Jump to content
sevinius

Rozwiązany: Wstępne ładowanie do pamięci (ReadyBoost)

Recommended Posts

Witam,

Nie wiem czy piszę w odpowiednim dziale, ale mam pewien problem. Obecnie w swoim laptopie posiadam dysk SSD i w związku z tym do tej pory miałem wyłączone niektóre funkcje - między innymi indeksowanie dysku i wstępne ładowanie do pamięci. Jednak niedawno kupiłem pendrive USB 3.0 i aby pracował on z pełną prędkością, w systemie musi być uruchomiona funkcja wstępnego ładowania. Zastanawiam się czy włączenie jej nie wpłynie na szybsze zużycie/wolniejszą pracę dysku SSD?

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Link to comment
Share on other sites

Jaki masz system?

Generalnie Windows 7 i Windows 8 powinny automatycznie wyłączyć prefetch oraz SuperFetch, gdy wykryją, że system jest na dysku SSD. Generalnie w takim przypadku te opcje powinny być wyłączone (odsyłam tutaj). Dysk USB nie ma tu nic do rzeczy, bo te funkcje dotyczą czegoś zupełnie innego.

Link to comment
Share on other sites

Używam Windows 7 Professional 64-bit, zarówno Prefetch jak i SuperFetch mam wyłączone od początku używania dysku SSD. Chodzi o to, że po podłączeniu pendrive'a USB 3.0 pojawił się dymek - "To urządzenie może pracować szybciej, podłącz je do portu USB 3.0" co mnie zdziwiło bo wszystkie cztery porty w laptopie to 3.0. Po wejściu we właściwości pendrive'a, w którejś z zakładek, zobaczyłem że wszystkiemu winna jest wyłączona usługa sysmain, czyli właśnie wstępne ładowanie do pamięci. Chciałbym używać pendrive'a z pełną prędkością 3.0, ale nie chciałbym też niepotrzebnie zużywać dysku SSD.

Link to comment
Share on other sites

sysmain odpowiada za usługę ReadyBoost i jest to coś zupełnie innego (klik) i nie powinno to mieć żadnego wpływu na to, czy pamięć USB pracuje w trybie USB 2.0, czy 3.0.

Sterowniki do kontrolerów USB są poprawnie zainstalowane?

Jaki to notebook?

Link to comment
Share on other sites

Ok, w takim razie spróbujmy w drugą stronę. Uruchom Menedżer urządzeń, odnajdź kontrolery USB. Kliknij na nie prawym przyciskiem myszy i wybierz Odinstaluj. Po odinstalowaniu wszystkich kontrolerów uruchom ponownie system.

Możesz również spróbować użyć automatycznego rozwiązywania problemów z USB.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...