Skocz do zawartości

Fred, w którym oddajemy się konsumpcjonizmowi - czyli co ostatnio ciekawego kupiłeś?


Accoun

Polecane posty

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Maszyna do robienia lodów Kenwood. Jutro ją odbieram ze sklepu. Naszło mnie na jej kupno po tym jak spróbowałem domowych lodów w Fabryce Lodów w szczecinie. Stwierdziłem że to doskonały pomysł, bo zaoszczędzę dużo kasy w lecie na lodach (bo będę przygotowywać lody smaczniejsze niż te sklepowe z najwyższej półki), no i będę mógł puścić wodze fantazji z recepturami. Będą też dużo zdrowsze bo bez absolutnie żadnych konserwantów, z dobranych przeze mnie składników. Na pierwszy rzut myślę że zrobię śmietankowe z prażonymi orzechami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jak to wychodzi w praktyce; jadłem kilka razy 'naturalne, domowy' lody jak byłem we Wrocku i genialna sprawa. Nawet jak już było bardzo zimno, to czasem zachodziłem do tej lodziarnii po loda, bo super pyszne były.

A no i daj znać jak z kosztami (samej maszynki i takich lodów).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nevya

Jestem pewien, że w jakimś ciucholandzie znalazłabyś dokładnie taką samą koszulę w kratkę, tylko kosztowałaby tak z 20 razy mniej (raz jeszcze pozdrawiam mój płaszczyk, który w markowym sklepie kosztował cztery stówy, a identyczny kupiłem za dwie dychy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lody o smaku słonego masła orzechowego wyszły genialnie - idealnie odtworzyłem smak który poczułem w szczecińskiej lodziarni. Jedyna nauka na przyszłość, to żeby poczekać aż masa schłodzi się w lodówce przed włączeniem maszyny, bo taka w temperaturze pokojowej jest jednak trochę za ciepła żeby się dobrze zmroziły lody.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lody domowe lubią zamarzać na kamień jak się je wsadzi do zamrażarki, chyba że dodasz do nich odpowiednio mocnych procentów (polecam to, co lubi Jack Sparrow). Niestety potrzeba tego trochę więcej niż łyżeczkę więc nie wiem jak to z prowadzeniem po takich lodach :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...