Skocz do zawartości

Polecane posty

Nie no, wiadomo, że można z tym żyć. Tylko powstaje pytanie czy to na pewno jest sprawiedliwe? SecuROM z tego co pamiętam stwarza niekiedy spore problemy i ogólnie jest upierdliwy, a przy tym mało skuteczny (jak każde tego typu zabezpieczenie). Jaki jest sens inwestowania w niego kasy, skoro nic nie daje, prawdopodobnie zwiększa cenę gry, a także nęka uczciwych graczy?

A potem biedni producenci się skarżą, że im piractwo zyski zabiera... A tak naprawdę przez takie pierdoły jak SecuROM tracą kasę, to nie jest przecież OpenSource - muszą za to zapłacić. Są producenci, którzy robią świetne gry na peceta, nie pakują do nich tych debilnych zabezpieczeń i nie paplą non-stop tej samej gadki, że piraci im zysk wysysają. Po prostu robią gry, to im wystarczy.

Może jestem niedoinformowany, ale chyba jeszcze żadna gra nie została tak zabezpieczona (no może z wyjątkiem only-sieciowych), żeby nie dało się jej spiracić. Syzyfowa robota i tyle. Lepiej skupić się na rzeczach, które do kupna gry zachęcą, a nie zniechęcą jak te SecuROM'y i podobne, czyli np. obniżanie wymagań systemowych, kosztów produkcji, tak aby gry były tańsze, jakieś ciekawe dodatki do zwykłych pudełkowych wersji (kiedyś to chociaż instrukcje były porządne, a dziś to w większości karteczka jak zainstalować, płyty i pudełko dvd, nic więcej) itd. Ktoś mądry wymyśliłby tego dużo więcej.

Ano tutaj Ciebie całkowicie popieram.

Mam Lock On Flaming Cliffs, który jest właśnie zabezpieczony Securomem i normalnie to po instalacji on działa bez płyty ale starczy, że nie pograsz tydzień lub dwa a za następną próbą uruchomienia Securom woła o płytę by potwierdzić jej oryginalność co jest według mnie bzdurą i nie potrzebnym utrudnieniem.

A co jeśli na przykład komuś bym pożyczył płytę (taaa już to widzę jak komuś pożyczam GTAIV) i bym chciał zagrać a securom mnie pyta o płytę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o co chodzi z tym SecuROMem bo słyszę ciągle, że to jakiś syf. W czym to przeszkadza i na czym to zabezpieczenie polega. Pls o odpowiedź bo jestem nie w temacie.

To jest program do "zabezpieczenia" gier przed piratami. Jak instalujesz jakąś grę z securomem to za każdym razem kiedy ją uruchamiasz program sprawdza oryginalność płyty.

Colin McRae DIRT jest na przykład zabezpieczony securomem przez co jak go odpalasz to widzisz taki radosny komunikat "Sprawdzanie oryginalności płyty" a jest to w ogóle nie potrzebne bo piraci już nie takie rzeczy potrafią obejść a czasem jest on nawet wstanie przyprawić o szewską pasję tak jak to opisałem w przypadku z Lock On.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ruhisu, rozumiem Ciebie max! Ale zobacz...skoro kupujemy oryginalną wersję, to musimy de fakto " poczuć ", jej oryginalność. Dla mnie, raz na tydzień wsadzenie płytki do napędu, nie byłoby problemem. Ba, wręcz bym miał świadomość, że nie mam żadnego ścierwa, z crack'iem... ^^

Tyle moich sugestii. Pozdro! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli grałeś w SA i VC to którąś z tych części polubisz a tą drugą możesz znienawidzić.A wracając do tematu moje pieniądze aż skakają z radości że zostaną wydane na tak, porządną grę.Ale mam tylko nadzieję że pójdzie na moim sprzęcie.

Edytowano przez eddy1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dzwoń, oni przewidują przyszłość, bo kiedy się spytałem o premierę w czasie wakacji (wtedy miała być jeszcze w listopadzie) a on może z niewiedzy, ale powiedział, że na pewno będzie w grudniu :lol:

A postaram się o GTA bo jeśli dzisiejszy wynik testu k. graficznej będzie (nie daj Boże!) negatywny to zaczynam wypraszać rodziców o Xboxa tłumacząc im, że będą obniżki na święta itp. Obym tego nie musiał robić, bo wole mojego blaszaka od kąsoli :P

PS. Co do securoma to raczej nie będę miał problemów bo czasami nie wyjmuję płytki przez miesiąc ;)

Edytowano przez lorak997
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie masz racje Ruhisu, ten cały SecuRom piraci dawno już bez większych prolemów obeszli, tylko wkurzać mnie będzie to, że przez cały czas będę musiał mieć płytkę w napędzie, ale czego się nie robi dla GTA IV...A jeśli hcodzi o pogranie w sieci to zobaczycie jakie forumowicze będą mieć problemy z rejestracją się w obsłudze GfW... Acha jak będziecie zakładać swoje konta nie zmieniajcie nicków, ponieważ łatwiej będzie nam się odszukać;)

Może w przyszłym tygodniu niech ktoś założy przed premierą w "Gramy w sieci" GTA IV, można będzie powoli się umawiać, co wy na to???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no co ty lorak, kupujesz Xboxa, GTA IV i co dalej ? Gierki byś miał drogie. Ja wykminiłem to w ten sposób, że GTA IV zakupię za swoje, a kartę geforce 8800 dostanę na gwiazdkę i wszyscy będą zadowoleni :P

Gierki może i drogie, ale za to nie musi czekać na wymagania sprzętowe z wypiekami na twarzy z pytaniem "czy mi pójdzie ta gra" ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie jeden i drugi ma z Was po części racje, ale nie róbmy znowu zadymy czy xbox czy jednak PC bo tu gry tańsze tam droższe a tutaj wymiana sprzętu a to większe a tamto takie sakie i owakie... <_< Ludzie GTA IV wyjdzie na PC i na to trzeba się cieszyć a nie ponownie spekulkować, masz wymagania to się zastanawiaj czy Ci pojdzie a nie wielkie spekulacje z których zawsze wychodzą nieptrzebne kłótnie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

Kiedy grałem jeszcze na starym komputerze z 512MB RAMu i poczciwym radeonem 1200 to nie martwiłem się tym, że GTASA sobie odbalę na niskich czy średnich detalach. Czasem były momenty, że w pokoju pełnym dymu miałem takiego laga, że głowa boli ale się nie zniechęciłem. GTA to GTA i gra się w to świetnie nawet jeśli to się będzie mogło odpalić na niskich detalach. Chodzi mi o to, że z tego powodu nie chciałem panicznie kupować PS2 żebym mógł pograć w San Andreas. Ja na szczęście nie licząc procka Core2Duo (chociaż uważam, że to bzdura z wymaganym Core2Quad) myślę, że spełniam warunki by sobie spokojnie w GTAIV pograć (4gb RAM i GF8800) ale mam na myśli to, że gdybym nawet nie miał warunków do grania w GTAIV na full i tak raczej nie myślałbym o zakupie konsoli bym mógł odpalić sobie daną grę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz... Parę stron temu, kiedy pytałem się o co chodzi z tymi zabezpieczeniami ktoś mi odpisał, że ta oryginalność będzie sprawdzana tylko przy instalacji... Więc jak to wreszcie jest?

Gra wymaga jednorazowej aktywacji przez internet po instalacji - nie ma ograniczeń ich liczby (instalacji) i grę aktywuje się tylko raz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza recenzja na PC: Eurogamer 9/10

i dla tych, co angielskiego nie znają, drobny skrót z grrr.pl

"Recenzent z europejskiego Eurogamera twierdzi, że tytuł jest tak dobry, jak wersja na konsole. Opcja sterowania klawiaturą i myszką wypada bardzo zgrabnie, jednak w niektórych momentach (np. wówczas, gdy korzystamy z kręgielni) jest trochę dziwnie.

Graficznie również jest w porządku. Podobno gra ma jakieś kompleksy, bowiem lubi zawyżać sugerowane ustawienia graficzne, przez co często można natknąć się na spadki płynności animacji. Rozwiązanie jest jednak bardzo łatwe - wystarczy wejść do menu i poprzestawiać wszystko nieco poniżej sugerowanego punktu.

Wspominany przez nas edytor wideo wg. recenzenta wypada wyśmienicie. Jest prosty w użyciu i bardzo funkcjonalny, jednak to o czym pisało Rockstar, a więc zapisywanie ostatnich 30 sekund, tak naprawdę zależy od możliwości Waszych komputerów. Może się okazać, że zamiast pół minuty Wasz PC da radę zapisać jedynie 15 sekund - warto to sprawdzić, przed rozpoczęciem prawdziwego nagrywania.

Również opcja słuchania własnej muzyki jest bardzo dobrze skonstruowana. W sumie nie ma tutaj żadnych nowości - wygląda to identycznie jak w poprzednich częściach: wrzucamy ulubione kawałki do ustalonego folderu, a następnie możemy ich słuchać w radiostacji Independence FM.

Ostatecznie gra otrzymała notę 9/10. Warto za kilka dni wybrać się do sklepu, nabyć własną kopię i sprawdzić osobiście ten tytuł. Świetna zabawa gwarantowana!"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam (w domu) dostępu do sieci - czy będę mógł legalnie pograc w GTA IV - czy tez po zakupie oryginału, trzeba jeszcze będzie ściągnąć pirata? Orientujecie się?

Za pomysł z piratem ustne ostrzeżenie. Nie wiem co to miało być, bo jeśli prowokacja to kiepska.

Co do zabezpieczeń i rejestracji GTA IV->http://www.cdaction.pl/news/5334/0.-mateusz(stefan)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.gameover.pl/index.php?p602,grand-theft-auto-iv-pc

Sklep ma nie za bogatą ofertę, na PC jedynie GTAIV za to w cenie... 115zł, posiadają swoje konto na allegro i mają sklep nie tak daleko mnie.. Może ktoś wytłumaczyć, czemu kosztuje tylko 115zł i czemu mają tak mało gier? Nowy sklep? Chciałbym u nich zamówić i odebrać w środę osobiście w sklepie, więc oszustwa wszelkiego typu nie wchodzą w grę, tak myślę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż mi się nie chce wierzyć jak patrzę na tą cenę. Coś tu nie gra.

Jeżeli patrzeć na profil z allegro, to są całkiem wiarygodni [koło 3 tyś transakcji], więc problemu nie widzę. Ceny mają bardzo przystępne, nie tylko za GTAIV. Widocznie im się opłaca :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w gram.pl z uzyciem wpln 129.99 + odbior w metrze w centrum [0zł]

troche dziwna ta cena, ale skoro - jak pisze r0l3k - firma sprawdzona warto sie zainteresowac ;]

i mam dwa pytania - co z tym sp3? poki co go nie instalowalem, bo wszystko dobrze dzialalo, ale w wymaganiach gta4 jest on napisany [xp sp3/vista sp1]. druga sprawa to premiera - w gram.pl w metrze w centrum pracownik powiedzial, ze cenega przygotowuje od razu polska wersje gry i premiera moze sie opoznic. na stronie gram.pl ostatnio mozna bylo zobaczyc 'planowana data wysyłki: 2 grudnia', a wczoraj dostalem mail potwierdzajacy zamowienie. swiatowa premiera 4 grudnia, ale jak z premiera w Polsce? jest juz konkretna i PEWNA [carpack tdu mial sie pojawic na poczatku zeszlego tygodnia... i ciagle go nie ma] data premiery?

Edytowano przez Zawias
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W media pytalem sie ostatnio goscia ma byc cos koło 130 zl a moze taniej.

A ja mam inne pytanie : Czy jest sens kupowania GTA 4 ?? W GTA 4 oprócz wciągającej i ciekawej fabuły czekałem na Multi, rzecz niespotykaną w zadnym GTA a ostatnio przeczytalem ze z multi mogoą być jakieś problemy. Nie wiem czy jest sens kupic GTA teraz czy poczekać na to az stanieje do 70-80 zł ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...