Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Alumnus1

Upgrade kompa czy trzeba zbierac na nowy?

Polecane posty

Witam, posiadam nastepujący sprzęt, pytanie jest takie, czy da się go zupgrade'owac, jeśli tak to w jaki sposób (oczywiście nie posiadam nadmiaru kasy więc chodzi mi o jak największy wzrost wydajności przy jak najmniejszych kosztach)

Komp:

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

Benq G2220HDA (16:9, FullHD, 5ms)

LG GH22NS50 SATA SecurDisc (black)

GoodRam 2GB 1600MHz CL9 x2

Fortron FSP500-60GHN 500W 80 Plus

AMD Athlon II X4 635 /2.9GHz, 2MB, 95W, BOX, AM3/

Gigabyte Luxo M1000 Black

Microsoft Windows 7 Home Premium OEM 64Bit

Gigabyte MA770T-UD3P /AMD 770, DDR3 1333/

Sapphire Radeon HD5770 1024MB DDR5 /128bit/ 2xDVI/HDMI/DP

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć, wszystko zależy od humoru żony, która kompa i granie uważa za moją największą wadę. Szczerze mówiąc komp jak dotąd dawał radę, dopiero przy Rome 2 przestał...Nie jestem maniakiem super nowych gier pełnych graficznych wodotrysków. Gram sobie w Freespace 2, World of Tanks, Skyrim...Zero problemów.

Rome niestety pokonał moją maszynę, choć zastanawiam się, czy to na pewno wina samego kompa a nie gry - bo zmiana ustawień z wysokich na najniższe nie zmienia absolutnie niczego w kwestii płynności.

Na pewno nie będę miał takich funduszy, żeby kupić nowy sprzęcior w najbliższym czasie. Może z 800zł błbym w stanie wyasygnować w ciągu miesiąca, dwóch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś odblokować cache L3 w Twoim Athlonie?

Cóż, jak masz tyle, ile masz, to raczej na starcie zainwestowałbym w lepszą grafę, a później ewentualnie jakiś Phenom II X6 na Twoją płytę (jak nie mogłeś odblokować) lub zmiana platformy (drożej). Co do Rome 2 - powinno pójść na Twoim sprzęcie, więc jak wcześniej wspomniałeś, to raczej problem gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...