Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pzkw VIb

Jak stworzyć moda do gry?

Polecane posty

Moim skromnym zdaniem najłatwiej tworzy się mody do cs'a (a raczej pluginy do moda amx mod). Wtajemniczeni wiedzą o co chodzi. Wystarczy załapać mniej więcej o co chodzi a można już zrobić prostego pluga( tak nie oczekujcie diablo moda przy pierwszym podejściu).

Ci co chcą poznać sztukę tworzenia pluginów do cs'a zapraszam na stronę

www.amxx.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od ponad dwóch lat tworzę dodatek do starego dobrego Heretica w wersji Zdoom. Chciałbym go wreszcie skończyć, ale ciągle brakuje mi czasu. Projekt jest gotowy mniej więcej w 75 %. Poszukuję mappera, aby dokończył kilka map. Kandydat musi znać Doombuildera, chociaż podstawy. Pod następującym linkiem znajdziecie krótki opis dodatku

http://wadsinprogress.info/?a=listwads&wad=818

Progress dodatku na tej stronie nie jest aktualny. Obecnie mamy z kumplem zaplanowane 4 epizody, a nie 3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość frycek42

Najlepiej robi się mody do starych fpsów typu Doom, Heretic, Duke Nukem 3D. Edytory nie są skomplikowane, a wiele porad jest dostępnych w necie. Jak miałem pierwszy komputer i win98 to dużo godzin przy nich spędziłem. A potem chwaliłem się przed kolegami nową mapką którą stworzyłem. Szkoda że nie ma dziś już gier fps z równie prostym i przyjaznym edytorem map. A może są? polećcie jakiegoś fps'a z możliwie najprostszym edytorem map.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś z kumplami miałem zrobić do Morrowinda Adventure PACKa :D taki mega zbiór wielu rzeczy w jednym pluginie, ale projekt został wycofany po jednym tygodniu pracy bo nikomu się nie chciało robić nowych itemków, a one miały być częścią tego pluga.

Oto co miało się znaleść

-Wątek główny dla tego packa nie mający nic wspólnego z Lore TESa

-Sporo Pobocznych questów z czego dwa to otwarte questy nie mające zakończenia i one polegało na nieskończonym dostarczaniu pewnego przedmiotu za pieniądze

-3 Nowe Frakcje do których można dołączyć i wykonywać dla nich questy (Wytępieni taka gildia zabójców, Zjazd Alchemików gildia magów oparta tylko na Alchemi i Klan Smoczej łapy taka barbarzyńska gildia wojowników.

-Nowa wysepka o podobnej wielkośći co Solstheim z Bloodmoona

-10 :D Easter Eggów do znalezenia

-Możliwość kupienia sobie posiadłości na tej nowej wyspie i wybrania jej(jak chcemy) Przebudowy a te warianty to... 1.Leśniczówka, mała posiadłość ale za to będzie można najmować Myśliwych(Taki odpowiednik najemnika z tribunala) 2.Dwór podobna posiadłosć przed rozbudową ale z większym zapleczem specialność to korzystanie.....systemu kanalizacji między miastowej :D i 3 wariat to duży Zamek, specialność to komnata do teleportacji do ważnych(ale nie wszsytkich) lokacji na tej nowie wyspie.

-Mega ultra tony nowych przedmiotów np Diamentowa Szabla czy....broń obuchowa łyżeczka :P.

-Wybranie sobie Kochanka/kochanki (na razie miał być tylko Facet Cesarski i Babka Mroczny Elf, ale póżniej rozbudować do wszystkich ras) Otóż co taka żonka i mąż robił ? ano walczył dla nas znów taki odpowiednik najemnika.

-Walczyć na arenie, w tym wybieranie wariantów walki

Bez dawania kasy (Brak nagród) średnio trudny przyciwnik

Mało kasy, słaby przyciwnik nagroda jakaś mało warty przedmiot

więcej kasy silniejszy przyciwnik nagroda rzadki świetny przedmiot

Ugly Face(Brzydal) Walka z kilkoma silnymi wrogami na raz

Revenge(Zemsta) Dostajemy słabego kompana do pomocy przeciw walce z jakimś silnym monstrum

Boxing, sama nazwa mówi za siebie, walka na pięści, osoba która padnie z zmęczenia przegrywa, niestety w naszym przypadku kończy się śmiercią

OK dalej nie piszę :D bo sporo mieliśmy zrobić, kto wie może by mod przyniósł popularność ale szkoda że wszystko wyszło na niczym, sam chciałem odratować ale by mi mega czasu zajeło. i jedynie co zrobiłem(ale póżniej usunołem) to co miało być to taki poboczny quest...Naga/Nagi Kelner gdzie :P bez fatałaszków musimy obsłurzyć paru kilentom, z czego dwóch jest tak pijanych i chce nas zatłuc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie tworzenia moda do gry, wydanej przed 2000.

Chodzi o odswiezenie tekstur- lepsza rozdzielczosc i etc.

Pytanie 1. Czy to sie da zrobic?

Powiedzmy ze chodzi np o gre... hm. Przykladowo Populous 3 the beginning, wydane przez Bullfrog`a w 1998. (Jedna z moich pierwszych gier strategicznych:D)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam nadzieję, że piszę w dobrym miejscu.

Mam pytania odnośnie wspomnianego modowania L4d2. Chciałbym zrobić sobie własny mod do tejże gry, ale nie wiem jak. Nie chodzi mi o mod zmieniający mapę, czy drastycznie wpływający na rozgrywkę. Chcę tylko zrobić własny skin do broni. Niestety niezbyt orientuje się w jakim programie mogę to zrobić. Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć to lub podesłać link do jakiegoś poradnika (może być anglojęzyczny- nie sprawia mi to problemu)

Z góry dziękuję za okazaną pomoc :)

PS. TAK SZUKAŁEM W GOOGLE!

(Uprzedzam pytania :P)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy współużytkownicy, mam małe pytanie bo planuje zrobić mod do dosyć starej gry bo z roku 1998. Wiem staroć ale oznacza to że w teorii czeka mniej mniej pracy bo gra jest zwyczajnie mniej skomplikowana.

konkretnie mam na myśli Star Wars Rebellion, a chodziłoby o:

1. Zmiana tła fabularnego

2. Podmiana modeli, tekstur

3. Dodanie kilku nowych elementów (zwyczajnie, kilka planet)

Pytanko czym to i jak to ugryźć?:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...