Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

helldogs

Wyłączanie się komputera podczas gry.

Recommended Posts

Witam jestem miłosnikiem czołgów i gram w world of tank lecz od jakiegoś czasu wyłącza mi się komputer, gdy nie gram jest ok a w speed fanie pokazuje na Core 86 stopni i płomien, wymieniłem pastę na procku ale to nic nie dało i teraz moje pytanie wiatrak na procku czy zasilacz bądz procek??

sorry w temacie miało być wyłączanie kompa podczas gry ;]

Link to comment
Share on other sites

AMD phenom II 840 3,2 x 4 ghz

2x 2gb ram exelir

nvidia gtx 460 1gb

dysk WD 1tb

zasilacz 400wat jakis noname

płyta gigabyte M4N68T-M-LE-V2

w everescie pokazuje temp na rdzeniach procka w stanie spoczynku 81 stopni podczas gry wzrasta do 90 i się wyłącza po jakimś czasie, procek klęka czy to wina zasilacza?

Link to comment
Share on other sites

Do 100 zł można poszukać używek na allegro.

http://allegro.pl/za...3800831873.html

http://allegro.pl/45...3810770705.html

Jeśli chcesz nowy, to troche trzeba dorzucić:

http://techplanet.pl...450w,35293.html

Niepewny zasilacz to jedno. 90 stopni to o wiele za dużo jak na tego procka (jeśli dobrze kojarzę max. to ok. 70 stopni). Jeśli chłodzenie (oraz całe wnętrze komputera) nie jest zakurzone i ma dobrą wentylację (tu pojawia się pytanie o obudowę), to nie zaszkodzi rozejrzeć się za czymś lepszym.

Link to comment
Share on other sites

Ostatnio czyściłem obudowe, mam zdjęta jedną ściane bo myślałem że coś to da ale myliłem się model

I-Box LION 604

Kupie nowego chiefteca 500w a jak to się nie sprawdzi to będziemy myśleć dalej bo tak myśle że jednak te 90 stopni to procek powinnien łykać i nic się nie powinno dziać więc wychodzi na to że to wina słabego zasilacza który dni swojej chwały ma już za sobą (2 lata posłużył) a myśłałem że szybciej klęknie :)

Link to comment
Share on other sites

@antros22:

Na dobrą sprawę porządek należałoby zrobić z tymi obiema rzeczami. Z "zasilaczem", bo stanowi zagrożenie dla sprzętu, a z chłodzeniem, bo nie spełnia swej roli.

mam zdjęta jedną ściane bo myślałem że coś to da

IMHO jedno z najgorszych posunięć jakie można zrobić. Wentylacji to wielkiej nie zapewnia, a naraża wnętrze kompa na zakurzenie.

myśle że jednak te 90 stopni to procek powinnien łykać i nic się nie powinno dziać

http://www.hardwarecanucks.com/forum/hardware-canucks-reviews/38988-amd-phenom-ii-x4-840-x4-975-black-edition-processors-review-15.html

http://www.cpu-world.com/CPUs/K10/AMD-Phenom%20II%20X4%20840%20-%20HDX840WFK42GM.html

Skoro w jednym miejscu piszą max 71oC, a w drugim mierzą ok. 50 pod obciążeniem, to ja bym nie był przekonany, że "przy 90 nic nie powinno się dziać". Z drugiej strony - jeśli te odczyty są prawidłowe, to czy nie powinien on (procesor) zareagować wcześniej?

Nasuwa mi się jeszcze jeden pomysł - czy chłodzenie CPU po wymianie pasty zostało prawidłowo zamocowane?

I-Box LION 604

Zasilacz "bomba", obudowa piekarnik + ew. niesprawne chłodzenie CPU i mamy gotowy przepis na potrawkę "smażony komputer".

Link to comment
Share on other sites

Jeśli rzeczywiście komp się grzeje, to żaden format nie pomoże (choć w sumie czasem się zdarza, że jakiś sterownik obciąża procka i z tego powodu się grzeje; ale - tak czy siak - z powodów systemowych procesor nie powinien mieć za wysokiej temperatury).

P.S. Dla pewności - w tym przypadku - ja bym sprawdził w jakimś mocno obciążającym procesor programie (a właściwie grzejącym), czyli OCCT czy innym Primie.

P.S. Ja na Iboxy jestem szczególnie uczulony...

Link to comment
Share on other sites

No więc zrobiłem formata, przeczyściłem wszystkie wiatraki w kompie oraz karte graficzną i temeperatura na tę chwilę wacha się ok, 70 C

chciałem sporostować model zasilacza to tracer becool 620W.

zostaje mi teraz kupic jakieś chłodzenie ale nie chciałbym przeznaczać gotówki większej niż 80-100 zł proszę o pomoc w dobiorze chłodzenia pod phenom x840;]

Link to comment
Share on other sites  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...