Skocz do zawartości

Nextgeny vs PC


sruba66

Polecane posty

Wierzcie, naprawdę, robienie full wypasionego lewelu daje nieraz więcej frajdy niż samo granie. Każdy może coś zrobić. To jest kurna piękne.

A edytor w FC2? ma być na wszystkich platformach...nie wiem jak jest z innymi grami, bo nie mam żadnej konsoi (nie licząc game boyaa color'a :P ) ale przymieżam się do zakupu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
  • Odpowiedzi 981
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Witam

Czy lepiej kupic xbox-a 360 arcade czy inwestowac w kompa (Intel Celeron D 3,06 GHz, 2 Gb RAM, Geforce 9600 GSS) ??

Kasy na x jeszcze nie mam (ale swięta i urodziny niedługo:d) Wiec co kupic ?? Co sie bardziej opłaca i gdzie są lepsze gry (Gram w FPS-y, wyscigi i platformówki ) ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W strzelanki zdecydowanie lepiej grac na PC. NA Xboxa sa podobno wolniejsze. Jesli przede wszystkim grasz w strzelanki to kup PCta. A jesli we wszystko po trochu to polecilbym Xboxa (ze wzgledu na to, ze na x wychodzi wiecej gierek).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sie bardziej opłaca i gdzie są lepsze gry (Gram w FPS-y, wyscigi i platformówki ) ??

Gry to kwestia gustu, nikt nie będzie w stanie doradzić Ci w sposób całkowicie pewny. Musisz sam przejrzeć biblioteki tytułów i wybrać te najbardziej zbliżone do Twoich upodobań. Kwestia opłacalności, tu jest raczej porównywalnie, ponieważ wybierając konsolę, zaoszczędzone pieniądze wydasz na gry, wybierając PC, prędzej lub później, a raczej prędzej będzie musiał wymienić komponenty. Koszta są praktycznie identyczne, płacić i tak musisz, niezależnie od wyboru konsoli, czy PC.

Wygoda, jeżeli masz odpowiedni TV [można grać na zwykłym 29 calowy "kineskopie", monitorze ale komfort 40 LCD i "magia" HD odpada, oczywiście podkreślam, iż można, ale ;) ] to bierz Xbox360, jeżeli nie kusi Cię filozofia "konsoli", bierz PC, zwłaszcza, że masz tu praktycznie identyczny wybór gier, niektóre pojawiają się później, ale jednak są na tą platformę wydawane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer i tylko komputer.

Gdybym mial konsole, to moglbym uzywac ja tylko jak bym byl sam, bo mam jeden telewizor ( to tak jakbym nie mial PC ). Mialem PS, i N64. PS mi sie nudzilo po jakims czasie, tak samo N64 ( mialem tez wtedy PC ). Po graniu na Nintendo z ulga wracalem do PC.

Kupie konsole, pogram i sie zuzyje. Gry za 200 zlotych nowe. A edycji tych starszych gier jest niewiele, jesli sa.. to zbyt stare. Ogladanie filmow, i sluchanie muzyczki, do tego sie nadaje.

Komputer nigdy nie zostanie zastapiony przez konsole, bo ten pierwszy ma ogolne zastosowanie do wielu rzeczy, a konsola nastawiona jest na rozrywke.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o oplacalnosc, niestety konsole przebijaja nasze piecyki :huh: wlasnie dzieki temu, ze taka konsole kupujesz raz na 5-6 lat, i jest to wydatek sporo mniejszy nizli kupno porzadnego blaszaka. tylko gry na konsole sa przynajmniej 2x drozsze, i wlasciwie dzieki temu w Polsce komputery, mimo piractwa, wciaz wioda prym. bo na zachodzie gry PC i na konsole zasadniczo nie roznia sie cenowo. i tam PeeSy i inne IksBoksy niemal wyparly komputery.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie PC jest popularniejszy TYLKO dla tego że gry sątańsze i można na piratach grac. Xbox sprzedaje się lepiej od ps3 czemu? Bo 1. jest tańszy 2. można go przerobić i grać na kopiach

Proponuję uważać na szyk zdania, bo można je odczytać tak, że piractwo jest pozytywne.

Dostałeś ostrzeżenie, ale po namyśle i jeszcze 3-krotnym przeczytaniu dochodzę do wniosku, że może niekoniecznie propagujesz piractwo, a tylko wymieniasz jako argument. Wierzę, że końcowa interpretacja jest poprawna?

Ostrzeżenie cofam i przepraszam.

[wies.niak]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jednak lepsze są PC-ty.

1. Grałem na konsolach w strzelanki i nie wyobrażam sobie powtórki tego.

2. Komputery dają większe możliwości.

3. Nie wszyscy mają możliwości grać na konsoli tak długo jak na kompie.

4. Gry na PC są tańsze i wcale nie mam na myśli piratów (na konsole też się piraty robi).

5. Ja nie mógłbym przeżyć be tego miłego "szumu" mojego komputera. :]

To wszystko chyba starczy na potwierdzenie tego, że blaszaki jednak wymiatają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe :P:) ja nie siedze zgarbiony. przynajmniej nie w ta strone. przewaznie siedze tak, ze (_!_) jest na krawedzi krzesla. tylko w co bardziej newralgicznych momentach wyprostowuje sie :D

a konsolowcy... siedza przed telewizorem, przewaznie po turecku... taka poza jest wygodna, rece masz oparte o kolana, kultura. ale sprobuj pozniej wstac...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Na co lepiej wydać kasę, to już sprawa czysto indywidualna :) Jak ktoś lubi gry (jestem tego przykładem :) ), to zdecydowanie polecam konsole. Byłem kiedyś zapalonym "pecetowcem", kupowałem co raz to nowsze procki, pamięci, płyty główne. Samo wymienianie sprzętu rajcowało mnie niesamowicie, a fajnie działające i wyglądające gry były tylko ukoronowaniem moich życiowych strat finansowych. Jednak gry wygrały z przyjemnością wymieniania sprzętu. W tej chwili władowanie kasy w nie wiadomo jak mocny pc daje tylko krótkotrwałą satysfakcję. Względem czasu, "tak na oko" pół roku wystarczy aby dwukrotnie obniżyć wartość i wydajność naszego zarąbistego kompa. Gry wymagają "więcej". Walka z ustawieniami graficznymi w kolejnych nowszych grach doprowadziła do tego, że zaryzykowałem i zamiast topowej grafy kupiłem x360. Teraz przynajmniej mam pewność, że wszystko ładnie zadziała, bez żadnych problemów i przynajmniej więcej wydaje na gry bo nie muszę na sprzęt. Dochodzi również fakt iż spora część gier na pc jest traktowana po macoszemu - przeważnie porty z konsol, w dodatku tak beznadziejnie przeniesione, że każda najlepsza konfiguracja potrafi się zakrztusić, lub opóźnianie premier pecetowych. Myślę, że chyba nie muszę bardziej przekonywać.

(Witam, pierwszy post)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już od dwóch lat używam geforce 8600Gt, i wszystkie gry działały do tej pory bez problemu, teraz zainwestuje w nowszą kartę, i wydam na nią tyle, ile posiadacz ps3 czy xboxa360 na nową grę ;D Taka prawda, w cenie dwóch nowych gier konsolowych, czyli za około 400zł kupisz niezłą kartę graficzną na następne 2 - 3 lata. Co z tego że xbox kosztuje 600 czy 700 zł skoro i tak muszę kupować gry które są warte tyle co cały xbox? :D Pomijając już same gry, komp potrzebny jest do pracy, filmów i różnych innych pierdółek, a konsole tego nie da:D Czyli piece wciąż górą :D

Geforce 8600GT 512 MB DDR3 + GTA IV = ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na konsoli można oglądać filmy i słuchać muzyki. Ale nie o tym chciałem. Piszesz, że komp jest potrzebny do pracy i innych pierółek itp i mówisz, że to świadczy o przewadze PC nad konsolami. Bez sensu to Twoje gadanie, ponieważ konsole są do GIER (jak nazwa wskazuje) a nie do pracy czy przeglądania internetu, więc nie można tego tak porównywać. A gry na PC też kosztują... no chyba, że ściągasz piraty więc wtedy już nic nie płacisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na co lepiejm wydać pieniądze ?

Jeśli chcecie tylko grać i jescze raz grać to moim zdaniem lepsza jest konsola, no bo kto by nie chciał

położyć się na wyrku, wziąć pada w dłoń i w pełnym komforcie sobie pykać w GTA 4.

Ale jeśli chcecie używać internetu czy pisać jakięś dokumenty do pracy to oczywiście lepszy jest komputer.

Jeśli ktoś ma pieniądze i może sobie pozwolić na takie wydatki to najlepiej mieć komputer i konsolę. :P <_< :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już od dwóch lat używam geforce 8600Gt, i wszystkie gry działały do tej pory bez problemu, teraz zainwestuje w nowszą kartę, i wydam na nią tyle, ile posiadacz ps3 czy xboxa360 na nową grę ;D Taka prawda, w cenie dwóch nowych gier konsolowych, czyli za około 400zł kupisz niezłą kartę graficzną na następne 2 - 3 lata. Co z tego że xbox kosztuje 600 czy 700 zł skoro i tak muszę kupować gry które są warte tyle co cały xbox? :D Pomijając już same gry, komp potrzebny jest do pracy, filmów i różnych innych pierdółek, a konsole tego nie da:D Czyli piece wciąż górą :D

Geforce 8600GT 512 MB DDR3 + GTA IV = ?

Mam dziwne wrażenie, że już dawno nie kupowałeś oryginalnej gry na swój PC. Jeśli się nie kombinuje, to robi się dokładnie tak jak piszesz. Ja kupuję "nową grę" raz na 2/3 miesiące, a w ciągu tych miesięcy zagram w 4 - 6 tytułów. Wystarczy, że zna się parę fajnych sklepów z grami gdzie można bez problemów wymienić swoje stare gry na inne (nowe) - za grosze. W ten sposób wszystko jest legalnie i każdy jest zadowolony :) Pokaż mi tą kartę za 400zł która to przez następne 3 lata będzie królem wydajności, no chyba, ze w rozdzielczości 640x460 :lol: Rozumie również, że procesora przez te najbliższe 3 lata też nie wymienisz, bo pewnie już masz nowego jak i płytę główną oraz pamięć i za wszystko dałeś 400zł :lol: :lol: :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jest mieć komputer i konsolę... :P Chcesz sobie pograć to włączasz konsolę i jazda.Masz ochotę posiedzieć na necie to włączasz kompa... ;) Ja osobiście tak mam.Na konsoli gram a komputera używam tylko do internetu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...