Skocz do zawartości

Polecane posty

Mam nadzieję, że poprawią znacznie optymalizację Episodes of Liberty City. Jeśli tak to kupię, ale i tak dopiero po wakacjach, bo na grafę odkładam. Szczerze mówiąc to wtedy już optymalizacja nie będzie mnie obchodzić przez co najmniej rok, ale to byłby miły gest od strony twórców. Za kupnem przemawia korzysta cena... Zobaczymy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gta IV - tak sobie myślałem, że to syf będzie, i San Andreas na 100 % nie pobije. Jednak wyprzedziło je o parę "Centymetrów".

Zróbmy taki ranking:

Grafika:

Gta IV - No cóż, gdy wychodziła była bardzo ładna, teraz trochę już się przestarzała - ale oceniam grafikę w Dacie Premiery - 2 pkt dla Gta IV

San Andreas - Gdy już wychodził, to już grafa, była spóźniona o dobry rok. Ale nie była całkiem zła. 0,5 pkt.

Klimat:

Gta IV - Niezły, Niezły - Nico ze swoimi tekstami itd. Jest świetny - 1 pkt dla Czwórki

San Andreas - Tego Gta IV nie pobije. Świetny klimat - gangsterki i tak dalej - choć nie lubię "gangstas paradise" to mi się bardzo podobała 2 pkt dla San Andreas.

Fabuła:

To już ocenię oba razem - obię Fabuły są dla mnie świetne, pełne zwrotów akcji - Rockstar fabuły zazwyczaj nigdy nie spieprzy. Obaj po 2 pkt.

Możliwości:

Znów ocenię razem. Gta IV jest o wiele mniejszy teren, ale czy nie wkurzało was jeżdżenie z celu do celu po strasznie wielkiej wyspie? Możliwości trochę w Gta IV mniej (Dziewczyny, Fryzjer itd.) Ale dodano kilka fajnych pomysłów (Kręgle, Kluby, Kafejka Internetowa). Gta IV 1,5 pkt a San Andreas 2 pkt

Bohater:

Mi bardziej do gustu przypadł Nico Belic. Chociaż Carl - też był spoczko, ale ziomalskość. Niby mi nie przeszkadza - ale jeśli chodzi o bohatera to już tak. 1 pkt dla San Andras, 2 pkt dla IV.

Dźwięki:

Choć żadne z nich nie pobiją świetnego Vice City - Mają obaj dobre radia, i dźwięki otoczenia. Gta IV 2 pkt San Andreas 1,5 pkt (Za dużo hip-hopu - chociaż wiem, że miało być ziomalsko).

Frajda z gier.

Obie są świetne, dobrze zrobione. Fabularnie, Graficznie, itd. 2 pkt obaj, mimo to że Gta: SA więcej czasu spędziłem.

Podliczenie:

Gta IV - 12,5 pkt

San Andreas - 10,5 pkt

Takie małe podsumowanie :) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w Gta wciąż brakuje "naszego" samochodu, który nie znikał by gdy go zostawimy gzieś w świecie gry(nie w garażach ani miejscach parkingowych), i po kilku misjach, godzinach mogli byśmy po niego wrócić, dało by to grze więcej możliwości tuningu aut (San Andreas), jak i kupowanie ich w salonach, czy zaglądanie do myjni (Gta4), wreszcie te opcje nabrały by sensu, nie tylko wizualnego i wypełniającego grę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam... Ci co zamiar mają w to zagrać na PC to i tak mają dobrą cenę... gorzej z tymi (czyt. ja na przykład) którzy już się na patrzyli na pokaz slajdów (tak, bo nie ma to jak kupić kompa który spełnia wymagania zalecane, a grać przy 20-28 FPS'ach... ;dd) i kupią te dodatki na PS3, fakt faktem cena nie jest ogromna bo około właśnie 150 zł ale jednak więcej, powinno być 120-130 max wg. mnie. A co do tych dodatków ogólnie to na pewno je kupie, nie ma opcji, że nie, szczególnie Ballad of Gay Tony. Muzyka tam mi się najbardziej podoba, tu macie niezbity dowód na to: http://www.youtube.com/watch?v=QDiw-bU5LNs...feature=related

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie dodatki kupię, ale nie teraz. Narazie póki co mam w co grać a 5 marca Bad Company 2 ;] Szczególnie zależy mi na Balladzie, ten drugi jakoś mało mnie przekonuje, ale może zmienię zdanie jak zagram ;]

Skreedi - Chłopie dzięki ! Ten kawałek ryje mi pozytywnie mózg chyba od godziny i nie moge go wyłączyć ! Dobre ;] Choć za dyskotekowymi klimatami nie przepadam, to jest niezłe ;]

btw, te dodatki wymagają GTA 4, czy są samodzielne ?

A jeśli chodzi o cenę na PC to zdecydowanie za duża, zwłaszcza, że na konsole kosztuje niewiele więcej ...

Edytowano przez teken
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja te dodatki kupię jak będe miał potężniejszy sprzet, bo ten co akurat posiadam, nie nadaje się zbyt do gry. Te gry są kierowane głównie do osób, które grają na niższych detalach. Ci co chcą grać na maks. detalach to muszą zainwestować w dobrą maszynę.:)

Ale komu to przeszkadza?:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny, dodatki są samodzielne, a ile będą ważyć... Tego nikt nie wie. Po za tym SecuRom wydał oficjalnego cracka ( dokładnie tak!) do gry dzięki któremu możemy grać bez płyty ale niestety linki nie działają...

Edytowano przez Danmcrea
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby wypowiedzieć się o dodatkach ktoś, kto w nie grał ? Ile czasu zajmuje przejście ? Bo jak mam wywalić 100 zł na coś, co ukończę po 8h to dzięki, poczekam aż stanieje o połowę ;d

Ponoć obie gry da się przejść w +-10h. Sądząc po poprzednich wydaniach GTA, czyli np: San Andreas, które staniało po... 3-4 latach od daty premiery, trochę sobie na obniżkę poczekasz. Ba, w Vice City wystarczyła zmiana pudełka z szarego na mały, brzydki i pomarańczowy a gra podrożała o 9zł.

Mam takie głupie z lekka pytanie :P Czy GTA IV chodzi bez płyty ?

PS. Dodatki będą samodzielne ? To ile one będą ważyć ?

1. Chodzi z płytą, tak po prostu :)

2. Podobno całość waży 16gb (zauważyłem to gdzieś na allegro, ale mogło być to lekko przesadzone, w każdym razie dużo).

Edytowano przez Owiec_xD.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owiec_xD. - chyba rzadko allegro odwiedzasz ;p Ja GTA 4 kupiłem jakoś 2 tygodnie po premierze za 99 zł (nówka, folia);]

Ale faktem jest, że San Andreas trzyma się długo, ale to pewnie za sprawą SA - MP. No i premierowe wydania Vice City czy San Andreas to rarytaski ;]

Obstawiam, że z miesiąc po premierze bez problemu bedzie można kupić epizody za 60 - 70 zł , nówki w folii. Od 2 lat ponad obserwuje allegro i najczęściej tam kupuję to wiem jak to jest z cenami ;] Najlepszy przykład - Mass Effect 2 po 3 dniach premiery można było kupić za 95 zł + przesyłka.

Edytowano przez teken
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, Ach, Och. Bo to allegro. A przejdź się do sklepu i spróbuj kupić GTA IV. Nie wiem czemu, ale ostatnio ani w Empiku ani w Media Markt tej gry nie widziałem. A na allegro kupisz nawet za 60 jak dobrze wyjdzie; to samo stanie się z epizodami (może nie stanieje tak agresywnie). Oczywiście używanymi. Lub kupione przez kogoś, ale nie odpalane. Jeśli mu to nie pasuje i nawt nie odpakował i jeśli ma olej w głowie, opuści cenę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GTA 4 jest niedostępny na cenega.pl, więc można sądzić, że nakład został wyczerpany (O.o ?). A może Cenega kombinuje coś i wypuści grę z polonizacją w tańszej serii ?

Owiec - Co mnie obchodzą sklepy. Osobiście wolę poczekać chwile i mieć grę parenaście/dziesiąt złotych taniej. Zaoszczędzę tak na 2 - 3 grach i mam na następną odłożone. W Polsce gry są za drogie i w sklepach nie opłaca się ich kupować. Chyba, że ktoś ma kase i nie chce mu się kombinować, ale ja tak nie mam i wolę pokombinowac jak mieć GTA + inna grę niż w tej cenie grę ze sklepu.

Mówisz, "oczywiście używanymi" - i tu się mylisz bo najszybciej tanieją nówki w folii. Ludzie nie sprzedają tak szybko używanych, a też coraz więcej ludzi prowadzi sklepy przez allegro i można u nich szybko kupić w dobrej cenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory grałem w GTA IV na najniższych detalach i roździelczości, wszystko na minimum całkowite, a gra czasem i tak chamsko się przycinała nawet z patchem(moja kartka GF 8600 GTS). Jednak przełączyłem się z najniższej roździelczości na 1440x900 i..... SZOK! Gra działa po prostu bosko, żadnych zacięć nie ważne w jakiej sytuacji, a w dodatku płynność jakbym miał o wiele lepszą kartkę. Ale z drugiej strony ocb? Dlaczego im większa res. tym większa płynność?? na maks. res. (1680x1050) działa mi troszeńkę wolniej, a przecież res. zjada najwięcej grafy, oprócz cieni i detali...... radze spróbować ;] niewiem jak u was ale u mnie efekt widać było baaardzo dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GTA IV w Polsce nie ma, ale ściągają z Anglii na allegro. Za 70zł dało się wyciągnąć i dalej są aukcje.

Pograłem wreszcie w GTA, bo dorobiłem się kompa i naprawdę gra przednia. Maluteńki minus za to, że po jakimś czasie(50% gry) nie masz na co kasy wydawać i zalegają ci $$$ na koncie. Szkoda, bo gangsta powinien szaleć, a nie oszczędzać :P

Edytowano przez EjPii
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle tylko ze to już nie jest taka typowa gra gangsterska. A Niko też nie jest typowym gangsterem. Nazwałbym go raczej gościem który znalazł się w złym miejscu o złej porze :). Ale mimo wszystko GTA IV bardzo mi się podoba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...