Skocz do zawartości

Polecane posty

Ile instalacja trwa?=D Gra w pierwszy dzien premiery (SWIATOWEJ!!), a na polskim forum juz 20 stron postow ... Przy najwiekszej ilosci wyswietlonych postow na stronie ... Musi to o czyms swiadczyc ;d

Już jestem w połowie instalki ale czego się spodziewać skoro gra na dwóch DVD jest.

[Regulamin zabrania nieładnego wyrażania się ;) ]!

Wczoraj złożyłem zamówienie na gram.pl, mając nadzieję, że "GTA IV" zostanie wysłane dzisiaj, lecz niestety "[zamówienie] zostanie wysłane, gdy wszystkie produkty będą dostępne" <_<

Anuluję i pójdę do empiku - bez stresu, że nie dojdzie na czas :P

Tutaj rzucę offtopem więc przepraszam moderację jakby co.

Ja naprawdę rzadko dokonuję zakupu gry przez internet chyba, że jest to tytuł taki jak Lock On itp. który jest dostępny tylko na terenie Rosji i ewentualnie za pośrednictwem polskiego sklepu wysyłkowego.

Jeżeli dana osoba ma w swoim mieście sklep umożliwiający kupowanie gier to czasem nie widzę nawet sensu w zamawianiu przez internet dlatego, że raz: czasem premiera danej gry wychodzi na piątek i trzeba wtedy czekać jeszcze weekend aż w poniedziałek (co też nie jest pewne) o Bóg wie której godzinie przyjedzie kurier.

Druga sprawa to, że oprócz ceny gry płaci się jeszcze za przesyłkę więc też nie widzę sensu w zawyżaniu sobie płatności.

Kolejna sprawa to, że właśnie tak jak DINO napisałeś sklep może wyświetlić info o tym, że towar zostanie wysłany gdy będzie dostępny i wtedy trzeba się bawić w anulowanie zamówień podczas gdy można skorzystać z okazji i już dzisiaj powędrować do Media bo raczej wątpię by tylko Bydgoskie MM prowadziło politykę sprzedaży gier przed premierą.

Edytowano przez Ruhisu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś się nie zaskoczyłem ,że IV nie było jeszcze w Empiku i MM... :) Przynajmniej wiem ,że jutro będzie na mur beton. Kiedy pytałem w MM o cenę to facet jeszcze nie był w stanie jej podać (w rejestrze mieli jeszcze za 159 zł :P).

Ruhisu

Ile dałeś u siebie za GTA4? Daj krótki raport z samej obsługi czwórki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś się nie zaskoczyłem ,że IV nie było jeszcze w Empiku i MM... :) Przynajmniej wiem ,że jutro będzie na mur beton. Kiedy pytałem w MM o cenę to facet jeszcze nie był w stanie jej podać (w rejestrze mieli jeszcze za 159 zł :P).

Ruhisu

Ile dałeś u siebie za GTA4? Daj krótki raport z samej obsługi czwórki :)

Za GTAIV dałem w Media Markt 129zł.

Powiem, że gra mnie wgniotła w fotel, zdeptała, poćwiartowała i posoliła. Czwóreczka spełniła wszystkie moje oczekiwania a nawet je przebiła. Najbardziej się zakochałem w fizyce jazdy. Samochody prowadzą się teraz realistycznie, tego się opisać nie da. Wołanie taksówek, system walki, wszystko mnie wgniotło. Już wiem, że często będę sobie na kręgle łazić. Wyśmienita mini gierka. Jaja też były jak sobie w domu telewizor włączyłem.

Jedyne co muszę rozpracować to system kontroli. Można grać i na padzie i na klawiaturze z tym, że na klawiaturze jeździmy za pomocą W,S,A,D bo kursory w górę i w dół są odpowiedzialne za włączanie i wyłączanie komórki.

Co do samochodów. Świetne jest to, że nie znikają one tak sobie jak w poprzednich częściach. Jak postawiłem sobie pod domem bryczkę to jak się przespałem ona nadal tam stała.

Podoba mi się też, że postacie zachowują się naturalnie. Kiedy idziemy i chcemy skręcić to normalnie spoglądamy myszką w stronę, w którą chcemy iść a Niko wtedy skręci.

Nie ma bata. GTAIV to tytuł o statusie "MUST HAVE"

Edytowano przez Ruhisu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale swoją drogą 2 rzeczy mnie dziwią.

1. Czy to możliwe by osobne MM w danym mieście mogło decydować sobie, że skoro mają towar na magazynie to mogą już sprzedać? Dziwne właśnie jest to, że dzisiaj nie miałeś okazji tego kupić.

2. Cena. Nie możliwe jest raczej by cena w MM u Ciebie była inna niż w tym Bydgoskim. Wszystkie oddziały MM ustalają tą samą cenę przecież więc prawdopodobnie zapłacisz też 129zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja dzisiaj zakupilem GTA IV w media markt [ zabrze ] w cenie 149zl. Taka sama cena byla w empiku.

Zaczalem instalacje gry... Przynajmniej tak mi sie wydawalo - troche dziwne, ze gra " made in eu" ,jak widnieje na pudelku, ma autorun po chinsku.

Po zainstalowaniu Rockstar Games Social Club wyskoczylo mi okienko po angielsku, niestety zamiast niektorych znakow byly symbole. np &$# i ciezko bylo zrozumiec "o co kaman"... okazalo sie, ze brak mi sp1 do visty, juz go instaluje...

Jestem ciekaw jak sobie moj komp z tym gta poradzi....

edit: sprawdzilem na necie cene gta 4 w media markt i powinno byc 129zl.....

Edytowano przez weosek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o Empiki to mi sie wydaje ze cena bedzie jednakowa - 149zl.

Po telefonie do zabrzanskiego media marktu z zapytaniem o te rozbierznosci w cenie, uzyskalem odpowiedz, ze dzisiaj [ teoretycznie dzien premiery ] cena wynosi 149 zl, natomiast jutro cena ulegnie zmianie na 129 zl. Po stwierdzeniu ze to jest bardzo dziwna taktyka i troche nie fair, babka stwierdzila ze ona wogole nie wie o co mi chodzi....

Wiec zapytalem sie, czy w takim razie moge zrobic zwrot gry, odebrac 149 zl i przyjsc jutro i zakupic ja za 129 zl, stwierdzila ona " to niech pan tak zrobi" i rzucila sluchawka....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o Empiki to mi sie wydaje ze cena bedzie jednakowa - 149zl.

Po telefonie do zabrzanskiego media marktu z zapytaniem o te rozbierznosci w cenie, uzyskalem odpowiedz, ze dzisiaj [ teoretycznie dzien premiery ] cena wynosi 149 zl, natomiast jutro cena ulegnie zmianie na 129 zl. Po stwierdzeniu ze to jest bardzo dziwna taktyka i troche nie fair, babka stwierdzila ze ona wogole nie wie o co mi chodzi....

Wiec zapytalem sie, czy w takim razie moge zrobic zwrot gry, odebrac 149 zl i przyjsc jutro i zakupic ja za 129 zl, stwierdzila ona " to niech pan tak zrobi" i rzucila sluchawka....

Na prawdę dziwna polityka.

Przyjeżdżajcie do Bydgoszczy. Już od wczoraj GTAIV jest na półeczkach po 129zł i nie ma żadnych nieporozumień.

Btw. Oglądał już ktoś z Was telewizję?:D Mnie rozwaliła ta kreskówka parodiująca HALO. XD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

Na prawdę dziwna polityka.

Przyjeżdżajcie do Bydgoszczy. Już od wczoraj GTAIV jest na półeczkach po 129zł i nie ma żadnych nieporozumień.

Btw. Oglądał już ktoś z Was telewizję?:D Mnie rozwaliła ta kreskówka parodiująca HALO. XD

Wlasnie dlatego po przeczytaniu Twojego posta postanowilem sprawdzic cenne w internecie. No ale coz, moze pomysleli w ten sposob - ze premiera dlugo czekiwana, wielokrotnie przesuwana, to duzo osob przyleci i w pierwszy dzien kupi, zawsze te 20 zl wiecej od sztuki. ja sie dalem w to wciagnac...

A jezeli chodzi o wrazenia z gry - poki co jak najbardziej negatywne.

- Problemy z instalacja

- konieczosc zakladania konta i sciagania najnowszego ms games for windows live

- Gra dziwnie "skacze" i "przymula" w 1280x1024 przy [prawie wszystkim] na high. [ Moj config to Intel Core Quad @3.0Ghz, 2x2048 gb ram, geforce 280gtx]

- Wkurzajaca kamera przy sterowaniu pojazdu - musze ja caly czas "kontrolowac" myszka - nie ma tak jak w poprzednich czesciach ze kamera automatycznie ustawia sie za samochodem - przynajmniej tej funkcji jeszcze nie znalazlem, a patrzylem w ustawieniach i instrukcji.

- No i pierwszy zawias gry po 5 minutach zabawy - po wykonaniu 1szej, banalnej misji chcialem pojechac i zapisac stan gry - ta zwiesila sie po wejsciu do mieszkania....

Poki co to tyle, mam nadzieje ze bedzie juz tylko lepiej.

EDIT:

Pogralem troche dluzej i musze przyznac ze czuje sie zawiedziony. Zle sie jezdzi, zle sie walczy... ba, nawet zle sie chodzi! Postac reaguje z widocznym opoznieniem, co potrafi bardzo zdenerwowac - np bieglem po schodach, ktore z jednej strony nie byly zabezpieczone - widzac, ze dobiegam do krawedzi szybko sie odwrocilem, ale mimo to postac pobiega dalej... odwracajac sie w powietrzu podczas spadania...

Chyba nie bez powodu na samym poczatku instrukcji narysowany jest pad z Xbox'a wraz z opisem sterowania - zapewne na nim graloby sie wygodniej a sama gra dostarczala mniej frustracji. Jezeli dalej tak to bedzie wygladac to raczej oddam gre do sklepu - mimo dosyc mocnej konfiguracji gra "skacze", sterowanie jest niewygodne... Mam zamiar kupic sobie pod choinke xboxa360 - a widzialem ze w MM Gta4 na ta platforme jest w cenie takiej samej [149 zl] jak na pc, a znajac zycie na konsoli bede mial mniej problemow niz na PC...

Edytowano przez weosek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego jestem tak bardzo zdziwiony - problemy z plynnoscia mialem juz podczas intra [!] w ktorym przeciez za duzo sie nie dzialo. Poza tym bardzo nieciekawy system walki [wrecz] - rozumiem, ze chcieli wprowadzic jakies urozmaicenie i nowosc w stosunku do czesci poprzednich ,ale troche przesadzili.

Wiec wniosek pozostaje jeden - czym predzej zaopatrzyc sie w xobx'a :]

A mógłby się ktoś wypowiedzieć na temat multiplayera ? Są bany czy nie ma ?

Ale bany za co?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to ja mam to w (_!_), niech to konto banuja, bo i tak za dlugo nie pogram - po prostu dluzej nie wytrzymam [ bez patcha. ] Gra dziala tak,jakby moj komp ledwo co spelnial wymagania minimalne, do tego 2 na 3 proby save'a zakonczyly sie zwiecha gry i takim ladnym komunikatem:

sp8y12.jpg

Juz nie wspominajac o tym calym rockstar games social club - fajnie ze jest, tylko szkoda ze nie dziala! Po zainstalowaniu i zalozeniu konta,podaje dane do logowania i dostaje informacje,ze program nie moze sie polaczyc i zebym sprawdzil swoje poleczenie internetowe - skoro tu siedze i pisze , to znaczy ze dziala. Tym bardziej jestem zdziwiony, gdyz wchodzac na strone tego badziewia i logujac sie tam - wszystko dziala! Myslalem, ze problemem moze byc jakis port, ktory jest blokowany przez router - szkoda tylko, ze ani w FAQ'u ani w instrukcji nie moge znalezc zadnej informacji na ten temat...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz wszystkie service packi do twojego windowsa?

Tak - gra nie chciala sie zainstalowac do momentu wgrania SP1 [ vista ] .

Zrobilem sobie tak z 30 minut przerwy, nawet sie troche wyluzowalem... To wzialem i odpialilem gierke - a tam co? Wychodze z budynku - pokaz slajdow, podchodze do samochodu, gra sie zawiesza.... Moze p!rat bedzie stabilniej dzialal...?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytalem na roznych forach [ zarowno polskich jak i zagranicznych ] duzo ludzi ma problemy z graniem. Czesto wyskakujace fatal errory, problemy ze stabilnoscia i plynnoscia gry. Pozostaje poczekac - patch albo odinstalowanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o mojego kompa to wyglada to tak:

plyta glowna: Gigabyte EP35C-DS3R

procek: Intel Core2Quad Q6600 @3.0Ghz

pamiec: 4GB RAM [dual channel] black dragon

grafa: GeForce GTX 280 [1024MB]

do tego 2 dyski, lacznie 640GB.

jak wszystko smiga, tak gta4 sie czolga. Teraz mialem taka sytuacje, ze gram sobie, przez pierwsze 5 minut mialem ~5fps, przeczekalem az to przejdzie, gralo sie dosyc przyjemnie... przez 15 minut. potem sobie jade, wmiare plynnie gra chodzi, nagle czarny ekran i ten sam error co powyzej.

Do tego wkurzajace jest to ladowanie - od momentu klikniecia "start" w menu a mozliwosci "grania" mija ZAWSE 1 minua i 15 sekund... /bored/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...