Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Steku1997

Grand Theft Auto: San Andreas & Windows 8.1 Pro.

Polecane posty

Cześć wszystkim!

Słuchajcie, potrzebuję Waszej pomocy. Patrząc na tytuł tematu na pewno już

dawno skapnęliście się, o co może tym razem chodzić. Pozwólcie, że przybliżę

trochę mój problem.

Otóż dobre dwa tygodnie temu zaktualizowałem swój system Windows z siódemki

na 8.1 Pro. I teraz, gdy próbuję zagrać w Grand Theft Auto: San Andreas, proces gry

uruchamia się wyłącznie w tle i nic poza tym.

Jedynie, do czego udało mi się dojść, to szczegóły uruchomionego procesu, i

jego analiza łancucha oczekiawnia.

Wygląda to tak:

741214325422389.jpg

Uwierzcie mi, że zupełnie nie wiem, co z tym zrobić. Bardzo lubię, ba - nawet uwielbiam grać

w San Andreas, i bardzo zależy mi na tym, by to było możliwe.

Co udało mi się dokonać?

- Aktualizacja całej biblioteki DirectX,

- Aktualizacja pakietu .NET Framework (dla pewności),

- Usunąłem cały folder GTA San Andreas User Files z Moje Dokumenty,

- Próbowałem już każdego trybu zgodności, włącznie z samymi uprawnieniami administratora,

P.S.

Mam nadzieję, że nie znajdą się Ci, którzy pochwalą się swoją wiedzą w stylu:

Trzeba było nie instalować ósemki, baranie...
Wróć do poprzedniego Windowsa, na tym nic nie zdziałasz.
Windows 8 jest taki, i owaki - po co to instalowałeś?

To chyba na tyle. Liczę, kochani, na Waszą pomoc i trwam w wierze, że się to uda.

Z góry dziękuję, i pozdrawiam. Damian.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj włączyć dwa razy GTA i w menedżerze wyłączyć proces rundl32.exe (Proces hosta systemu Windows) Miałem identyczny problem z dwoma pierwszymi Gothicami więc może tak się uda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj włączyć dwa razy GTA i w menedżerze wyłączyć proces rundl32.exe (Proces hosta systemu Windows) Miałem identyczny problem z dwoma pierwszymi Gothicami więc może tak się uda.

Automatycznie, gdy uruchamiam drugą kopię San Andreas, pierwsza zostaje zakończona.

A tryb zgodności z xp ?

Co udało mi się dokonać?

- Aktualizacja całej biblioteki DirectX,

- Aktualizacja pakietu .NET Framework (dla pewności),

- Usunąłem cały folder GTA San Andreas User Files z Moje Dokumenty,

- Próbowałem już każdego trybu zgodności, włącznie z samymi uprawnieniami administratora,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reinstal gry ?

btw nie dawno skończyłem grę, a też mam win8.1,działa bez problemu

Z nerwów tego też spróbowałem. Jak się okazało - nic to nie dało.

@UP

Mam dość wystarczającej pamięci, i w ogóle zasobów by uruchomić grę. Ale fakt, gdy próbowałem uruchamiać grę to pozbywałem się innych procesów, i to także nic nie dało. Anty-wirus? Mam tylko defendera, więc wątpię by on mógł coś blokować, tym bardziej że nie jest on uruchomiony w czasie rzeczywistym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

No właśnie nie jestem pewien. A jest jakiś link do niej, czy to się z Windows Update pobiera? Bo jeśli to drugie, to ja w aktualizacjach tego nie widzę.

@Edit

Pobrałem i zainstalowałem wszystkie ważne aktualizacje systemu Windows. Nadal nic...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Co udało mi się dokonać?

- Aktualizacja całej biblioteki DirectX,

- Aktualizacja pakietu .NET Framework (dla pewności),

- Usunąłem cały folder GTA San Andreas User Files z Moje Dokumenty,

- Próbowałem już każdego trybu zgodności, włącznie z samymi uprawnieniami administratora,

Trzeci myślnik właśnie się z tym wiąże. No nic, czekam na dalsze sugestie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój komputer>właściwości>zaawansowane ustawienia systemu>wydajność>zapobieganie wykonywaniu danych>włącz DEP dla wszystkich ........ prócz wybranych poniżej>przeglądaj i znajdź gta_sa , zastosuj zrestartuj kompa i spróbuj odpalić grę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, stary, to także nie działa. Zrobiłem dokładnie tak, jak przetłumaczyłeś - dodałem gtasa.exe jako wyjątek i nadal proces się zakleszcza tak, jak widać na screenie w temacie. Dodam, że zużywa 5 MB RAM i siedzi w tle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w Edytor rejestru (regedit) i poszukaj kluczy związanych z GTA: San Andreas. Powinieneś znaleźć też taki ze ścieżką pliku wykonywalnego. Być może ścieżka w rejestrze nie zgadza się z tą, w której masz grę? Jeśli tak, zmień ją na właściwą.

(przykład: mam GTA w ścieżce D:\GTA\gtasa.exe, ale w Edytorze rejestru znajduję klucz "C:\GTA\gtasa.exe". Czy to źle? Owszem, więc zmieniam "C" na "D" i wszystko działa jak należy. Przynajmniej w teorii.)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w Edytor rejestru (regedit) i poszukaj kluczy związanych z GTA: San Andreas. Powinieneś znaleźć też taki ze ścieżką pliku wykonywalnego. Być może ścieżka w rejestrze nie zgadza się z tą, w której masz grę? Jeśli tak, zmień ją na właściwą.

(przykład: mam GTA w ścieżce D:\GTA\gtasa.exe, ale w Edytorze rejestru znajduję klucz "C:\GTA\gtasa.exe". Czy to źle? Owszem, więc zmieniam "C" na "D" i wszystko działa jak należy. Przynajmniej w teorii.)

Wszystko, co wyszukało mi w rejestrze, związanego z "San Andreas", to jeden, wielki burdel. Coś na babrane, zupełnie nie mam pojęcia o co kaman. Mam prośbę, przyjacielu. Mógłbyś wykonać dla mnie taki wpis do rejestru? Że kliknę, i zostanie dodany?

Byłbym wdzięczny.

A, i jeszcze coś. Gdy wchodzę w ten łańcuch oczekiwania, to Windows odsyła mnie do swojej stajni. Szkoda tylko, że temat, do którego mnie wysyłają jest po angielsku.

To jest to -> http://msdn.microsoft.com/pl-PL/library/ms681622%28VS.85%29.aspx

Ktoś, coś rozumie?

P.S.

Wszystkie aktualizacje systemu wykonane. Łącznie z tym dużym update'em.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś wykonać dla mnie taki wpis do rejestru? Że kliknę, i zostanie dodany?

Niestety, mogłoby być z tym sporo męczenia.

Wszystko, co wyszukało mi w rejestrze, związanego z "San Andreas", to jeden, wielki burdel.

W takim razie znajdź plik .exe gry w miejscu, w którym ją masz. Sprawdź, jak dokładnie się on nazywa (myślę, że gta_sa.exe) i wyszukaj tę nazwę w Edytorze rejestru. Wtedy na pewno znajdziesz klucz ze ścieżką gry. Następnie zrób to, o czym napisałem poprzednio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś wykonać dla mnie taki wpis do rejestru? Że kliknę, i zostanie dodany?

Niestety, mogłoby być z tym sporo męczenia.

Wszystko, co wyszukało mi w rejestrze, związanego z "San Andreas", to jeden, wielki burdel.

W takim razie znajdź plik .exe gry w miejscu, w którym ją masz. Sprawdź, jak dokładnie się on nazywa (myślę, że gta_sa.exe) i wyszukaj tę nazwę w Edytorze rejestru. Wtedy na pewno znajdziesz klucz ze ścieżką gry. Następnie zrób to, o czym napisałem poprzednio.

Wybacz, że tak późno, ale nie miałem okazji wcześniej odpisać.

No więc spróbowałem już tak, zanim Ty wpadłeś na ten pomysł. Oczywiście w rejestrze nic nie znalazło... :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłeś, że w rejestrze masz burdel z wpisami z gry. Być może coś się pochrzaniło przy tworzeniu wpisów. Sugerowałbym je pousuwać, zobaczyć czy bez nich gra się odpali (marne szanse, ale zawsze coś), i ewentualnie znów przeinstalować. Po sprzątaniu w rejestrze powinny utworzyć się poprawnie na swoich miejscach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...