pliku, a CRC się zmieni.

OBSE już się prawe nie rozwija, wersja 0021 wyszła pod koniec 2013 roku i od tamtego czasu nie było aktualizacji, część twórców już nie moduje, a jak dotąd nikt z naszego polskiego podwórka nie kwapił się napisać do twórców OBSE. Ja sam nie posiadam Antologii, ale pozbierałem dane (sumy kontrolne poszczególnych plików i raporty zebrane przez userów innego forum) i skontaktowałem się z twórcami jakieś 2 tygodnie temu w tej sprawie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlatego drogie dzieci nie czeka się z kupnem gier jezyk2.GIF Szczerze wątpię czy odpowiedzą, od wyjścia skyrima sporo osób olało obliviona i przerzuciło sie na skyrima albo wróciło do morrowinda. Oblivion jest najsłabsza częścia i ludzie w niego grali bo nie było innego The Elder Scrollsa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...