Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Elof

Rozwiązany: ATI Catalyst - błąd pakietu - nic nie pomaga.

Polecane posty

Witam!

Zakupiłem używanego radeona hd 4850 i za nic w świecie, nie mogę zainstalować żadnego catalysta. Za każdym razem wyskakuje "błąd pakietu". Czytam w internecie o tym problemie, ale nic nie pomaga. Zrobiłem czystą instalację windowsa i ciągle to samo. Poza tym, po podłączeniu owej karty, straciłem dźwięk 3D(nigdy nie miałem z tym problemu). Mam kartę Realtek High Definition Audio i wygląda na to, że nie działa Audio Bus.

Windows XP SP3

AMD Athlon X2 5000+

2 Gb RAM

Ten temat powinienem chyba założyć w programach. Jakby co, to do przeniesienia... tylko poradźcie coś smile_prosty2.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że na pewno sterowniki do właściwej karty i do właściwego systemu? Np. te

Sterowniki się wypakowują (przygotowanie do instalacji) ale potem nie chcą zainstalować, tak?

Jeżeli to jest problem samego pakietu a nie sterowników karty (bo catalyst control center właściwie nie jest niezbędny) to możesz spróbować instalacji manualnej.

Pozwalasz plikom się wypakować (katalog pewnie będzie w C\AMD), nie musisz klikać dalej w instalacje

Nie jestem pewny jak wygląda to na XP bo systemu od lat nie widziałem, ale mniej więcej:

wejdź w panel sterowania, menedżer urządzeń > Karty graficzne - klikasz na kartę (pewnie będzie jakiś sterownik microsoftu czy coś takiego) - prawy przycisk- aktualizuj sterownik(lub coś podobnego) - przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu oprogramowania sterownika(lub odpowiednik tej opcji na xp).

Później wybierasz "pozwól mi wybrać z listy sterowników urządzeń na moim komputerze" Wybierasz "z dysku" i zaznaczasz plik sterownika inf. Będzie to najpewniej w C\AMD\support\"folder z nazwą i wersją sterownika"\packages\drivers\display\"folder"_inf\

jeśli plik sterownika .inf będzie dobry to powinna ruszyć jego instalacja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to chyba wyszedł ze mnie niezły gamoń :-)

Przejąłem się, że podczas instalacji wyskakuje "błąd pakietu", ale przecież dalej coś się instalowało. Odpaliłem więc teraz demo Crysisa i wszystko śmigało, więc sterowniki zainstalowały się (czy może czegoś nie wiem?). Heh... Ten cały Catalyst Control Center istotnie nie potrzebny. Niepotrzebnie zawracam głowę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W menadżerze urządzeń mam: ATI Radeon 4800 Series. To dobrze, czy źle? Dodatkowo nie wykrywa karty w żadnym programie monitorującym temperatury. Nie chce się też odpalić Smart Doctor, ale nie wiem czy ma to związek z ową kartą i sterownikami czy czymś innym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest karta z serii HD 4800, więc jest OK. Przed instalacją obecnych sterowników usunąłeś dokładnie stare? Bo to one mogą mieszać.

Sprawdź co o karcie powie GPU-Z.

Z dźwiękiem może być problem wynikający z tego, że ta karta ma wbudowane wyjście HD audio, więc pewnie system się w tym nie łapie. Najczęściej wystarczy wybrać odpowiednie wyjście jako domyślne w ustawieniach dźwięku w systemie i hula.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Wszystko już działa. Musiałem zainstalować starszego frameworka i catalyst spokojnie się odpalił. Z dźwiękiem też się pobawiłem i wszystko wróciło do normy. Dzięki za pomoc! Temat do zamknięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...