Skocz do zawartości

Polecane posty

(...)słabe 9/10.
Słabe 9 na 10? to ciekaw jestem jaką skalę wartości przyjmiesz dla gry, która powaliła by Cię na kolana: 100 na 10?

Dziwi mnie Twoja ocena.

A woda jest fajna. może tylko jej tryskanie, przy wpadnięciu samochodu jest trochę dziwne, ale...Jest najlepiej zrobiona względem wszystkich innych gier, jakie miałem okazję przejść a to że łodzie podskakują, płynąc pod prąd, albo że nie podskakują, płynąc w poprzek naporu fal... Cóż, może ktoś by wolał jeździć nimi jak po stole bilardowym, pomimo fal rzędu dwóch stopni Beauforta... no, ale wtedy dopiero by się larum podniosło... Ciężko was ludzie, zadowolić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, grze, która powaliłaby mnie na kolana dałbym (szok!) 10/10. Jeśli o mnie chodzi, to woda byłaby fajna, gdyby sie nie trzęsła (mówie o tym jako u bugu, który wystepuje tylko u mnie, a nie jako a ogólnej wadzie gry). Zresztą wszystko juz lepsze niż też granatowy falujący koc z San Andreas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabe 9 na 10? to ciekaw jestem jaką skalę wartości przyjmiesz dla gry, która powaliła by Cię na kolana: 100 na 10?

Po raz kolejny apeluję o uważne czytanie... Określenie słabe nie było co do gry, tylko co do 9. Czyli dałby taką naciaganą 9.

Mnie znów bawi ten bug z trzęsącmi/podskakującymi obiekatmi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wejścia do wszystkich domów - to będzie chyba trzeba poczekać na Saints Row 2 - który ma znacznie więcej opcji niż gta 4 - np tuning wszystkiego - i to w dosłownym tego słowa znaczenia.

Wracając do GTA 4 i wody - to fakt łódź za często podskakuje. Poza tym zaskoczyło mnie gdy w pewnym miejscu w wodzie pływały ... śmieci. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akuratnie ostatnio miałem okazje porównać wersje PC z konsolową [xbox360]. Muszę przyznać, że byłem zaskoczony - już na pierwszy rzut oka widać, że wersja PC wygląda zdecydowanie lepiej [nawet w ustawieniach medium]. Co prawda czytałem wcześniej takie opinie [zwłaszcza jako tłumaczenie ze strony R*] ale przekonałem się na własne oczy. Na przykład tekstura "położona" na drodze - na X widoczna jest pikseloza, zdecydowanie odstaje od tej na PC. Podobnie było z samochodami. Już nie wspominając o sterowaniu - te na PC trochę mnie wkurzało, [kontrolowanie kamery za samochodem] ale gdy zobaczyłem, jak bardzo kumpel się męczy, żeby w czasie jazdy ustrzelić w konkretnym kierunku, to aż mnie zatkało. Jednak combo klawiatura + mysz do takich gier pasuje idealnie. Poza tym, miasto w wersji konsolowej wydawało mi się trochę.... puste. U siebie miałem okazje ustawić "gęstość ruchu[?]" na 100, dzięki czemu miasto żyło - na chodnikach pełno ludzi, o korkach nie wspominając. Na X brakowało mi tego. Na koniec pozostaje sprawa płynności - jest to ten argument, który mocno działał na korzyść konsol - " kupie konsole i wszystkie gry mi będą śmigać". Jednak na xbox360 dało się zauważyć przycięcia, drobne warpy obalające ten mit.

Miałem zamiar zaopatrzyć się w xboxa360 elite i gta4 właśnie na tą konsole - ale jak zobaczyłem wersje PC na półce to nie wytrzymałem i zakupiłem właśnie ją. Mimo początkowych problemów, które doprowadzały mnie do szaleństwa [ instalacja, początkowe problemy z płynnością], jestem zadowolony. Chociaż mogło być lepiej. Jak zawsze. Ale mogło też być zdecydowanie gorzej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbys dal wyższe opcje graficzne to pewnie smieci byłoby więcej jeszcze :D Przy brzegach pełno leży zawsze. A co do gry to albo przesadzacie albo ta gra jest naprawde gorsza niż na konsole

Wyżej opcje tzn ? bo wyższych już dać nie mogę :P Po prostu śmieci zauważyłem, bo rzadko pływam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lol czyżbys uciągnął to na full detalach? :blink: No nie wiem zazwyczaj tak jest, że jak się da wyższe detale to więcej szczegółów widać a na brzegach jak grałem to zawsze zauważałem najwięcej brudu :D

Właśnie podobno medium na PC = konsole, ale nie o grafe chodzi lecz o ( co jest w tej grze najważniejsze ) grywalność ;)

Co do sterowania... cóż przyzwyczajenie ,mi się w takie gry jak GTA lepiej gra na xboxowym padzie, a jeździ mi się o niebo lepiej. Jednak do zwykłych FPS- ów przekonac się nie moge także gram na PC

Edytowano przez LARRY
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się musze ując z XanTypem. Ma racje, jeżeli grze, która Ci się nie podoba (tak wynikało z Twojej wypowiedzi minister) dałbyś 9/10 słabe ale jednak 9. Co dałbyś takiej, która powali Cię na kolana. Ostatnio recenzenci rzucają dziewiątkami na lewo i prawo to zła tendencja. Ta ocena, jak dla mnie, jest zarezerwowana dla hitów, które się otarły o ideał, a nie dla gier,w które gramy od niechcenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lol czyżbys uciągnął to na full detalach? :blink: No nie wiem zazwyczaj tak jest, że jak się da wyższe detale to więcej szczegółów widać a na brzegach jak grałem to zawsze zauważałem najwięcej brudu :D

Właśnie podobno medium na PC = konsole, ale nie o grafe chodzi lecz o ( co jest w tej grze najważniejsze ) grywalność ;)

Tekstury mam na medium renderowanie mam na maxa paski mogę dać jak chcę w sumie ale najlepiej mi się gra na kolejno 30-50/50/80-100/6

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi ustawieniami graficznymi to już wogóle jest dziwnie. Gra tak samo płynnie mi działa na każdych detalach(prócz maks bo wtedy czasem karta graficzna(radek HD3650 256mb)"nie nadąża" i jak się obrócę to widzę przez kilka sekund straszną pikselozę). I generalnie, czy ustawię na low i suwaki na 1, czy na medium i suwaki na 50 to jest tak samo. Może nawet na medium jakby ciut szybciej było. Nawet benchmark pokazuje taką samą liczbe FPS w obu przypadkach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne jest to że ustawiam sobie wszystko na maksa oprócz bodajże shadow quality i mam jeszcze na zielono wskaznik na dole, a jak choćby o jeden zwiększam jakość cieni to zaraz robi mi się czerwony mimo że zmiany nie widać nawet po daniu wskaźnika na full
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam inne pytanie: czy zauważyliście, że dopisywanie komend (minus cośtam cośtam) do skrótu - blokuje patcha?

Mam zainstalowaną łatkę i gra pokazuje mi ok. 1500, po dopisaniu tych końcówek w skrócie - mam znów 486 mega... dziwne to trochę o.O

Po wycięciu wpisów, znów mam 1500.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś wrzucić tutaj dane z benchmarka [z ustawień, na których grasz]? Jakby co, to są one zapisywane w plikach .txt w folderze z grą. Chciałbym porównać kilka rzeczy.

Prosze bardzo

Statistics

Average FPS: 34.56

Duration: 37.27 sec

CPU Usage: 78%

System memory usage: 63%

Video memory usage: 98%

Graphics Settings

Video Mode: 1280 x 768 (75 Hz)

Texture Quality: High

Render Quality: Very High

View Distance: 32

Detail Distance: 100

Hardware

Microsoft Windows XP Professional

Dodatek Service Pack 3

Video Adapter: NVIDIA GeForce GTX 260

Video Driver version: 177.41

Audio Adapter: Realtek HD Audio output

AMD Phenom 8650 Triple-Core Processor

File ID: Benchmark.cli

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee tam. Kasuję komendę. Z początku było nawet fajnie pograć na najwyższych detalach, ale po kilku godzinach grania gra strasznie muli i nie da się grać. Nic się samo z siebie nie robi, po tej komendzie gra pobiera mb z ramu. Wywaliłem komendę, znowu mam 485 mb do rozdania, gram na 1) medium 2)high; view distance 25 a reszta po 100 i zero zacinki. Płynnie wszystko śmiga :)

Edytowano przez Owiec_xD.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu ta komenda strasznie obciąża RAM i stąd te ścinki. Wszystkim, którzy chcą ustawić wyższe ustawienia (a z wyższymi i tak gra tak samo działa jak z najniższymi) polecam "D:\GTA IV\Grand Theft Auto IV\LaunchGTAIV.exe" -norestriction -nomemrestrict -DX9 /high" . Ta komenda niczego nie obciąża, jedyne co robi to odblokowuje możliwość ustawienia dowolnych detali.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owiec_xD, mogę wiedzieć, jaki posiadasz procesor??

Ja mam Intel Core 2 Duo E6300 1.86ghz, 512mb na karcie graficznej i gra bardzo muli na Twoich ustawieniach (no, tylko, że ja mam view distance około 30/40/50, i cienie na 1 :P ). Procesora zmieniać nie będę, gdyż każdą inną grę uciągnie, dla GTA IV zmieniać się go nie opłaca.

I mógłby podać mi ktoś linka do tej łatki, tą komendę??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...