Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Marek Lenc

Kalambury

Polecane posty

Mam nadzieję, że zagadka nie sprawi jednak wiele trudności, bo wg mnie wydaje się być raczej prosta. :P Ale łatwo tak mówić, znając odpowiedź.
Widzisz teraz jak to jest po tej drugiej stronie ;) Widzisz te wszystkie pudła i się zastanawiasz: dlaczego oni jeszcze na to nie wpadli? Przecież to takie logiczne :P... A właśnie:

Smug wg. antyfana ? ^^

Pudło ;)!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze, co mi przyszło do łba, to pokój wersalski (ew. spokój wersalski), bo facet siedzi na kanapie/sofie/wersalce, a w dodatku ma ją tylko dla siebie (stąd spokój), o historycznym znaczeniu nie wspominając. Ale, jak zawsze, mogę się mylić. :)

W sumie można uznać- chodziło o traktakt wersalski ;) POLIPOLIK, czekam na nowe hasło :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie można uznać- chodziło o traktakt wersalski ;) POLIPOLIK, czekam na nowe hasło :)

Kurde, specjalnie nie napisałem "traktat", bo nijak mi nie pasował do rysunku, za to "pokój" się da wcisnąć wszędzie. :) No, ale nic to, udało się zgadnąć i jest git.

Pomysł postaram się podrzucić jak najszybciej. Let's think!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym pamiętał, że było kiedyś coś takiego jak pokój werslaski, to pewnie wykorzystałbym to hasło, zamiast traktatu. :P Ale jako że na historii przerabiamy I wojnę światową... ;] W ogóle to gratuluję Polipowi, bo chyba jeszcze tego nie zrobiłem? Teraz zobaczysz, co to znaczy wymyślać rebusy. ;>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro przerabiacie I Wojne Swiatowa, powinienes juz wiedziec o pokoju wersalskim, bo wiazal sie on z koncem walk o niepodleglosc USA. :]

I wydaje mi sie, ze coraz bardziej pokretna logika towarzyszy tworcom zagadek, a polipolik do normalnych tez nie nalezy, wiec pewnie znowu bedzie "latwo inaczej" :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle to gratuluję Polipowi, bo chyba jeszcze tego nie zrobiłem? Teraz zobaczysz, co to znaczy wymyślać rebusy. ;>

A dziękuję za gratulacje, pomysł na rebusa już Markowi (panu Markowi?) wysłałem, choć nie wiem, co na to powie. Bo najpierw usiłowałem coś wykminić na siłę, ale tak to nigdy nie wychodzi i czekałem na wenę - w końcu przyszła. Raczej nie będzie łamania mózgownicy. :P

polipolik do normalnych tez nie nalezy, wiec pewnie znowu bedzie "latwo inaczej" :)

O dziwo, zdaje się, że będzie prosto, chociaż miałem taki pomysł na naprawdę poryty rebus - jednak po pewnym czasie sam przestałem się orientować, o co w nim chodzi, więc zaproponowałem coś ludzkiego. I dziękuję za komplement! :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...