Skocz do zawartości

Polecane posty

Nie sugeruj się benchmarkiem. w nim po instalacji mam 4 fpsy więcej tj 25, ale w grze jest to dwa razy tyle. Poza tym patch poprawił wszystko tzn dodał troche płynności i poprawił cienie, ale niestety pasy na budynkach i drodze nadal są widoczne... No cóż trzeba czekać na następny patch, tym czasem grać w coraz to lepsze gta :)

polecam mój filmik : https://tv.rockstargames.com/videos/view/id/C65ED1E083B59485

:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale podczas gry mam to samo, i właśnie w tym jest problem, patch nic nie pomógł, chociaż nie, nie trzeba już oglądać cieni robionych w paincie bo o dziwo znikają gdy suwak ustawi się na '0' , nowe sterowniki zrobiły minimalną różnicę. Przy takiej konfiguracji gra powinna bez problemu działać przynajmniej na średnich nie mówiąc o minimalnych. Przy obracaniu kamerą mam sekundowe doczyty, a gra wygląda jak SA, totalna paranoja. Chyba pozostaje mi tylko kupno konsoli...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości: co sądzicie o komentarzach typu a GTA 4 to SA do pięt nie dorasta i tłumaczeniem tego brakiem możliwości zmiany fryzury (autentyk a w sumie to kilkanaście identycznych autentyków)?

Świetny argument, nie ma co. W SA może z 3 razy zmieniłem fryzurę, później zwyczajnie nie chciało mi się jeździć do fryzjera. Poza tym zmiana fryzury sprawia, że SA jest niezwykle realistyczne i oddaje ducha wielkiej metropolii :P

Chętnie zobaczyłbym resztę tych argumentów za wyższością SA nad 4.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jak na razie GTA IV rządzi :) pograłem kiedyś w GTA III w kafejce tak dla zobaczenia, VC pożyczyłem od kumpla. Gierki były jak dla mnie takie sobie. W San Andreas nie grałem, ale zobaczyłem chyba wszystkie filmiki i trailery jakie były możliwe. SA niczym (jak dla mnie) nie różni się od wcześniejszych dwóch wersji. Co z tego, że można zmieniać fryzury itd, to trochę takie gangsterskie simsy. GTA IV już bardziej przypomina mi poważną produkcje gdzie nie uświadczymy jakiś babolskich misji oraz nadmiernego stylizowania się. Ostatnie słowa: GTA IV jest dla dużych poważnych dzieci a reszta z SA na czele to dla dzieciaków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam "pysk" NB nie przeszkadza.

Zmiana fryzur, w SA tylko raz mieniłem bo trzeba było ;v. No jak się ma tyle lat co moja sis, która gta postrzega jako simsy + samochodówka. To racja SA jest lepsza od IV =/.

Mnie wkurza, że co chwile znikają NB'iemu okulary. Co jaki czas oglądając filmiki, czy też spotykając się z jakąś laską okazuje się że ich nie ma. I nie ma za Chiny pomysłu dlaczego.

A ktoś tam kiedyś napisał że LJ wystawia jego Angielski. Mnie bardziej od LJ oczarował slang Real Badmana ;P. Prawdziwy Dżamajka Inglisz!

Fakt!

Gdy się spieszysz i nie chcesz mieć zniszczonego/zarysowanego samochodu. Jadąc 2 pasmówką z zawiłą prędkością, w ciągu ułamka sekundy. Jakiś samochód zmieni pas i w ciebie przy grzmoci. Nie ważne ile razy bym jechał. Za każdym razem znajdzie się jakiś cwaniak.

Edytowano przez yanuszek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się ciesze, że panowie z R* poszli w realizm i nie ma już takich cudów jak kiedyś no bo żeby ktoś (np. CJ) mógł uruchomić zwykły śmigłowiec to jeszcze, ale wskakiwanie do Apache'a, Hornet'a i Boeinga, uruchamianie ich ot tak i !puf! wznosimy się w powietrze w 2 sekundy chociaż jesteśmy zwykłym homie z gangsta-biednej dzielni (yo,yo!). A tutaj skromnie, ale wiarygodnie: kilka śmigłowców tudzież helikopterów w tym jeden wojskowy. Spokojnie, polecimy bo nasz bohater to wojak w końcu! A w wojsku co żołnierz musi mieć? Musi umieć! "Uciesza" mnie też większa wrażliwość Niko na amunicję ostrą, materiały wybuchowe, broń białą, kij baseball'owy i "pienści" i multiplayer, w którym można czerpać nie tylko zabawę z gry ale i czatu głosowego, bo wmawianie amerykanom (amerykaninom?), że w Polsce jest kwadratowy księżyc nigdy mnie nie nudzi (autentyk u kolegi na Xbox Live podczas gry z gościem z Teksasu);)

PS.Jak ja się nie mogę doczekać na święta: karta wraca z serwisu i gra na pc albo xpudełko pod choinką i po świętach do Saturna po GTA4 i czarujący uśmiech do kasjerki, której nie obchodzi, że jeszcze nie skończyłem 18;) Tak czy inaczej Liberty City będzie mojeeee! (Tu zacząłem się śmiać jak miły pan na moim awatarze:))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wmawianie amerykanom (amerykaninom?), że w Polsce jest kwadratowy księżyc nigdy mnie nie nudzi (autentyk u kolegi na Xbox Live podczas gry z gościem z Teksasu);)

Czego to dowodzi?:D

Że większość obywateli USAgi poza swoim krajem nie widzi nic i łatwo takiemu wmówić, że w Polsce są owe rzeczy, sam fakt że jest taki kraj jest pewnie dla takiego szokiem.

Co do argumentów o wyższości SA nad IV to myślę, że porównywanie tych dwóch tytułów nie ma sensu.

Każdy traktuje o innej tematyce i jest też inaczej wykonany itp.

Zmiana fryzury w SA pasowała bo to były ziomerskie klimaty, w których image jest jedną z ważniejszych cech a w IV jakoś nie byłbym w stanie wyobrazić sobie Niko z afro i wytatuowanym od stóp aż po głowę.

Wiele z rzeczy z SA nie pasuje po prostu do tego co jest w IV. Czwóreczka podoba mi się pod tym względem, że nie jest właśnie taka simsowata jak San Andreas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh ... i się dziwić amerykanom jak sami siebie promujemy na największy skansen europy (żadna .... POWTARZAM ŻADNA większa impreza nie może się obyć bez tradycyjnego "łojdirdiridiridi" ) .... nom a poza tym chyba jednak daje coś do tego i to że oni maja podobne problemy z edukacją jak my ze służbą zdrowia .... ....

a wracając do tematu .... GTA 4 rulz i nikt mnie nie przekona że jest inaczej ("pacz" mi nic nie dał .... [nie chodzi o optymalizacje tylko o znikające tekstury] pewnie będzie trak jak z gothickiem 3 .... 3 "pacze" i da się grać ...)

Edytowano przez bart-2pl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh ... i się dziwić amerykanom jak sami siebie promujemy na największy skansen europy (żadna .... POWTARZAM ŻADNA większa impreza nie może się obyć bez tradycyjnego "łojdirdiridiridi" ) .... nom a poza tym chyba jednak daje coś do tego i to że oni maja podobne problemy z edukacją jak my ze służbą zdrowia .... ....

Wiesz nie wiem czy przecietny americano myśli w ogóle o takim kraju jak Polska, a jak już to może tak często jak ty o Jemenie.

A jeśli chodzi o samo GTA to czytałem róźne przechwałki kto w ile godzin przeszedł grę. Ja mam 62% a gram 50 godzin bo przechodze róźne misje poboczne jeżdże po mieście i to jest taka sama frajda jak zapieprzanie z wątkiem fabularnym

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz nie wiem czy przecietny americano myśli w ogóle o takim kraju jak Polska, a jak już to może tak często jak ty o Jemenie.

Haha! Prawda, przychodzi mi na myśl filmik, który kiedyś widziałem na youtubie przedstawiający amerykańską nastolatkę biorącą udział w teleturnieju. Ona vs piątoklasista kiedy to jakież było jej wielkie zdziwienie gdy się okazało, że istnieje taki kraj jak Węgry (Hungary = hungry = głodny). O istnieniu Turcji wiedziała bo Turkey - indyk.

Szkoda gadać :D

Ok kończę offtopa.

Ja gram tyle samo a mam dopiero 38%, czwóreczka jest pod tym względem genialna, że można czerpać z niej pełno frajdy nawet gdy się misji nie przechodzi, chociażby taki edytor, który według mnie jest świetnym narzędziem i jak ktoś ma trochę fantazji to na prawdę można skręcić niezły filmik.

Ja jestem właśnie w trakcie montowania swojego drugiego filmu "The RPG Niko" i bynajmniej nie chodzi tu o gatunek gier :P

Edytowano przez Ruhisu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile ludzi tyle opini ... jak dla mnie gra RZĄDZI ... fakt troche problematyczna instalacja\rejestracja ... w grze jest mnóstwo szczegółów które dodają grze "uroku" :P jak chociaż by uganiający sie gruby(przez co nie może goscia dogonić) policjant za złodziejem ,czy uczepienie sie goscia klamki samochodu który mu własnie zwinąłeś haha :P takich drobiazgów jest mnóstwo

i to mi sie podoba ...gra pod tym względem jest dopięta na ostani guzik ... co do wymagań sprzętowych no cóż panowie z R* mogli sie troszke bardziej postarać .. na moim gigancie :P gra chodzi zadowalająco ok 25 fps czasem lubi przyciąć ...zasieg widoczności mam prawie na minimum ..tekstury srednie ...a reszta na max ;) rozdzialka 1024 x768...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierdoły gadasz koleś, bzdury totalne.

Mam sprzęt mocno średni (ciekawych odsyłam na moją stronę, bo nie mam potrzeby umieszczania tutaj specyfikacji), kupiony równo rok temu. GTA na średnich ustawieniach hula aż miło. Fakt, nieraz gdzieś się tam przytnie, ale większość ludzi tak gra w inne gry i nie ma z tym żadnego problemu. Powiedzmy sobie otwarcie - GTA IV nie jest dopracowane, ale to nie znaczy, że jest niegrywalne.

A teraz sytuacja jest taka, że zazdrośni posiadacze Pentium IV, nie przekręconych Athlonów64 i kart graf. z zeszłej epoki mają wymówkę czemu im GTA IV nie działa - "bo debile z R* gry nie potrafią zoptymalizować". Ta, jasne, jakby zoptymalizowali nawet mistrzowsko tak jak codersi Grida to i tak spora część graczy by w to nie zagrała, bo ilość obiektów i detali jakie są ukazane na ekranie jest kolosalna i nie ma bata - do tego trzeba mieć dobry sprzęt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekhm...

Nie miałem jeszcze niestety okazji zagrać w nowe GTA na PC (ba! Od Gothica III, z nim włącznie, nic nie idzie na moim przedpotopowym rzęchu) ale jeśli jest zbliżony do wersji konsolowej, która bardzo mnie zachwyciła to jest good. Chociaż... im dłużej po premierze, tym bardziej się martwię - recenzje "delikatnie" mówiąc nieprzychylne, a opisy gg aż pękają od bluzg pod adresem autorów. Wolę nie sugerować się cudzą opinią, ale powoli przestaję wierzyć, że jest tak kolorowo jak na konsolce.

A teraz z innej beczki, by nie było tak ponuro - dzień po premierze w mojej szkole (sic!) do drzwi co drugiej sali przyczepione były kartki dumnie głoszące... "GTA IV za dychę!". Myślałem, że padnę (poniżej delikweni pisali coś o CoDzie nowym, NfSie i grach na "zamówienie"), a najlepsze jest to, że owe świstki wisiały cały dzień, bo nauczyciele chyba nie wiedzieli co to jest (lub byli zbyt leniwi by sprawdzić).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojoj ale narzekaja na tym forum, jak stare baby. Też zaznałem tych wszystkich cudów od Rockstara, np. zakładanie kont, rejestracja, nie działajace multi( zanim uruchomiłem GTA mineło 4 godziny), a na końcu biedna optymalizacja. Jednak tak jak w zyciu z problemami trza se radzic a nie marudzic, poza tym gra sie rewelacyjnie. Wciaga tak od 15% bez reszty, nie ma tu elementów RPG jak w SA by postawic na akcje i jeszcze raz akcje. Tutaj wszystko jest prawie jak w prawdziwym zyciu, to po prostu trzeba zobafczyc na własne oczy i poczuc magie Liberty City. Przywykłem do granie na medium w 1680x1050, choc wiem, ze komp(E8400, HD4850, 4 GB) wyciagnie wiecej ale przeciez grafa to nie wszystko.... Gra sie REWELACYJNIE!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do akcji z kartkami na drzwiach. Ja już bym dawno po policję dzwonił jeżeli to by się okazała prawda bo to jawne szerzenie piractwa a takich cwaniaków to bym chyba przywiązał do pala i obrzucił zgniłymi jajami.

Misieckis, zgadzam się z Tobą. Grafa to nie wszystko, ja GTAIV mam odpalone na medium z renderingiem na highest, cieniami maksa a reszta po połowie prócz zasięgu widzenia, który mam gdzieś tak jakoś na 30 i taka gra mi się podoba już jak nie wiem co i nawet nie wiem czy potrzebne by mi było to gdyby wyglądała lepiej bo ważne, że gra wciąga nie ze względu na grafę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam sie nie sugerowałem opisami, ani recenzjami osób, które nie potrafią sobie sprzętu ustawić. Grę instalowałem godzinę i działa mi przyzwoicie a po wgraniu nowych sterów i patch da się normalnie i przede wszystkim płynnie grać. Oczywiście zdarza się, że gra wywali do windy ale to tylko raz tak miałem.

Mogli by jeszcze poprawić pasy na teksturach domów i na drodze...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu o tym GTAIV się tak źle wypowiadacie :). Ja mam i wcale nie żałuję tych 140 zł wydanych. Co prawda games for windows live sprawia mi kłopoty, nie mogę się podłączyć do niektórych serwerów no ale to nic :P. Gra jest warta każdych pieniędzy, misje pierwsza klasa :). Polecam, ale jedynie przy dobrym kompie.

Mam 9600Gt, dual core 1,8 i 2GB ramu. Na średnich detalach chodzi mi 20 klatek na sek. Nie za ciekawie :/, no ale dla takiej gry warto cierpieć :P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...