Jump to content
avel

Rozwiązany: Problem z komputerem. Blue Screen po godzinie działania.

Recommended Posts

Witam. Mam problem z moim komputerem. Otóż działa wszystko jak należy, wszystko śmiga i nic się nie ścina, ale co około godzinę komputer się ścina i wyskakuje blue screen - iwgg.jpg

Nie za bardzo wiem co z tym zrobić. Myślałem, że to przez system i format pomoże, ale z drugiej strony nie chce niepotrzebnie tracić danych, jeśli to problem ze sprzętem, albo kwestia kabelka, albo dwóch. Ktoś może ma pomysł skąd to się może brać?

Aha. Jeśli zresetuje komputer normalnie, albo poczekam aż sam to zrobi, nie załączy systemu. Muszę go odłączyć od zasilania i włączyć ponownie, wtedy znowu ma godzinę żywotności.

System Windows 7 64 bitowy

procek Intel? COre? i5-2500K CPU @ 3,3 GHz (4 rdzenie)

4GB RAMu

Grafika NVIDIA GeForce GTX 570

Jeśli to komuś pomoże.

Edited by avel
Link to comment
Share on other sites

Ech, to dysk SSD, w takim razie przykro mi, ale nic Ci nie powiem na temat jego zdrowia, to zupełnie inna sprawa niż w przypadku "zwykłego" dysku, a każdy producent ma inne - sobie wiadome - parametry.

W każdym razie, od strony sprzętowej, warto sprawdzić także RAM. Użyj programu Memtest86+ i potestuj minimum przez cztery cykle (lub/i - jak masz taką możliwość - po prostu podmień na próbę).

Link to comment
Share on other sites

Błąd pliku wymiany. Niestety dosyć częsta przypadłość na niektórych dyskach SSD. Więc strzelałbym, że to wina dysku - sprawdź stronę Cruciala, może coś znajdziesz. Jaki firmware ma ten dysk?

Inną możliwą przyczyną jest infekcja systemu. Przeskanuj system programem Malwarebytes' Anti-Malware i wrzuć na forum wygenerowanego loga.

Link to comment
Share on other sites

Tak jak Sevard pisze sprawdziłbym firmware tego dysku. W tych dyskach Cruciala był błąd który się ujawniał po przepracowaniu 5184 godzin - dysk co ok. godzinę się zawieszał. Błąd został poprawiony w firmware 0309 i nowszych.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...