Skocz do zawartości

Nextgeny vs PC


sruba66

Polecane posty

Tu był długi post. Został on skasowany poprzez zwis Windowsa. Drugi raz tego samego skrobał nie będę, zamiast tego może sobie... O, pogram sobie. Owcoz, nie na PC, bo to nie jest platforma do grania x]

Aha, tylko jedno, bo ostało mi się pod ręką Battlefield 1943.

Uprzedzając podejrzenia spiskowców (brzydale :*), nie zależy mi na okazaniu swoich racji czy postawienia na swoim, dlatego pościka nie będzie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 981
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Oh yeah :D

Battlefield 1943... To nie jest Battlefield. Battlefieldy charakteryzowały się dużymi terenami, dużą liczbą graczy jednocześnie itp.

Więc graj sobie na konsoli... ja sobie polatam w Black Sharku. Tam przynajmniej wymagane jest myślenie... :P

Co do Battlefielda. Nie wiem sUkuś, nie wiem. Ja gram w to, co mi się podoba, a nie to co dyktuje mi moda (tak, ty tak grasz x]), no i gram tylko po singlu.

I powiedz mi że granie w symulatory to moda :) Nie wiem gdzie, ale ja tam z chęcią wyemigruje :D

Mówiłem o Battlefieldzie, czy coś :3 - K

Spoko :) Ale większa ilość graczy w niektórych grach jest ciekawa. Ile jest tego typu gier na konsole?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owcoz, nie na PC, bo to nie jest platforma do grania x]

Jak będziesz to powtarzać dostatecznie często to może stanie się to prawdą ;]. Ja tymczasem wracam do... grania. W Dwarf Fortress. I jednocześnie przeglądania tutejszego i kilku innych forów oraz oglądania anime*. Da się tak na konsoli?

*kupionego, paskudy, kupionego.

Oczywiście, że się da, tylko trzeba umieć panie dwie lewe rączki ;3 - K

To było poważne pytanie, mister dżołker. Na jednym sprzęcie? Naraz? Łał, jestem do tyłu - R

Wiem, dlatego nie wymagam znajomości nowinek software'owych od PCtowców. Oni zwyczajnie nie mają na to czasu, bo instalują nową łatkę do DirectX'a czy nowe sterowniki do superwypasionej grafiki od ATI :)

Widać nie jestem prawdziwym PCtowcem :C - R

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz - na PC da się grać bez myszki nawet, trzeba tylko umieć. A czy to wygodne to już inna sprawa :)

EDIT - Zauważyłem dziwną przypadłość na forum BioWare (Mass Effect konkretnie). Otóż konsolowcy (posiadacze wersji konsolowej gry) zakładają od groma tematów typu "<wstaw jakąkolwiek rasę ze świata gry> LOVE" albo "elevator LOVE", a PCtowcy ciskają się o to że jest błąd w opisie planety. Bo napisali "oceany amoniaku" i podali temperature -130 :) Powiedziałbym że świadczy to o poziomie intelektualnym użytkowników... ale tego nie powiem :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe n-ty temat gdzie ludzie starają się sobie udowodnić, że postąpili racjonalnie i właściwie wybierając tą czy inną platformę do gier....

A ja to widzę inaczej. Na konsoli to bym nie tknął Modern Warfare, czy jakiegokolwiek RTSa. Z drugiej strony w X-Men Orgins, czy GRID'a na konsoli gra się lepiej i nie wyobrażam sobie teraz bym którąś z nich kupił na PCta. Sprawa jest więc bardzo prosta... jak kogoś stać to ma kilka platform i wybiera sobie gry tak jak mu pasuje. Jak takiego komfortu nie mam to wybiera się sprzęt który nam najbardziej leży... a niedogodności czy ograniczenia wynikają z kompromisu który musimy sobie wypracować. Tylko po co potem udowadniać że akurat "nasz" wybór jest najlepszy skoro każda z platform ma swoje mocne i słabe strony?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego na Pc nie tknął byś Grida czy Wolverine?Przecież podpiąłbyś sobie pada...Konsola to nie najlepsza tylko najtańsza(na starcie) platforma(wybierając z tych 2) do gier...poza tym wcześniej opisałem wyższość Pc nad konsolą,i jedynym argumentem przeciwko było to że klawiatura spada z kolan :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja napisze tak:

mam m.in PS2 i PC (P 4 1,4 GHz, 256 RAM,... z przed kilku lat :P)

używam obie platformy , ale nie da się ukryć że PS2 lepiej się trzyma, mimo ze to produkt z roku 2000, i kilka lat starszy od mego PC :P

ale na PC lepiej mi się gra w RTS i FPS

niby mogę sobie podłączyć PC do telewizora , podłączyć pad itp ,(podobnie jak wbijać gwoździe łopatą), ale konsola jest do tego lepiej przystosowana i mniej zabawy w błędy/sterowniki/winzgrozy(na linuxie we wszystko się nie pogra)/... :P

ciężko napisać co lepsze , najlepiej mieć to i to , będzie większy wachlarz gier/opcji/... :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego na Pc nie tknął byś Grida czy Wolverine?

>>>Bo mi wygodniej grać siedząc w fotelu i oglądać grę na 40 calach.

Przecież podpiąłbyś sobie pada...

>>>Ależ mam... zakurzył się ostatnio :)

Konsola to nie najlepsza tylko najtańsza(na starcie) platforma(wybierając z tych 2) do gier...

>>>nie ma czegoś takiego jak najlepsza platforma... jest tylko najbardziej optymalna. I to jeszcze osobno z punktu widzenia każdego. To tak jabyś chciał znaleźć odpowiedź na to jaka konfiguracja kompa jest najlepsza.

poza tym wcześniej opisałem wyższość Pc nad konsolą,i jedynym argumentem przeciwko było to że klawiatura spada z kolan :)

>>>Dla mnie udowadnianie wyższości którejkolwiek z platform jest infantylne. Wrażenie z gry to odczucie subiektywne. Tak na szybko mogę Ci podrzucić inny argument... konsole bez probelmu daję do zabawy dzieciom, a z PC to mam opory. Nie to że nie dają sobie rady... po prostu nie lubię jak mi się w sprzęcie grzebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ty kolego grałeś w Crisisa?Wiesz jakie on ma wymagania?Przecież już karta za 500 zł pociągnie go w Full Hd.A nawet na medium wygląda lepiej niż jakakolwiek gra z konsoli...reszty na to nie stać...i taki argument dostajesz od konsolowca.Brawo!!! :)My nie żyjemy w bangladeszu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sandro

Raz,że 42 calowy telewizor wcale nie obliguje do grania w Full HD. On nie napisał,że w tej rozdzielczości gra,więc odpuść sobie

Dwa

O jakim ty Ferrari mówisz?! Mój komp to pociągnie a kosztował 2900 w grudniu...

Wysil się trochę bardziej przy takich docinkach,wymyślając trochę bardziej wyszukane argumenty

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to też nie do końca prawda :P

niby są emulatory itp ale nowsze sprzęty maja problemy ze starszymi grami i trzeba się z tym bawić (błędy/spowolnienie systemu/... itp)

konsola nie potrzebuje upgrade na najbliższe lata (czego nie można napisać o PC) , bo wszystko na nią pójdzie, a nawet jest częściej wybierana przez producentów gier, a piec traktowany jako dodatek do zysków

nic nie jest niezastąpione, zarówno konsola jak i piec :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie masz racje!

Nie mówie że komp jest lepszy od konsoli poprzednim stwierdzeniem, ale ktoś powiedział że bez kompów świat by mógł funkcjonować :) Co jest niesamowitą bzdurą. Bez konsol mógłby, bo nie są one wykorzystywane do żadnych poważniejszych zastosowań, ale w żadnym wypadku nie świadczy to o ich mniejszej wartości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ty kolego grałeś w Crisisa?Wiesz jakie on ma wymagania?Przecież już karta za 500 zł pociągnie go w Full Hd.A nawet na medium wygląda lepiej niż jakakolwiek gra z konsoli...reszty na to nie stać...i taki argument dostajesz od konsolowca.Brawo!!! :)My nie żyjemy w bangladeszu.

Aby na pewno w Full HD?. Może w DX 9, ale nie w DX10. Coś mi się nie chce w to wierzyć. Z resztą Crysis to bardziej pokaz technologi :) Niech każdy gra na czym lubi a Ci, którzy chcą się dowartościować wywywższajac którąś z platform są z deczka śmieszni. Dla mnie pomiędzy platformami jest remis. Jednemu pasuje rzekomo bardziej wygodna konsola innemu rzekomo bardziej wszechstronny PC. Ja pozostaję przy PC z przyzwyczajenia i na złość tym, którzy próbują wpierać, że konsola to jeduna słuszna droga :) I też jest wygodnie. Głośniki 5.1( Logitech X-530)+ SB Audigy, klawiatura o niskimi skoku i płaskich klawiszach( Logitech Ultra-X), myszka z częstotliwości komunikacji 1kHz i rozdzielczości 1800 DPI( razer Salmosa), pad Logitech Chillstream do grania w aracadówki i monitor o rozdziałce 2048 x 1152 i 23 calach( Samsung 2343 NW). Jednostkę 4 letnią zmienię w przyszłym roku na next-generation PC i po srawie. Pogram sobie w natywnej płynnie i przez kilka lat będę znów mieć spokój. Peace.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec jest traktowany jako dodatek do zysków bo gry na niego są piracone(wiem Xboxa też piracą ale w mniejszym stopniu niz Pc).A co do tego że nie można konsoli upgradować dla mnie to raczej wada,Powiedzmy wychodzi Modern warfare2 konsolowiec gra padem w multi i na średnich detalachi,a Pctowiec?Gra sobie gryzoniem i w pełnych detalach w Full Hd.Kto na kogo patrzy z góry?

Wosq no i widzisz?Czy zamieniłbyś twój sprzęt na konsolę?Raczej nie co? :)

A Przeskakując z dx9 na dx10 za dużo klatek nie stracisz a i wiele nie zyskasz,zobaczymy co dx11 pokaże...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec jest traktowany jako dodatek do zysków bo gry na niego są piracone(wiem Xboxa też piracą ale w mniejszym stopniu niz Pc).

Tyle że to na xbox'e w 99% przypadków multiplatformy sprzedają się najlepiej.

A co do tego że nie można konsoli upgradować dla mnie to raczej wada,

To jest jedna z największych zalet, kupujesz raz i ma spokój na 5-10 lat (patrz PS2).

Powiedzmy wychodzi Modern warfare2 konsolowiec gra padem w multi i na średnich detalachi

Nie gra na średnich detalach, bo na konsolach nie wybierasz sobie ustawień graficznych, od razu masz max. Poza tym CoD 4 i 5 na XO wyglądają tak jak PC'towe wersje full detalach. Jak nie widziałeś to się nie odzywaj.

,a Pctowiec?Gra sobie gryzoniem i w pełnych detalach w Full Hd.Kto na kogo patrzy z góry?

Ofc konsolowiec, rozwalony na fotelu, z wygodnym padzikiem w łapach, rozwalony na kanapie/ fotelu, przed swoim kinem domowym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem Coda 4 i 5 na Xo,jakbym nie widział nie wypowiadałbym się na ten temat.I wyglądają one tak jak na PC w medium.

Ta, chyba na poprzedniej generacji.

A wiesz w jakiej maksymalnej rozdzielczości uruchamia gry Xbox?Poszukaj w necie tej informacji i wtedy mi odpisz :)

WOW, grałem na w tą grę na 46" TV siedząc 1-1,5m od odbiornika i nie widziałem ŻADNYCH pixeli, więc nie mów mi nic o rozdzielczości bo ja punkcików na ekranie nie mam zamiaru liczyć, interesuje mnie efekt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dives czyli twierdzisz że jeśli gra wyjdzie jednocześnie i na Pc i na konsole to na obu platformach wyglądają tak samo?

Gdybym powiedział <oczywiście, gry konsolowe wyglądają równie dobrze, co ich wersje z PC> śmiech wymiótłby mnie z tego pokoju. Wersje PC zawsze będą rządzić, ponieważ mogą dostosować się do twojej obecnej konfiguracji, a potem wyglądać jeszcze lepiej, kiedy zainwestujesz w sprzęt. To wiedzą wszyscy PC-towi gracze

Richard Ham jeden z twórców gry Brink

i co? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...