Skocz do zawartości

Polecane posty

Taa a jak będzie recenzja w CDA to będzie normalnie miód cud :angry: na obecna chwile chyba z 80% to narzekania.Rockstar się podnieca ze piraci nie mogą scrackowac gry a taką optymalizacje GTA IV i w ogóle PC to chyba mają w ciemnej głębokiej d****.Znowu będę musiał iść do roboty i tyrać jak wół by zarobić kasę na kompa który pociągnie to coś na max detalach chyba że kupie xboxa360 i wersje gry przeznaczona na ta konsole nawet taniej wyjdzie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie - sama gra jest wybitna jednak czego potrzebuje to specjalne stery od karty graficznej lub patch bo na kompie z C2D E6600 2GB RAM i Radkiem 4850 mam około 31 fps w 1680x1050. To za mało bo jak robi się "wiksa"(- np.rozgrywka w multi w 21 osób :P) na ekranie to klatki spadają odczuwalnie. Słyszałem ,że wszystkie Radeony 4xxx mają problemy więc czekam najpierw na nowe stery od ATI ,a potem na prawdopodobnego patcha (występują sporadycznie [ale jednak] błędy z teksturami).

Jak pisałem na początku gdyby nie samo działanie to piałbym z zachwytu i ekstazy. GTA 4 ma klimat i potencjał. Sam single mocno wciąga.

Edytowano przez Adie13
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie tam strasznie - w koncu to "tylko" wrazenia z obcowania z gra.

jezeli chodzi o screeny to prosze bardzo:

1

2

tylko tyle udalo mi sie zrobic - jakies 3 minuty gry - wiecej sie nie dalo bo sie gra zwiesila. all hail gta 4

@MarceliTM - ja sie nie dziwie, po prostu wezme i oddam gre do MM i mam nadzieje ze dostane te 149zl [ bo w dniu premiery u nich byla "ekstra"cena ]... Pod choinke x360,gta4 w tej samej cenie i mam gdzies problemy ze sterownikami....

Edytowano przez weosek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem napalony, ale z tego co wyczytałem w necie to sobie odpuszczę. Może za poł roku... Szkoda kupować grę z DRMem, przez "niedostępny" live, niezoptymalizowaną, sypiącą się i drogą. Nie ważne, że to GTA IV. Nie szanują potencjalnego klienta, to potencjalny klient leje na nich ciepłym moczem. Może wyjdą jakieś patche, a może nie. Ja szukam sobie zamiennika. Szkoda, że obecnie nie ma nic co by mnie interesowało... :/ Miłego grania na low/800x600.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholercia, a miałem kupować c2d7300/2gb/gf9600gt... A tu takie GTA 4 masakruje większość drogich kompów po kolei. To ja sobie poczekam tak z półtorej roku, aż zarobię na części, które uciągną na maxa GTA. <_<

Wystarczy poczekać na patcha :P To powinno załatwić większość obecnych problemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem czy to jakieś fatum czy coś. Najpierw mieliście problemy z zakupem a teraz jakieś nowości z kompem.

Ja mam Intel Core2Duo 2,13Ghz czyli powinienem być w tyle za Core2Quad, 4GB RAM DDR2 800Mhz, GF8800GTS i grę zainstalowaną na 64 bitowej Viście Ultimate z SP1 i jeszcze ani razu nie miałem ani jednego zawieszenia się gry itp. W budynkach i we wszystkich miejscach tak samo. Nie występuje u mnie żaden pokaz slajdów chociaż, że graficzne ustawienia mam bardzo wysokie. Gra chodzi mi płynnie bez względu na to czy pada deszcz czy świeci słońce czy jest mgła.

Posprawdzajcie czy macie najnowsze sterowniki graficzne. Ja dość często włażę na stronę nVidii i sprawdzam czy się coś nowego pojawiło i wtedy instaluję.

Na prawdę nie mam pojęcia skąd u Was takie problemy.

Na padzie grać jeszcze nie próbowałem chociaż, że mam podłączonego do kompa. Mnie tam jakoś te rzeczy typu kamera samochodów itp. nie irytują.

Również zachowanie Niko mi nie przeszkadza. Wiadomo, że jak biegnie i będziemy nagle chcieli wykonać zwrot lub się zatrzymać to tak od razu to nie nastąpi. System walki też mi nie przeszkadzam. Nie wiem, może faktycznie jestem wiecznym optymistą tak jak mnie nazywają znajomi. Kto wie :D.

Btw. Mieliście już okazję spotkać emigrantów z Polski? Kilka razy jak trąciłem pewne osoby to padły wyrazy typu "Przepraszam!!" itp.

weosek - Czepiasz się :D (mam na myśli pracę kamery, walkę i zachowanie postaci)

Edytowano przez Ruhisu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko problem w tym, ze nie wiadomo, kiedy ten patch wyjdzie - na stronie R* nie ma zadnych informacji na ten temat. Szkoda ze nie maja "swojego" forum, tam wszelkie informacje bylby podawana na biezaco. Znalazlem przyczyne swoich problemow z grafika - przynajmniej w teorii. jak robilem screeny, to obok widoku z monitora mialem czarny ekran- screen z TV podlaczonego do kompa. Byc moze to on tak spowalnial gre - ale bylby to 1szy przypadek. kiedy takie cos mialby miejsce. No nic, pozostalo mi tylko przetestowac gre teraz....

@Ruhisu.

To nie my mamy pecha,tylko Ty masz szczescie ;)

Poza tym jak widac nie tylko ja sie czepiam, ale na wielu forach poswieconych tematyce GTA dosyc spora liczba graczy ma problemy z gra.

A jezeli chodzi o sterowanie - to porownujac je do GTA:SA jest krokiem wstecz. Ja rozumiem Ze Niko to pijaczek, ale to nie znaczy ze ma reagowac z opoznieniem starego lumpa pod kioskiem. Wlasnie w SA tak nie bylo, teraz to irytuje, pogram z miesiac to moze sie przyzwyczaje.

Edytowano przez weosek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałeś to jest kwestia przyzwyczajenia.

Każdy inaczej to po prostu postrzega. Ja z tym w sumie miałem problem tylko wczoraj gdy się okazało, że nie mogę już sterować samochodem kursorami GÓRA i DÓŁ bo są one zajęte dla komórki ale po tych 3 godzinach grania już się przyzwyczaiłem a dzisiaj przyszła kolej na kamerę, do której też się przyzwyczaiłem.

Może to dlatego, że nigdy nie oczekuję od gier uber-doskonałości i staram się zauważać zalety tam gdzie inni widzą wady :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mysle ze nie chodzi tu o uber-doskonalosc, ale o zwykla wygode. W poprzednich czesciach kamera sama ustawiala sie za samchodem i bylo fajnie, teraz to sterowanie myszka troche rozprasza. Czasem jak biore zakret i nie zdaze odpowiednio ustawic kamery to laduje na jakiejs scianie lub czlowieku.... troche to wkurza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mysle ze nie chodzi tu o uber-doskonalosc, ale o zwykla wygode. W poprzednich czesciach kamera sama ustawiala sie za samchodem i bylo fajnie, teraz to sterowanie myszka troche rozprasza. Czasem jak biore zakret i nie zdaze odpowiednio ustawic kamery to laduje na jakiejs scianie lub czlowieku.... troche to wkurza.

Tutaj myszki nie używam :)

Pod klawiszem "C" masz spojrzenie w tył. Wciskam go szybko na ułamek sekundy nawet nie zauważając zbytnio tego, że w tył spojrzałem i kamerę już mam za samochodem ustawioną.

Trzeba się cieszyć z tego co się ma. Może kiedyś wyjdzie patch to poprawiający ale ja z miejsca mówię, że mi praca kamery nie przeszkadza.

Edytowano przez Ruhisu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja probowalem cos ze zmiana kamery, pod V, ale niewiele to pomaga.

Jak najbardziej powinnismy sie cieszyc,ze GTA IV wogole sie na pc pojawil, ale zaluje,ze w takim stanie... Zeby nie bylo niejasnosci - nie mialem zadnych oczekiwan w stosunku do tej gry - po prostu juz pare razy sie przejechalem na tym [nadzieja matka glupich].... Jedyne wiadomosci jakie o niej posiadalem to byly te pochadzce z CDA, na necie mi sie nawet tego czytac nie chcialo. Widac ze gra ma potencjal, szkoda ze z powodu problemow technicznych nie mozna sie w nia wglebic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie 18 a 14GB z groszem ale nie powinieneś się dziwić. Miasto jest wielkie i tętni życiem, wliczając wszystkie atrakcje, efekty, misje itp. itd. naturalne jest, że gra tyle waży.

Poradzić Ci mogę, że według mnie GTAIV zakupić jak najbardziej warto. Ja nie żałuję tych 129zł i jeżeli nauczysz się żyć z kamerą to nie będziesz zawiedziony. Ja nie jestem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z tym w sumie miałem problem tylko wczoraj gdy się okazało, że nie mogę już sterować samochodem kursorami GÓRA i DÓŁ bo są one zajęte dla komórki

Ja jeszcze nie grałem, ale niedługo będę miał, bo na wirtusie zamawiałem i już jest status "wysłane". Ale mniejsza z tym. Jeszcze nie grałem, ale pewnie jest coś takiego jak opcje i zmiana sterowania ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Ruhisu - To, że miasto jest duże to nie wątpię, skoro napisałeś, że gra jest na dwóch płytkach DVD:D. No to pozostaje poczekać na pieniądze i mieć cichą nadzieję, że na niezbyt już nowej karcie graficznej będzie się dało pograć:P

Pamiętam też jeden filmik z wersji na X-360, gdzie padło słowo K**** - zatem polscy emigranci nie są tacy grzeczni :D

Edytowano przez alien0406
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie GTA zajmuje dokladnie 15 GB.

I musze przyznac, ze po wylaczeniu TV jako monitora w panelu NVidii dalo sie nawet grac, co jakis czas gra przyciela, ale poza tym chodzila plynnie i przede wszystkim nie wyskakiwal error. Niestety dzisiaj juz dluzej grac nie moge, dlatego "powazne" testy odbeda sie jutro - ale przynajmniej sobie poprawilem humor - bo juz sie balem ze nie bedzie lepiej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja naprawdę chciałbym kupić GTA IV, ale serio już mam spory mętlik w głowie. Ja już nic nie rozumiem... Czytałem trochę opinii o grze na necie i jedni piszą, że gra im się wiesza, spadają klatki czy mają dziwne zwiechy pomimo tego, że dysponują naprawdę silnymi kompami (z geforcem gtx 280 na czele), a inni piszą, że gierka im chodzi świetnie( płynnie, bez zwiech) choć mają gorszy sprzęt. O co tu chodzi?? Mam, wydaje mi się, dobrego procka(c2d 8400), 4 GB ramu i geforca gtx 260 i naprawdę nie wiem co robić. Nie chcę wydawać 130zł żeby później się mocno zawieść i pomyśleć, że się zostało frajerem, bo gra nie chce chodzić płynnie :(

Edytowano przez smd87
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. To nie jest normalne, że gra krzaczy na GTX280 ... gdybyście pomysleli, to byście zobaczyli oficjalne zalecane wymagania.. wątpie, by one kłamały. To na bank zła optymalizacja engine'u, rzecz niecodzienna lecz nie dziwna. Patch na pewno rozwiąże sprawę.. nie mniej jednak u niektórych chodzi płynnie na wcale nie najdroższym na świecie sprzęcie.. a że każdy ma innego kompa (taki XboX360 rózni się tylko paroma bajerami i pojemnością HDD): sprzęt, system, itp. to co się dziwić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smd87 - z takim kompem to nie masz się czego bać.

Garść dodatkowych wrażeń:

1.

Przy drugim uruchomieniu gry "FATAL ERROR M..." czyli na początku z moich ust "ocb?!" :P Okazuje się ,że wystarczy wyłączyć tryb online i można grać. Podobno Rockstar grzebie przy serwerach.

2.1

Rzeczywiście w necie jest sporo osób narzekających na płynność gry ale nie oszukujmy się: mamy podane minimalne wymagania gdzie figurują takie karty jak GF 7900GT czy Radek X1900XT a ludzie płaczą że im na GF 7600 nie chodzi... -.- Okrutne ale banalne czytanie ze zrozumieniem.

2.2

Ja jako posiadacz Radka 4850 jestem ciut zawiedziony płynnością gry ale jest to wina tego ,że gra była robiona przy współpracy z Nvidią i muszę czekać na solidne sterowniki od ATI poprawiające działanie gry. Jeśli będzie tak jak w przypadku Crysisa to jestem spokojny (wzrost był o 30%). Pamiętajmy ,że na 8800GT GTA4 chodzi dobrze jeśli wierzyć Ruhisu ,a mój Radek jest szybszy gdy dostaje dobre stery. Be cool... ^_^

2.3

Póki ,co poustawiałem sobie te suwaki tak ,że teraz mam wrażenie swobodnej płynności(2xmedium) ,a gra prezentuje się naprawdę znakomicie. Kopara opada widząc ogrom miasta i wszystkie szczególiki.

3.

Ktoś już napomknął o tej kamerze i sterowaniu autem z WSAD - rzeczywiście mi niezbyt odpowiada ale chyba przywyknę. I tak gra się super.

Tak więc jeśli macie 129 zł i wasz komp spełnia wymagania to zasuwać do sklepów! ALE JUŻ! :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na GTA czekam do soboty, bo jak Ghumbas mieszkam w "jakiejś wichurze" i zamówiłem je u... siostry, która przywiezie mi je prosto z Wawy. Mam pytanie: Czy pliki, które trzeba ściągnąć przy instalacji są duże? Uprzedzam, że przy mojej prędkości internetu(8 w porywach do 10... kilobajtów na sekunde <_< ) plik powyżej 30 MB to duży, a powyżej 50... szkoda gadać.

Co do obracania kamery podczas jazdy samochodem, to ja już się do tego w SA przyzwyczaiłem i nie wyobrażam sobie jak mogłoby tego w IV zabraknąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...