Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tomczykolacz

Instalacja Windowsa 7

Polecane posty

Witajcie! Planuję kupić sobie nowy komputer z oryginalnym windowsem 7 w wersji OEM 64 bity i mam kilka pytań:

1. Czy mogę takiego windowsa zainstalować na 2 komputerach?

2. Czy można jeszcze dostać gdzieś wersje OEM win 7?

3. Chce zainstalować windowsa 7 na nowym kompie, którego dopiero planuję kupić, oraz na obecnym. Mój obecny komp ma 2 GB Ramu, procesor AMD Athlon 64 X2 6400+ 3,21 Ghz, 2 rdzenie, kartę grafiki AMD Radeon HD4850 512 GB Ramu, oraz dysk 300 GB. Czy wersja 64 bitowa będzie sprawnie i płynnie działać na tym kompie?

4. Czym różnią się wersje 32 i 64 bitowa?

5. W Windowsie 7 można ustawić, gruby lub cienki pasek start. Cienki jest lepszy, bo mniejszy ale wkurza mnie to, że w cienkim przycisk menu start wystaje trochę poza pasek, da się jakoś zmniejszyć sam przycisk start?

6. Podczas dzielenia dysku na partycje, ile dać na tą z systemem? Ma na niej być tylko windows i ew. sterowniki. Nic więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie możesz , wersja OEM jest przeznaczona na 1 stanowisko do zakupionego sprzętu o ile dobrze pamiętam, chyba że w licencji będzie napisane inaczej.

3. Na swoim obecnym kompie możesz bez problemu zainstalować wersję x64

4. Różnią się architekturą, przy czym 64bit potrafi emulować środowisko 32 bit dlatego nie ma problemów z odpalaniem starszych gier programów itp.(Najważniejszą różnicą jest możliwość adresowania pamięci RAM - dla 32Bit max 3,25 GB, w przypadku 64bit nie ma tego problemu)

6.Ja ustawiam na systemową od około 30Gb do 50Gb w zależności od wielkości dysku itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało jest takich gier i programów, ale zaczynają się pojawiać i pewnie wkrótce będzie tego więcej, ze względu na ograniczenia Windowsów 32-bitowych (obsługa do 4GB pamięci). Z nowszych gier na pewno COD:Ghosts wymaga 64-bitowego systemu

2. Bez problemu się znajdzie, tylko po co? Moim zdaniem lepiej od razu zainwestować w Ósemkę, bo jest bardziej dopracowana i jednak ma lepszą licencję z punktu widzenia użytkownika końcowego.

3. Będzie działać, ale niespecjalnie widzę sens kupowania nowego systemu do tego sprzętu.

4. To jest bardziej zakręcone niż opisał to lucasp. Generalnie na systemie 64-bitowym mogą być problemy z odpaleniem części starszych aplikacji 32-bitowych (konkretniej tych, które mają pewne pozostałości 16-bitowe), ale tego typu oprogramowanie raczej już trudno znaleźć.

5. Znajdzie się jakieś modyfikacje systemu, które coś takiego robią, tylko szczerze mówiąc tego typu łatki przeważnie robią więcej złego niż dobrego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...