Skocz do zawartości

Polecane posty

Bez przesady chociaż, że nie wiem jak to by działało jakbym na XP zainstalował.

Według mnie jest fajnie, fakt przydałby się patch by rozwiązać te liczne występujące u innych problemy ale raczej Kaszanka to zbyt pochopny wniosek według mnie.

Faktycznie liczne te problemy. Na gtaforums ponad 70% ankietowanych ma problemy z grą. Horrendalna instalacja i drm, idiotyczne wymagania sprzętowe, paskudna, pełna dziwacznych artefaktów grafika, w niektórych przypadkach kompletny brak tekstur... to tylko niektóre z problemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie sprawa systemu?

Tez myslalem, ze cos z Winda moze byc nie tak - ale w sumie tez mam viste 64bitowa [ jak Ty ] a mimo to mam problemy. Jestem ciekaw jak to sie potoczy, bo te 15-25 minut,ktore moge spedzic w grze do czasu wyskoczenia bledu pokazuja, na co stac gta* - jest kilka niedociagniec, ale mimo to gra ma swietny klimat, do tego ta atmosfera duzego miasta, wiele dopracowanych szczegolikow - np aby strzelac przez szybe samochodu,trzeba ja najpierw wybic, itp itd... Smialo moge stwierdzic, ze gdyby nie te problemy techniczne, pewnie nie siedzialbym na forum, tylko zarywal nocke za nocka... Ale w obecnej sytuacji pozostaje tylko oczekiwanie na patcha...

* - nie wliczam tutaj problemow technicznych.

Zgadzam się w zupełności.

GTAIV ujęło mnie pod wieloma względami ale najbardziej tym, że Liberty City to jest na prawdę żyjące miasto. Jest wielkie, za dnia panuje spory ruch, który w nocy robi się lżejszy, gdy zbiera się na deszcz ludzie wyciągają parasole lub szukają schronienia.

Bardzo mi się spodobało to, że gdy nadchodzi burza to najpierw jest słychać cichutkie, stłumione grzmoty, które z czasem robią się co raz głośniejsze aż w końcu nadchodzi prawdziwa burza z piorunami. Super!

Spodobało mi się też zachowanie samochodów, nie są to już resoraki, które od razu wykonują pełen zakręt jak to miało miejsce w San Andreas tylko zachowują się w dużej mierze jak prawdziwe samochody, które prowadzi się w dany sposób w zależności od warunków, na przykład podczas deszczu raczej nie ma sensu rozwijanie dużych prędkości bo może to się szybko zakończyć dzwonem.

Fajne jest też to, że Niko nie jest supermenem, który może spokojnie przyjąć na siebie ostrzał (pamiętam jak w San Andreas nawet bez pancerza mogłem spokojnie walczyć z policją) i o wiele łatwiej jest tu zginąć.

Też mi się spodobało poruszanie się po sklepach. Nie ma już tego, że w przebieralni mamy do dyspozycji wszystkie ciuchy i przewijamy kursorami tylko musimy podejść do każdego typu odzieży wiszącego w sklepie i wtedy możemy to przymierzać.

Ogólnie to ja oceniam GTAIV na 10/10 ale to dlatego, że jakimś szczęśliwym trafem nie przyszło mi walczyć z problemami wymienionymi przez większość użytkowników (może wreszcie los się do mnie uśmiechnął) i dla mnie jest to tytuł doskonały.

Większość czasu nie spędzam na wypełnianiu zadań ale na przemieszczaniu się po na razie pierwszej części miasta, która już jest ogromna i bawieniu się w kręgielni itp.

Faktycznie liczne te problemy. Na gtaforums ponad 70% ankietowanych ma problemy z grą. Horrendalna instalacja i drm, idiotyczne wymagania sprzętowe, paskudna, pełna dziwacznych artefaktów grafika, w niektórych przypadkach kompletny brak tekstur... to tylko niektóre z problemów.

Hurra:D

Więc wychodzi na to, że jestem w tej grupie 30% ludzi bez występujących problemów z grą :)

Pierwszy raz w życiu mogę cieszyć się z tego, że nic mi problemów nie sprawia.

Mam nadzieję, że tak dalej będzie.

Edytowano przez Ruhisu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GTA IV na peceta ma jeden zasadniczy problem - optymalizacja. Na moim sprzęcie (dla dociekliwych -> patrz moja strona główna) chodzi na medium texturach, high renderingu, a suwaki w połowie lub troszkę więcej. I nieraz się przytnie, szczególnie jak jest więcej obiektów, ale DA SIĘ PŁYNNIE GRAĆ! A mój sprzęt to nie rakieta. Ale Crysis spisywał się lepiej na ładniejszej grafice - coś w tym jest.

Instalowanie tego SP3 to dla mnie też paranoja, już mi się to ustrojstwo nie podoba.

Ale sama gra jest miodna i bardzo grywalna, tak czy siak - polecam, ale trzeba się upewnić, że ma się wystarczający sprzęt do tej gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym denerwował 70% właścicieli GTA4 ale mnie tak jak Ruhisu nic nie stanęło na drodze do cieszenia się fabułą tej magicznej gry. Misje wciągają i naprawdę trudno odkleić się od monitora. Cały czas tylko: "a może jeszcze jedną misję..." :P

Jedynie w multi moja Neo 512 płacze z bólu ale niedługo będę miał 1MB...

Miło słyszeć, że Rockstar jednak coś zamierza zdziałać na rzecz bugów i optymalizacji.

Co do oceny GTA4 w CDA - na dziś dostałaby 9 (-1 za optymalizację), a jeśli patch rozwiąże te problemy do następnego numeru to ten tytuł otrzyma "wiadomą" ocenę... :)

Edytowano przez Adie13
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym denerwował 70% właścicieli GTA4 ale mnie tak jak Ruhisu nic nie stanęło na drodze do cieszenia się fabułą tej magicznej gry. Misje wciągają i naprawdę trudno odkleić się od monitora. Cały czas tylko: "a może jeszcze jedną misję..." :P

Jedynie w multi moja Neo 512 płacze z bólu ale niedługo będę miał 1MB...

Miło słyszeć, że Rockstar jednak coś zamierza zdziałać na rzecz bugów i optymalizacji.

Hahaha :D ja już o 15:00 mówiłem sobie "dobra, dojadę tam i koniec" a obiad o 17:30 zrobiłem XD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem szczęśliwym? posiadaczem GTA IV? Tak. Po tym co czytałem, że gra się przycina itp. miałem wątpliwości czy kupić, czy nie. Zdecydowałem się na zakup. Wszystko ładnie śmiga, gra się nie tnie, detale na medium, jak i cała reszta (mniej, więcej), tylko jest jedno ale... :D Moja karta nie wyświetla tekstur (posiadam GeForce'a 7950 GT). Pozostaje czekać na nowe sterowniki do niej, nad którymi NVidia podobno już pracuje. Więc jeszcze trochę poczekam :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z grafiką w porównaniu do konsoli ? Ja zauważyłem, że grafika ze screenów pokazanych przez PeCetowców jest zdecydowanie gorsza niż ta, którą widziałem na Xboxie u kumpla.

@down

Ale są też screeny z Xboxowej wersji w necie ^^

Edytowano przez Hinca
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę nie mam pojęcia bo nie miałem okazji widzieć konsolowej wersji ale szczerze to mi by to nie robiło czy byłaby brzydsza czy nie. Grunt, że gra sprawia mi niewyobrażalnie wielką frajdę :)

Edytowano przez Ruhisu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie :D Jak sobie wyobraziłem San Andreas to aż się uśmiałem gdy przypomniałem sobie ten prymitywne resorakowate samochody itp. :)

O to właśnie chodzi, że gra ma dawać frajdę nie ze względu na grafikę ale poprzez liczne ciekawostki, które potrafią przykuć do monitora dlatego mogę powiedzieć, że wisi mi to jak GTAIV wygląda na Xboxie bo nie o to chodzi.

Takie pytanko zadam bo zawsze mnie to ciekawiło. Obecnie redaguję sobie drugą połowę numerów, które wrzucę do Independence FM i się zastanawiam czy dobierając numery staracie się trafić w klimat gry i ewentualnie epokę czy wrzucacie jak leci :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafika wygląda porównywalnie z lekkim przechyłem w stronę PCta. Nie ma jakiś szalonych różnic, a i pracy jakoś tak mniej, mało osób na świecie co nie radzą sobie z włożeniem płyty do napędu. Chociaż na konsolach, a przynajmniej na klocku, nie ma radia puszczającego nasze empetrzy, ale co to za wada w obliczu takiego Radio Broker czy LCHC (z Iggym Popem jako prowadzącym ^^.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowanie sterowników beta pomogło. Teraz już widać resztę tekstur i da się normalnie grać:D (chociaż przy wychodzeniu do pulpitu po jakimś czasie znikają, ale w końcu to sterowniki beta). Gra w kręgle - całkiem przyjemna. Do prowadzenia samochodów nie mogę się przyczepić, jeździ się fajnie. Jedynie obrót kamery podczas skrętu samochodem może denerwować z początku, ale da się przyzwyczaić. No nic, idę grać dalej :P

Edytowano przez alien0406
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lol. Nie rozumiem co się tak wszyscy pluja =d. Ja mam średniego kompa (gorszego niż niektóre tu wymienione) A mi gta na średnich detalach śmiga. No dobra mam jeden moment jak mi zwalnia gra (gdy wychodzę z chałupy na miasto). A tak to jest wszystko ok. Gram już 7-8 h i jestem w niebo wzięty =D. Jedyne co mogę zarzucić to praca kamery podczas kierowania samochodem, ale powoli się przyzwyczajam. A no i wkurza mnie zachowanie MS w sprawie z multi, no ale co zrobić? Przecież Games of Windows powstało by przestano piracić (a widać co wyszło). Nie? ;)

Co do tamtych ss z grafą. To chyba mówimy o innych grach... U mnie średnie detale wyglądają o wiele lepiej =].

PC rox, xkartony sux! o

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe na jakich ustawieniach mi pójdzie :) powinno na maxie <_< szkoda, że tak dużo kosztuje to GTA, będę musiał po wypłacie w środę wywalić na gry 220 zł - 130 za GTA i 90 za TRU. Myślę, że to nie będą pieniądze wywalone w błoto. Pamiętam moje kłopoty ze steamem jak kupiłem Orange Boxa po 2h łaskawie rozpoczęła się instalacja. Myślałem, że zwariuję przez te czekanie... :lol: Ciekawe jak tu będzie.

Edytowano przez Vatherland
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam następujące pytanie: czy aktywował ktoś już może grę na kompie bez neta? Z insturkcji na zrobienie tego wynika, że choć upierdliwe jest to możliwe. Najpierw po instalacji wybieramy aktywację manualną, potem na dowolnym kompie z netem generujemy kod, wpisujemy, następnie ściągamy 10MB zip, który po rozpakowaniu wygląda jakby zawierał nowy exek (czyżby crack) odpalamy GTA, jeszcze raz wpisujemy kod i powinno już śmigać (pomijając oczywiście ewentualne problemy graficzne i takie tam). Wydaje się możliwe i pewnie takie jest, ale przymierzając się do kupna gry chciałbym wiedzieć, czy po owym zabiegu możliwe jest save'owanie, czy cała operacja służy tylko i wyłącznie możliwości odpalenia gry na komputerze bez internetu, którego właśnie na moim kompie do grania nie posiadam?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem. Jak dla mnie, durne tłumaczenie się Rockstara. Nawet inni na tamtym forum to mówią. A tu np. jest gra w ustawieniach low (bo co jest poniżej medium jak nie low): http://www.gtaforums.com/index.php?showtop...78529&st=40 . A tu w ustawienach medium: (cytat z tego samego forum z linkiem)

" http://www.isarapix.org/pix33/1228306157.png This is with textures on 'medium'. "

No proszę Cię, ale tak ta gra nie wyglądała na konsolach. Jak przejrzysz też ten temat to zobaczysz całe mnóstwo różnych innych screenów z różnymi ustawieniami.

Nie traktuj tego jak jakiś atak na Ciebie. Broń Boże, nie kłócę się z Tobą. Po prostu Rockstar dał ciała i nic tego faktu nie zmieni. Pozatym, nawet jeśli uważasz, że tak gra powinna wyglądać, to co powiesz na błędy takie jak: brak tekstur, chińskie literki podczas instalacji, problemy z kartami ATI, niemożność połączenia się z serwerami (bo Rockstar majstruje) i wiele innych? Tego już nie można tłumaczyć słabszą kartą graficzną...

Wiesz, ja widzę tą grę u siebie na kompie, z ustawieniami wyższymi niż ich odpowiedniki na konsolach i widzę wyraźnie że wygląda to to z pewnością lepiej niż wersja z Xbox'a360, Ty natomiast sugerujesz się wyłącznie screenami, które nie są dla mnie jakoś wiarygodne.

Warto zaznaczyś że ani razu nie miałem żadnych problemów technicznych z nowym GTA... nie wiem, może po prostu mam szczęście

Z drugiej strony jednak podobnie było ostatnio np. z Falloutem3 - podczas gdy (prawie) wszyscy narzekali na bugi, ja ich nie doświadczałem (nie zauważałem?) i świetnie się przy tej grze bawiłem.

...a więc gdzie leży problem?

Nieumiejętne posługiwanie się komputerem?

Usprawiedliwianie sobie słabej konfiguracji sprzętowej?

A może to sprawa odpowiedniego podejścia do danej gry?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z Warszawy wie po ile chodzi GTA 4 w Media Markt ? Byłem na stronce ale tam nie ma jeszcze. A obecnie sam też nie moga się tam wybrać. Na stronce Empiku pisało, że jest za 129,90 zł. Może w Media Markt jest jeszcze taniej ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zainstalowałem nareszcie GTA :) Po kolei co i jak...

Otóż, jeszcze wczoraj zrobiłem sobie konto na GFWL i na RGSC - oba jako obywatel UK. Po dzisiejszej instalacji i aktywacji gry, zalogowałem się do RGSC jeszcze ZANIM uruchomiłem grę. Efekt? Gra pięknie się odpala bez żadnych błędów MMA10 czy coś takiego :P Ustawienia mam na medium/high, gra praktycznie nie tnie, w tle miałem RGSC, antywirus, Xfire i kilka innych pierół - gra chodzi super. Jedyne do czego mogę się doczepić to rzeczywiście źle wyglądające cienie, ale mi to osobiście nie przeszkadza :) Aha, mam pytanko do tych, którzy grali online: gdy chcę wejść w rozgrywkę Live, wyskakuje mi wiadomość na komórce, że muszę być połączony z Games for Windows LIVE. Oczywiście połączony jestem, ale grać nie mogę. Miał ktoś taki przypadek?

Ogólnie, gra wgniata, kosi, zabija, etc. Ani razu nie miałem krachu, saveuje się ładnie...

Ocena na chwilę obecną: 9/10 + znak jakości :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...