Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

webtom

Rozwiązany: Kabel do HD669 + adapter bluetooth

Polecane posty

Witam, mam do zakupu dwie rzeczy (niezbyt ze sobą powiązane, ale uznałem że nie ma sensu mnożyć tematy):

  • kabel do Superluxów HD 669 - ten standardowy od początku nie robił zbyt pozytywnego wrażenia, a po tym, jak go nieco podniszczyłem (położyłem na nim chyba coś gorącego) uznałem, że czas go wymienić. Wymagania to długość min. 1,2 m (im bliżej tej wartości, tym lepiej, wolałbym nie przekraczać 2 m), a także przyzwoita grubość i miękkość. Nie mam pojęcia, ile on może kosztować, gdyby był naprawdę bardzo porządny, to mógłbym wydać nawet nieco ponad 50 zł.
  • adapter bluetooth - od pewnego czasu rolka w moim Xornecie zaczyna szwankować i na czas reklamacji planuję podłączyć do peceta (mam W8.1) MS Sculpt Comfort Mouse. Najlepiej, gdyby był możliwie mały, zasięg nie ma dla mnie żadnego znaczenia (jeżeli będzie taka konieczność, to mogę go położyć kilkanaście cm za myszką). Na allegro widzę adaptery już za kilka zł, chociaż gdyby opłacało się dopłacić do np. krótszego czasu reakcji, to oczywiście mogę nieco dołożyć.

Mam nadzieję dokonać obu zakupów na allegro, póki obowiązuje jeszcze promocja z darmową wysyłką, stąd byłbym wdzięczny za szybką pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam kabla-przedłużki Prolink Exclusive 1,8 m. Są różne długości do wyboru. Naprawdę porządny kabel, tani, sprawdzony, nie ma sensu chyba dawać więcej. Wiem, że osoby zajmujące się rekablingiem czasami też z niego korzystają do robienia rekablingu słuchawek.

Wygląda to przy słuchawkach tak:

ib394UGHGSLFe.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszym wg. mnie wyborem byłoby rekablowanie na Canare L-4E5C i wtyku Neutrik NYS 231 BG, ponieważ taka przedłużka może wypaść, a dobrze zrekablowane "kanarkiem" słuchawki mają praktycznie niezniszczalny kabel wyszłoby Ci ok 30zł w audeos.pl (nie wliczam przesyłki)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Xerber

Dzięki.

@reznor666

Byłbyś w stanie jakoś go porównać do kabla dołączanego do słuchawek? Końcówki wyglądają całkiem fajnie, ale sam kabel na zdjęciu wygląda mi na dosyć sztywny (dosyć mocno odbija światło).

@RAZOR026

W sumie nie myślałem o angażowaniu lutownicy, ale właściwie może to być niegłupi pomysł, kabel wygląda bardzo fajnie (szkoda, że ma 4 żyły).

ponieważ taka przedłużka może wypaść
Dobrze rozumiem, że sugerujesz bezpośrednie przylutowanie kabla do słuchawek? Raczej coś takiego sobie odpuszczę - stracę gwarancję, a gniazdo jest całkiem dobrym zabezpieczeniem przed wyrwaniem kabla i uszkodzeniem czegoś wewnątrz słuchawek. Byłbyś w stanie polecić jeszcze jakieś gniazdo?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedłużka może wypaść? Nigdy mi nie wypadła, a sporo SL na niej słuchałem. W dodatku jak przypadkowo się przydepnie kabel i wstanie, to autorozłączenie jest wielką zaletą (sprawdzone).

Kabel jest dosyć elastyczny, nie plącze się i wg mnie jest znacznie lepszej jakości niż ten od SL. Nie ma obaw że to jakiś szajs.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno adapter, jak i kabel (Prolink polecony przez reznor666'a) już przyszły.

W obu przypadkach dostałem dokładnie to, czego się spodziewałem - adapter działa, a kabel jest znacznie lepszy, niż ten dołączony do słuchawek, jednak dosyć sztywny.

Wszystkim dziękuję za pomoc.

Temat do zamknięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...