Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Krake

Rozwiązany: The Elder Scrolls III: Morrowind na steam

Polecane posty

Witam wszystkich serdecznie! Otóż chciałem poprosić o radę i pomoc. Otóż posiadam Morrowinda na steam niestety podstawowa rzecz jaka mi przeszkadza- wersja językowa. Jak większość wie ogromna część lore jest zawarta w księgach i w dialogach a ja to w serii uwielbiam. Czy znalazł może ktoś sposób na spolszczenie tejże gry na steam? Z niektórymi grami udało mi się wrzucić oryginalne spolszczenia z moich edycji pudełkowych na edycje steam (Warhammer 40k Dark Crusade i Soulstorm) i jeśli dało by się również tak z morrowind wie ktoś może które są to pliki i gdzie się znajdują? Również chciałbym poprosić o jakieś dość mało skomplikowane mody polepszające grafikę nie wymagające jakiś dodatkowych programów lub instalacji. Głównie chodzi mi o postacie. Na tym komputerze również swego czasu miałem złotą edycję Morrowinda niestety mój komputer wciąż uparcie twierdzi że go nie usunąłem. Crashował mi się po paru modach postanowiłem go usunąć. Niestety na dysku nie ma śladu po grze a w panelu sterowania dalej widnieje. Również wkładając płytkę dalej uważa że Morrowind jest na komputerze. Jeśli kogoś rażą mój brak umiejętności w tym temacie to z Góry Przepraszam. Za wszelką pomoc Dziękuje oczko.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do spolszczenia gry niestety nie pomogę , ale mogę polecić jeden program na uparte resztki rzekomo nieusuwanych programów ADW Cleaner albo CC cleaner ale Twój przypadek wygląda na trudniejszy więc raczej ten pierwszy program

https://toolslib.net/downloads/finish/1/ Program sam będzie chciał sie aktualizować . Obecna wersja ADW Cleaner to 3.21

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku, kiedy system upiera się że gra jest na zainstalowana, powinno także pomóc ręczne usunięcie odpowiednich wpisów w Rejestrze. Jest to jednak nieco ryzykowne, bo jeśli się nie wie do końca co się robi to można dużo napsuć, dlatego najpierw spróbuj podanymi wyżej automatycznymi programami (CCleaner ma funkcję usuwania przestarzałych wpisów rejestru, ten drugi pewnie też).

Co do spolszczenie, to z tym może być problem. Pomijając już to, że spolszczenia nie ma oficjalnie w necie, to problemy może powodować sama struktura plików. W Morrowindzie spolszczone są nie tylko bazowe pliki .esm oraz pliki czcionek, ale także same pliki .exe, które między innymi wprowadzają właśnie obsługę polskich fontów (tylko ich wyświetlanie, aby je wpisywać potrzeba moda). Z tego względu wrzucając na Steamową wersję masz 2 wyjścia:

-nie kopiować głównego pliku .exe i nie mieć polskich znaków, lub w ogóle jakiś krzaczki w dialogach

-skopiować także .exe, co spowoduje że Steam go nie rozpozna, a gra i tak będzie wymagała płyty

Dodatkowo z instalacją modów na polską wersję gry są pewne problemy, bo anglojęzyczne pluginy trzeba przerzucić przez konwerter, który niemalże gdzieś przepadł w internecie. (Nic dziwnego, skoro 2 największe polskie hostingi modów do TESów nie działają - Adamantytowa Wieża została wyłączona, a Skyrim.pl, dawne Clockwork City, ma od dłuższego czasu wyłączony dział download)

Z prostszych modów na postacie poleciłbym:

-Better Bodies

-Better Clothes

-oraz mod na głowy i fryzury, polecam Westy's Pluginless Head and Hair Replacer, Better Heads lub Vvardenfell Visages Vol.1

Od siebie dodatkowo polecę też:

-MGE XE - czyli programik poprawiający możliwości graficzne, dodaje daleki zasięg widzenia, wodę z odbiciami, shadery typu SSAO, możliwość ustawienia wysokich rozdzielczości panoramicznych i AA oraz AF itp

-Morrowind Code Patch (MCP) - program naprawiający błędy w silniku gry których nie da poprawić się zwykłym modem. Posiada także wiele opcjonalnych ficzerów, a każdy jest opcjonalny (chyba ze 100 funkcji)

Zarówno MGE jak i MCP działają z polską wersją.

Największy skok jakości grafiki przy względnie małym wkładzie pracy da Morrowind Sounds & Graphic Overhaul 3.0. Co prawda to dodatkowy instalator, jednak jest on zautomatyzowany i tyko podążasz za nim i wybierasz opcje pod własne preferencje. Działa tylko z wersją angielską (znaczy, na polskiej da się uruchomić, ale to naprawdę kupa żmudnej i długiej roboty)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi. Najwyraźniej nie potrzebnie wydałem to 1 euro na steam tongue_prosty.gif W każdym bądź razie chętnie sprawdzę te mody. Overhaul bawiłem się i to właśnie on spowodował mi crasha. Niestety Cleaner jest mi znamy i nie pomógł usunąć tego rejestru. Dalej panel sterowania uparcie twierdzi że dalej ta gra istnieje na moim dysku wink_prosty.gif Nie wiem czemu. A jakieś może ciekawe mody uprzejmie prosiłbym biggrin_prosty.gif

Dzięki odpowiedniemu programowi pozbyłem się wpisu z rejestru ;) Mogę podziękować za pomoc i myślę że temat do zamknięcia chociaż jeśli znacie Panowie jeszcze fajne mody na zasadzie kopiuj i wklej to chętnie skorzystam :D Jeszcze Raz dziękuje Za Pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...