Skocz do zawartości

GTA IV


wies.niak

Polecane posty

4 rowniez szczyci sie calkiem niezle skrojona fabułą

ma znakomita grafike (na moim wiekowym juz radeonie3870 ani razu jeszcze nie mialem zawieszki), ciekawe miasto, fajne samochody, swietne radiostacje, moznaby tak mnozyc pochwaly. dla mnie 10/10, jak trzeba bedzie kupic karte z 2gb pamieci specjalnie dla niej to kupie, znam osoby ktore kupowaly konsole tylko dla gta

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

No i trzeba dodać, że IV ma wreszcie sensowne i emocjonujące strzelaniny! Bo to co było w poprzednich GTA to było tragiczne. Bohater był słupem, nawet zwykły kałasz był dla niego bronią "stacjonarną". A w IV? Bohater może przeskoczyć przez właściwie każdą przeszkodę, wspiąć się na prawie każdy murek, czy płotek. Za przeszkodami może się również chować, wychylać zza nich i prowadzić ostrzał. A jak np. ściana, czy pojazd za którym chcemy się schować jest nieco dalej to prosze bardzo, szybki ślizg, czy przewrót i już jesteśmy prawie bezpieczni. A i granaty wreszcie są przydatne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale dalej nikowi pod kurtką mieści się bazuka, kałach, uzi, i kilka granatów ;) jak on to tam mieści? :lol: to trochę psuje realizm w gta4 który widzimy na każdym kroku, ale gra była by 100 razy mniej komfortowa, jeśli niko nie miałby przy sobie takiego arsenału pod kurtałą. Ale coś czuję że rockstar wymyśli coś w gta5 ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale dalej nikowi pod kurtką mieści się bazuka, kałach, uzi, i kilka granatów ;) jak on to tam mieści? :lol: to trochę psuje realizm w gta4 który widzimy na każdym kroku, ale gra była by 100 razy mniej komfortowa, jeśli niko nie miałby przy sobie takiego arsenału pod kurtałą. Ale coś czuję że rockstar wymyśli coś w gta5 ;)

Nie prośmy tak bardzo o ten realizm bo następny bohater jakim przyjdzie nam pokierować będzie niezdolny np.: do ruszania prawą ręką (czyli prowadzenia ostrzału) po jednym strzale ze zwykłego Glock'a. A i wracanie do save-pointu tylko po to, by wziąć Glock'a i UZI bo już nie chce latać z M4A1 także by się raczej nie podobało. Oczywiście rakietnica w majtkach psuje realizm gry, ale IMO ta gra nie jest od realizmu. Chcesz realizmu? Idź grać z maniakalnym Mistrzem Gry w papierowego RPG'a.

Co mnie zauroczyło w IV? System osłon z GoW'a... fizyka, która nie jest "realistyczna" ale jest zrobiona na tyle dobrze, że aż miło patrzeć na poruszającego się gliniarza pod ostrzałem czy innego "niemilca". A no i oczywiście postacie z którymi mamy do czynienia. Większość jest bardzo wyrazista i aż miło się ogląda kolejne filmiki (Dimitri, Faustin, Jacob czy Elizabetha).

Co mi się nie podoba? Hmm... trudno orzec. Trochę nietęgi sposób zapisywania fimików. Nie mogli zrobić *F2 - start filmu* i *F2 - koniec*? W formie, jaka jest teraz, parę razy gra nie zapisała mi tych kawałków, które chciałem. No i to wychodzenie z przyjaciółmi na miasto... może i było fajne przez pierwsze 4-5 razy, ale za razem 10 *Hi! This is Roman, let's go bowling* chciałbym móc wyrzucić tą komórkę przez okno albo, tym bardziej, bić nią tak długo w czoło Romana, aż nie zostałby z niej pył.

Pozdrawiam,

Anf

@sieah: Jednakże byłoby to miłe, prawda? (A gra swoje wady ma, chociaż może to tylko mówienie, *że mogłaby by być lepsza, gdyby...*)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też nie muszę grać w max rozdzielczości, i na max detalach, co nie zmienia faktu że konwersja jest spartolona, na najniższej rozdzielczości i niskich detalach na dobrym sprzęcie potrafi chodzić jak ruski czołg. Też zależy mi na grywalności, a jak gra ma być grywalna skoro na konsoli chodzi o niebo płynniej, trochę to odtrąca od gry na PC, no ale cóż, konsoli nie mam więc muszę na pececie grać. Dalej twierdzę, że jeżeli rockstar by się przyłożył do konwersji, to nawet na dwuletnim kompie by spokojnie odpalił grę na maxa.

A konkurenta GTA4 ma, i to nie tylko w kwestii grywalności, ale równie nieudanej konwersji, jest to Saint Row 2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja gram na czyms takim

http://img201.imageshack.us/my.php?image=clipboard02gm1.png

ani razu mi sie od jakiegos czasu nie tnie, moze to ten patch poprawil ale przestalo sie wieszac, zacinac itp.

powieksze troche view distance i zobaczymy czy dalej bedzie różowo.

jak juz bym sie mial do czegos doczepic to raczej do niezmienialnej klawiszologii, gdyz pozostalosci z poprzednich czesci mam silne

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ciach]

Klawiszologia tak na mój gust bardzo dobra, wszystko w zasięgu ręki, teraz jak gram w takiego GoW'a to z przyzwyczajenia chce biec na [shift] i dopiero po chwili się orientuje, że nie działa.

Zapoznaj się z zasadami pisania postów->cytowanie. Nie cytujemy poprzedniego posta.-mateusz(stefan)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spolszczenie według zapowiedzi miało być w lutym, ale jeszcze upłynie trochę rzeki w Wiśle zanim wyjdzie, ponieważ jest dopiero 30%. Nie ma się co dziwić chłopakom, bo robią to za darmo, po pracy, ewentualnie po szkole, wiele z nich studiuje, a teraz sesja jest i czasu nie mają.

to jest link do paska postępu informującego o stanie polonizacji http://gtapolska.pl/

Tak na marginesie, to spolszczenie nie jest bardzo potrzebne, angielski w gta4 jest prosty i przystępny, więc każdy kto choć trochę angielskiego się uczył nie powinien mieć problemów ze zrozumieniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. W całej grze brakuje mi tylko napisów. Bardzo często trudno zrozumieć, co bohaterowie mówią i to utrudnia w niektórych miejscach zrozumienie ciągu fabularnego, a w polskie wersje gier nie lubię grać ze względu na jej (zwykle) kiepską jakość i niemożność edukacji anglojęzycznej. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Of course napisy można ustawić. To co mówią Niko i Roman dało by jeszcze radę zrozumieć, mówią wyraźne 'r', ale lepiej mieć pewność z napisami ;) A Little Jacoba.. no cóż.. te jego man'gwan i ajiah. OCB ? Chociaż na szczęście i on czasem mówi w miarę 'po angielsku' xD..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tłumacz nie grał we wcześniejsze części GTA xD.

A to sory za tego man'gwana ;) Ale patrząc na napisy mogło się coś pomieszać.

Ajiah (w każdym razie 'cuś pudobne') występowało zazwyczaj na końcu zdania, i chyba chodziło o 'alright'.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak mówił Little Jacob jeszcze szło zrozumieć z kontekstu. Natomiast jak joł Badman zaczynał nawijkę to już nie pozostawało mi nic, tylko sobie w łeb strzelić ;]

W sumie tak mi wyszło, że jakoś gierka znudziła mi się gdy zacząłem robić misje dla pana P. Powiedzcie, daleko jeszcze stamtąd do końca? Bo jeśli nie, to bym się sprężył i skończył, bo ponoć warto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pana "P", tzn. Phil Bell, Pegorino, czy kto inny?

Bo jeśli od Phil'a, to tak trochę jeszcze, a od Pegorino to już mniej. W każdym razie mniej niż więcej ^^

Btw. jeszcze w kwestii napisów. Powtórzę, napisy są! Ale jak ktoś zaraz po zainstalowaniu gry od razu klika w "New Game/Start/Play" nie zerkając nawet w opcje, to niech teraz narzeka, że nie ma napisów. Ale zawsze można ustawić i w trakcie gry, więc nie ma problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy tylko na mnie GTA 4 nie zrobiło wrażenia? Boże jaka ta gra nudna, nic tylko jeździć przez pół miasta, żeby zrobić misję, albo wyjść z kimś do klóbu, czy gdzieś..........

moje rozczarowanie gta zaczęło się od instalacji wersji PC, cały problem z socjal klub i game for win, potem jak juz załozyłem konto to nie mogłem na nie wejść (boze czy oni nie widzieli nigdy steama!!!) co za porażka, konto offline działa i moge zapisywac grę, no to start!! Jupi jak fajnie (tylko grafa do bani, gdyby ta gra miała aa to by było w miare ok, ale ta pikseloza na ekranie mnie dobija, taki next gen), początek dobry, Roman, LJ, Bruci, i ta panienka, Vlad też, ale wiedziałem że go zabiję jak tylko go zobaczyłem, i czemu musiałem dla niego pracować, aż mi sie scyzoryk w kieszeni otwierał, i dotond było spoko, bo później gra robi się nudna wciaż to samo, praca dla ludi których nie szanuję, zeby później ich zabić... Może jak przejde gre do końca to mi sie spodoba,

najfajniejsze misje sa od nieznajomych, było tez kilka ciekawych misji ale teraz nie kojaze, wsumie najfajniej mi sie ściga z policją, prawie jak w GTA 1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże jaka ta gra nudna, nic tylko jeździć przez pół miasta, żeby zrobić misję, albo wyjść z kimś do klóbu, czy gdzieś..........

Łapiesz taksówkę i przyśpieszasz, zero jakichkolwiek problemów związanych z traceniem czasu na dojazdy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...