Skocz do zawartości

Polecane posty

Patch idzie.

A w nim:

- Udoskonalenia edytora grafiki: postęp poziomu renderingu, ulepszenie fx podczas powtórek oraz inteligentniejsze mianownictwo plików wideo.

- Poprawki do kręgli, z których nie dało się swobodnie korzystać, w przypadku użytkowania wrażliwszych myszy.

- Innowacje dla ATI 1900.

- Zmniejszenie użycia pamięci.

- Udoskonalenie systemu grafiki.

- Wsparcie kontrolerów DirectInput (przed zainstalowaniem nowego programu, należy usunąć obecny, ponieważ może on nie działać z należytą funkcjonalnością).

- Problemy z programem do zarządzania energią, które powodowały powolne prędkości i przycięcia.

Miejmy nadzieje że poprawi wydajność, zostanie także zmodernizowany Social Club i błąd MMA10 zostanie raz na zawsze zażegnany. Patch już jest zrobiony, czeka tylko na przyjęcie przez Microshit, ponieważ jako że jest to gra Games for Windows Live to modernizacje muszą być zaakceptowane przez Microsoft.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie proponuję byśmy zakończyli temat tego czy ktoś jest w gronie osób cieszących się możliwością grania bezproblemowego w GTAIV czy też nie bo faktycznie to może urazić gdy się czyta kolejny komentarz w stylu "jestem w tych 30%".

Cieszę się, że nie jestem jedyną osobą, która jednak bez żadnych przeszkód swobodnie gra w GTAV ale cóż nie po to jest ten temat by się niepotrzebnie spierać.

Chciałem napisać o dwóch rzeczach, które ostatnio bardzo mi się spodobały.

Dzisiaj chciałem sprawdzić inteligencje policji i kiedy sprowokowałem ich do ścigania mnie i wbiegłem do swojego domu po chwili faktycznie weszli do niego mundurowi przez co przez około 10 minut zamieniłem sobie mieszkanie w strzelnicę.

Druga sprawa to, że na pewno wielu z Was denerwowało w poprzednich częściach jak po "śmierci" traciło się całą broń gdy opuściło się szpital. W czwórce cieszę się z tego, że mimo tego gdy wyjdę ze szpitala, cała broń jaką posiadałem wcześniej została na swoim miejscu.

Zabawny jest też system bonusów. Jak wcześniej zbierało się paczki to tutaj ubija się gołębie chociaż przyznam, że trochę czasem żal jest mi ich i je zostawiam. Może to dlatego, że kiedyś na moim balkonie zamieszkała sobie pewna rodzinka :P

Edytowano przez Ruhisu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patch idzie.

Po tym patchu wszystko powinno się unormować. Poczekam jednak z zakupem GTA aż do pojawienia się opinii graczy. Co do policji uważam, że AI mają średnie. Nie raz zdarzyło mi się grając u kumpla, że policjant kucnął przed samochodem, do którego właśnie wsiadałem, skutkowało to natychmiastowym rozwalcowaniem pana w niebieskim ^^

Edytowano przez Hinca
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra mnie totalnie wciągnęła. Dużo by wymieniać detali, które sprawiają frajdę i czynią grę bardziej realistyczną od poprzedniczek. Na płynność gry nie narzekam. Pomimo, że spełniam tylko minimalne wymagania, to nie przeszkadza, żeby grać w rozdziałce 1024x768, tekstury na medium, rendering na high, a wszystkie suwaczki na 10, poza cieniami, bez żadnych przycięć. Do czasu miałem problem z ładowaniem się gry, jeśli odpalałem ją drugi raz (zwiecha przy obrazkach), ale ustawienie zgodności z win 2000 pomogło. Upierdliwe jest tylko to, że za każdym razem jak wejdę do gry to muszę zmieniać ustawienie graficzne z rekomendowanych przez grę, ale nie przeszkadza czerpać przyjemności z rozgrywki. Nie żałuje wydanej kasy na grę.

Co do policji to rzeczywiście ścigają nas nawet do mieszkania. Jednak jeśli położymy się spać, wanted level znika. Także po wybiciu sporej grupy policjantów, możemy udać się spokojnie na spoczynek. Fajne jest też to, że kiedy policjant nas zatrzymuje to mamy możliwość ucieczki.

Ruhisu dzięki za info o bonusach. Nie wpadłbym na to, że można zabijać gołębie :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruhisu dzięki za info o bonusach. Nie wpadłbym na to, że można zabijać gołębie :P

Ano to wyszło zupełnie przez przypadek :D

Wysiadam na jednej stacji metra a tu słyszę coś grucha i patrzę przy schodach siedzi sobie gołąb otoczony czerwoną poświatą by go lepiej było widać w zaciemnionym miejscu. Tak stoję i myślę "ciekawe czy engine pozwala na to by go ubić", wyciągam Glocka i paf! gołębia nie ma i pokazuje się napis że zabiłem jednego z iluś tam gołębi czyli oznacza to pewnie jakiś bonus.

Następny jest gdzieś na Pieriestronce, jeden na przystanku autobusowym nieopodal sklepu z bronią a jeszcze innego znalazłem w parku w pobliżu tego pomnika przedstawiającego kulę ziemską ale zostawiłem go w spokoju bo wtedy właśnie przypomniała mi się rodzinka, która zadomowiła się jakiś czas na moim balkonie XD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś już o tym pisał jeśli nie to będę pierwszy :) (wiem odkrywcze ;P) Mianowicie grając w nowe GTA IV na komputerze przepchnąłem przed swoim domkiem (moim i Romana) jakąś dziewczynę. Niby nic dziwnego ale ona zaczęła mi zwracać uwagę po polsku! "Uważaj jak chodzisz jak baranie!" Taki mały smaczek a cieszy ;) Kiedy wyjąłem broń żeby do niej strzelić krzyczy "Nie strzelaj" ! Nie wiem czy to coś dziwnego czy nie ale mi się ten polski akcent w grze podoba ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gołębie to odpowiednik paczek, jest ich chyba 200, a może 201. Znaleźć je trudno jak cholera ale satysfakcja jest. Wszystkie potrzebne do 100%. Plus spotkanie wszystkich "random character" i innych takich, które już widzieliśmy w poprzednich częściach. Na przykład stunt jumpy, na przykład ten kiedy przeskakujemy przez rzekę między drugą a trzecią wyspą. Ale do tego miejsca chyba Wam jeszcze trochę brakuje ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale do tego miejsca chyba Wam jeszcze trochę brakuje ;).

Mnie jeszcze brakuje samej gry do tego, bo jeszcze nie przyszła <pomstuje nad pocztą polską>. Muszę być jeszcze cierpliwy.

Sam fakt tworzenia patcha i tego, że czeka on już właściwie na potwierdzenie ze strony M$ napawa optymizmem. Może, gdy będę instalował grę będzie już dostępny w sieci. To mnie cieszy :)

A takie różne smaczki były przecież w każdej części - dobrze, że autorzy nie zrezygnowali z tego. Widziałem nawet na jakimś filmiku z YT, jak koleś spotkał

50 centa

, aż mnie zatkało ! :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie proponuję byśmy zakończyli temat tego czy ktoś jest w gronie osób cieszących się możliwością grania bezproblemowego w GTAIV czy też nie bo faktycznie to może urazić gdy się czyta kolejny komentarz w stylu "jestem w tych 30%".

Cieszę się, że nie jestem jedyną osobą, która jednak bez żadnych przeszkód swobodnie gra w GTAV ale cóż nie po to jest ten temat by się niepotrzebnie spierać.

No dokładnie, też jestem za tym. Ciesze się szczęściem ludzi, którzy problemów nie mają, ale zarazem denerwuje mnie gdy Ci ludzie starają się mi udowodnić, że wina leży 100% po mojej stronie. Z jednego jestem zadowolony - coś się zaczyna dziać w tym temacie i chyba ta wersja co została wydana będzie niedługo porządnie zpatchowana. W co szczerze wierzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak rzuciłem okiem na cenę GTA IV PC i zdrowo się uśmiałem. 150 zł za grę, w którą świat zagrywał się pół roku temu?! Chyba kolegów z Cenegi troszkę słońce przypiekło. Ja sobie odpuszczam i poczekam aż spadnie do SuperSeller, nawet jeśli potrwa to rok. Pograłem w okolicach premiery na konsoli kilka godzin, ale jakoś nie mogłem przywyknąć do sterowania GTA padem (myszka + klawiatura roxx!), więc sprzedałem z nadzieją, że w święta pogram sobie na blaszaku w zapewne ulepszoną wersję i to dużo taniej kupioną. A tu klops. Ani wiele taniej, ani lepiej, ba z tego co słyszę doszły jakieś bugi 'exclusive' PC.

Ja postoję, choć gdybym nie grał wcześniej, zapewne już dawno pognałbym do sklepu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GTA IV kupuję jutro lub we wtorek - to już postanowione. Postawiłem najnowsze stery na moim gtx260 i nie ma bata - musi pójść. Nie ma sensu czekać z kupnem gta bo ta seria charakteryzuje się tym, że ceny bardzo wolno spadają, więc argumentacja "poczekam aż ceny spadną" IMO nie ma sensu. No chyba, że ktoś ma anielską cierpliwość i poczeka do tego 2015 (troszkę przesadzam :P). Jak ktoś ma w miarę dobry sprzęt niech kupuje, a jak będzie pomimo tego ścinać to wyjdzie patch i powinno być wszystko ok :D. Pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja półtorej roku temu kupiłem GTA: TRYLOGIA za 25 zł i to zanim zobaczyłem reklamę. W tym samym czasie VC kosztowało 45 zł, a SA koło 100-120. A ile czasu od premiery tych gier minęło... A co do IV, to się zobaczy, co patch zdziała. Jak będzie się dało zagrać normalnie do połowy stycznia, to razem z nowym kompem biorę czwóreczkę :)

I wiadomość dla tych, którzy narzekają na cenę. San Andreas w momencie polskiej premiery kosztował 250 zeta. A jakoś w to graliście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie powiedziałbym, że będzie trzeba aż tyle czekać na IV w SS. Zobaczcie po jakim czasie spadło VC... zresztą, nawet 8 dych, czyli cena jaką teraz krzyczą za SA byłaby do zaakceptowania. A że ja już o IV zdążyłem zapomnieć, więc nie mam uczucia must have, jak większość z Was. Dla mnie to będzie po prostu powrót do gry, w którą już się swego czasu bawiłem. Dlatego też nie śpieszy mi się zanadto, a i jak na razie nie mam zamiaru wydawać 150 zeta. IMO minie góra pół roku i będzie można dostać IV za ok. 100 zł.

2. San Andreas w chwili premiery nie kosztował w Polsce 250 zł, marcinekroj ostro manipulujesz faktami, lub też nie masz pojęcia jak to z SA było.

Edytowano przez vainqueur
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. 250 to chyba kosztowało SA w wersji kolekcjonerskiej, ale głowy nie daje.

2. Wiem, że trochę przesadziłem z tą datą(napisałem to zresztą), ale naprawdę ceny gta będą schodzić powoli

3. GTA można spokojnie znaleźć po 129zł (nie trzeba wydawać 150zł). Ale wiadomo, że jak się nie kupi teraz GTA IV to się przecież świat nie zawali...

Edytowano przez smd87
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tak, to była cena Edycji Kolekcjonerskiej. Inna sprawa, że Cenega strasznie leciała w kulki i przez szmat czasu nie można było dostać edycji zwykłej.

2. Powoli... ale liczę na jakąś promocję, tudzież wyprzedaż. Jeśli nie to...

3. ...świat się nie zawali, pięknie to ująłeś. Nie przeszkadza mi to, że sobie poczekam. Pewnie miałbym inne zdanie gdybym w IV jeszcze nie grał, ale że już się weń bawiłem, wolę teraz w natłoku świeżych hitów, kupić jakąś "prawdziwie nową" grę za pełną cenę, a nie ładować kasę w GTA, które już znam. Choć nawet nie próbuję powiedzieć, że nie zainwestuję w IV.... zbyt wiele zostało mi w niej do ogrania! ;)

wesołych!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GTA IV zostało poddane zmianom, nie tyle kosmetycznym co np. pod względem fizyki. Całkowicie inaczej jeździ się różnego rodzaju pojazdami, które nie trzymają się kurczowo drogi, jak niegdyś w GTA III, Vice City (możliwe była jazda, jakbyśmy byli ciągnięci idealnie po sznureczku). Gra wygląda dobrze, jednak nie do końca spełnia dzisiejsze wymogi. Grafika jest co najmniej dobra. Nie dorównuje oczywiście grze Crysis, Far Cry 2, ale nie o to w tej grze chodzi. Gra jest dość krótka, jednak jakość cut-scenek stoi na wysokim poziomie. Nasz bohater nie tylko odzywa się, ale również ukazuje emocje, jakie w danym czasie czuje. Da się to wychwycić w głosie aktora podkładającego głos, jak i po mimice twarzy postaci. GTA IV jest kolejną dobrą częścią starego GTA, ale rewolucyjnych zmian w niej nie doświadczymy, nie ma już takiego powiewu świeżości. W grę jednak należy zagrać, choćby z sentymentu do całej serii tej gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie cieszę się strasznie, że nie masz problemów z GTA IV. A ja usprawiedliwiam sobie swoją słabą konfigurację i generalną nieumiejętność w posługiwaniu się komputerem. Człowieku, wysuwając takie wnioski daleko nie zajdziesz. Co tam, że wszyscy narzekają (och, przepraszam....PRAWIE wszyscy). Co tam, że nawet Rockstar w końcu przyjął, że dał ciała i szykuje patcha. I co tam, że na Steamie można zwrócić swoją kopię gry. Ważne, że u Ciebie chodzi a reszta to pewno jakie matoły.

A napisałem Ci wcześniej, że nie staram się z Tobą kłócić, że Cię nie atakuję. Byłem miły i dostałem za swoje. Ja też mam problemy z GTA IV i co? Czy to znaczy, że należę do tych, co to źle podchodzą do gry? A jak mam dobrze podchodzić, jak mam same z nią problemy? Łatwo jest gadać jak Ci wszystko dobrze chodzi. Ale co ja tam wiem, pewnie się nie znam na kompach i w ogóle...

Wooo... spokojnie - pisząc tego posta nie myślałem o Tobie tylko o ogóle graczy, tych zawsze narzekających. Nikogo konkretnego nie osądzam i nikogo nie nazywam matołem. To są moje przypuszczenia, które pewnie sprawdzają się w wielu przypadkach, lecz nie twierdzę że w KAŻDYM. Kurczę, jakże tu trzeba uważać żeby kogoś przypadkiem nie urazić...

A co do samego GTA4 - uwielbiam tę grę za cztery punkty:

-świetna fabuła

-duża swoboda

-obrzymia grywalność

-oraz genialna interaktywna animacja postaci

Edytowano przez zkeerd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...