Skocz do zawartości

Polecane posty

Nawet największym zdarzają się potknięcia. Ja nie narzekam, na średnich ustawieniach gra chodzi mi w płynnie i nie mam potrzeby sprawdzenia jak wygląda na najwyższych ustawieniach. Miodność tej gry rekompensuje wszystkie wady i niedociągnięcia. Z drugiej strony nie ma na co narzekać - Stalkera co chwilę naprawiali jakimiś patchami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się udało takie wgniecenie zrobić =d. Co lepsze zrobiłem je o niewidzialną ścianę, albo bardziej o siły nad krawężnikowe xd.

Edit: Udało mi się jeszcze bardziej zmaltretować samochód.

Powiedz mi, na jakich detalach trzeba grać żeby tak się mocno niszczyły samochody ? ;d U mnie się nawet dach nie wgniata ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GTA IV jest genialne i z całą pewnością zasługuje na 10/10 mimo słabej optymalizacji. Ta gra jest po prostu fenomenalna. Niezrozumiałe dla mnie jest uznawanie przez Gamespy oraz IGN Fallouta 3 za najlepszą grę roku. Dla mnie to oczywiste, że najnowsze dzieło Rockstara zasługuje na najwyższe laury.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GTA IV jest genialne i z całą pewnością zasługuje na 10/10 mimo słabej optymalizacji. Ta gra jest po prostu fenomenalna. Niezrozumiałe dla mnie jest uznawanie przez Gamespy oraz IGN Fallouta 3 za najlepszą grę roku. Dla mnie to oczywiste, że najnowsze dzieło Rockstara zasługuje na najwyższe laury.

Ja też Hinca gdybym był na miejscu redaktora, który wystawia ocenę dałbym IV bardzo mocną dychę, ale w moim mniemaniu tak raczej nie będzie, ponieważ pod względem kowersji musi być jakiś minus...niestety tak myślę, jak będzie przekonamy się za 10 dni;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GTA IV jest genialne i z całą pewnością zasługuje na 10/10 mimo słabej optymalizacji.

Słabej? Ta optymalizacja jest koszmarna... Jak wytłumaczyć to, że gdzie Assassin's Creed (graficzne cudeńko) śmigało na najwyższych, a IV na średnich już się ścina przy np. deszczu czy dużym pościgu... (Komputer kupowałem rok temu za niemałe pieniądze i spodziewałem się, że choć na średnich komfortowo pogram)

Manufacturer: Gigabyte

Processor: Intel Core i7 920 @3.0 Ghz

Memory: Kingston 4GB DDR3

Video Card: Zotac Nvidia GeForce GTX260

Sound Card: Realtek ALC889A

Motherboard: Gigabyte Intel X58 GA-EX58-UD5

Computer Case: Gigabyte + Corsair 750W

Oto konfiguracja mojego kumpla (kupowana przed miesiącem), która pozwala na granie na full w HD. No, ale moi mili nie zamierzam znów kupować komputera za prawie 4 kafle dla jednej gry, gdzie ME, na które bardziej czekam niż czekałem na GTA zapewne będzie mieć niższe wymagania...

Edytowano przez Dogmeat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nawet ;)

Co rok kupować nowego kompa? Ja rozumiem, że może to jest rok, ale skoro wtedy i nawet w kwietniu gry chodziły na max, a teraz na średnich nie domaga no to już lekka przesada... Nigdy nie miałem takich problemów, poprzedni komp miałem 4 lata i nie narzekałem. A wymieniłem go tylko i wyłącznie dlatego, że chciałem pograć w Wiedźmina w pełnej krasie (i czekałem cały czas na AC) :)

Edytowano przez Dogmeat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nawet ;)

Ja rozumiem, że może to jest rok, ale skoro wtedy i nawet w kwietniu gry chodziły na max, a teraz na średnich nie domaga no to już lekka przesada...

Dokładnie...

zgadzam się w tym względzie z Tobą w 100%...jeżeli chodzi o mnie to sytuacja wyglądała następująco (jak z resztą u większości), że FC2-wszystko na high detalach (wiem silnik Dunia robił swoje), Crysis Warhead-dokładnie to samo co w przypadku FC2, no i teraz wczoraj ukończony Dead Space miał wszystkkie ustawienia "włączone"...więc ja w życiu nie będę nic zmieniał w moim kompie, ponieważ wystarczy mi granie w IV na medium...również licze na jakieś kolejne patche bo takowe napewno sie w przyszłości ukażą...:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wina portu z konsoli, ale czy możemy winić twórców? Cóż... na konsole nie ma tylu piratów. Nic dziwnego, że firma, która musi zarabiać chce, by jej produkt dotarł przede wszystkim do tych, którzy dużo za niego zapłacą. A domowe PCty obfitują w gry i owszem, ale większość z torrentów.

Pograłem kilka godzin w GTA IV i muszę powiedzieć, że klimatem mnie nie wessał. Ale nie powiem, gdybym mógł pograć dłużej - pewnie bym to zrobił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wina portu z konsoli, ale czy możemy winić twórców?

Ok zgadzam się z Tobą, ale czy owi twórcy nie mogli premiery IV przełożyc dajmy na to na dalsze miesiące i dopracować ją, wyeliminowując przy tym wszelkie niedociągnięcia...jestem pewien, że nikt by się nie obraził czekając jeszcze miesiąc...

A tak jesteśmy zdani na koleje patche w nadziei, że coś zdołają poprawić...

Edytowano przez cdrozmiar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wina portu z konsoli, ale czy możemy winić twórców?

A kto robił konwersję z konsoli na PC? Sama się zrobiła? Zastanów się...

Cóż... na konsole nie ma tylu piratów. Nic dziwnego, że firma, która musi zarabiać chce, by jej produkt dotarł przede wszystkim do tych, którzy dużo za niego zapłacą. A domowe PCty obfitują w gry i owszem, ale większość z torrentów.

Tak! Biedny Rockstar... Jakoś inni producenci, czasem dużo biedniejsi od Rockstara potrafią zrobić grę tak, aby nie kpiła z graczy. Myślisz, że oni nie zarobią na tej gry? Wiesz ile ludzi rzuciło się na to GTA? Oni mają kasy jak lodu, a już na pewno tyle, by zrobić grę w pełni dopracowaną.

I kto tu jest nie w porządku? Oni wypuszczają niedokończoną grę, nie obniżają przez to ceny i trzepią horrendalne zyski. I nie tylko oni - producenci sprzętu przy okazji takich premier też mają uśmiechnięte twarze. Biorąc jeszcze pod uwagę to, że gra została wypuszczona przed świętami maluje nam się piękny scenariusz dla wszystkich, którzy na tej grze zarobią. A o to, że zarobią martwić się nie trzeba.

Powiedzmy sobie szczerze - Rockstar i inni producenci gier nie jest ciemię bity i nie wypuszcza gier, dlatego, że gracze chcą, tylko dlatego, że można na tym zarobić. A na GTA IV na pewno zarobili i jeszcze zarobią bardzo dużo.

Działanie Rockstara można nazwać po imieniu - chamstwo. Najpierw milczenie nt. tego czy gra się pojawi, później robienie wielkiego halo z tego, że się pojawi, następnie wypuszczenie gry, która sprawia więcej problemów tym, którzy kupili oryginał niż tym, którzy ściągnęli pirata, następnie oczywiście zwalenie winy na piratów, czyli "no, chcieliście grę to macie, a że niedopracowana to już piratów wina, co złe to nie my" oraz wypuszczenie magicznego patcha, który co poniektórym więcej zepsuł niż naprawił. Dema też im się nie chciało zrobić - to już jest szczyt wszelkiego dziadostwa, bo ludzie, którzy spełniają minimalne wymagania często mają sytuację taką, że grać po prostu się nie da. I co zrobić? Wyrzucić? 130zł w błoto? Pięknie... Gdyby ściągnął pirata i zobaczył, że mu gra nie działa to by jej nie kupił, ale stałby się przestępcą. Wiecie co - na miejscu takiego człowieka wolałbym być przestępcą ze 130zł w kieszeni niż frajerem, który napełnił garnuszek Rockstarowi po to żeby popatrzeć sobie na pudełko...

//edit

Ok zgadzam się z Tobą, ale czy owi twórcy nie mogli premiery IV przełożyc dajmy na to na dalsze miesiące i dopracować ją,

Wydając grę przed świętami zapewnili sobie większe zyski. Ludzie będą kupować grę pod choinkę, tak samo jak sprzęt, który potrzebny jest do tego, żeby gra poszła.

Edytowano przez Andy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem na nie wobec takich niedopracowanych, nieukończonych premier. Nie po to kupuje człowiek grę, by się z nią męczyć. Póki co nie zamierzam zapoznawać się bliżej z takim cudem, skoro twórcy lekko mówią kpią sobie z graczy PCtowych, bo rynek zjada piractwo więc nie ma się po co starać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andy, masz całkowitą rację. Na moim sprzęcie [sygnaturka] W 800x600 na najniższych!!! detalach mam 20 FPS !!! Czy to nie dziwne ? Myślę że komputer nie jest taki zły :)

Tak szczerze, to twoj komp spelnia minimalne wymagania, wiec na minimalnych ustawieniach tak powinien chodzic.

Ja od siebie dodam tyle - posiadam kompa, ktory jest mocniejszy od tej konfiguracji, ktora R* podal w wymaganiach zalecanych... Gram na teksturach ustawionych na medium - na high wyskakuje mi error. I co? gra sie znosnie, ale tylko przez 1 - 1,5 h . Potem komp dostaje czkawki , fpsy zauwazalnie spadaja ,a od czasu do czasu gra dostaje freeze'a na pare sekund... Trzeba bylo kupic tego xbox'a ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwersja fatalna, już dawno mój blaszak tak się nie krztusił, ale... po 3 godzinach grania przestała mieć dla mnie znaczenie słaba jakość tekstur czy brak płynności - bo gra sama w sobie to kwintesencja grywalności. Wciągająca fabuła, iskrzące humorem dialogi, soczyste postacie, świat tętniący życiem - przy zalewającej rynek bylejakości jest to jeden z nielicznych przykładów na to, że kontynuacja gry może cały czas trzymać ten sam - bardzo wysoki - poziom co poprzedniczki. W związku z tym cały czas zastanam się, czy nie sprzedać jej jednak na Allegro i nie kupić sobie pod choinkę w wersji na np. Xboxa razem z konsolą ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinowaliśmy z kumplem nad ustawieniami grafiki. Do czego doszliśmy ? Otóż obniżyłem zasięg widoczności o 2/3 ( z 30 do 10) i muszę przyznać, że gra chodzi o wiele wiele płynniej. Jaka różnica ? Taka że nie widać częsci wysokich budynków, które stoją bardzo daleko od postaci. Jednak i tak czekam na następnego patcha :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opiszę teraz Gta IV u mnie na kompie jak działa :lol:

Na początku jak u każdego były problemy z zanikającymi teksturami(obraz robił się czarny ,nic nie było widać itp.) ale pozbył się tego problemu,dzięki ściągnięciu z oficjalnej strony Nvidi najnowszych sterowników do karty graficznej(9600GT).Może to wam też pomoże .

Gta działa mi na High,maks detale,wszystko maks,nie ma ścięć,spadków fps.Podczas pościgów z deszczem/ulewom nie ma żadnych zacięć. a mam kompa: :P

9600GT

core 2 quad 2,40 ghz

4gb ram

dysk twardy 32 mb/s 500gb

:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@weosek

Na jakim sprzęcie grasz ? Bo według mnie powinno u mnie chodzić troszkę lepiej. Myślisz że wymiana grafiki na HD4850 coś pomoże ? Bo ta gra to jedna wielka pomyłka, jeśli chodzi o jakość konwersji na PC, po prostu nie da się grać...

Jak dla mnie nie ma po co wymieniac karty graficznej dla tej gry, lepiej kupic xbox 360 arcade za 650 zl i tyle ^_^

A moj config wyglada tak:

Core2Quad6600@ 3.01Ghz

GeForce 280 GTX 1 GB

4 GB RAM [od Geil]

i takie tam.

A ustawienia w grze mam takie:

Video Mode: 1280 x 1024 (60 Hz)

Texture Quality: Medium

Render Quality: High

View Distance: 75

Detail Distance: 100

Dodam, ze od trzech dni sa nowe sterowniki od Nvidii [181.00] ale jakos poprawy nie widac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...