Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

casual6

E-sport w CDA 2

E-sport w cda 2  

80 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jesteś za wprowadzeniem w cdaction lub na stronie działu dotyczącego e-sportu?



Polecane posty

Może i byłoby fajnie jakby taki dział istniał. Ale czy będzie wystarczająco dużo materiału żeby skrobnąć co najmniej stronę sensownego tekstu co miesiąc? Jak dla mnie większy sens miałby np. cykl artykułów w Publicystyce jak np. ostatnio Historia pism o grach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy, że miałoby to formę jaką zaproponowano w podobnym wątku 4 lata temu. http://forum.cdactio...showtopic=39772 "

Załóżmy że dział składałby się z 2 kartek (razem 4 strony):

1 kartka - nowinki, jakieś ostatnie wyniki, zapowiedzi na imprezy, dłuższy opis wybranej informacji itp

2 kartka - wywiad z graczem (tutaj raczej nie ma problemu, ponieważ można wykonać to przez internet, oczywiście za zgodą włodarzy gamingu/drużyny, którzy chętnie by podeszli do tej sprawy i pewnie jeszcze opisaliby to na swojej stronie)"

A co myślicie jakby zamiast/obok tego w piśmie taki dział byłby na stronie? jak mogłoby to wyglądać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze byłoby poczytać o e-sporcie w CDA. Tylko mam jedno zastrzeżenie, gdyby taki dział pojawił się w magazynie, chciałbym poczytać o turniejach w różne gry, a nie tylko LoL, DOTA2, Starcraft i WoT. Wiem, że to najpopularniejsze tytuły e-sportowe, ale nie zapominajcie o innych grach tongue_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie tak. Zawsze to coś świeżego. Dotychczas jakoś nie poświęcałem większej uwagi E-sportowi, a jedynie co kojarzę to krótkie relacje z różnych imprez na Hyperze czy w programie "High Score. Gra w biznes (czy jakkolwiek to się nazywa) na Polsat Biznes. A tutaj zakładam był by regularny wątek i załóżmy teksty o historii założenia np. takiego Fnatica :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie proponuję coś takiego: raz, że wydzielono by dział o esporcie, łatwo dostępny zaraz po wejściu na główną. zaczna się taki a taki turniej/impreza esportowa, dają news jakie polskie drużyny tam startują, dzień i godzina ich meczów, w tym dniu wrzucają newsa z linkiem do transmisji i po skończeniu dają jakąś tekstową relację. pod koniec turnieju statystyki, wyniki najważniejszych meczów itd

w magazynie wywiady z różnymi drużynami i również daty meczów poszczególnych polskich drużyn

co myślicie o takiej formie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@casual6 - proszę cię, zdefiniuj mi co według ciebie oznacza słowo "niszowe", bo jak dla mnie jest to niemożliwe. Jedną osobę interesuje tylko LoL i DotA2, a ja chętnie poczytałbym o zawodach w Doom 2 i Pokemon.

Właśnie z tego powodu uważam ten dział za niepotrzebny. Jak ktoś chce, to poszuka w sieci najbardziej aktualnych informacji o ulubionej "dyscyplinie", a taki kącik w gazecie szybko wyewoluuje do rangi "zapychacza", którego mało kto będzie chciał czytać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chyba mi nie powiesz że doom i pokemon są równie popularne ( u nas) co lol i dota? będzie się opisywac te popularne

Popularne czyli LoL i DotA. Aha... Super... Kolejny powód by kliknąć "nie" w ankiecie.

Ludzie nauczcie się, że esport to nie tylko gry MOBA. Jest Quake, jest Doom są wszelakie "mordobicia" w stylu Tekken i Street Fighter, na których ten "sport" wyrósł.

No i jeszcze jedno - nie jesteś redaktorem, więc skąd już wiesz co się "będzie opisywać" w tym dziale?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@baldnerd

to były tylko przykłady.

wiem że jest tego dużo ale siłą rzeczy nie da się wszystkiego opisać, więc trzeba trochę selekcjonować

@up j/w to były przykłady, ni będę za każdym razem wymieniał kilkunastu gier/imprez sportowych

"

nie jesteś redaktorem, więc skąd już wiesz co się "będzie opisywać" w tym dziale? "

?To są PROPOZYCJE dotyczące ewentualnego działu o esporcie, takie trudne to do zrozumienia?

i czekam na jakieś polskie strony z których mógłbym dowiedzieć się o najważniejszych imprezach, jakie polskie drużyny tam startują, bo: 2 zawiesiły działalność, kilka ogranicza się do konkretnych lig a ja szukam czegoś opisującego wiele imprez i turniejów, w polskich stronach o grach zazwyczaj mało newsów, brak podsumowań wielu imprez

jak masz to prześlij na pw żeby nie offtopować

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat stron traktujących zarówno o e-sporcie jak i poszczególnych dziedzin jest mnóstwo. Dla przykładu Cybersport. Owszem z reguły same artykuły mogło by być zdecydowanie bardziej rozbudowane ale i tak nie jest źle. Co do e-sportu w CD-A to już dawno coś takiego powinno być i wręcz dziwi mnie, że czasopismo zajmujące się taką tematyką jeszcze tego nie poruszyło. Poza tym raczej nie było by zbyt dużego problemu napisać czegoś sensownego na 1-2 strony, spójrzcie sami ile tak właściwie mamy naszych przedstawicieli na wysokim poziomie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...