Skocz do zawartości

GTA IV


wies.niak

Polecane posty

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Ja natomiast wczoraj dostałem IV i od razu zainstalowałem...owa instalacja przebiegła bez żadnych problemów, trwała ona mniej więcej około 25 minut...jeżeli zaś chodzi o samą rozgrywkę w grze, ta również jest przednia, gta chodzi mi bez żadnych zarzutów: bugi, zawiechy itp. na ustawieniach:

texture: medium

render: very high

a następujące "paski" w kolejności:

-25

-50

-25

-7

i nie mam potrzeby wpisywania coś tam w konsoli zebym mógł zmieniać dowolnie ustawienia...

Naprawdę muszę przyznać, że miałem bardzo duże obawy po tych postach i przestrogach na forum, głównie przez to, z jakimi problemami niektórzy borykali się z samym odpaleniem gry, nie mówiąc już o samej rozgrywce;)

Moim zdaniem, wiem że teraz wiąże się to z falą zarzutów, ale z MOJEGO punktu widzenia gta nie mówię tu o innych należy się mimo wszystko 10/10, rozumiem, że niektórzy mają duże problemy z grą, ale mówię to tylko w moim odczuciu...a jak będzie zobaczymy...liczy się sam charakter i klimat gry, których nie brakuje i myśle, że gdybym był na miejscu tych którym gta na dobrych kompach dość słabo chodzi też narzekałbym, ale również grałbym nie zważając na złą konwersje, której złe "objawy" zmieni w przyszłości może jakiś patch (swoją drogą mogłaby już się pojawić jakaś wzmianka o nim)....;)

Mam jeszcze jedno pytanko, mógłby mi ktoś dokładnie powiedzieć jak zgrać własne utworki w IV i w jakim radiu je potemodsłuchiwać??? z góry dzięki...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnie jak towarzysz cdrozmiar. Przy instalacji nie napotkałem żadnych problemów, co prawda wymyślne rejestracje na GfWL i RGSC... ale to mnie nie zniechęciło. Instalacja też trwała około 25 minut. A GTA IV dostałem 8 grudnia.

Co do rozgrywki...

Mój komputer prezentuje się tak (w dużym uogólnieniu):

GeForce 8800GS - 384 MB

2GB RAM

Core 2 Duo 2,66GHz

Tekstury mam ustawione na medium (na high były przełamania).

Rendering - Highest

"Paski":

-100

-100

-75

-16

Gra się wyśmienicie, ani razu nie zauważyłem pokaźnego spadku FPS'ów, tak bym nie mógł grać, na oko granica utrzymuje się w ok. 20-30 FPS.

"Czwórka" wykrzaczyła mi się tylko trzy razy, ale nie zraziło mnie to, tylko z uśmiechem włączyłem ją ponownie.

Mam około 55% postępu w grze i jak na razie murowane 10/10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, za miesiąc się wreszcie zagram w IV :) No i mam małe pytanka do Was.

1.Ta gra chodzi lepiej pod c2duo czy c2quad?

2. http://pl.youtube.com/watch?v=dJvCdBl2_2U&...feature=related -co do tego linka, to jesteście w stanie stwierdzić, jakie są to ustawienia? ( krótko: low, medium czy high).

3. Do tej gry lepiej mieć gf 9800gtx+ czy radeona 4850? I gdyby co, to crossfire pomaga w GTA?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, za miesiąc się wreszcie zagram w IV :) No i mam małe pytanka do Was.

1.Ta gra chodzi lepiej pod c2duo czy c2quad?

2. http://pl.youtube.com/watch?v=dJvCdBl2_2U&...feature=related -co do tego linka, to jesteście w stanie stwierdzić, jakie są to ustawienia? ( krótko: low, medium czy high).

3. Do tej gry lepiej mieć gf 9800gtx+ czy 2 radeony 4850 w crossfire? (wiem, wiem, ale drugiego radeona dopiero po jakimś roku bym kupił)

1 na czterordzeniowcu

2. Przecież jest napisane, że

Textures Medium

Render Very High

54 100 100 30

3. wybrałbym pierwszą opcję, bo ponoć gta 4 nie wykrywa dwóch kart na raz ( nie sumuje pamięci)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh....tak czytam te posty i czytam i naprawdę nie wiem skąd w Waszych komentarzach biorą się takie rozpiętości dotyczące działania gry. To jest jakieś dziwne, wręcz niemożliwe! Nie mam pojęcia od czego to wszystko może zależeć -.- Ja sie nie martwię bo przeszedłem bez ani jednego problemu na x360 ale na PC tez chciałem zagrać... a tu lipa, chyba sie nie zdecyduję :D:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rozgrywki...

Mój komputer prezentuje się tak (w dużym uogólnieniu):

GeForce 8800GS - 384 MB

2GB RAM

Core 2 Duo 2,66GHz

Tekstury mam ustawione na medium (na high były przełamania).

Rendering - Highest

"Paski":

-100

-100

-75

-16

Chyba jaja sobie z nas robisz (albo przynajmniej ze mnie ;)). Ja przy praktycznie identycznej konfiguracji mogę pomarzyć o takich ustawieniach... :mellow:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż... Jakby to powiedzieć, żeby mnie tu nikt nie ukamienował... Zresztą raz się żyje: po dobrych pierwszych wrażeniach przyszło spore rozczarowanie nowym GTA, które sprawiło, że wykonałem wszystkie misje z pierwszego miasta (żadna z nich nie zapadła mi w pamięć, poza tym zaskakująco mało ich było) i grę odłozyłem na półkę. Sam nie wiem, czemu aż tak sie zniecheciłem... Z poczatku nic nie zapowiadało takiego obrotu sprawy; po przyjęciu do wiadomosci, że GTA nie bedzie mi chodziło ani z połowa liczby klatek co Crysis grało mi się nawet dość przyjemnie... Chociaz może sformułowania "grało sie przyjemnie" użyłem trochę na wyrost, bo powiedziec z czystym sercem, że w pełni cieszyłem sie grą nie moge. Na poczatku po prostu wierzyłem, że jakos wszystko wróci do normy (bo zawiedzenie sie jakąkolwiek GTA u mnie normą bynajmniej nie jest). W przypadku czwórki jakos kompletnie rozminąłem sie z klimatem, a miasto mnie nie zachwyciło, nie mam ochoty zarywac nocy, by je ekslorować, jak to miałem w zwyczaju po premierze San Andreas. Własnie - San Andreas. Jak dla mnie, własnie poprzednia część GTA jest kluczem do rozwiązania zagadki mojej zaskakującej niechęci do IV. Dzieki wprowadzeniu szeroko pojętych zadupi, gra w GTA wkroczyła dla mnie w zupełnie inny wymiar. Koniec z pojedynczymi miastami pośrodku niczego, z których nie mozna sie wydostać, koniec z ograniczaniem się do korków na drogach i ruchu ulicznego; zamiast tego bierzemy kombajn albo capka i ruszamy gdzie popadnie. Wielkie pola uprawne, pustynia, rozsiane tu i tam małe miasteczka, wieka góra, opuszczone lotnisko, baza wojskowa i całe polacie nieograniczonych niemalze otwartych przestrzeni - to było to! A teraz? Śmiem twierdzic, że gdyby nie SA, to w czwórkę grałoby mi się równie super, jak w GTA 3 i VC... Naprawdę trudno mi ocenić, jakie tak naprawdę jest GTA IV. Nie mogę przecież zignorować (bądź co bądź) dużego miasta, bardzo dobrej grafiki (chociaz zdecydowanie wolałbym, by było dalej na poziomie poprzednich części - oszczędziłoby mi to wiele nerwów), ciekawej fabuły, dobrego soundtracku (jednak po rockowej stacji spodziewałem sie czegos więcej), nowego modelu jazdy, możliwości chowania się itp. itd., ale jednak jakoś to wszystko mnie nie rajcuje. Kiedy odblokowałem środkowa wyspę i po niej pierwszy raz jeżdziłem, robiłem to z taką obojetnością, że aż sam sie zdziwiłem. "O, spoko budynek", "o, fajna statua", "o, ciekawe miejsce" - do takich suchych stwierdzeń ograniczały się moje komentarze. Żeby jednak nie było, że jestem az tak uprzedony, muszę zauważyc, że nowe GTA ma jedną wielka wadę, która wkurza mnie JAK JASNA CHOLERA, a jest nia sterowanie zywcem przeniesione z konsol, tak, jakby rockstar starał się, by za pomoca myszy poruszać się tak, jak z uzyciem pada. Troche to lakoniczne, ale zakładam, że wszyscy orientuja się, o co mi chodzi (zresztą pisałem już o tym na tym forum).

Mimo wszystko dzis odrzuciłem ofertę odsprzedania GTA IV za 50zł. Zresztą w ogóle sie nad tym nie zastanawiałem, mimo wszystko to przecież GTA, gra która trzeba mieć. Do tega zdaję sobie sprawę, że (z jednym wyjątkiem) moje rozczarowanie nie wynika bezpośrednia z jakichs błędów w grze, tylko nieodpowiedniego podejścia do owej. Teraz pozostaje mi tylko czekać, aż na nowo zachce mi się GTA, co - mam nadzieję - następi szybko.

Tak na marginesie: wiem, że to bardzo subiektywna kwestia, ale czy uważacie, że gra w późniejszych etapach sie rozkręca, czy może dalej trzyma podobny poziom?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://tv.rockstargames.com/videos/view/id/53A70BF447E213AB

heh ... wielkie sry że umieszczam tak tutaj te filmiki ale zależy mi na tym aby zobaczyło go więcej niż 5-10 osób które się załapią na to jak będę w pierwszej 6 "just added" (wiem wiem ma parę baboli graficznych [chyba największy to ten kiedy biegnie przez metro i widać to "tło " na końcu tunelu ... wyszło dopiero po 2 godz. renderze i jak na razie nie chce mi się zmieniać kamery .... i znów renderować ..... )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój komputer prezentuje się tak (w dużym uogólnieniu):

GeForce 8800GS - 384 MB

2GB RAM

Core 2 Duo 2,66GHz

Tekstury mam ustawione medium

Rendering - Highest

"Paski":

-100

-100

-75

-16

Chyba jaja sobie z nas robisz ;) Ja przy praktycznie identycznej konfiguracji mogę pomarzyć o takich ustawieniach... :mellow:

No dokładnie. Ja mam troche mocniejszą grafę i 1 GB RAMu więcej a mam tekstury na Medium i rendering na medium a paski mam 20; 20; 20; 4. I dopiero przy takim ustawieniu jestem(żeby nie powiedzieć że zadowolony) usatysfakcjonowany(w morde! ale długie słowo :) ) A i tak Gra nie działa szybciej niż 30FPS chyba że jestem w tunelu wtedy dochodzi do 35-36.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dogmeat & olek14 - zapomniałem o rozdzielczości, 1440x900, to najwyższa jaką mogę ustawić z moim monitorem :)

Przed chwilą specjalnie włączyłem GTA IV i Frapsa, żeby się upewnić:

W domach mam około od 40 do 50 FPS.

W tunelach około 25-36, zależy od ilości samochodów i tego czy się coś dzieje.

Podczas normalnej jazdy po mieście mam ok. 22-26 FPS.

Pomyślałem, że zrobię coś, przy czym FPS-y lubią spadać, mianowicie wysiadłem z samochodu na ruchliwej ulicy i zacząłem strzelać do wszystkich aut z RPG. Ilość klatek na sekundę nie spadła ani razu poniżej 18, a utrzymywała się w granicach 18-23.

Po chwili przyjechała policja, to postanowiłem się z nimi trochę postrzelać. Bach, do osłony i granat, FPS-y podczas wybuchu granatu nie spadły nawet o 1, podczas strzelaniny miałem około 19-24 FPS.

Zacząłem gliniarzom uciekać i przy okazji strzelałem z okna, nic nowego - około 20-25 klatek na sekundę.

Trochę gorzej jest podczas mgły i deszczu, wtedy FPS-y potrafią spać do około 17, ale rzadko się to zdarza. Podczas takich warunków pogodowych na ekranie monitora wyświetla mi się około 17-22 klatek na sekundę.

Nie rozumiem, dlaczego wszyscy tak narzekają na to GTA, mi gra się wyśmienicie. Ani razu nie "cięło" mi się, najwyżej w niektórych momentach pływa, ale nawet na to uwagi nie zwracam, bo wcale nie przeszkadza mi w zabawie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jesteś magik... ;) Ja po spathowaniu gry nie mogę tym bardziej szaleć z ustawieniami żeby nie dawać grze dodatkowych powodów do zwiechy. Wystarczy że się wiesza bez powodów <_< A tak nawiasem... jestem już w ostatniej misji. Poszedłem na układ i utknąłem bo nigdy nie zdążam podpłynąć pod helikopter Little Jacoba... ;) Już próbowałem 4 razy i z każdym razemjestem coraz bliżej ale ciągle trochę brakuje. :mellow:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie: wiem, że to bardzo subiektywna kwestia, ale czy uważacie, że gra w późniejszych etapach sie rozkręca, czy może dalej trzyma podobny poziom?

Na GTASite.net spotkałem się z opinią, że misje w pierwszym mieście są "dość długim samouczkiem".

W sumie zgadzam się z tym - te misje nie są za trudne, a niektóre sprawiają wrażenie samouczka ;)

Gra w późniejszych etapach naprawdę rozkręca się - misje są coraz bardziej rozbudowane (jest nawet napad na bank :) ), jest parę zwrotów akcji, dzięki którym chce się jak najszybciej dojść do zakończenia :D

Dostajemy też lepsze "zabawki", szybsze samochody...

Możesz spróbować jeszcze raz dać szansę "czwóreczce" i nie będziesz żałował (o ile będziesz miał odpowiednie podejście) :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na GTASite.net spotkałem się z opinią, że misje w pierwszym mieście są "dość długim samouczkiem".

W sumie zgadzam się z tym - te misje nie są za trudne, a niektóre sprawiają wrażenie samouczka ;)

Rzeczywiście pierwsze misje są aż za łatwę, W pierwszych kilkunastu misjach nie zdarzyło mi się w ogóle zginąć ale jednak nie można ich nazwać samouczkiem bo po pierwsze rozwijają wątek fabularny, a po drugie, są za bardzo dopracowane jak na trening.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie, gdzie można zgrać swoją muzykę???

Moim zdaniem w tym folderze:

C:\Documents and Settings\Administrator\Moje dokumenty\Rockstar Games\GTA IV\User Music

ale pewnien nie jestem dlatego wolę się upwenić;) A natomiast jeżeli w tym, to w jakim radiu można zgrane utworki odtwarzać???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie, gdzie można zgrać swoją muzykę???

Moim zdaniem w tym folderze:

C:\Documents and Settings\Administrator\Moje dokumenty\Rockstar Games\GTA IV\User Music

ale pewnien nie jestem dlatego wolę się upwenić;) A natomiast jeżeli w tym, to w jakim radiu można zgrane utworki odtwarzać???

Przecież wszystko jest opisane zarówno w tym temacie, jak i w samej instrukcji do gry ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GTA IV przeszedłem około 2 godziny temu. Boże, ja dalej jestem w szoku, co panowie z Rockstara wyczynili!

Ta gra jest genialna, idealna, świetna, epicka, cudowna i w ramach gimnastyki umysłowej pomóżcie mi wymyślić z 5 przymiotników, że coś jest świetne. :P

Zakończenie jest jednym z lepszych jakie widziałem. I to nie tylko w grach, ale i w filmach i literaturze! Chryste, nie mogę się opanować. Wybrałem

zemstę

i chyba w żadnej innej grze nie byłem tak prawdziwie, realnie zdenerwowany i chętny

następnej zemsty. Już myślałem, że koniec, a tu szok. Jeszcze jedna misja, zarówno jak przedostatnia zapiera dech w piersiach.

Tę grę można porównać do mleka, które zbyt długo stoi na ogniu, po czasie zaczyna kipieć i wylewać się. Tak samo jest z GTA IV, klimat wylewa się z tej gry strumieniami.

Ewidentnie +10/10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wersji PL To odsyłam do strony GTA Site.pl... zresztą zaraz przytoczę cytat :

"oto bowiem już niebawem w sieci pojawi się pierwsze spolszczenie do GTA IV z prawdziwego zdarzenia! Zapomnijcie o amatorskich produkcjach, złapcie się mocno krzeseł i przeczytajcie to, co mamy Wam na ten temat do zakomunikowania.

Autorem spolszczenia nie jest Cenega, to zaznaczamy od razu. Autorami nie są jednak także pierwsi lepsi, wzięci z ulicy ludzie. O nie! Łatka polonizacyjna jest tworzona przez dwie ekipy - GTAPOLSKA.pl* oraz PLProjekt**. Oba teamy nie dają sobie w kaszę dmuchać i zrekrutowały już ultra-elitarnych tłumaczy, którzy zawsze są przygotowani na mokry deszcz, wiejący wiatr, mocną burzę, ogromny sztorm oraz ruską inkwizycję. Spolszczenie, które już niebawem wyląduje na Waszych twardych dyskach będzie zawierało nie tylko polskie napisy, ale również czcionkę PL, a w późniejszym czasie także przetłumaczone na nasz piękny język tekstury znajdujące się w grze. Hejże ho, toż to niemal totolotkowa kumulacja!

Realny termin wydania spolszczenia to końcówka stycznia. Dzisiaj jednak w niektórych rejonach Polski zaczął padać śnieg, także do tego czasu musicie zadowolić się lepieniem bałwanów i obrzucaniem śnieżkami. Obie ekipy życzą Wam szczęśliwego nowego roku, po którym to nastąpi szczęśliwe granie w GTA IV PL! Nie zawiedziemy Was na pewno. Niektórzy z Was już dzisiaj mogą rezerwować czas ferii zimowych na dogłębne poznanie przygód Niko Bellicka!

Wszystkie informacje na temat powstającego spolszczenia oraz forum dyskusyjne mu poświęcone możecie znaleźć na GTAPOLSKA.PL

* - dopiero startująca grupa, która to została powołana specjalnie na okazję spolszczenia czwartej części Wielkiej Kradzieży Samochodów. Nie ma na koncie żadnych wielkich dokonań. To będzie pierwsze. Z całą pewnością.

** - przetłumaczyli około 30 gier, także w tym przypadku powiedzenie "liczby mówią same za siebie" będzie jak najbardziej trafione. Niektórzy z Was mogą rozpoznawać nazwę tej grupy. Jeśli kiedyś szukaliście spolszczeń do Hitmanów, Half-Life'ów - na pewno widzieliście ich logo."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy co z tego spolszczenia wyjdzie. Z tego co czytałem na forum GTA Site to jest tam paru zapaleńców, którzy wzięli się za spolszczanie :D.

A po pół roku Cenega wykorzysta to spolszczenie, dopieści i wyda GTA IV w wersji polskiej. I będą kasować za to pieniążki. :P

Taki joke, ale wcale bym się nie zdziwił jakby tak było.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że robią polonizacje ale nie mam pojęcia jak chcą przetłumaczyć jamajski slang Little Jacoba i Badmana. I boje się że w sprawie przekleństw pójdą w jąkąś skrajność i albo bedziemy mieli "cholera kurcze ten dureń zaczyna mnie irytować" albo "k*rwa ja pier*ole ten h*j mnie k*rwa wku*wia". Trudno wywarzyć takie rzeczy przy tłumaczeniu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...