Jump to content

Steku1997

Forumowicze
 • Content Count

  148
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

5 Neutralna

About Steku1997

 • Rank
  Krasnolud
 • Birthday 04/18/1997

Dodatkowe informacje

 • Ulubiony gatunek gier
  Array

Informacje profilowe

 • Płeć
  Array
 • Skąd
  Array

Sposób kontaktu

 • Skype
  Array
 1. Łoo, Panie. To na jutro jakiś konkret będzie bo raz się wywala, raz nie. Może być całkiem reset kompa, to jak wtedy odczytam temperatury? A co do dysków, to... Tak zachowuje się ten, na którym mam tylko gry. Znaczy prawie tylko, gram z niego. Aktualnie zapisuje się na nim film, który renderuję w Vegasie. A z tego czerpię Windowsy. Znaczy jednego. Temperaturki, jak wspomniałem, będą z jutra. Proszę o wyrozumiałość, Towarzysze. Sterownik najnowsiejszy, przy dwóch poprzednich wersjach odkąd pierwszy raz wywaliło działo się to samo.
 2. Może przycisk uruchamiający komputer jest uszkodzony? Może zbyt blisko w kontakcie pozostaje plus z minusem przez co komputer włącza się jakby ktoś po prostu wcisnął przycisk? Spróbuj odłączyć całkiem guziczek od przedniego panelu obudowy i wtedy dowiesz się, czy to nie jego wina.
 3. Komenda ta powoduje wyświetlenie się okna z komunikatem.
 4. Powiem tak, wszystko utrzymywało się w granicach 50 stopni. A co do tego dysku z tym czerwonym błędem, to mam na nim system. @Edit: ZAPOMNIAŁBYM! Gdy wysiadły sterowniki, przy informacji o ponownym ich uruchomieniu wspomniane było coś w stylu "Kernel xxx" i zamiast "X" trzy, lub może dwie cyferki. Myślę, że jest to bardzo istotna wzmianka.
 5. Dołączam plik z HWMonitora, którym zmierzyłem temperatury jak polecił kolega wyżej. Nazwa gry: Sniper Elite V2, Platforma: Steam, Ustawienia: Ultra, Czas gry: Co najmniej 10 minut, W czasie gry, dodatkowo komunikowałem się z kolegą za pomocą Steam. Cooler, który posiadam, zamontowany na procesorze to ASUS Triton 78. http://www.pcworld.p...00_obr_min.html @Edit: A czo to? Takie małe spostrzeżenie. Nie wiem, chyba z tego dysku gram sobie. @Edit2: Na tym dysku mam system. HWMonitor.txt
 6. Witam serdecznie. Otóż mam wielki problem z moim blaszakiem. Zaczęło się od momentu, kiedy pierwszy raz komputer zasłonił się ciemnym ekranem. Chodził, lecz gra przestała cokolwiek wyświetlać po powrocie z napadu w GTA V Online. Nastąpiło wczytywanie i... zrobiło się ciemno, dosłownie. Szybko wcisnąłem kombinację klawiszy CTRL + SHIFT + ESC by dostać się do menadżera zadań. Wystarczyło wyłączyć GTA. W przeciągu chwili okazało się że system wyrzucił sterowniki, które przestały działać, po czym zassał je z powrotem bez problemu. Potem już wstrzymywał kartę graficzną całkiem, wystarczało ją wyłączyć w menadżerze urządzeń i włączyć na nowo. W każdej grze straciłem mniej lub więcej FPS (zauważalną gołym okiem liczbę). Co zrobiłem w akcie desperacji, wierząc że to nie GTX? - Wymieniłem dwie kości RAM na nowe z Komputornika, - Przesiadłem się na zasilacz z 600W na 850W, - Zrobiłem format komputera, raz na Windows 7 Ultimate, potem z powrotem na Windows 10, Problem powtarzał się dość często. Dziś także przy grze Risen 2 najpierw powtórzyło się to, co spotkało mnie z początku z GTA V a potem po powrocie sterowników przy wczytywaniu na nowo gry komputer samoistnie zresetował się a wszystkie wiatraczki pod obudową zaczęły szaleć. Ciekawostką jest, że od formatu komputera (tj. dwa/trzy dni temu) udało mi się bez problemu zagrać w Fifę 16 (która nigdy nie powoduje żadnych problemów) ze spadkiem FPS, Euro Truck Simulatora 2 na ustawieniach na poziomie ultra i dziś w Grand Theft Auto V w trybie jednego gracza z ustawieniami na poziomie bardzo wysokich detali. Nawet na moment zajrzałem na Online, po czym wyłączyłem po prostu grę. I chcę to wiedzieć. Czy to wina karty graficznej? Specyfikacja komputera, bo pewnie się przyda: OS: Windows 10 Pro (x64), MB: Gigabyte 78LMT-USB3 w wersji 6.0 (zakupiona razem z procesorem), GPU: AMD FX-8320 Black Edition (nowy, ma może pół roku maks), CPU: NVIDIA GeForce GTX 760 EVGA (UŻYWANA. Tak, popełniłem ten błąd), RAM: 2x 8.00 GB HyperX Fury (zaledwie kilku-dniowe), HDD: 2x 500.00 GB (z poprzedniego blaszaka), ZASILACZ: Thermaltake Thoughpower Grand (850W), Z początku komputer był nie do zajechania. Nawet mu chłodzenie konkretne zafundowałem bo stockowe od AMD było zbyt głośne, zasłużył. No, to by było na tyle. Jak coś, to dopiszę. A Wy pytajcie, Towarzysze. Odpowiem na każde pytanie. A, i... NIC NIE KRĘCIŁEM (przy takim bydlaku nie muszę, choć jak gdy miałem przy poprzednim zestawie C2Q to się pokusiłem - stąd też wymiana RAM które mogły zostać podkręcone. Nie wiem, używałem jakiegoś poradnika na YouTube. Potem pecet zgasł na GTA 5 i tyle po nim). @Edit: Przy OCCT i 3D Mark, jak i jednym takim benchmarku z płytki z CDA zazwyczaj następuje ten cholerny reset. Czasem pochodzi z parę minut. Dłużej nie patrzyłem.
 7. A coś bez sprzedawania z płytą i procesorem? Da radę?
 8. No to może inaczej? Mam tysiąc złotych, zasilacz Chieftec GPS-600A8, GTX-a 760 EVGA i brak aktualnie żadnego procesora. Mam jeszcze chęć ruszyć z jakimś lepszym potworkiem.
 9. Bang! Panowie, pomóżcie. Mam na składzie płytę główną ASRock 980DE3/U3S3 (P 1.60) i zamierzam kupić najlepszy procesor pod to bydle. Co, jak, gdzie? Proszę o dobór + aukcję na Allegro. Dziękować.
 10. Najlepiej w ogóle nic nie ruszać. Co, wiela RAMu pochłania? Zaopatrz się w dodatkowy a nie będziesz Windows ograniczać. Dziesiątka lubi szamać pamięć.
 11. Widokiem ikon można sterować za pomocą kombinacji klawisza CTRL + rolka myszy (góra/dół). Może wtedy się zapamięta. I wpadł mi do głowy pewien pomysł. Wiem, że program AVG Tune Up posiadał ogromną ilość funkcji dotyczących personalizacji komputera. Może on dokona jakiś np. wpisów w rejestrze i to naprawi.
 12. Ja podłączałem ostatnio stary wentylator od poprzedniego coolera pod gniazdo POWER_FAN. Działał dobrze. Z podłączaniem pod CPU_FAN będzie lipa bo czujniki pod procesorem będą sterować prędkością wentylatora. Chyba, że ustawisz to w BIOSie albo za pomocą Speed Fan.
×
×
 • Create New...