Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

raveno

Fantasy Premier League

Polecane posty

Po ostatniej kolejce sytuacja zrobiła się nieciekawa. Teraz już tylko outsajderzy byli za plecami El Submarineros, w dodatku drużyny te rozegrały mniej meczy od "Podwodniaków". Kibice zapowiedzieli, że jeśli nie będzie dobrego rezultatu to pomachają trenerowi na pożegnanie białymi chusteczkami. Zarząd wiedział jednak, że to pochopny ruch i może skończyć się źle. Postanowiono dać czas i kredyt zaufania tak by Special One mógł spokojnie pracować. Następnego dnia po uratowaniu posady, trener nerwowo chodził po pokoju i prowadził dyskusję sam ze sobą:

- Wszystko sprzysięgło się przeciwko mnie! Sędziowie wyrzucają mi kapitana z czerwoną kartką, napastnicy nie strzelają, pomocnicy nie podają, a bramkarz nie broni. Dobrze, że obrońcy spisują się nieźle, bo byłaby mogiła... - podsumował formę swoich podopiecznych. - Do tego jeszcze kontuzje! Nawet Voyeur specjalnie przegrywa mecze żeby zrobić mi na złość. To wszystko przez ten UKŁAD! - usiadł po czym uderzył pięścią w stół.

- TRENEIRO! - zawołał, że aż zatrzęsły się posady klubowego obiektu.

- Lecę! Pędzę! - dało się słyszeć zatrwożony głos.

- Natychmiast wyślij pisma do Diarry, Walcotta, że już ich nie potrzebujemy.

- Tak jest, sir!

- No i przydałby się jakiś porządny bramkarz, żeby staruszek Friedel czuł oddech na plecach. Kupcie tego łysego z Liverpoolu. Nie pamiętam nazwiska.

- Tego Amerykanina?

- Nie! Tego drugiego łysego z Liverpoolu, kretynie!

- Aha, już wiem, tego Hiszpana.

- Tak, nie chcemy tu amerykańskiej kolonii. Przyda nam się też wzmocnienie siły ognia w pomocy więc sprowadź mi Nolana i od razu bierz Elmandera do ataku.

- Tak, szefie. Czy to już wszystko?

- Wysłij donos do "Breaking News", że Voyeur sprzedaje mecze. Pomylił mu się bazar Różyckiego z Premier League! Hah! Jeszcze mnie popamięta, łotr...

Treneiro oddalił się, a Special One po raz kolejny zabrał się za analizę nadchodzących meczów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trener Polip Polipolski testował właśnie nowy sprzęt audio, kiedy drzwi jego gabinetu wyleciały z hukiem z futryny za sprawą mocarnego kopa i pojawił się Prezes we własnej osobie. Wkurzony jak cholera, trzeba dodać.

- Ty kretynie! - zaczął bez zbędnych ceregieli. - Ty człekopodobny małpiszonie, ty oślizła glizdo!

- Witam, Prezesie - odrzekł wesoło Polipolski, wychylając się zza nowego sprzętu.

- Zabiję cię!!!

- Nie może pan, Prezesie.

- A to dlaczego, cwaniaczku?

- Prezesie, przecież nikt nie jest tak głupi, żeby trenować Ustroń City! No, poza mną.

- Fakt... - mina Prezesa zrzedła. - Ale jak mogłeś spaść aż na 10 miejsce, debilu?

- To się jakoś tak samo dzieje, Prezesie...

- I w dodatku ten bufon jest tuż za nami! Tak być nie może! Masz nowych chłopaków, świetne warunki i tylko jeden cel: piąć się w górę w tabeli! Takie to trudne?

- Najwidoczniej, Prezesie.

- Dość! Daję ci jeszcze jedną szansę, kupo zeschłych liści! Ma być progres, i to widoczny! Powiedz to chłopakom. Jeśli nie, postaram się, żebyś do końca życia musiał jeść przez słomkę, nędzna imitacjo trenera!

- Dziękuję, Prezesie.

Prezes, klnąc na wszystko, na co tylko się da, opuścił gabinet trenera. Był wkurzony jak cholera.

Polipolski zastanawiał się gorączkowo, gdzie też podziali się jego piłkarze. Niby dał im wolny dzień, ale to było tydzień temu. Czyżby powinien się bardziej przykładać do swoich obowiązków?

- Chcesz grać w piłkę, myśl jak piłka - powtórzył w duchu znaną piłkarską maksymę, westchnął ciężko i udał się w poszukiwaniu drużyny, żując gumę bananową.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie, po wielu tygodniach posuchy, drużyna El Submarineros się przebudziła. Pomogły nowe transfery w postaci nowego kapitana Franka Lamparda, który błyszczał w spotkaniu z Boro, wreszcie lśnić zaczęła gwiazda Dymitara Berbatova, a Sol Campbell po raz kolejny pokazał klasę na środku obrony. Niestety wynik mógłby być jeszcze lepszy, ale na ławce niepotrzebnie przesiedzieli Paintsil i Friedel, którzy być może znów wkradną się w łaski trenera. Special One spokojnie wstał z ławki trenerskiej i udał się w stronę szatni. Pierwszy krok w ku mistrzostwu został zrobiony...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hah! Nareszcie ohydny tyran i fałszywy hegemon Turosław MacTur został obalony przez znanego i lubianego Czesia Wapnę który od pięciu kolejek nie zrobił żafnego transferu! To jest recepta na zwycięstwo, marazm i zastój! Tak Szwajcaria się wzbogaciła na Drugiej Wojnie Światowej, tak się wzgogacą Ortodoksyjne Piniążki! HA!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po piątym nieodebranym telefonie sekretarka postanowiła sprawdzić, co dzieje się z jej szefem. Ostrożnie zapukała do drzwi. Głucho. Zapukała jeszcze raz, tym razem głośno i z impetem. Znowu nic. Zniecierpliwiona i lekko zaniepokojona nacisnęła powoli klamkę. Drzwi szybko ustąpiły, a jej oczom ukazał się Szef. Siedział w swym głębokim fotelu i nie zdradzał oznak życia... Chociaż nie. Po dokładniejszym przyglądnięciu można było dostrzec rytmicznie unoszącą się klatkę piersiową. Sekretarka odetchnęła - pan Turosław żył. Wzrok miał dziki i utkwiony w jednym punkcie, ale oddychał. Podeszła bliżej. Przed trenerem stał włączony laptop. Na ekranie widniała tabela ligi. Na pierwszym miejscu, zakreślone czerwonym flamastrem widniało: "Wapna". Panna Kasia zrozumiała, co tak wzruszyło jej szefa. Wiedziała, że nie należy mu teraz przeszkadzać, bo w jego głowie rodzi się właśnie nowy, szatański plan powrotu na fotel lifera. Wyszła cichutko. W swoim gabinecie naszykowała kilka kilogramów marchwi, bo wiedziała że pan MacTur budzi się z takiego letargu straszliwie głodny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło kilka telefonów do rosyjskich szejków i arabskich oligarchów i stał się cud. Drużyna El Submarineros zaczęła notować coraz lepsze wyniki. Napastnicy już strzelają bramki, pomocnicy notują asysty, a obrońcy starają się bronić. Po kolejnym najlepszym wyniku kolejki Special One nie chciał nawet ganić swoich rezerwowych obrońców Riggotta i Paintsila jako, że ci zarobili pokaźne bonusy, jednak to wciąż pozostała bolączka - tracone pojedyncze bramki w meczach. Lampard jako kapitan zapewniał drużynie stabilność, a zawodnicy tacy jak Bosingwa, Kuyt czy Geovanni dobrze trafionymi transferami. Nie dla wszystkich to był najprzyjemniejszy moment...

Dymitar Berbatov siedział nerwowo na fotelu oczekując na przybycie Special One'a, przez kibiców nazywany "Houdinim"(choć sam się od tego odżegnał).

- Witaj Berba.

- Dzie...

- Zamknij się. To nie bedzie przyjemna rozmowa. - trener zerknął na statystykę strzelonych bramek - Powiedz mi, ile strzeliłeś już goli w tym sezonie?

- Eeee... jednego, ale...

Special One ukrył twarz w dłoniach i odczytał kolejną tabelkę.

- To już nawet Amijobi ma 3...

Bułgar nie odpowiedział, czerwieniąc się ze wstydu. Na znak coacha do sali wszedł asystent Jose Treneiro i jakiś jegomość ubrany w zasłaniający twarz kaptur.

- Jesteś najsłabszym ogniwem, Berba. Do widzenia.

Postać zdjęła kaptur.

- Wiesz kto to jest? - spytał Special One.

- Obama? - strzelił niemrawo napastnik United.

- Nazywa się Bent. Darren Bent i jest twoim następcą.

W kilka minut później zniesmaczony Bułgar odjeżdżał samotnie swoim Royce-Rollsem spod budynku klubowego El Submarineros. W tym samym czasie trener w blasku fleszy dziesiątek fotoreporterów na specjalnej konferencji prezentował swój najnowszy transfer trzymający żółtą koszulkę z numerem 10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat i prezentuję aktualną tabelę po 34 kolejkach(gramy bez 1 kolejki), bez uaktualnień za zmiany:

miejsce / drużyna / menadżer / ostatnia kolejka / suma punktów

1. Retardia Nova Scotia / Mike Maszer / 49 / 1537

2. OrtodoksyjnePiniążki / Czesław Wapno / 43 / 1535

3. Smolna / bartek bartek / 34 / 1517

4. Los Cules / Iglu Iglowski / 50 / 1478

5. El Submarineros / Special One / 76 / 1446

6. Dirty Dozen F. C. / Turosław McTur / 45 / 1430

7. St. Domingo FC / SZU raveno / 28 / 1402

8. Death Bringers / Holy Death / 19 / 1394

9. Oldsql Rovers / Mr Sleeskee / 54 / 1349

10. Beronchester / Rafal Kazik / 38 / 1341

11. Koperek Mopersa / Mopers Moperson / 16 / 1337

12. FC Ustron City / Polip Polipolski / 44 / 1310

13. MKS Telefanów / Mateusz Stefan / 62 / 1266

14. Mroczni Rycerze / paul gackoine / 28 / 1219

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też odświeżę, bo wraz z końcem sezonu w Premiership, skończyły się także zmagania w Fantasy Premier League.

Szczerze powiem - świetna sprawa, przynajmniej potrafiłem komuś kibicować w lidze, w której za nikim szczególnie nie przepadam. Bywało gorzej, bywało lepiej, ale koniec końców mimo początkowego braku "ogara" wygrałem swoją ligę h2h, w actionowej zająłem 4 miejsce, a w ogólnej byłem w pierwszej ćwiartce (na prawie 2 miliony graczy). Nie powiem, imho całkiem nieźle.

Już ostrzę sobie zęby na następny sezon, gdzie będę bardziej zorientowany w samych zasadach i specyfice gry, przez co spróbuję zgarnąć jakieś nagrody, typu za najwyższy wynik kolejki.

Póki co, sezon 08/09 można uznać za zamknięty :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już ostrzę sobie zęby na następny sezon, gdzie będę bardziej zorientowany w samych zasadach i specyfice gry, przez co spróbuję zgarnąć jakieś nagrody, typu za najwyższy wynik kolejki.

Nie polecam takiej taktyki, ja olałem tą grę gdzieś na początku lutego i nic nie robiłem ze składem, paczę - wygrałem :D

Przy tej okazji chciałem pozdrowić cieniasów Turosława i Special One'a (hej tam na dole tabeli! <jodłowanie ze szczytu>)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też olałem FPL bardzo dawno temu, a że nie miałem tyle szczęścia, co Bimberion (tudzież ustawiłem tak denny skład, że rzal.pl), skończyłem ligę FA w dolnych rejonach środka tabeli (dziesiąte miejsce), co i tak nie jest złym wynikiem. W końcu - ledwo, bo ledwo, ale zawsze - wskoczyłem nad "strefę spadkową", jednak biorąc pod uwagę przesądzający o wszystkim czynnik losowy oraz fakt, że gra mnie raczej nie wciągnęła, będzie to mój pierwszy i zarazem ostatni sezon w Fantasy Premier League. Skupię się raczej na Hattricku, w którym wprawdzie stawiam dopiero swoje pierwsze kroczki, ale już mi się bardzo podoba - mimo obrywania od wszystkich. :) Także przyjemnie się z szanownymi kolegami grało (czy raczej: współzawodniczyło), szczególnie miło zapamiętam bardzo wciągające posty-opisy sytuacji w klubach i życzę powodzenia w przyszłym sezonie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odbierajmy Wapnie, co Wapienne :smile:

Z radością chciałbym ogłosić rozpoczęcie nowego sezonu! Piłkarze na boisko wychodzą już 15 sierpnia, a ja osobiście przekonałem się, że można już się rejestrować na nadchodzącą edycją FPL. Możecie się logować na tych samych kontach, musicie tylko potwierdzić kilka informacji, stroje dla drużyn i ich nazwę - ja wziąłem tę samą. Potem najprzyjemniejszy moment, czyli wybór składu. Macie do dyspozycji 100 mln na 15 kopaczy. W tym dwóch bramkarzy (1 rezerwowy), 5 obrońców (1 rez.), 5 pomocników (1 rez.) i 3 napastników(1 rez.). W zależności od ustawienia można grać systemami 3 - 4 - 3, 3 - 5 - 2, 4 - 4 - 2, 4 - 5 - 1, 5 - 3 - 2 i 5 - 4 - 1. Musicie mieć w składzie przynajmniej jednego napastnika i bramkarza, przynajmniej 3 obrońców i przynajmniej 3 pomocników. Oczywiście jeśli weźmiecie 5 obrońców to nie możecie wziąć szóstego.

Piłkarze zdobywają(bądź tracą) punkty za poszczególne osiągnięcia podczas meczów):

1. gole - 6 pkt bramkarz i obrońcy, 5 pkt pomocnicy, 4 pkt napastnicy.

2. asysty - 3 pkt niezależnie od pozycji

3. mecz - 1 pkt za pojawienie się choćby na minutę, 2 za co najmniej 60 minut.

4. premia obronna - 4 pkt dla każdego bramkarza i obrońcy, 1 pkt dla pomocnika, który zachowa czyste konto przez co najmniej 70 minut. Jeśli stracą w 90 minucie to już jej nie ma, ale jeśli po drodze wasz zawodnik został zmieniony i nie było go na boisku kiedy padała bramka, to punkty otrzymujecie.

5. bonusy - w każdym meczu dla 3 najlepszych zawodników spotkania przewidziane są odpowiednio 3 pkt, 2 pkt i 1 pkt. Zawodników tych wybierają eksperci FPL i można zobaczyć kto otrzymał te punkty przy opisie statystyk meczowych. Chociaż czasem byłem bardzo zdziwiony ich wyborem.

6. strzały - za każde obronione 3 strzały bramkarz otrzymuje 1 pkt

7. karne - przy obronieniu karnego bramkarz dostaje + 5 pkt, a strzelający - 2 pkt jeśli nie trafi. W przypadku trafienia karny liczy się tak samo jak każda inna bramka.

8. odejmowanie punktów - oprócz pudłowanie karnych są inne mozliwości ich utraty - za każde 2 stracone gole w meczu obrońcy i bramkarz dostają po - 1 pkt, więc lepiej jeśli ich liczba będzie nieparzysta(choć najlepszą opcją i tak będzie 0); za żółtą kartkę - 1 pkt, za czerwoną - 3 (czy dostanie dwie żółte czy od razu czerwoną i tak ma tyle samo).

Tutaj macie bardzie dogłębnie wyjaśnione zasady. Oczywiście wszystko po angielsku, ale jakby co służę pomocą przez GG :smile:

Transfery - czyli zguba Face'a :sad: Póki nie zaczął się sezon można rotować składem do woli, niczym Rafa Rotating Manager, ale gdy sezon już się zacznie to każdy może zrobić tylko 1 transfer w kolejce. Każdy następny to - 4 pkt. Wierzcie mi nie opłaca się ich robić zbyt dużo. Osobiście straciłem na nich ze 200 pkt :tongue:

Paradoskalnie mimo, że to teoretycznie napastnicy powinni zdobywać więcej punktów, to ostatni sezon zdominowali obrońcy. Bimberion, który wygrał ostatnią edycję nie stawiał na zbyt dużą liczbę napastników. Chociaż ten sezon może być inny, bo w końcu w poprzednim do tytułu najlepszego strzelca wystarczyło 19 bramek. Drugi w tej klasyfikacji napastnik miał ich 14.

Mam nadzieję, że starzy wyjadacze z ostatniego sezonu, jak i zupełnie nowi gracze pojawią sieczym prędzej i będziemy mogli zakładać nasza ligę FA :smile:

PS Zapomniałbym! Pod tym adresem możecie się zarejestrować http://fantasy.premierleague.com/

Podam też swój skład, bo niektórzy mnie prosili :smile:

Bramkarze: Petr Cech (Chelsea) - rezerwa Thomas Sorensen (Stoke City).

Obrońcy: Leighton Baines (Everton), Joseph Yobo (Everton), Jurij Żirkow alias Yuri Zhirkov (Chelsea - żeby było wiadomo o kogo chodzi), Gretar Rafn Steinsson (Bolton) - rezerwa Wilfred Bouma (Aston Villa).

Pomocnicy: Steven Pienaar (Everton), Dirk Kuyt (Liverpool), Yossi Benayoun (Liverpool), Luka Modrić (Tottenham) - rezerwa Aaron Mokoena (Portsmouth).

Napastnicy: Carlos Tevez (Man City), Emmanuel Adebayor (póki co Arsenal) - rezerwa Kevin Doyle (Wolverhampton).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że w tym sezonie temat rozwinie się nieco lepiej niż w ubiegłym. Również zgłaszam gotowość do rozwalenia Was w FPL :)

Gdy zgłosi się jeszcze parę osób, utworzymy ligę FA.

St. Domingo FC v. 0.99

Bramkarze: Shay Given (Man City), Joe Hart (Birmingham)

Obrońcy: Leighton Baines (Everton), Joleon Lescott (Everton), John Terry (Chelsea), Brede Hangeland (Fulham), Ryan Shawcross (Stoke City)

Pomocnicy: Tim Cahill (Everton), Ashley Young (Aston Villa), Michael Essien (Chelsea), Aaron Lennon (Tottenham), John Obi Mikel (Chelsea)

Napastnicy: Robinho (Man City), James Beattie (Stoke City), Dean Ashton (West Ham)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kod do ligi Forum Actionum to: 244591-62540

Wchodzimy w manage leagues/join private league i wklejamy w/w kod. :)

Uwaga! Każdy zobowiązany jest do podania w tym temacie nazwy swojej drużyny przed dołączeniem do ligi. W przeciwnym wypadku osobnik taki będzie wykluczany z ligi. To tyle :)

PS. Ligę zamykam 15 sierpnia, więc do tego czasu jest możliwość dołączania. Zapraszamy!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też już wróciłem do gry i nawet skład skompletowałem :) Na razie zauważyłem jedną istotną zmianę - emergency captain, nie doczytałem się, ale podejrzewam, że to jakiś drugi kapitan, który przejmuje tą funkcję, jeśli pierwszy nie gra. Sami zobaczymy pewnie. Bójcie się, bo oto skład, który wygra ligę :laugh:

Bramkarze: Petr Cech (Chelsea) i Wayne Hennessey (Wolves)

Obrońcy: Nemanja Vidic (Man Utd), Leighton Baines (Everton), Brede Hangeland (Fulham), Jonathan Woodgate (Tottenham) i Ronald Zubar (Wolves)

Pomocnicy: Andrej Arszawin (Arsenal), Steven Gerrard (Liverpool), Lee Cattermole (Wigan), Darren Fletcher (Man Utd) i George Boateng (Hull)

Napastnicy: Erik Nevland (Fulham), Jermain Defoe (Totteham) i Carlos Tevez (Man City)

Nazwa: Los Campeones

Skład na pewno nie ostateczny, coś się zmieni, ale to jak będe miał wenę i lepszy pomysł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Los Turkos Magnos także dołączyli do gry. Najzabawniejsze, że automatycznie dołączyli do ligi Forum Actionum. Czary jakieś?

A skład?

Branmka - Tim Howard, Thomas Soerensen

Obrońcy - Joleon Lescott, Titus Bramble, Brede Hangeland, John O'Shea, John Paintsil

Pomocnicy - Tim Cahill, Garreth Barry, Matthew Taylor, Clint Dempsey, Ryan Giggs

Atak - Dimitar "Joe Penny" Berbatov, Peter Crouch, Carlton Cole

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Los Turkos Magnos także dołączyli do gry. Najzabawniejsze, że automatycznie dołączyli do ligi Forum Actionum. Czary jakieś?

Skrypt zapamiętuje uczestników z ubiegłego sezonu i automatycznie dodaje ich po zarejestrowaniu drużyny, mogłem to wyłączyć, ale tak jest praktyczniej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga. Moje FC Marvilton was rozjedzie:D

Skład:

Bramka - Van der Sar i Tim Howard

Obrona - Żirkov, Terry, Gallas, Ferdinand, Bramble

Środek Pola - Valencia, Mascherano, Elano, Essien, Watson

Napad - Adebayor, Jo, Caicedo

Już się nie mogę doczekać gry :D

***Skład w wersji 0,99***

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś tajemniczy jegomość poinformował mnie o FPL, więc i ja się zapiszę. Pink Turbocorns są aktualnie kompletowani =D Jak skończę, to wrócę do tematu wraz z Edytką :)

Pani Edyto, proszę przedstawić skład drużyny!

Napad - Tevez, Defoe, Cole

Środek pola - Lennon, Wright-Phillips, Carrick, Modric, Bowyer

Obrona - O'Shea, Terry, Gallas, Cole A, Espinoza

Bramka - Van der Sar i Taylor

Skład skompletowany oczywiście pod kątem sympatii do graczy i ograniczonego budżetu :P Mam nadzieję skopać wam tyłki, ale jak to mówią, nadzieja matką głupich...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamknąłem forum ligi, bo w zeszłym sezonie główne dyskusje odbywały się tam, a powinny dziać się to w tym temacie. Postaram się podawać zmiany w tabeli po każdej kolejce sezonu 09/10 - o ile będzie mi się oczywiście chciało :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste jak budowa cepa. Na zbudowanie drużyny możesz przeznaczyć 100 milionów (każdy piłkarz ma oczywiście swoją wartość - im lepsze występy na boisku, tym droższy jest kopacz). Wybierasz bramkarzy, obrońców, pomocników i napastników (maksimum 3 zawodników z jednego zespołu), dopisujesz się do ligi i tyle. W trakcie sezonu możesz dokonywać transferów, ale od wymiany 2 zawodników wzwyż otrzymuje się punkty minusowe. Można wykorzystać też dziką kartę, czyli darmowa wymiana każdej liczby piłkarzy, ale ma się taką możliwość zaledwie raz w sezonie, więc najlepiej zachować ją do zimowego okienka transferowego bądź w razie jakiejś plagi kontuzji. ;)

Piłkarze otrzymują punkty za to jak grają na prawdziwych boiskach Premier League. Po każdej kolejce ilość punktów się sumuje i przekłada na tabelę bądź wygraną/przegraną w pojedynku z innym graczem jeśli grasz w lidze head to head.

Jeśli jakiś piłkarz z 1 składu twojej internetowej drużyny nie wystąpi w meczu (kontuzja, kartki albo po prostu "ława") w jego miejsce wchodzi pierwszy z listy rezerwowych - kolejność rezerwowych ustalasz w zakładce my team. Kapitan punktuje podwójnie :)

Jak jeszcze coś chciałbyś wiedzieć to pisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trakcie sezonu możesz dokonywać transferów, ale od wymiany 2 zawodników wzwyż otrzymuje się punkty minusowe.

Żeby łatwiej to zrozumieć, to lepiej powiedzieć, że 1 transfer w kolejce jest darmowy. Każdy następny to -4 pkt z twojej puli. Sam się dobitnie o tym przekonałem, jakop że zrobiłem około 80 transferów, z czego ok. 30-40 karnych, a więc straciłem ok. 150 pkt. Można powiedzieć, że gdyby nei to, to wygrałbym ligę ;(

Czasem opłaca się wziąć tańszego grajka, bop akurat będzie wchodził w lepszą formę, albo się rozwijał. Tak było w poprzednim sezonie ze Stephenem Irelandem, który kosztował 5.5 mln, i zdrożał w trakcie samego sezonu do ok. 8. Obecnie na starcie nowego sezonu jest już wart 9 mln. TO są sumy startowe, które wraz z biegiem sezonu się zmieniają. Jeśli jakiś zawodnik zanotuje np. hattricka, to można być pewnym że ludzie rzucą się, żeby go kupować do sowich drużyn. Jego cena może wzrosnąć w tygodniu nawet o 0.2, 03. mln, nie jest to dużo, ale po kilkunastu kolejkach robi naprawdę różnicę.

Jeszcze dodam coś, bo zapomniałem. Na stronie głównej, obecnie są tam zapowiedzi meczów, będą pokazane wyniki. Wystarczy wcisnąć w ten wynik np. Chelsea 3 - 0 Hull City, a pokazane zostanie okiemko ze statystykami tego meczu. Będą tam strzelone bramki, asysty, liczba obronionych strzałów przez bramkarza, czy kartki. Jest to ważna tabela, ponieważ na ok. godzine po zakończeniu spotkania pojawiają się tam punkty bonusowe dla trzech najlepszych zawodników meczu. W ostatniej kolumnie podana jest suma wszystkich punktów, jakie zdobył dany kopacz w tym meczu, a więc w tej kolejce.

Należy też wspomnieć, że urokiem Premiership jest przekładanie meczów. Czasem mecz zostanie odłożony na później i zawodnicy obu drużyn dostają odpwoiednio zero punktów za tę kolejkę. Kiedy mecz będzie się odbywał to ci zawodnicy bedą punktowali 2 - krotnie w kolejce - suma punktów za normalny mecz + za ten wcześniej przełożony. DLatego czasem dobrze jest zrobić transfer gracza, jeśli wiemy, że będzie on miał okazję zdobyć punkty dwukrotnie. Zapowiedzi następnej kolejki możemy zobaczyć na głównej stronie, po lewej, po środku. Obecnie jest tam napisane Gameweek 1 fixtures ponieważ żadna kolejka się nie odbyła. Jednak po rozegraniu pierwszej, w głownym oknie w środku będą się ukazywały wyniki, a zapowiedzi 2 kolejki będą właśnie po lewej. Przykład przełożonego meczu w zesły sezonie. Manchester United nie zagrał z Fulham z powodu meczu z Zenitem St. Petersburg. Wszyscy zawodnicy MU i Fulham mieli 0 pkt. Kiedy mecz się odbywał obydwie strony dostawały w kolejce tyle punktów, ile zdobyły w dwóch meczach.

Kolejna bardzo ważna ifnormacja. Dla niecierpliwych: możecie śledzić na żywo postepy własnych pupili włączając w zakładce użytkownika "latest points" - pokazuje ona ile punktów zdobyli wasi zawodnicy. Poslizg w stosunku do rzeczywistego meczu to tylko kilka minut, ale to chyba nie problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...