Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zadymek

Rozwiązany: Prince of Persia Warrior Within na Windows 8

Polecane posty

Witam

Trapi mnie ostatnio pewna zagwozdka techniczna: otóż usiłuję zmusić do działania antycznego klasyka (Dusza Wojownika odpala nawet na Windows 98;) na moim nowym systemie z Windows 8 64bit/i5 3570K/8GB DDR3RAM/HD7870. Udało mi się grę normalnie uruchomić, pozbyć problemów z dźwiękiem i ...jakoś przeboleć rozdzielczość 1280x960, ale najważniejszy problem tylko złagodzić.

W czym tkwi ten problem? W szybkości działania gry: na takim "kombajnie" jak mój gra zdawała się mknąć bez wytchnienia gubiąc się w obliczeniach m.in. kolizji - przez co Księciuś co i rusz lewitował nad każdą krawędzią i nad wyraz sprężyście reagował na zderzenia (wybijało go na kilka metrów, czasem w przepaść). Udało mi się ograniczyć "sprężynowanie" do minimum (ręcznie odcinam grę od dwóch rdzenii CPU), ale przy okazji gra zaczęła mieć problemy z płynnością: idzie raz szybciej a raz wolniej. Ciekawi mnie czy ktoś może mi doradzić jak to "wyrównać".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączałeś Vsync? Też to mam i gra uzależnia fizykę gry od FPS'ów. Jeśli włączysz Vsync do gra ograniczy FPS'y do 60 i problem zniknie.

Hmm, zwykle z automatu wyłączam, może do czegoś wreszcie się to przyda smile_prosty.gif

UPDATE

No przeca, Vsync zwykle strasznie spowalnia grę, a o to właśnie mi chodziło. I to działa (z wrażenia aż popuściłem ...cały piasek i muszę zacząć etap od nowa;)

THX

zgodności próbowałeś?

Who R U takin' to geek.gif Naturalnie, to pierwsze co się ustwia by w ogóle wiekową apkę odpalić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na 8.1 działa i bez zgodności, ale to pierwsze co przyszło mi do głowy,

nie musisz od razu się oburzać smile_prosty.gif

Wybacz, myślałem, że nerdowski emot znaczy co innego sad_prosty.gif

a jak się już silisz na angielski, to przynajmniej nie rób błędów tongue_prosty.gif

Że niby Who "coś innego" ma być, czy, że slangiem napisane?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"L" brakuje w "takin'",

tak tylko się czepiam tongue_prosty.gif

Ah, to. A to przepraszam, zwyczajnie nie zauwazyłem: jestem tu od niedawna (tak, wiem jaka jest data rejestracji) i jeszcze się nie przyzwyczaiłem do jasnej czcionki na ciemnym tle używanej na tym forum (na moim poprzednim było pisanie "czarno na białym" ;)). Szkoda, ze autokorekta nie działa, nie bylo by obciachu :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...