Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nyac55

Wybór laptopa - pytania?

Polecane posty

Jak chcesz to możesz podać kilka konkretnych modeli. Windows 7 ,jeśli wychodzi taniej. Grać prawdopodobnie będę ,lecz ewentualnie do mojej gry wystarczy zintegrowana. Także możesz uwzględnić 2 wersje z lepszą kartą graficzną bądź zintegrowaną - będę orientował się po cenie ,bo komputer do gier mam ,a to miałby być laptop na studia itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laptop całkiem spoko ,tylko cena dość wysoka.

Ja znalazłem coś takiego:

http://allegro.pl/laptop-lenovo-g580gh-i5-3230m-8gb-1000gb-torba-i3649717482.html

i takiego:

http://allegro.pl/laptop-lenovo-g580gh-i5-3230m-12gb-1000gb-torba-i3649717846.html

Są to odpowiedniki tego nieco droższego modelu bez karty graficznej dedykowanej i procesorem Intel Core i5.

W każdym ,bądź razie na ,któryś z powyższych chyba się zdecyduje. Aczkolwiek posiadam już laptopa ,który jednak nie spełnia moich oczekiwań Czy wymienię czas pokaże...

Dzięki za pomoc. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te lapki podane przez ciebie to nic specjalnego. Z500 bedzie lepszy. Ma lepsza matryce, porządny środek i jest lepszy. Jesli uważasz, ze to drogo weź wersje z i5. Ew. Można poszukać czegos na integrze, ale w tej cenie jedyne co bedzie plusem dla takiego laptopa moze byc to, ze bedzie jeszcze lżejszy. Ten Lenovo to dobry lapek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Lenovo Z500 jest zbliżony do tych tańszych ,może matrycę ma lepszą... Ale 2-rdzeniowa i5 też wyciągnie ,a z gier League of Legends pójdzie śmiało na tych tańszych ,także nie ma problemu. Do tego może jeszcze będę musiał dokupić windows ,także cena wzrasta o 200 - 300zł. Ja wiem ,że jest lepszy ,ale ostatecznie wystarczy nawet ten z i5 ,do tej pory używałem Compaq z AMD 2x1.4 (energooszczędny) z 4 Gb ram'u -> i chciałbym go zmienić ,bo tam nawet filmy w 720p lub 1080p się "cięły" ,były jakieś dziwne błędy i często zamulał ,bo był za słaby itd.

_______+++++++__________

Obecnie znalazłem jeszcze coś takiego:

http://allegro.pl/alu-mocarz-s855-a10-4x-3-2-ghz-amd7660-4gb-750gb-i3649550163.html

więc pytam co jest lepsze ten z góry czy ten Lenovo ,o którym wspomniałem wcześniej. Jak sądzicie??

http://allegro.pl/laptop-lenovo-g580gh-i5-3230m-8gb-1000gb-torba-i3649717482.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dość drogi ,a mi wystarczy ,któryś z podanych. Ma to być zwykły laptop na studia ,a nie koniecznie maszyna do gier ,bo do gier mam komputer stacjonarny. Ten Toshiba ,w różnych konfiguracjach (procesory AMD i Intel także) ,nie koniecznie w tej wychodzi taniej od lenovo. Dlatego pytam czy jest to dobra firma>??

_+_+_+_+_

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy jak Ci nie zależy na wydajności to ja bym wziął coś co będzie szło pod użytkowanie "codzienne" i mobilne tj. matryca, waga - czyli np. i5, 4/6/8GB RAM, Integra, matowa matryca 13-15 cali, wykonanie lepsze niż przeciętne i waga 1-2kg. Może jakiś SSD na system.. Pasowałoby Ci coś takiego? Bo to co podałeś nie jest po prostu do niczego dobre biggrin_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procki niby spoko, RAMU okej, choć można zniżyć się do 4GB jeśli nie używasz jakoś mega mocnie komputera, ten drugi ma blue-raya więc + choć nie wiem czy taki duży jeśli matryca średnia. Co do matrycy to mają błyszczącą, grafiki słabe, lenovo nawet systemu nie ma, o dysku SSD nawet nie wspomnę. Poza tym ciężkie krowy. No jak uważasz .. do pracy biurowej się zda, ale jeśli byś ukierunkował sie jakoś bardziej to pewnie znajdziemy coś lepszego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką matrycę polecasz? SSD nie potrzebuję -> poza tym jest bardzo drogi.

Poza tym ciężkie krowy.
Mi wystarczy normalny laptop. Nie chcę Ultrabook'a.

4 GB ram'u to nie ,aż tak dużo często jak się dużo aplikacji uruchomi zużycie potrafi dojść do 3. Więc 8 będzie spoko.

Jaka jest różnica w cenie pomiędzy szybką i5 ,a i7?

Dobra karta grafiki ,też znacznie podnosi cenę... A takiej nie potrzebuję ,jeśli koszt znacznie wzrośnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ma być laptop na studia to naprawdę zastanów się, czy chcesz taką kobyłę. Przyjdzie czasem konieczność przeniesienia go - czy do biblioteki, czy na zajęcia i co wtedy? Ja ze swojej strony mogę polecić Samsung 530u3c, 13 calowy. Są wersje z i5 i 8 gb ramu na pokładzie, matryca matowa, całkiem przyjemny czas trzymania na baterii, do tego karta intel HD4000, która pozwoli pograć w nieco starsze gry - moim zdaniem nic więcej do szczęścia nie jest potrzebne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co żeś się tak uparł na ten procki tongue_prosty.gif i7 jest na prawdę rzadko potrzebny i raczej aplikacjach bardzo obciążających procek których jest na prawdę mało, a różnica w cenie jest duża. Matryca dobrze jeśli jest matowa, to przede wszystkim i miło by było żeby miała podwyższone HD. SSD wcale nie jest takie drogie jak jest go mało szczególnie w lapkach ze słabą grafiką. Tak jak kolega wyżej mówi moim zdaniem powinieneś się zastanowić nad tym czy aby na pewno chcesz cięzki laptop - później mozesz na to klnąć.

Co powiesz na to? http://www.x-kom.pl/...win8-gt740.html - matowa matryca, waga nie jest mała, ale tez nie poraża, a mówiłeś, że aż Ci na tym tak nie zalezy, szybki procek, windows 8, 8GB RAMU, dobre wykonanie. 50 zł taniej masz wersje z grafiką GT740, ale jako, że różnica jest duża między nimi warto dołożyć moim zdaniem - może Ci się przyda kiedyś wink_prosty.gif No i jest dosyć ładny moim zdaniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XeoN ma rację ,a to Lenovo Y580 ,które posiadasz rok temu było najbardziej efektywne cena-do jakości i parametrów ,w tym przedziale cenowym.

______________

A co powiesz o tym Lenovo??

http://allegro.pl/lenovo-y580-i3-3120m-4gb-1000gb-gtx660-2gb-2gry-i3654942147.html

Tylko jest i3. Będzie dużo słabszy od i5?? Orientuje się ktoś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka uczelnia? Jeśli państwowa techniczna to Windowsa raczej na pewno dostaniesz z MSDN AA (teraz dream spark). Jeśłi nie to poszedłbym teraz w Linuxa i zbierał powoli pieniądze na Windowsa.

Y580 z i7 jest od 3200zł do dostania - troche jednak za dużo patrząc na budżet.

Jeśłi chodzi o ram, 8GB owszem ale jeśli będziesz pracował sporo w oprogramowaniu cadowskim, matlabie, grafika 3D, jeśłi nie, odpuść sobie 8 i postaw na 4.

Co do wagi, preferencje, ja nie lubie leciutkich sprzętów, ani smartfony ani laptopy, lubie jak ma swoją wagę, autor może mieć podobne upodobania.

Matryca dobrze jeśli jest matowa, to przede wszystkim i miło by było żeby miała podwyższone HD

Osobiście w laptopach cenie gloss'a za to, że n e męczy tak oczu jak matowa. Ma ładniejsze kolory a wada, problem w słoneczne dni - kwestia priorytetów.

Podsumowując:

Procesor: Szukaj laptopa z i5, i7 to jednak wyższa półka cenowa. Ewentualnie słabsza karta graficzna cenowo zrekompensuje wydatek na i7. Sam wiesz co jest dla Ciebie ważne, obecne przeciętne grafiki dobrze sobie radzą i w CUDA i w ATI Stream, wiec w pracy nie odczujesz dużej różnicy. Co innego gry.

Karta: Tak jak pisałem wyżej.

Ram, jeśli przewidujesz programy Cadowskie, Matlab, grafika typu Photoshop, grafika 3D, Simulink - i dość dużo pracy na nich, tutaj zaczynamy od 8GB, celujemy w16GB ram. Jeśli praca podstawowa w tych programach to 8GB starczy spokojnie. I zawsze można ramdisk postawić. Jeśli przewidujesz prace typową dla studentów, word, jakis programik to spokojnie 4GB starcz.

Matryca, glossy jest tańsza, bardziej elegancka, ma ładniejsze kolory, mi mniej męczy oczy. Matowa, to klasa biznes, jeśli zależy Ci na mobilność, będziesz pracował w wielu warunkach to jednak matowa lepsza.

Dysk, pojemność, 320GB spokojnie starczy pod prace, SSD, jeśłi faktycznie będziesz pracował w programach typowo inżynierskich.

Reszta to szczegóły, sam sobie musisz odpowiedzieć czego chcesz.

PS Znaki interpunkcyjne stawiamy po spacji a nie przed spacją. Idziesz na studia czyli maturę zdać musiałeś, trochę wstyd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, chcesz robić z siebie częściowego analfabetę i wzbudzać negatywne emocje na własne życzenie, wolna ręka. Twoje zeszyty mało kogo interesują, jednak znam sporo osób które pisma napisane w ten sposób mną i wyrzucają do kosza co osobiście popieram.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@M@TH3V - nie czepiaj się innych, nikt nie jest idealny. Jak Ci przeszkadza jego pismo, to nie czytaj. Nie jesteś tutaj od upominania i nawracania. Jakiś problem masz, to sobie odpuść i przejdź obok.

Popieram XeoN'a to nie jest forum poprawnej pisowni polskiej ,tylko forum "komputerowe"...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co to ma do rzeczy jakie jest typ forum? Zawsze myślałem, że wszędzie, po za rynsztokiem i podwórkiem obowiązują te same, dobre zasady polszczyzny. Mniejsza z tym, zwróciłem uwagę tylko na błąd jaki popełniasz, chcesz olej, nie mój problem.

Przechodząc do tematu laptopa.

Kwestie ramu:

fg.png

Wystarczy otworzyć w photoshopie 5 zdjęć, operować na 32 bitach, niech będą to zdjęcia prosto z aparatu wyższej klasy, w dużej rozdzielczości. Poddając je obróbce zużywamy ram na pamięć historii. MB Ramu uciekają jak sekundy w zegarku.

Simulink potrafi też ładnie momentami ram zadławić.

Bezstratne formaty audio, ładowane przez niektóre odtwarzacze do ramu.

Dostosowuje się do wymagań autora:

Witam. Poszukuję laptopa na studia ,szybkiego itd. najlepiej z i5 i min. 8GB ram'u. Znalazłem coś takiego:

Wymóg studia, 8GB ram, może wie co będzie robił?

W takie biadolenie nie wierzę, skoro nie ma argumentu popartego źródłem, w którym mówią to samo.

Matryca, glossy jest tańsza, bardziej elegancka, ma ładniejsze kolory, mi mniej męczy oczy.

Dysk 320 jest sprawą bezsensowną. Po pierwsze przez to, że jest za mały, a po drugie przez to, ze laptopów, w których montuje się 320GB jest mniej niż tych z 500GB i 1TB, a ceny ich są porównywalne... Co za tym idzie - płacisz za mniej taką samą cenę.

Kupowałem laptopa, ze sprzedawcą dogadałem się na dysk 320GB, i 180zł taniej miałem sprzet.

Płaci się głównie za kartę graficzną, która w tym modelu jest najważniejszym podzespołem. Do programów nie jest niestety potrzebna.

Faktycznie karta graficzna nie jest wykorzystywana w programach, mój błąd.

test.jpg

Nie widzę powodu by w tych czasach uciekać od większej ilości ramu. 8GB to dalej w wielu domach rzadkość, jednak do pracy, osobiście nie raz mi na 4GB ramu w laptopie odechciewa się coś robić, firefox często zjada okolo 1.5GB, oszczędnie korzystam z matlaba ale i tak 2GB znika. 8GB w przenośnym komputerze to nie jest już kaprys. Rozumiem autora i powody dla których może chcieć więcej ramu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzadko kiedy używa się i matlaba i photoshopa na raz ,więc zużycie jest mniejsze (to co podałeś to już próba sprawdzenia ile wszystko na raz zużyje ram'u) ,ale faktycznie na 8 GB ,będzie pracowało się lepiej. Wiem z doświadczenia np. Mozilla ,wydajna gra +coś jeszcze i potrafi do ponad 3 GB zużycie wzrosnąć. Myślę ,że optymalny laptop dla mnie to:

wydajna i5 ,8 GB ramu, dysk 1TB matryca błyszcząca ,średniej klasy karta graficzna( jaką polecacie -> GeForce 630 ,635) i Windows 7 (mam złe odczucia co do 8??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzadko kiedy używa się i matlaba i photoshopa na raz ,więc zużycie jest mniejsze (to co podałeś to już próba sprawdzenia ile wszystko na raz zużyje ram'u) ,ale faktycznie na 8 GB ,będzie pracowało się lepiej. Wiem z doświadczenia np. Mozilla ,wydajna gra +coś jeszcze i potrafi do ponad 3 GB zużycie wzrosnąć. Myślę ,że optymalny laptop dla mnie to:

wydajna i5 ,8 GB ramu, dysk 1TB matryca błyszcząca ,średniej klasy karta graficzna( jaką polecacie -> GeForce 630 ,635) i Windows 7 (mam złe odczucia co do 8??

Przecież nie są załączone na raz wszystkie. Photoshop to akurat nie moje zdjęcie. Ale już użycie matlaba+simulinka+firefoxa to standard i tutaj 8GB sie przyda.

System, do pracy zdecydowanie lepszy jest 7. 8 (nie wiem jak 8.1, nie instalowałem jeszcze) jest bardzo delikatna i niektóre programy maja z nią problem (chocby Autocady od 13 w dół). Na stacjonarnym z początku robilem wiele reinstalacji. Jest to system ładnyt, szybki ale jednak jeszcze nie do pracy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...