Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Kwiko

Gry bez CD

Recommended Posts

Witam!

Tak się złożyło że kupiłem sobie nowy notebook, i zafascynowany caną/specyfikacją nie zauważyłem pewnego bardzo ważnego defektu. Braku napędu CD... i tu pojawia się pytanie, czy da się w jakiś sposób pobrać oryginalną grę w wersji cyfrowej i wpisać CD-KEY z wersji pudełkowej?

Link to comment
Share on other sites

Zależy od gry. Spora część gier jest dostępna w wersji cyfrowej, ale nie wszystkie. I niestety nie wszystkie pudełkowe edycje gier posiadają klucze, które można zarejestrować na platformach, które pozwalają na pobranie gry.

Zawsze można jednak pomyśleć o napędzie zewnętrznym (za około 100 zł da się już kupić coś w miarę porządnego).

Link to comment
Share on other sites

Napisz o jakie gry ci chodzi, wtedy będzie łatwiej. Na pewno większość gier wydanych przez EA da się aktywować na Origin i pobierać z tej platformy. Spora część nowszych gier wymaga płyty tylko do instalacji wtedy zdaje mi się można skopiować zawartość płyty na innym komputerze na pendrajwa i zainstalować z niego.

Inna możliwość to jeżeli posiadasz w domu kilka komputerów w sieci lokalnej możesz udostępnić napęd DVD jednego z nich. Po 3 dniach męczarni udało mi się tego dokonać dzięki czemu żona mogła grać w NFS:U2. Wiązało się to jednak z masą kombinowania i wyłączaniu na ślepo kolejnych zabezpieczeń zapory.

Zawsze można też zrobić tak jak zaproponował Sevard i kupić napęd zewnętrzny co jest chyba najprostszym i najszybszym wyjściem.

Link to comment
Share on other sites

No właśnie udostępnienie CD z innego kompa jest dobrym rozwiązaniem, ja w sumie mam 4 kompy spięte w sieć i mam dostęp do każdego dysku i napędu z każdego komputera do każdego innego, ale też zewnętrzny CD niekoniecznie zewnętrzny, może być jakiś stary (ludzie często oddają za darmo, sam mam kilka) wystarczy dokupić tylko adapter USB a przy okazji możesz podpinać różne dyski.

Link to comment
Share on other sites  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...