Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Johny131

Wygodny i zdrowy fotel dla wysokiego gracza

Polecane posty

Hej, szukam porządnego fotelu do pracy przy biurku. Napisałem "dla gracza", ale tak naprawdę chodzi nie tylko o granie, ale i o szereg czynności robionych przy biurku. Pewnie nietrudno bym znalazł taki okej fotel, gdyby nie jedno ale - mam 204cm. I prawie 120kg wagi. Z racji takich rozmiarów szukam konstrukcji przede wszystkim wytrzymałej, ale i zdrowej dla kręgosłupa (możecie mi wierzyć, czego bym nie robił ten skurczybyk boli).

Oczywiście, z racji recenzji w cda i preferencji internetu jedynym modelem jaki dotychczas wpadł mi w oko jest DXRacer. Modeli jest cała masa, ale dla tak wysokich osób dopasowane są tylko te z KingSeries (tu). Ogólnie rzecz biorąc fotel dla mnie idealny - cały metalowy, bardzo wytrzymały, zdrowy, wygodny, przystosowany dla dwumetrowej postury i te poduszki pod kręgosłup... Wszystko miodzio i w ogóle ideał, gdyby nie cena - 1200zł.

Zastanawiam się czy znacie jakieś sprawdzone modele (jacyś wysocy gracze tutaj?) i czy nie polecicie mi czegoś równie dobrego, a taniej.

Z góry dzięki za wkład, Paweł. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że dobre krzesła dla wysokich graczy zaczynają się od tej ceny. DXRacer to jest low mid-end. Wiem, że jak na warunki polskie to brzmi paradoksalnie, ale jak się popatrzy na niemieckie/amerykańskie strony to polecane krzesła kosztują 700-1200 dolarów (+ sales tax/VAT).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojacie. Lowmid-end. Komputer bym sobie na cudeńko wymienił :O

Przecież dla niższych osób wypasione, skórzane fotele biurowe są po 400zł już nawet (swoją drogą już to mi się wydawało wysoką ceną ^^). Nie ma czegoś ciut większego stówę drożej? Już pal sześć metalową konstrukcję czy miękkie siedzisko - grunt żebym głowę oparł.

Edit:

Fotele AKRacing. Troszunię tańsze, nie wydają się DXom odstępować: http://www.akracing.pl/index.php?action=szczeg_osz&id_kat=001001&id_asort=370

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porządne fotele kosztują od 800-900 złotych, niezależnie od wzrostu osoby przy nim pracującej. Ale takie stwierdzenie następuje dopiero po kilku krzesłach, kłopotach z kręgosłupem i przymierzeniu się do -dziesięciu foteli.

A AKRacing to ta sama półka, co DX-y.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imo to dołóż do tego tyśka i bierz DXa lub AK, naprawdę są to bardzo wygodne, całkiem dobrze wykonane i ładne fotele + świetna sprawa z rozkładanym oparciem, pamiętam jak czekałem na kumpla w grze i postanowiłem sobie rozłożyć fotel i tak chwilkę poleżeć i tak mi się kimnęło z godzinkę :D, po przebudzeniu nic mnie nie gniotło, nawet się wyspałem :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ważne w fotelu były regulowane podłokietniki, podparcie części lędźwiowej oraz siatkowe oparcie żeby plecy w lecie się nie pociły. Kupiłem kilka lat temu Futura 4 z grospolu który dodatkowo jeszcze ma regulację nachylenia oparcia, i szerokości i kąta ułożenia podłokietników. Dałem za niego 720zł Polecam. Ja mam wersję bez podparcia głowy i nóg. Dla tak wysokiej osoby jak ty podpórka głowy może być przydatna. Niestety nie pamiętam jaka jest norma wagowa ale chyba właśnie 120 kg max

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, przeglądałem sobie moje wpisy na forum i natknąłem się na ten. Pomyślałem, że skomentuję, może komuś to pomoże. Od ponad dwóch lat jestem szczęśliwym posiadaczem krzesła DXRacera z ówczesnej serii K(ing). Ważę obecnie 135kg, fotel dwa lata (!!!!!!) mi służy. Coś niesamowitego, nigdy nie miałem takiego fotela. Dodatkowo, problemy z kręgosłupem zniknęły. To, co mówią o tym jak ważne dla pleców jest ergonomiczne siedzenie w moim przypadku się sprawdziło (mimo, że dxy to nie są jakieś wyżyny ergonomii, kluczem jest najwyraźniej poduszka pod odcinek lędźwiowy) w stopro. Z wad to właśnie brak wspomnianej siatki - powierzchnie styczne z fotelem przy dłuższym graniu się pocą.
Polecam również oficjalną, anglojęzyczną obsługę klienta DXa. Pomogli mocno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wiele razy pisałem, siedzę codziennie na DXie i na Motionie z nowego stylu. Jeżeli jesteś tak wysoki to nietety Motion, który jest milion razy lepszy i wygodniejszy od DXa będzie miał dla Ciebie za nisko podparcie pod głowę. U mnie jest ledwo na styk a mam 185cm. Jeśli chodzi o DXa to do dziejszego dnia nie potrafię się w nim wygodnie ułożyć, owszem ta poducha z tyłu pomaga, ale nie na tyle, żeby mi się dobrze siedziało. Górnej poduszki nei używam wcale i w zasadzie miałem ją tylko przez chwilę na początku. Nie wiem czy siedziałeś na DXie ale jak masz troszkę szerszy tyłek to będą Cię uwierały te boczki kubełka - po co one w ogóle są to nie wiem. Kiedyś miałem tanie badziewne krzesło, które się rozleciało po 2 latach, ale przyznam, że wygodne było niesamowicie. Nie wiem co Ci polecić w takich pieniądzach, bo to na prawdę skromny budżet, a kręgosłup ważna sprawa. Po prostu nie bierz DXa :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@-Motion to jest nieco wyższa półka, ale to ciągle jest co najwyżej średnia półka. Brutalna rzeczywistość jest taka, że średnio-wyższa półka zaczyna się od ok. 4 tys. złotych i niestety nie przystaje do polskich zarobków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...