Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nyac55

Wybór laptopa - pytania?

Polecane posty

Ten podany przez xeona ma fajny procek, uważaj przy wyborze innego, Bo powiesz, ze to samo, a jednak roznica jest ;)

PS. Wlasnie! Haswelle sa troche bardziej energooszczędne.

Edit: Te lapki podane przez XeoNa z i7 tez sa niezle choć osobiście wolałabym i5 czwartej generacji niz i7 trzeciej do takich zastosowań, ale to juz kwestia gustu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio znalazłem coś takiego:

http://proline.pl/?p... X550VB-XO002S8

Cena spoko ,tylko matryca niestety TN. Boję się ,że może mi smużyć lub kolory będą brzydkie.

_________

Natomiasst czy matryce LED mają fajne kolory?

Jeśli ktoś wie prosiłbym o porównanie matryc TN ,TFT ,IPS ,LED w szeregu względem jakości kolorów itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nad tymi matrycami nie ma co aż tak siedzieć. Wszystko zależy od tego jak do czegoś pojedziemy. Matryca TN w grach sprawdzi się ok, nie brałbym pod uwagę zastraszań "że nie zobaczymy detali w grach, że kontrasty są przeciętne".

Na TN z powodzeniem można grać, oglądać filmy, wszelkie niedogodności sprzętowe można nadrobić programowo. Nie są to oczywiście matryce idealnie do gier, ich przeznaczenie to praca w arkuszach, programach inżynierskich - bo takie jest jednak przeznaczenie laptopów.

TN nie nadaje się do profesjonalnej grafiki, kolory nawet po kalibracji profesjonalnej pozostawiają wiele do życzenia. Nawet błyszczący ekran nie gwarantuje poprawy. Fakt na glare są znacznie żywsze kolory niż na matowej, mam porównanie bezpośrednie :)

Osobiście w tym segmencie cenowym na matryce bym nie patrzył.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...