Skocz do zawartości

Polecane posty

Właśnie jestem w trakcie ostatniej misji (powtarzałem ja już parę razy i jeszcze nie skńczyłem) i muszę przyznać, że panowie z R* zastosowali ten sam schemat co w San Andreas, czyli duuuuuuuużo strzelania. Lekko się zdenerwowałem, kiedy przy kolejnej próbie zostałem zabity przez ścianę z shotguna. Pozostaje jeszcze wiele do zrobienia, gdyż procent przejścia jaki widnieje w stats to cos kolo 65%.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja sam mam zrobione cos ponad 69%... Cos czuje ze do 100 % nigdy nie dotrwam.

A ostatnia misja potrafi niezle krwi napsuc - sam robilem pare razy i bardzo sie wkurzalem....

Jezeli chodzi o dazenie do 100... To robilem jeden z stunt jump'ow - chyba najbardziej wkurzajacy - nie jest problemem odpowiednia predkosc czy trudnosc w odnalezieniu skoczni - chodzi o problem z wyladowaniem - skocznia jest pod takim katem , ze praktycznie kazda proba konczyla sie na dachu - probowalem roznymi samochodami, oto efekty

http://i39.tinypic.com/1h6yhe.jpg

http://i39.tinypic.com/16a2mwh.jpg

Nie pozostalo nic innego jak wsiasc na motor [ co akurat bylo problemem - pol miasta musialem przejechac,zeby znalezc... ] i caly czas w locie kontrolowac nachylenie i kierunek motoru.

Jezeli chodzi o pojazdy , jest kolejna kwestia, ktora sie mocno rzuca w oczy - Jak juz jedziesz jakims modelem samochodu, to nagle pelno pojawia sie ich w okolicy. Sam mialem tak,ze np nie widzialem wogole samochodu Comet na miescie [ nie licza wyscigu ] - ale w koncu znalazl sie on w misji dla Steviego. I co sie okazalo? Ze tak jak wczesniej tego samochodu nie bylo wogole, to jak juz nim jechalem, to staly po 2-3 przy jednej ulicy! Odwozac questowego Cometa do garazu przejezdzalem kolo rudery na Bohan - kazdy wie, jakie to jest zapuszczone zakuprze. A tu prosze, nagle 3 Comety stoja przy chodniku, a 2 sobie jada po tych slumsach.... nc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w każdym GTA tak było. Kolejną dziwną rzeczą jest to, że na pustej ulicy wystarczy się obejrzeć tam gdzie przed sekundą nic nie jechało, a nagle pojawiają się samochody. Gdy znowu na chwilę odwrócimy wzrok i wrócimy, to może tych samochodów już nie być (chociaż były

około 10 metrów od nas) lub będą to już inne pojazdy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w każdym GTA tak było. Kolejną dziwną rzeczą jest to, że na pustej ulicy wystarczy się obejrzeć tam gdzie przed sekundą nic nie jechało, a nagle pojawiają się samochody. Gdy znowu na chwilę odwrócimy wzrok i wrócimy, to może tych samochodów już nie być (chociaż były

około 10 metrów od nas) lub będą to już inne pojazdy.

U mnie w GTA 4 jakoś tego nie ma. Kiedy odwracam się choćby z 10 razy to samochody są na swoim miejscu... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle się mówi o tej lipnej konwersji, jednak bardzo chciał bym w gta zagrać. I tu pojawiają się pytania...

1. Czy nie ma juz problemów z grą w sieci, social clubem i livem? Bo o ile pamiętam nie dało się w ogóle połączyć i grac w sieci. Zostało to naprawione? (Wiem, że live'a w Polsce nie będzie, ale to nie problem bo mam konto z czasów GoW.)

2. Jak z wydajnoscią? Czy patch i specjalne sterowniki nvidii coś poprawiły? Jak pogram sobie na: C2D E6550 @ 3,0GHz ; 2GB RAM ; 8800GT?

3. Zabezpieczenia wkurzają, czy się ich nie odczuwa?

4. Czy gra jest faktycznie zaje...?

Za odpowiedzi z góry dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie ma, gra się wyśmienicie...

2. Tak samo jak ja, czyli: medium, ustawienia widoczności i detali na 30-40/100... Chodzi całkiem przyzwoicie.

3. Poza czekaniem na aktywację konta, brak dyskomfortów.

4. O gustach się nie dyskutuje jednak jeśli podobały Ci się poprzednie części to kupuj w ciemno :)

Edytowano przez Dogmeat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tego czy bylo tak w poprzednich czesciach, gdy mowimy o najnowszej. jest w niej wiele zmian na plus, wiec czemu ten blad jest nadal?

Jezeli chodzi o pytania to

1. nie mam pojecia, nie gram po sieci poki co.

2. http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest

3. jedyny problem jest przy instalacji, klopotliwe kody i zakladanie kont, pozniej jest ok.

4. gra daje rade ;)

Edytowano przez weosek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupując bałem się trochę tych wszystkich błędów o których wszyscy piszą w sieci. Jednak mnie to (chyba fartem) ominęło i muszę powiedzieć że GTA IV byłoby grą znakomitą gdyby nie:

-paskudne kropkowane cienie

-brak antyaliasingu

-kiepska optymalizacja

-pare pomniejszych bugów (migajace tekstury itp.)

Na kompie w podpisie na ustawieniach

-Medium

-Highest

-20,20,30,0

FPS 20-25 czyli dość słabo :unsure:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli olejesz cienie i porównasz grafikę z GTA IV do tej z San Andreas, to okaże się, że Rockstar i tak poczynił ogromny postęp. Dla mnie gra jest znakomita mimo tej felernej konwersji i nie rozumiem jak ludzie, którzy mogą cieszyć się grą (nawet na low, większości ludzi nawet GTA nie pójdzie) narzekają na jakieś cienie i inne pierdoły. Przecież ta gra jest epicka, nie można jej karcić za takie błędy (w innej grze takie byki by nie przeszły, ale mówimy tu o grze stulecia). Jest to przy okazji najbardziej grywalna odsłona serii Grand Theft Auto - żadna z poprzednich części mnie tak nie wciągnęła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czmu się dziwicie że gra wam wyciąga 20 FPS jak wy na Intel Pentium Dual Core gracie :)

Wiadomo, słaba optymalizacja ale patch do gry i stery (NVIDA 180.40 a ATI nie pamiętam) już wyszły i gra wyciąga 31-45 FPS na 1024*768 High Medium 29,35,35,10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GTA jest tylko grą... Dziwota, ale mimo tego, że zawsze lubiłem serię GTA odsłona nr IV* nie przykuwa mnie tak do ekranu jak np. ostatnimi czasy:

AC (byle tylko wiedzieć co będzie dalej!)

Wiedźmin (no, ale to to swojskie ;))

Fallout 3 (no dobra zawsze byłem fanem Fallout'a)

A sięgając dalej pamięcią:

HoMM III (to jest dopiero gra wszech czasów!)

GTA2(!)

Gra jest bardzo dobra, ale brak tej iskry bożej (czy tego czegoś, jak kto woli)... Misje w zasadzie sprowadzają się do:

jedź do punktu A, zabij cel (+ochroniarze), wróć do punktu B (ucieknij policji). Gra się wybornie, ale poza grafiką od czasów SA nie zmieniło się nie wiadomo ile (ba! nawet się zubożyło). Gra ma jedynie naprawdę dużego plusa u mnie za wspaniały multiplayer i wyborne dialogi w przerywnikach...

- On jest podobny do mnie.

- Ah, więc jest idiotą? :D

Zasługuje (z spokojem sumienia) na 8+/10

*jak wszyscy wiemy nie jest to czwarta odsłona serii :)

Edytowano przez Dogmeat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czmu się dziwicie że gra wam wyciąga 20 FPS jak wy na Intel Pentium Dual Core gracie :)

Wiadomo, słaba optymalizacja ale patch do gry i stery (NVIDA 180.40 a ATI nie pamiętam) już wyszły i gra wyciąga 31-45 FPS na 1024*768 High Medium 29,35,35,10

this

Kurczę, najbardziej obawiam się, że proc może nie dźwignąć ale nie znam się na tym (sorki) więc oczekuje waszej opinii.

z 3 listopada. sam piszesz ze sie nie znasz a potem innym wytykasz?

Poza tym te sterowniki pod gta 4 to byly 84. No i wiadomo ze patch pomogl nie za duzej liczbie graczy, problemy dla wiekszosci zostaly....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych "kropkowatych" cieni i braku antyaliasingu:

Pisałem już to wcześniej ale polecam wcisnąć podczas gry klawisz "P" aktywujący filtr użyty również w wersji na konsolach. Dodaje on depth of field, motion blur, a także rozmywa lekko obraz maskując chropowatość cieni oraz schodkowanie krawędzi.

Sama gra jest naprawdę świetna i wciągnęła mnie już maksymalnie. Zbliżam się do 60% przy 40 godzinach gry (staram się uczestniczyć we wszystkim co się da :)), a do ostatniej głównej misji jeszcze chyba trochę mi zostało.

Na samo funkcjonowanie gry też nie narzekam, żadnych poważniejszych błędów podczas tej długiej rozgrywki nie doświadczyłem a sama płynność gry jest w pełni zadowalająca - wprawdzie gram na średnio / średnio niskich ustawieniach ale i tak wygląda to lepiej niż na konsolach.

Czasu na granie w moim przypadku coraz mniej, a tu w ostatnim czasie tyle nowych, świetnych gier...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocenię, chociaż to nie jest wątek do oceniania Twoich filmików. Na tym fillmiku (zatrzymajcie sobie na 38sekundzie) widać jakiś bug z teksturami, można po prostu przez nie patrzeć. Strasznie chaotycznie wszystko robisz. Jeździsz po barierkach, rzucasz kamerą na wszystkie strony. Trochę to wszystko jakieś takie monotonne, jeździsz tylko jednym wozem itd. 3:29-3:31 znowu jakiś błąd. Kamera wchodzi na ścianę, trochę nią rzuca i przechodzi przez nią. Niby normalnie nie widoczny błąd, ale na filmikach może kłuć w oczy. 3:54 - ja się pytam kto ukradł teksturę dachu? :) Koniec filmiku taki sobie :P. Ogólnie rzecz biorąc całość (z muzyką) nie odstrasza, ale i w nadmiernych przypadkach nie przyciąga widza ;).

Edytowano przez Aldaron127
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych "kropkowatych" cieni i braku antyaliasingu:

Pisałem już to wcześniej ale polecam wcisnąć podczas gry klawisz "P" aktywujący filtr użyty również w wersji na konsolach. Dodaje on depth of field, motion blur, a także rozmywa lekko obraz maskując chropowatość cieni oraz schodkowanie krawędzi.

Jedną z rzeczy, która wskazywała na to, że GTA IV na PC będzie lepsze było właśnie to, że obraz będzie ostrzejszy.

Wg. mnie z tym filtrem gra wygląda okropnie, bo nie ma ostrości - tak samo jak w Gridzie.

A poza tym czemu to my maskować niedociągnięcia twórców? Oni powinni to dopracować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedną z rzeczy, która wskazywała na to, że GTA IV na PC będzie lepsze było właśnie to, że obraz będzie ostrzejszy.

Wg. mnie z tym filtrem gra wygląda okropnie, bo nie ma ostrości - tak samo jak w Gridzie.

A poza tym czemu to my maskować niedociągnięcia twórców? Oni powinni to dopracować.

Ty chyba nie widziałeś jak to to wygląda w wersji konsolowej... No cóż, tam zadaniem tego filtra było zapewne właśnie maskowanie tych niedoskonałości, na PC standardowo efekt ten jest wyłączony.

Filtr ten jednak warto włączać przy wyższych rozdzielczościach (w moim przypadku 1680x1050), wtedy nie ma tak wielkiej różnicy w ostrości obrazu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...