Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

raveno

Fantasy Premier League

Polecane posty

To mogę prosić o kod do ligi? Zaproszenie do ligi h2h dostałem ale chyba macie jeszcze jakąś inną. Mój zespół to FC Ursus

Ja także zastanawiam się nad transferami ale ilość będzie zależała od punktów jakie będę posiadał. Na razie jest ich 23 (tak, wiem że mało ale miałem w składzie dwóch nie grających piłkarzy). Zastanawiam się nad sprzedaniem Wilshere'a ponieważ ma kontuzję i nic z niego nie będzie przez najbliższe 2-3 kolejki. No i chyba przepłaciłem za van Persiego. Zbliżają się ciężkie mecze dla Arsenalu. Udinese, Liverpool, Udinese i Manchester United. Może kupię Torresa który w meczu ze Stoke że chce pokazać co tak na prawe potrafi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FPL przeprasza za problemy i wprowadza darmowe transfery w tej kolejce. Gratulacje za profesjonalne podejście i nie zamiatanie problemu pod dywan.

Chociaż z drugiej strony trochę szkoda, bo można było zrobić drużynę na jedną kolejkę i dopiero teraz planować długoterminowo. Tylko mam nadzieję, że ceny też się nie zmieniają, bo to się może wymknąć spod kontroli i np. cena takiego Suareza pójdzie w górę w niesamowitym tempie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bardzo słaba kolejka, może uda się dobrnąć do 45 punktów. Liczę na czyste konto City i decydującą rolę Silvy w ataku. Ogólnie bieda, zawiedli wszyscy : Carroll, Holt, N'Zogbia, Nani, obrońcy. Rooney na kapitanie chociaż mnie uratował swoim golem. Ale mógł do tego mieć ze 2 asysty, tylko że Nani zepsuł dobre sytuacje.

Tak myślałem, że dadzą free transfery po tej wpadce. Przydadzą się, choć po 1. kolejce ciężko mi powiedzieć, kto się przyda, a kto nie. Na pewno Suarez, już wbił do mnie za Carrolla. Holta chyba wymienię, zainteresowałem się Hoolahanem. Na livesporcie pokazali, że grał na środku ataku. Nie wiem na ile to prawda, ale chyba faktycznie to on decyduje o grze Norwich.

Najbardziej mnie śmieszy, jak muminy po tej kolejce lecą na Cahilla, który strzelił gola i zaliczył 11 punktów. Co tam, że za chwilę zagra z całą czołówką FLP :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak 45 punktów to słaba kolejka to ja nie wiem co ja mam powidzieć skoro mam 17 punktów jak dotąd? No może 23. Jeszcze mam Harta i Clichego i podreperują mi może konto ale i tak szału nie ma

EDIT. Aj zapomniałem jeszcze że Van der Vaart nie punktuje (mój kapitan) bo przełożyli mecz. Więc może nie jest tak katastrofalnie ale czeka mnie ciekawe transferowanie. Bo Rio kontuzja , wziąłem do składu Wilshere'a (zapomniałem o jego kontuzji o czym uświadomił mnie dopiero brat), no i Malbranque sprzedany do francji. Więc ropoczyna się dla mnie pechowo ale moze się wywyinę na prostą. Już Wymieniłem Malbranque'a na Obi Mikela (rezerwowy pomoznik).

Wyjasnijcie mi jeszcze dlaczego mają byc transfery za free? Co to za awaria bo szczerze mówiąc nie mam teraz czasu tego sprawdzać a totalnie nie wiem ocb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjasnijcie mi jeszcze dlaczego mają byc transfery za free? Co to za awaria bo szczerze mówiąc nie mam teraz czasu tego sprawdzać a totalnie nie wiem ocb.

Przed samym startem sezonu, w piątek wieczorem i rano w sobotę w ogóle nie dało się zalogować. To zawsze jest decydujący moment i wszyscy robią ostatnie transfery i poprawki, a przez to nie mogli nic zmienić.

Jak 45 punktów to słaba kolejka to ja nie wiem co ja mam powidzieć skoro mam 17 punktów jak dotąd?

Który sezon grasz w FPL? :) Ja akurat miałem dość szczęśliwy debiutancki rok, bo zarobiłem chyba 2070 punktów, dlatego w tym sezonie staram się wyznaczać jeszcze wyższe cele. Ogólnie to jestem w miarę zadowolony od 60-65 w górę. Na razie mam 39, ale zagrają jeszcze Kompany i Silva.

Już Wymieniłem Malbranque'a na Obi Mikela (rezerwowy pomoznik).

Jak chcesz dobrą radę, to lepiej nie bierz defensywnych pomocników, bo oni po prostu mało punktują. Szczególnie Obi Mikel, bo jeszcze taki Yaya Toure potrafi przyłożyć albo przedryblować pół boiska. Rozejrzyj się za jakimiś zawodnikami ofensywnymi np. z beniaminków, choćby Hoolahan, którego wcześniej wspomniałem :) Oni są tani, a zdarza się perła jak rok temu Adam czy Brunt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo dodam, że Obi Mikel w sobotę dowiedział się o zaginięciu jego ojca i wyjechał z Anglii do Nigerii z tego powodu i nie będzie trenował na pewno do następnego spotkania z WBA i w związku z tym są bardzo minimalne szanse, ze zagra...po za tym jak wspomniał mój poprzednik to defensywny pomocnik więc dużo punktów nie łapie....jest najlepszym podającym poprzedniego sezonu...ale bramek miał 0 a asyst chyba 1 czy 2 w sezonie więc...no lepiej wziąć mniej znanego a szalejącego ligowego przecietniaka....proponuję Jervisa może Brittona czy Sinclara....?!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafne uwagi i muszę powiedzieć że myślałem dokładnie o tym samym, ale wziąłem Mikela bo po pierwsze jest on dla mnie murowanym rezerwowym w moim teamie a poza tym pozwolił mi zaoszczedzić troszeczkę grosza w kontekscie następnego transferu. Ale faktycznie Def Pom słabo punktują. z drugiej strony nie mam szaleńczego rozeznania w składach wielu druzyn z Premir League więc nie chciało mi się stawiać w ciemno. W trakcie sezonu na pewnie wymienie Mikela.

W FPL gram chyba drugi albo 3ci sezon ale miałem dłuższą przerwę więc niejako zaczynam od nowa, ale mam doświadczenie z konkursów typu wygraj lige wiec nowicjuszem nie jestem.

BTW. Wygraj Lige ma w tym sezonie straszne problemy techniczne na poczatku sezonu co mnie irytuje niesamowicie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który sezon grasz w FPL? :) Ja akurat miałem dość szczęśliwy debiutancki rok, bo zarobiłem chyba 2070 punktów, dlatego w tym sezonie staram się wyznaczać jeszcze wyższe cele. Ogólnie to jestem w miarę zadowolony od 60-65 w górę. Na razie mam 39, ale zagrają jeszcze Kompany i Silva.

Wszystko zależy od kontekstu. W kolejce jak ta, gdzie poza Rooney'em żaden z popularnych zawodników nie "wapalił", to 40 punktów jest całkiem przyzwoitym wynikiem. Z kolei zdarzają się kolejki, gdy 60 punktów to osiągnięcie poniżej średniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

City już mnie denerwuje. Silva już mógł zarobić 10 punktów, to raz Vorm włączył superskilla, a potem Hiszpan trafił w poprzeczkę :< Dobrze, że chociaż konto czyste.

proponuję Jervisa może Brittona czy Sinclara....?!

Jarvis faktycznie chyba najlepszy w tej cenie. Niekwestionowany lider Wolves, chyba najlepszy ich piłkarz. Po Sinclairze na razie nie wiadomo czego się spodziewać. Z City go prawie nie widać, ale wiadomo, że jeden mecz nie jest żadnym dowodem :P Szczególnie na wyjeździe z takim rywalem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i fajnie. Z 23 punktów jakie mialem przed meczem Man City - Swensea zrobiło się 38. Dosyć dobry start jak na to że w pierwszej jedenastce miałem niegrających Sambę i Wilshere'a. Chyba skorzystam z tych darmowych transferów. Dzisiaj Kun dał popis umiejętności. Ciekawe czy w następnym meczu zagra od początku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam już 61 punktów - dwa razy więcej niż w niesławnej pierwszej kolejce zeszłego sezonu. Dobrze trafiłem z daniem Roo kapitana i decyzją o wzięciu Suareza zamiast Gervinho i Silvy zamiast VdV. Pechowo tylko posadziłem Cahilla na ławce, a mogło być 10 punktów więcej... Cieszy dobry start kilku ważnych w mej wizji składu, graczy i możliwość darmowego robienia transferów w tej kolejce. Oby cały sezon był taki jak ten jego początek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście to tylko techniczne problemy, a już się bałem, że zmienili statystyki na żywo, które sprawdzały się znakomicie. Co do wolnych transferów w następnej kolejce - to już obowiązuje, czy zaraz je wprowadzą? Bo jak na razie przy próbie ich zrobienia licznik wskazuje mi, że zostanie odjęte kilka punktów. Wyczytałem, że jak ktoś już zrobi transfery, to punkty zostaną mu przywrócone, podobnie wildcard, jeśli został zużyty. Miło z ich strony, że wprowadzają takie udogodnienia. Trochę nie trafiłem ze zmianami. Trzeba było zostawić Silvę, który nieźle zapunktował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bonusy w ogóle rozdali? Przydałoby się jakieś info o tym fakcie, bo poza wynikami swoich zawodników nie można nic innego sprawdzić. Kiedyś dało się kliknąć na wynik meczu i tam były wszystkie punkty grających w nim zawodników. Wydaje mi się, że muszą najpierw pierwszy gameweek zakończyć nim będą dostępne wolne transfery.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bonusy w ogóle rozdali? Przydałoby się jakieś info o tym fakcie, bo poza wynikami swoich zawodników nie można nic innego sprawdzić. Kiedyś dało się kliknąć na wynik meczu i tam były wszystkie punkty grających w nim zawodników.

Bonusy rozdali bo u mnie Rooney i Suarez mają dodatkowe 3 pkt, Jarvis 1, a De Laet 2 pkt.

Co do mojej pierwszej kolejki to jestem zadowolony. Wynik 55 pkt w pierwszej kolejce mojego debiutanckiego sezonu jest całkiem niezły. A gdyby nie Gervinho, którego już wymieniłem na Gyana, punktów byłoby więcej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tur

Rozdali, rozdali. Jest dość prosty sposób, żeby sprawdzić bonusy. Wejdź w transfery i wybierz kategorie wyszukiwanie przez punkty bonusowe. Jak na razie była tylko jedna kolejka, więc zawodnicy będą mieli napisane przy swoich nazwiskach tylko 3, 2 i 1.

@beerceps

Ja na wszelki wypadek zrobiłem dopiero dwa. Aguero zastąpił Gervinho, a Sessegnon Bale'a. Też tylko dlatego, że obawiałem się szybko drożejącego Kuna i spadku wartości Gervinho, który dostał czerwoną i prawdopodobnie będzie pauzował kilka meczów. Jeszcze planuję wykorzystać okazję i kupić kilku zawodników. Cernego zastąpi Vorm, kosztują tyle samo, a ten drugi gra w swoim klubie. Poza tym w meczu z City kilka razy pokazał dużą klasę, sądzę że jeszcze kilka razy w tym sezonie uratuje swoją drużynę. Oprócz tego może zmienię Luiza na Bosingwę. Portugalczyk tańszy o milion, a być może się odrodzi w Chelsea pod wodzą rodaka. Pamiętam dwa lata temu jak był najlepszym obrońcą w lidze. Jeszcze chyba zmienię Johnsona na Shawcrossa. Kosztują tyle samo, ale Stoke będzie miało więcej czystych kont a Shawcross do tego często nagradzany jest bonusami, a obaj kosztują tyle samo. Za zaoszczedzone pieniądze mógłbym też wziąć Klasnicia za Holta, który będzie pewniejszą opcją w ataku. Teraz w Boltonie nie ma już Elmandera ani Sturridge'a, więc Coyle powinien stawiać na Chorwata, a ten już pierwszym meczem udowadnia, że warto tak robić.

PS Chyba nie rozdali jeszcze bonusów za mecz City - Swansea, bo żaden z Obywateli nie dostał jeszcze dodatkowych punktów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji, to w tych przeprosinach od FPL był taki punkt:

2. Opt to start mini-league scoring at Gameweek 2

The option is available to all mini-league administrators to start the scoring from Gameweek 2. Go to 'Leagues' > 'League name' > 'Administer' > Select 'Gameweek 2' in 'Scoring Starts' drop-down menu and click 'Update league details'.

Co o tym sądzicie? Wiadomo, że Ci którzy zdobyli sporo punktów w pierwszej kolejce będą raczej przeciwni :) Z drugiej strony trochę głupio będzie, gdy na koniec sezonu okaże się, że ktoś wygrał ligę, bo ktoś inny nie mógł zrobić zmian przed pierwszą kolejką z powodu problemów technicznych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można powiedzieć, że kolejka nie należała do najgorszych.

59 punktów, tylko szkoda, że nie zdążyłem zmienić Wilshere'a, który nie zagrał. N

Najlepiej Rooney na kapitanie, do tego czyste konta piłkarzy NU, MC i Fulham, Suarez dzięki bonusowi jjeszcze troche się podratował. Reszta składu przeciętnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji, to w tych przeprosinach od FPL był taki punkt:

2. Opt to start mini-league scoring at Gameweek 2

The option is available to all mini-league administrators to start the scoring from Gameweek 2. Go to 'Leagues' > 'League name' > 'Administer' > Select 'Gameweek 2' in 'Scoring Starts' drop-down menu and click 'Update league details'.

Co o tym sądzicie? Wiadomo, że Ci którzy zdobyli sporo punktów w pierwszej kolejce będą raczej przeciwni :) Z drugiej strony trochę głupio będzie, gdy na koniec sezonu okaże się, że ktoś wygrał ligę, bo ktoś inny nie mógł zrobić zmian przed pierwszą kolejką z powodu problemów technicznych.

Głupio to będzie jak człowiek który ustawił najlepszy skład w pierwszej kolejce nie będzie miał za nia punktów , tylko dlatego że ktoś zostawiał zmiany na ostatnią chwile i w końcu nie zdążył ich zrobić. Dobrze jest jak jest , poza tym jest jeszcze tyle kolejek do końca że spokojnie można to odrobić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze dołączyć do ligi? Moja drużyna nazywa się FC Kashyyyk a ja Lukas Martin.

W mojej debiutanckiej kolejce zdobyłem 67 punktów, mimo wszystko jestem lekko zawiedziony, Nani, Taarabt i N'Zogbia nie popisali się , razem z Jose Enrique(2pkt.) i Rodallegą(1 pkt.)

Rooney kapitan spisał się przyzwoicie, a Cahill chyba wszystkich zaskoczył :D

Wiecie może co z Givenem? Bo pomarańczowy jest.

Zastanawiam się nad wymianą Kompanego na Richardsa, Kompany to pewniak w składzie(i kapitan) ale Richards gra bardzo ofensywnie(wczoraj asysta) a cena ta sama.

Pozatym chyba będe musiał wymienić Adama Johnsona bo raczej wątpie żeby grał w 1-szym składzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Koxus - jest pomarańczowy i masz napisane co z nim, ma uraz pachwiny a FPL ocenia jego szanse na grę, na 75 %

No i zostałem nieoczekiwanym liderem naszej ligi, zupełnie przeciwnie niż w zeszłym roku, gdzie w pierwszej kolejce byłem na szarym końcu. To miłe, ale jeszcze wiele się może zmienić. Z niecierpliwością oczekuję na pierwsze mecze w ligach h2h oraz początek Fantasy Cup.

@Face - o ile zauważyłem, przez to, że można robić nielimitowane transfery i w tej kolejce, ceny graczy zostały na starym poziomie. Więc nie ma się co obawiać. Inna sprawa, że Aguero ogólnie tani nie jest... No, ale ja jestem zadowolony z Rooneya i Suareza, więc na pewno Kuna nie kupię

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji, to w tych przeprosinach od FPL był taki punkt:

2. Opt to start mini-league scoring at Gameweek 2

Co o tym sądzicie? Wiadomo, że Ci którzy zdobyli sporo punktów w pierwszej kolejce będą raczej przeciwni :) Z drugiej strony trochę głupio będzie, gdy na koniec sezonu okaże się, że ktoś wygrał ligę, bo ktoś inny nie mógł zrobić zmian przed pierwszą kolejką z powodu problemów technicznych.

Ja być może powinienem mieć zakaz wypowiadania się w tej kwestii, bo tradycyjnie już zacząłem sezon fatalnie i zajmuje miejsce na szarym końcu, ale mam propozycję. :wink: Chodzi o to, aby po prostu zorganizować głosowanie przez PW do admina ligi (Face ?). Co o tym sądzicie?

Gdyby zmiana datowania początku punktacji wymagała jakichś skomplikowanych formalności to nie byłoby sensu sobie tym zawracać głowy, ale skoro to tylko parę kliknięć warto wspólnie chociażby rozważyć taką możliwość.

Jeszcze kilka słów na temat bonusów. Pomimo teoretycznie uczciwszego i bardziej obiektywnego sposobu ich przyznawania, dalej nie jestem w stanie pojąć wielu wyborów.

-Arsenal-Newcastle: 2 dodatkowe punkty dla Krula, który nie zaliczył chyba żadnej spektakularnej interwencji,

-Fulham-Villa: mecz zakończony bezbramkowym remisem, a wszystkie bonusy zgarnęli napastnicy. Hmm....

-West Brom-MU: Young był najwidoczniejszy na boisku i wypracował 2 bramki, a nie dostał choćby 1 punktu. Co więcej według EA SPORTS PPI zagrał niewiele lepiej niż mający trudne początki w Premier League David de Gea. Ten z kolei przez znaczną część meczu był bezrobotny, zawinił przy straconej bramce i nie sprawiał wrażenia pewnego siebie choćby przy wyłapywaniu dośrodkowań. Mimo tego pod względem indeksu znalazł się w trójce najlepszych bramkarzy kolejki wyprzedzając między innymi Shaya Givena, który uratował punkt dla swojego klubu kilkoma efektownymi paradami.

O co chodzi? Czy naprawdę tak wiele ważnych aspektów ich gry mi umknęło?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i w końcu mój ostateczny wynik to 53pkt. Zrobiłem pierwsze transfery i na razie skład wygląda tak:

Given, Al Habsi - Simpson, Shawcross, Bardsley, Huth, Hughes - Jarvis, Silva, Larsson, Hoolahan, Sinclar - Torres, Suarez, Aguero

Do soboty jeszcze trochę czasu więc coś się może zmienić. Jakoś mi nie pasuje ten Bardsley ale nie wiem na kogo wymienić.

Radze nie braćnikogo z Boltonu. Rzeczywiście Cahill, Muamba i Klasnic zapunktowali. Kusi cena za Cahilla ale zobaczcie na mecze Boltonu: Man City, Liverpool, Man Utd, Norwich, Arsenal, Chelsea. Niewygodny terminarz. Można poobserwować tych zawodników i wybrać któregoś z nich po tych ciężkich meczach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...