Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Matiss0510

Co warto zmienić w tym zestawie

Polecane posty

ja nie wiem może nie znam...ale po nowych premierach to serio zastanowiłbym się czy i5 bez ht wystarczy mi do grania czy nie pomyśleć o i7...

albo tańszym zestawie na amd.

btw dużo za mało ramu jak dla mnie... brałbym co najmniej 16(jakbym teraz kupował i na pewno nie 1333).

ludzie chyba mysłą że wydajność zależy tylko od cpu, gpu.

cpu to głowa gpu to serce, ale jak reszta działa będzie do niczego to i zycie do wesołego też nie zaliczysz... zwłaszcza jak oszczędzasz, aż na takiej liście produktów.

rzeczy o których warto pomyśleć w zestawie:

1. ram czy na pewno mała ilość nisko taktowanej pamięci jest dobrym wyborem.

2. czy na pewno 4 rdzeniowy procesor wystarczy w momencie gdy już teraz część produkcji ma zalecane 8 wątków.

3. czy gpu z 1GB pamięć jest wystarczające.

4. czy mała płyta główna da mi szanse jakiejkolwiek rozbudowy w przyszłości(np. dokupienie ramu).

5. cena obudowy to porażka w porównaniu z ceną resztą zestawu(do takiego zestawy brałbym obudowę owszem za 200 ale z zasilaczem, albo tańszą obudowę),

btw nie wykorzystasz jej w pełni w konfiguracji z płytą główną która nie ma gniazd do podpięcia usb3.0(jeśli dobrze zrozumiałem opis obudowy)

6. pomijając już że jak na tak tani zestaw pc, za dużo kasy ładujesz w akcesoria typu mysz...klawiatura.

post-144601-0-06871400-1381853078_thumb.

ja proponuje zastanowić się na podobną konfiguracją(podkreślam proponuje... większość z elementów podmieniłem pod siebie, część z nich możesz taniej kupić niż w "moim" sklepie)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zamiast kupić procesor który już teraz sobie radzi bardzo dobrze w grach (i5) proponujesz kupić taki, który teraz radzi sobie odczuwalnie gorzej (zwykle na poziomie i3), ale *może* kiedyś będzie lepszy? Żelazna logika :P Poza tym pchanie na siłę 16GB pamięci (co do gier jest zbędnym wydatkiem) kosztem karty graficznej to moim zdaniem bezsens. Przecież łatwiej dokupić w przyszłości pamięci niż wymienić kartę graficzną. Do tego dochodzi jeszcze zły wybór dysku twardego (jest on pod obróbkę wideo i nie nadaje się do użytku domowego) oraz zasilacza (Litepower występuje w dwóch wersjach: albo bardzo badziewnej produkcji Solytecha, albo jako drogi rebrand CWT GPA-450S8; żadna z nich nie jest warta swojej ceny).

Krótko mówiąc złożyłeś niby przyszłościowy zestaw, z tym, że wydajność tego zestawu w chwili obecnej miałeś całkowicie gdzieś. Nie wiem jaki w tym sens.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podtrzymuje zdanie yojo2, co do słuchawek to rozumiem że za 100zł lepszych na morele od superluxów nie znajdę ? biggrin_prosty.gif

I ponawiam pytanie bo mnie to zastanawia:

"ponieważ trochę mnie dziwi że np Battlefield 4, zaleca od AMD 3GB 7870, a od Nvidi tylko gtx 660 która jest tańsza, ktoś mi wytłumaczy ? biggrin_prosty.gif Może lepiej wziąć 660 ? "

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zamiast kupić procesor który już teraz sobie radzi bardzo dobrze w grach (i5) proponujesz kupić taki, który teraz radzi sobie odczuwalnie gorzej (zwykle na poziomie i3), ale *może* kiedyś będzie lepszy? Żelazna logika :P Poza tym pchanie na siłę 16GB pamięci (co do gier jest zbędnym wydatkiem) kosztem karty graficznej to moim zdaniem bezsens. Przecież łatwiej dokupić w przyszłości pamięci niż wymienić kartę graficzną. Do tego dochodzi jeszcze zły wybór dysku twardego (jest on pod obróbkę wideo i nie nadaje się do użytku domowego) oraz zasilacza (Litepower występuje w dwóch wersjach: albo bardzo badziewnej produkcji Solytecha, albo jako drogi rebrand CWT GPA-450S8; żadna z nich nie jest warta swojej ceny).

Krótko mówiąc złożyłeś niby przyszłościowy zestaw, z tym, że wydajność tego zestawu w chwili obecnej miałeś całkowicie gdzieś. Nie wiem jaki w tym sens.

3 fps różnicy = dużo lepiej(no ale przecież to 10-15 %!)... magia procentów jak zwykle obudziła trole?

większość z was w rozdzielczość 1920x1080 widzi różnice między 70 fps a 53, ale ja np. nie, a procesor jest tańszy... i ma 8 rdzeni(obsługuje 8 wątków a to dopiero i7 mają).

owszem i5 jest dobra... ale jak widać po nowych wymaganiach(wyraźnie liczy się ilość nie jakość), już nie wystarczająca.

btw fragment z poprzedniej wypowiedzi:

"serio zastanowiłbym się czy i5 bez ht wystarczy mi do grania czy nie pomyśleć o i7"...

owszem i5 jest na razie szybka... ale jak widać po nowych wymaganiach(wyraźnie liczy się ilość nie jakość), już nie wystarczająca.

nie samo wite... a wszem i5 się na daje do czołgów, do pozycji które masz teraz... które wyjdą za chwile... z tym że zmieniać zapewne płytę i procka za rok(polityka Intela) to interes życia.

a co do ramu... ta lepiej dać 4GB gdy już teraz wymagania doszły do 6 lub 8 zależy od produkcji.

minimum 8GB, zalecam 16 gdybym składał dla siebie to wsadziłbym 32.

co do nowych radeonków... to i owszem kotlety ale nie są odgrzewane. Zmieniono to i tamto... skutek różnica w poborze energii.

a co do ilości wątków w dzisiejszych procesorach...to przyponę że ani i3 ani i5 HT nie posiadają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i3 posiadają HT, a FX-8320/8350 nie ma pełnych 8 rdzeni (posiada 4 FPU i 8 ALU, a gry siedzą głównie na FPU). A wydajność pojedynczego rdzenia leży i kwiczy, pobór prądu też jest sporo większy niż u Intela. Ponadto w konsolach nowej generacji nie ma procesorów z serii FX ani procesorów opartych na architekturze zbliżonej do FX (są tam zwykłe rdzenie jak u Intela czy w starszych AMD, a nie AMDowskie moduły po 2xALU i 1xFPU), więc ewentualny argument typu "nowe konsole będą optymalizowane pod procesory FX" automatycznie upada. Różnica między FX8320 a i5-4440 nie wynosi 10-15%, a 25-30%: http://pclab.pl/art50000-11.html

Nie ma potwierdzenia że nowe procesory AMD będą korzystać z tej samej podstawki co poprzednia, ani że będą kompatybilne z obecnymi płytami głównymi, więc ten argument też jest błędny. Zresztą zobacz tylko co AMD robi w niższym segmencie z podstawkami FM - FM1 porzucone po jednej generacji, a FM2 niekompatybilne z procesorami FM2+ (czyli również porzucone po jednej generacji). Śmianie się z Intela pod względem podstawek i stawianie AMD za wzór jest niezłą hipokryzją.

Ergo: procesory AMD nie są złe w swojej cenie, no ale właśnie - nie są tańsze bez powodu. Tak to wygląda.

32GB pamięci? Żartujesz sobie, prawda? Gry ledwo wykorzystują ponad 4GB (i to nie wszystkie), a ty chcesz kasę marnować zamiast dorzucić do karty graficznej i mieć wymierne korzyści z tego. Nie rozumiem co Ci da kupno pamięci teraz zamiast dokupienie jej wtedy, jak Ci będzie potrzebna. To jest zwykłe wywalanie kasy w błoto, bo kupujesz coś, co Ci się przyda dopiero za X lat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem kto ci dał moderatora... ale powinni za trolowanie ci zabrać.

po pierwsze nie wiesz o czym piszesz... nie znasz się ... a co najgorsze nie jesteś na bieżąco.

po drugie testy biore testy z pc laba. troluj dalej synu... ale jakbyś zobaczył niebyło tam żadnego produkty wykorzystującego więcej wątków... ja po prostu ostrzegałem... wcale niemiałem ochoty bronić moich argumentów które wg mnie są rzeczowe. ale cóż czasem nawet trol intela jest moderatorem, zdarza się.

po trzecie 4 GB maksimum?... płacz dalej jak mówie że 8GB na dzień dzisiejszy to minimum. zresztą dodatkowa pamięć zwiększy stabilność całego systemu. a do swojego dałbym 32 a do czego je wykorzystam to już moja sprawa.

po czwarte co do wydajności, zapytaj się dlaczego twórcy nowego bf, dalczego podali w minimalnych i7 zamiast i3 która odpowiada w walce fx, btw i7 też niema 8 rdzeni tylko 4 w th...czyli pod względem budowy i tak amd ma więcej wspólnego z 8 rdzeniowcami. poza tym nie upieram się przy tym.. jeśli chce grać w gry takie jak czołgi, lol albo bf3... to i5 jest wyborem idealnym.... za rok najwyżej nie będąc wstanie kupić i7 kupi nowe intele... ja doradziłem tańszy proc, z lepszą płytą główną...

ps. taki z ciebie moderator a nie zauważyłeś że źle płyte główną dobrał... phi.

po piąte ładowałbyś xenona do kompa do grania?... pozdro poćwicz. może mu od razu ibm Powera 8 z 96 wątkami zaproponuj?

po szóste nigdzie nie napisałem że nowe procki(następców fx nawet niema jeszcze w fazie testowania) będą kompatybilne z obecnymi podstawkami, to jest niemożliwe z uwagi na prawdopodobne zmiany w układzie oraz kontrolerze pamięci. napisałem jedynie że jeśli zainwestuje w i5... to w przyszłym roku... żeby się nie uwstecznić a sprawić sobie 8 jajeczek będzie musiał wymienić pół zestawu...

a co do i3 faktycznie mój błąd: i3 mają, i7 mają a i5 nie mają. tyle że 2 rdzeniowym prockom ht dalej nie daje 8 wątków... jak uważał jeden z przedmówców.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile jest gier, w których FX wypada jako tako? Myślisz, że dorzucenie Crysisa 3 diametralnie zmieniłoby obraz zestawienia? Nie sądzę, szczególnie, że i tak FX niekoniecznie jest tam lepszy.

Nie ma powodu by system był bardziej stabilny na 32GB pamięci niż na 8GB. Nie widzę związku.

Wymagania podawane przez producentów często nie mają związku z rzeczywistością. Bez problemu można wymagania do niektórych gier, gdzie i5 są zestawiane z FX-4100. Czy to znaczy, że te procesory mają taką samą wydajność? No chyba nie bardzo.

Płyta jest LGA1150, procesor jest LGA1150. Chyba wszystko jest dobrze dobrane, albo coś przeoczyłem. Co do Xeonów - wszystkie Xeony pod tańszą podstawkę Intela (LGA1150/LGA1155/LGA1156) są oparte na dokładnie tej samej architekturze co procesory z serii Core i7. W każdym zastosowaniu Xeony mają dokładnie tę samą wydajność co odpowiadające im procesory z serii i7. Zrozumiałbym Twoją uwagę gdyby ktoś polecił procka Intel Itanium, ale Xeon?

Co do kompatybilności - rozumiem, że przy Intelu do upgrade procka musiałby wymienić też płytę główną (jeśli by chciał przejść na coś z nowszych generacji). Ale kwestia tego że przy AMD masz identyczną sytuację, ale o tym już nie wspomniałeś - a przy Intelu zrobiłeś z tego wadę.

Z mojej strony EOT, bo widzę, że to do niczego nie prowadzi. Zresztą co już miało być powiedziane to zostało powiedziane, a decyzja należy i tak do autora tematu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie daje 8 wątków... jak uważał jeden z przedmówców.

Normalnie Trol ale AMD.

Co do tych Twoich testów z PCLaba. Pokaż gdzie i5 nie daje rady. Nawet w becie BF4, który jak wiadomo nie jest jeszcze do końca zoptymalizowana, niewydajne według Ciebie 4 rdzenie intala w i5 poradziły sobie lepiej od FXów. A tu link do testu jak byś przeoczył. http://pclab.pl/art55028-3.html a BF chyba jest jak najbardziej "grą jutra" a nie LoLem czy też WoTem

Mówisz o yoyo że jest trollem ale sam chyba nie do końca masz pojęcie o czym piszesz.

Podaj powód dlaczego uważasz za głupotę używanie Xeona do zestawu dla graczy. Bo najwyraźniej nie masz pojęcia czym się on różni od i7, poza brakiem zintegrowanego GPU, które w takim zestawie jest do niczego nie potrzebne. I 4 rdzeniowy procesor z HT to jak najbardziej 8 wątków.

Szczerze nie mam pojęcia skąd u Ciebie taki hate? Ehhh coraz gorzej z poziomem tego forum, a szkoda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregorr

nigdzie nie napisałem, że nie daje rady... okulary są potrzebne tak?

pokaż gdzie tu niby sieje chwałe amd... w pierwszym moim poscie powiedziałem że powinien wybrać i7... w przykładzie podałem natomiast fx... i oto teraz cała ta kłutnia bo już nawet nie można dać procka od konkurencji. cały czas podkreślam i staram się tłumaczyć że problem nie rozbija się o moc obliczeniową a o ilość wątków. ale widać wiesz lepiej co było na tych 3 stronach... jednak poradziłbym ci przeczytać. zanim napiszesz następną uwagę.

a co do xenona... to tak jak napisałem wsadź mu Powera z rodziny 8 od ibm(jeśli miałbym już być trollem to prawdopodobnie określiłbym się jako troll ibm). nie widze sensu ładowania procesora serwerowego do komputera stacjonarnego... chyba że ma on być wykorzystywany szerzej. bo inaczej to walenie z armaty do mrówki... marnowanie kul.

pomijając już fakt że rodzina e3 nie ma ht i obsługuje maksymalnie 4 wątki(puki co) w cenie takiego i7 pracującego na 8.

yojo2

płyta główna tańsza od obudowy(więc stawiam że z jakiegoś powodu ta druga jest ważniejsza, dziwne?), ma nie odpowiednią do niej ilość połączeń(portów usb3 ściślej mówiąc, całe 0 - przedni panel/dodatkowy panel).

tyle że w przypadku amd nie ma potrzeby wymiany procesora(nie przyniesie to zbyt dużego wzrostu), dochodzi tylko kwestia multiplikacji ilości obsługiwanych wątków. w intelu nie jest tak różowo, nowa architektóra ma być pozbawiona ht. czyli jeśli będą jakieś 8 rdzeniowce to tylko w top segmencie... a to oznacza że w najbliższej przyszłości, żeby grać na zalecanym trzeba będzie mieć tą i7.

w nowym bf sytuacje ratuje tylko to że wątki dodatkowe są bardzo słabe i i5 wystarczy mocy na przeskoki. pytanie co będzie dalej? moc fx jest wystarczająca i tak jak to napisałeś lepiej dać na gpu więcej pieniędzy.

ale porad dostał multum... a nikt nie powiedział mu że kupuje słabo wyposażoną płyte, mało ramu(serio powinien mieć to 8GB, bo skoro wychodzisz z założenia "wystarczy" to wsadź mu zasilacz 300W z mocną liniom i certyfikatem gold, bo cały zestaw prawdopodobnie nigdy nie przekroczy 240W), wolniejszą linie dysków (mógłby dołożyć parę złotych i wzrost byłby odczuwalny).

pomijając już tego fx w zestawie i to że proponowane przeze mnie gpu to prawdopodobnie szmelc... popatrz na pozostałe podzespoły i porównaj sobie stosunek cen do tego co było...

a ma lepszy hdd, większy i lepszy monitor, lepsze gpu(2x razy tyle pamięci... i tak za mało), 4x tyle ramu(16GB- zgodził bym się już na kompromis 10GB prędzej 8 + 2 na system), lepsza płyta główna... do tego sklep z którego brałem ceny jest wyraźnie droższy... tak jak mówisz wybór należy do niego... ale powinien to ostro przemyśleć... bo co zmieni procek z i5 na i7 jak przyjdzie że niema tych dodatkowych 4wątków? a skoro tak to warto zastanowić się na wyborem i3(oczywiście też z 4 rodziny) która w wielu pozycjach jest wystarczająca... a przy wyrzucaniu mniej żal, a podstawka też ta sama.

co do tych zestawień powinieneś wiedzieć dlaczego tak się robi... procki wypisuje się na podstawie zestawień rynkowych biorąc pod uwagę dane statystyczne popularności sprzętu...

procek intela kontra rynkowy(cenowy) konkurent amd... zawsze tak robią.

dlatego tym bardziej osoba myśląca powinna zastanowić się dlaczego tak nie zrobiono w przypadku bf...

dlaczego nie podano i3(ta wydajność na poziomie fx) i słowo klucz lub "analogiczny od amd".

chodzi o ilość wątków, nie o ich szybkość dlatego wylądowało tam i7... dopiero w testach wyszło, że i5 jest na tyle szybki by pociągnąć dodatkowe wątki(doskonale to widać na podstawie wskazanej przeze mnie wcześniej i3...która radzi o 25% gorzej posiadając 4 wątki, niż konkurencyjny cenowo fx- tyle że to dalej jest nie więcej niż 10fps)... którymi i7 się tak naprawę nudzi... znamy kierunek w jaki pójdzie rynek sprzętu(specyfikacja konsol) i jest to 8GB ram i 8rdzeni obliczeniowych. dlatego jeśli nie fx... to tak jak pisałem powinna to być i7.... i człowiek może przepłaci ale śpi spokojnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krax

Okularki na nosku to ja już mam, więc nowych nie potrzebuję.

Hmmm a propos siania chwały AMD - chodzi mi o to iż proponujesz na starcie procek ze stajni AMD, który już teraz da mu gorszą wydajność od i5. Czyli jak by nie było chwalisz coś co jest na chwile obecną gorsze od poprzedniej propozycji. Piszesz tylko o wątkach ale co Ci po nich skoro wydajność pojedynczego rdzenia leży i kwiczy nie nadrobią tego wątkami. Zresztą jak już Yoyo pisał FX niewiele mają wspólnego z magicznymi ?next genami?. I nagle nie staną się o niebo wydajniejsze bo obsługują więcej wątków.

Piszesz o tym że minimum to 16 GB Ram i snujesz dziwne argumenty o stabilniejszym działaniu windy na większej ilości RAMu. Nie podparta tek naprawdę niczym. 8GB w tej chwili jest na przerost więc mówienie o minimum 16 to jakiś kiepski żart.

RAM - GPU 2GB w zupełności wystarcza na tą chwilę. podaj realne testy i miejsca gdzie karcie zabraknie vRAM a GPU będzie sie nudził.

Co do Mobo/Case . Osobiście nie uważam że składając nowy sprzęt powinno się traktować obudowę po macoszemu, z uwagi na to iż jeśli będzie ona gorzej wykonana - kiepski kabel menagment, ciasnota, większy hałas, większe temp.

A mobo była dobrana wystarczająco po co przepłacać można ewentualnie zasugerować coś lepszego ale mówić że nie pasuje bo nie hmm ...jest troszkę dziecinne.

A kupowanie czegokolwiek bo może za rok dwa albo trzy się przyda, w świecie PC jest raczej delikatnie określając lekkomyślnością.

I na koniec mych wypocin uwierz, w przeciwieństwie do niektórych dokładnie czytam temat zanim coś naskrobię.

End of Story

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem kto ci dał moderatora... ale powinni za trolowanie ci zabrać.

Jeśli masz jakiekolwiek uwagi do działalności moderatora, to albo napisz w odpowiednim temacie, albo kontaktuj się z adminem. Poza tym jedynym podpadającym pod trolling jesteś Ty nazywając trollem użytkownika śmiejącego mieć inne od Twojego zdanie. Radzę troszkę przystopować.

oto teraz cała ta kłutnia bo już nawet nie można dać procka od konkurencji.

Można dać, a niekiedy nawet trzeba. Warunek jest jeden - wykaż, że proszący o poradę wykorzysta ten produkt.

Do wszystkich:

Ten wątek nie służy temu, by licytować się kto jest jakim trollem/fanbojem. EOT.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krax

Z Ciebie to niezły ubaw jest. Xeony z rodziny E3 nie mają HT? Gdzieś Ty takie bzdury wyczytał? Poza tym co Ci przeszkadza Xeon w zestawie do gier? Było już mówione, że to ten sam rdzeń co obecne i7 tylko z wyłączoną/obciętą zintegrowaną grafiką i kilkoma dodatkowymi funkcjami serwerowymi, który z powodzeniem może działać w komputerze do gier.

Nie wszystkie Xeony E3 mają HT (choćby E3-1220 i część E3-1225). Ale większość ma. ~y

Owszem nie wszystkie, ale on stwierdził, że cała rodzina E3 nie posiada HT co oczywiście jest błędne. Przecież wiesz o co mi chodziło tongue_prosty.gif

Poza tym, ORTOGRAFIAkrecka_dostal.gifrozpacz.gif

@XeoN, BladyPiter

Jak już mowa o słuchawkach to mam obecnie Sennheiser HD201. Są dla mnie trochę ciche. Jakbym wymienił na te Superluxy, które tutaj polecacie to odczułbym dużą poprawę w głośności/jakości dźwięku na integrze z Asrocka 970 PRO3 czy raczej gra nie warta świeczki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD201 jeśli chodzi o jakość to mi nawet odpowiadają, także jak mówisz, że Superluxy są jeszcze lepsze to pewnie byłbym zadowolony. Jeśli ma mocniejszy bass to super bo właśnie też tego mi w HD201 brakuje, prawdę mówiąc to one lepiej grają podłączone do telefonu niż do komputera ;)

Chyba zmienię kiedyś w takim razie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...