Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

raveno

Fantasy Premier League

Polecane posty

Siema! Też chętnie dołącze do ligi, oto mój skład na chwilę obecną: Howard - Shawcross, Lovren, Cameron - Ramsey, Coutinho, Alexis, Mirallas - Sturridge( c) , Giroud, Drogba

Ława: Given, Wasilewski, Bruce (Hull City), Noble

Skusiłem się na Didiera bo cena śmiesznie niska, a sądzę że pomimo sprowadzenia Costy, to własnie Iworyjczyk będzie częściej trafiał do bramki. Ponadto dwójka obrońców Stoke - Shawcross, Cameron - co roku zapewnia mi przyzwoitą liczbę punktów za czyste konta (co innego że lubią zbierać kartki ale coś za coś). Reszta składu oparta na Liverpoolu, Evertonie i Arsenalu - drużynach, które moim zdaniem, będą dobrze sobie radzić w tym sezonie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakieś głębsze dywagacje na temat składu będę się wdawał dopiero po przeczytaniu skarbu kibica, na razie proszę Tura o kod i prezentuję kadrę cadyków biggrin_prosty.gif

Krul - Baines Kompany Shaw Azpilicueta - Eriksen Odemwingie Livermore Sigurdsson - Sturridge Lukaku

(Boruc Ward Jedinak Adebayor)

Zastanawiałem się nad Llorisem, ale ostatni sezon Tottenham zaczął bardzo dobrze w defensywie, a później wszystko się posypało w drużynach ze szczytu tabeli, w czym spora zasługa naszego bramkarza. Dlatego w bramce Krul, a w obronie nikogo ze składu Spurs. Odbiłem to sobie w pomocy, gdzie oprócz Eriksena (najlepszy zawodnik sprowadzony w zeszłym sezonie) jest jeszcze wiecznie wypożyczony (już nie biggrin_prosty.gif) Livermore i solidny Gylfi Sigurdsson (niestety już w Swansea, duża strata). Jeśli chodzi o atak, to pomysłu nie miałem, ale żywię nadzieję, że Sturridge podoła zadaniu i zagra kolejny świetny sezon. A Lukaku pewnie zmienię na Adebayora biggrin_prosty.gif.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój skład:

Howard - Debuchy, Terry, Lovren - Sissoko, Ramsey, Nolan, Adam Johnson, Hazard - Giroud, Rooney ?

Na ławce: Fabiański, Wasilewski, Vlaar, Ings.

Pewnie jeszcze coś pozmieniam po zapoznaniu się ze Skarbem Kibica. Może wrzucę Eriksena za Hazarda i z tego, co zostanie, kupię sobie lepszego napastnika zamiast Ingsa. I Sissoko też nie jest tu pewniakiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skarb Kibica, czypsy i batony kupione. Jestem gotowy.

Wciąż nie jestem pewny czy duet Adebayor - Sturridge sprawdzi się w ataku, ale pierwszą kolejkę można zaryzykować (albo w sobotę ściągnąć Giroud XD). Zła wiadomość dla tych, którzy liczyli na sporo punktów za Shawa, bo będzie on pauzował przez miesiąc z powodu kontuzji.

Może wrzucę Eriksena za Hazarda

Oglądałem sparingi Spurs i Eriksen spisywał się bardzo dobrze, zaliczał sporo kluczowych podań.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj sklad wyglada nastepujaco:

Lloris - Coleman, Cahil, Sagna - Mata ©, Sterling, Eriksen, Fabregas - Remy, Bony, Giroud

W I jedenastce byl Lukaku, ale go sprzedalem bo nie zagra w I kolejce. Mysle, ze najwiecej punktow bedzie mi dostarczac pomoc, Mata bedzie gral w koncu na swojej pozycji i licze, ze bedzie wymiatac. Sterling z kolei powinien miec lepsze statystyki nizli w poprzednim sezonie, poniewaz odszedl Suarez wiec ktos ta gre musi ciagnac. Eriksen takze bedzie mozgiem zespolu jak Mata, no i Fabregas, ktory wymiatal w sparingach.

Co do ataku to ciezko cos sensownego sklecic, bo po odejsciu Suareza nie ma jakiegos wybitnego napadziora. Licze, ze Roo natrzaska mnostwo punktow, ale on wg mnie jest za drogi i wolalem wziac innych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wrzucę Eriksena za Hazarda

Oglądałem sparingi Spurs i Eriksen spisywał się bardzo dobrze, zaliczał sporo kluczowych podań.

Jednak wrzuciłem. :P Jak pamiętam go jeszcze z czasów Ajaxu, to miał idealne rożne i wolne, więc w Tottenhamie, który oglądałem w tamtym sezonie ze 3-4 razy, jest pewnie podobnie. A za Sissoko wszedł Sterling.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, Tur nieźle się spisał. Nagonił w pojedynkę tylu ludzi, a obawiałem się, że FPL na naszym forum zmarł na zawsze. Tymczasem Elano się doszczętnie skompromitował biorąc do składu Eriksena i Sterlinga, co było jawnym plagiatem taktyki ustawionej przez The Special One.

Zastanawiam się jeszcze nad kilkoma nazwiskami. Szczególnie nad Sagną i Fabregasem. Obaj przychodzą do nowych klubów, nie wiadomo jak tam się spiszą i ile będą grali. Bardziej obawiam się o Francuza niż Hiszpana, bo jednak na bokach w City jest spora konkurencja - Clichy, Kolarov, no i oczywiście Zabaleta.

PS Po namyśle wymieniłem kilku zawodników. Dorzuciłem do składu Caulkera, w ostatnim sezonie strzelił nawet kilka goli, teraz w QPR pod Redknappem może być całkiem niezła ekipa. Do tego Arnautović, ogromny talent, a poszli mocno w ofensywę i Austriak miał bardzo udany rok, strzelając 4 bramki i zaliczając 10 asyst. Premier League mu służy. Jeszcze się waham nad napastnikiem, na razie wziąłem Giroud, ale jest jeszcze kilku interesujących zawodników, więc poczekam z ostateczną decyzją.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że większość z forumowiczów na razie trzyma się klasycznego 4-4-2. Ostatni sezon FPL przespałem, ale kumpel zachwala ustawienie 3-4-3 i powoli skłaniam się ku temu rozwiązaniu. Macie jakieś doświadczenia z taką taktyką?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wieczorem będę układał skład, bo muszę troszkę przejrzeć składy zespołów.

Dobrze że mecze zaczynają się jutro po popołudniu, więc zostało jeszcze czasu.

Ile na razie jest drużyn w naszej lidze forumowej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się już od dawna na czym to polega, i czytając ostatnio wasze posty doszedłem do wniosku że praktycznie jest to samo co Polska fantasy liga lub Polski menedżer tvp sport w które gram. Chciałbym spróbować ale na razie muszę spokojnie siąść i podszkolić się w zawodnikach żeby się nie ośmieszyć wybierając 15 graczy. smile_prosty2.gif Jeśli w następnym sezonie również ten temat będzie aktywny to się przyłączę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@org

Ja w zależności od sytuacji w danej kolejce przerzucam się często na system 3-5-2, gdyż mając w drużynie wielu bramkostrzelnych pomocników można naprawdę nieźle zapunktować. Sam zazwyczaj ustawiam 3-4-3, żeby mieć jak największą siłę ognia. Wystarczy tylko spojrzeć na statystyki punktowe poszczególnych piłkarzy. Tym bardziej, że moja linia pomocy SEPSA (Sterling - Eriksen - Puncheon - Sanchez - Arnautović) powinna przynieść kilka bramek. Jeśli Sanchez nie będzie spełniał oczekiwań, to zawsze można wymienić na kogoś innego, bo to najdroższy piłkarz w tej formacji.

@Tur

Odejście Pullisa na kilka dni przed startem to coś jak pomysły właścicieli w polskiej Ekstraklasie. Tylko temu trenerowi zawdzięczają utrzymanie, a pokłócili się, bo nie chcieli mu dać większej roli przy dokonywaniu transferów, ani nie pozyskano żadnego z graczy, których proponował. Coś czuję, że niedługo Pullis będzie trenował Southampton he he he...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś czuję, że niedługo Pullis będzie trenował Southampton he he he...

Zastanawiam się, skąd oni wytrzasnęli Koemana. Miał sukcesy, to prawda, ale to było dawno temu i prowadził po prostu wszystkie 4 najlepsze holenderskie kluby. Benfica czy Valencia to też w miarę duże firmy, ale liga angielska i Southampton to zupełnie inna specyfika... a poza Holandią sukcesów nie ma żadnych, poza jakimś tam superpucharami.

PS W związku z powyższym pozbyłem się Warda i zamieniłem na Caulkera. Jakoś bardziej ufam 'Arremu niż komukolwiek, kto przejmie CP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwa mojej drużyny to Kapcianka.

Oto skład:

Cech- Hangeland, Felipe Luiz, Davies,- Hazard, Cazorla, Gouffran, Ericksen- Rooney,Giroud

Szczęsny- Wasilewski- Shelvey- Sordell

Zastanawiam się jeszcze nad pewnymi zmianami, ale to już jutro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu Skarbu Kibica zmieniłem jeszcze kilku innych zawodników. Za Fabiańskiego Begović, bo Stoke raczej będzie tracić mniej goli. Wasilewskiego zastąpił inny zawodnik "Garncarzy", Cameron, a za Ingsa wbił starszy i sprawdzony już w Premier League Nugent. Już nic więcej nie wymyślę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Elano

Akurat pod Hughesem różnie może być z tym Stoke. Zdecydowanie w końcówce sezonu widać było, że zespół zaczyna grać coraz bardziej ofensywnie strzelając mnóstwo goli i wiele razy nękając bramkę rywali. Popatrz sobie także na statystyki z zeszłego sezonu. Stoke straciło 52 gole, a Swansea 54. Z Fabiańskim składzie może się okazać, że będą mieli defensywę na podobnym poziomie jak Garncarze.

Mógłby mi ktoś wyjaśnić jaki był sens transferu Vorma do Tottenhamu. W końcu mają już tam wielką gwiazdę w postaci Llorisa, do tego Friedela jako backup, nie wiem czy akurat na bramce potrzeba im więcej ludzi. Przynajmniej radość dla Fabiańskiego, że nie będzie miał takiej konkurencji w Swansea.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...