Skocz do zawartości

The Division


Bethezer

Polecane posty

ja grałem ok. 2-3h żeby nie popsuć sobie zabawy przy pełnej wersji i ze swojej strony polecam. Czy ta gra to ma być w ogóle MMO? Jak dla mnie to jest bardziej RPG z elementami sieciowymi.

Plus:

- świetne miasto

- atmosfera

- ciekawe misje (grałem tylko 2-3h)

Minus:

- na razie nie widzę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Nie oczekiwałem od tej gry za wiele po ost wpadkach ubi i w sumie to betke odpaliłem z niechęcią. Gra ku mojemu zaskoczeniu wkreciła mnie od samego początku.

Na dzień dobry przyjemna dla oka grafika proste sterowanie i przejrzysty interface.

Zanim podbiłem pod misję główną biegałem po mieście zwiedzając jego ciemne zakamarki :) bawiłem się w losowe misję które na celu mają gromadzenie zasobów dzięki którym możemy rozbudowywać swoją powiedzmy bazę. Nic skomplikowanego dotrzyj na miejsce zabij mobków uwolnij zakładników itp...proste ale jak dla mnie przyjemne. Ciekawie prezentują się strzelaniny bo wrogowie w jakiś sposób działają razem i reagują na sytuacje. Np:Kiedy dostawałem troche po dupie bo zaskoczyła mnie ich ilość, nie bali się sarży z kijami bejsbolowymi a kumple z karabinami śmiało napierali do przodu przy okazji flankując moją pozycje...kiedy kilku śmiałków padło trupem i szala zwycięstwa potyczki zaczynała przechodzić na moją stronę mobki zbastowały z atakiem i grzecznie zaczęły wycofywać się do bezpieczniejszych pozycji. Demolka otoczenia wybuchy okrzyki wroga potęgowały przyjemność ze strzelaniny.Spoko a to tylko początek bo późniejsze frakcje są z pewnością lepiej zorganizowane wyszkolone i wyposażone, wiec wyzwanie będzie na pewno.

Pierwsze misje nie są jakieś złożone ale hej...to pierwsze misje więc czego się spodziewacie??...mi się podobały... solo przechodziłem po kilkanascie razy bo na koniec w nagrode można było wychaczyć dobry sprzęt, zwłaszcza na wyższym poziomie.

Przyjemnym dodatkiem jest ludność cywilna kręcąca sie po mapce. Niekiedy napotkane os potrzebują coś do picia lub przekąszenia. Można ich pogonić ale przyjemnie jest im cos odpalić bo poza satysfakcją z pomocy otrzymamy od nich element ubioru lub wyposażenia :)

Tera tak...strefa Dz czyli pvp... Grając solo jest cieżko a emocje rosną proporcjonalnie do wartości zdobytych itemów ponieważ w dz nie trafiają bezpośrednio do eq.Są skażone i najpierw musimy dotrzeć do punktu extrakcji, wystrzelić flare ktorą widzą i słyszą gracze w okolicy nastepnie zamontować na lince i odesłać...brzmi prosto ale w takim zabiegu przeszkadzają nam mobkowie, chętnie zawiną nasz sprzęt oraz gracze biegajacy aktualnie w dz. Kilka razy straciłem fanty ale większość mi sie udało wysłać. Jest kilka stref i te na których toczą się walki są zaznaczone wiec nie szukając rozgłosu idziemy na spokojniejsze tereny.

W moim przypadku w większości biegałem z kunplami i próbę przejęcia naszych fantów podjeło niewielu :)

Ku memu zaskoczeniu na serverach na których przyszło mi grać ludzie się respektowali i chętnie przyłączali do teamu lub losowej akcji grzecznie ze sobą współpracując :) w koncu w kupie raźniej :)

Fajnym dodatkiem są animacje pvp mozna sie przywitać, salutować, poprosić o pomoc lub...trzaskać pajacyka popularnego ma wf-owskiej rozgrzewce :) smiesznie to wyglada kiedy 10 graczy skacze w jednym rytmie a przed nimi ktoś stoi i bije bravo :)

Grając w teamie gra rozwija skrzydła i naprawde daje sporo fajnych emocji...

Co do minusów...nie podoba mi się że nasza postać jest niema. Może w dzień premiery zmienią ten przykry fakt ale nie liczę na to...otoczenie mogło by byc bardziej podatne na destrukcje bo jest troche słabo. Nie da rady nawet Wysadzić auta.

Kule nie przechodzą nawet przez szybę nie wspomne o drewnianym płocie czy drzwiach.

Nie ma opcji skradania kucania. Brak cichych zabójstw (przeciwnik czasem aż sie prosi o kose w szyje..nic z tego)

Nie wiem jaki jest też sens tłumika na broni bo nawet po celnym hedzie w głowę wszczynamy alarm a przeciwnicy znają naszą pozycję...

Jest jeszcze troche ale itak sie rozpisałem...

Mimo wszystko gra się bardzo przyjemnie i po ograniu bety śmiało zamówiłem wersję gold z dostepem do season pass i dodatkowymi skinami dla naszej postaci i spec wyposażeniem...

Grę polecam. Wierzę że będzie dobrze w dniu premiery i jeszcze lepiej w przyszłości.

I jeszcze na boku...gralem na Ps4 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premiera zbliża się wielkimi krokami i Ubi wpadło na pomysł "zbudowania klimatu"icon_smile.gif

Collapse-symulator pandemii robi wrażenie i rzeczywiście już by się chciało "wskoczyć" do Miasta i "ratować sytuację".

Realności sytuacji dodaje możliwość obejrzenia rozszerzania się pandemii we ...własnym mieście!, polecam zajrzeć.

http://collapse-thedivisiongame.ubi.com/pl/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jako że okres nadal nie sprzyja i niewiele gier wychodzi, planuję kupić Division na PS4. Niestety nie przepadam za graniem z innymi, stąd moje pytanie: czy mogę przejść grę samemu? Chodzi mi o wymaksowanie postaci, przejście fabuły, nachapania się jak najwięcej trofeów BEZ żadnego end-game'u i odsprzedaniu gry po maks 2 tyg. Grałem w betę i wyglądało na to, że normalnie można sobie pohasać samemu, ale wolę wybadać szczegóły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupiłem grę w mediaexpert i podczas instalacji okazało się, że płyta nr 4 jest uszkodzona ale przynajmniej pobrało mi brakujące 5,4 gb. Dopiero dzisiaj zagrałem i powiem, że dość przyjemnie się gra ale po odbiciu posterunku policji nie mogę przejść dalej, bo po filmie mam czarny ekran i wywala grę. Po sprawdzeniu plików okazało się, że mam ponad 11 gb uszkodzonych plików. Przerwa od gry... Ciekawe tylko czy naprawią błędy, bo jak mam co kilka dni pobierać na nowo połowę gry to chyba ją wywalę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Narcissus - spokojnie fabułę możesz przejść samemu, podobnie wszystkie misje poboczne i dodatkowe aktywności. Granie w grupie powoduje tylko to że mobków jest więcej i mają więcej HP. Można też sobie posolować w DZ, jednak może być później problem z ekstrakcją lootu, najbardziej popularne miejsca ekstrakcji są czasem trollowane przez PK, jednak miejsc ekstrakcji jest na tyle dużo że i z tym można sobie poradzić.

@ Thuldumar - też mam grę z ME, u mnie wszystko było ok, próbowałeś weryfikować pliki z launchera? Ewentualnie odinstaluj i ściągnij całość przez Uplaya.

Generalnie w grze najbardziej wkurza to, że ze skrzynek lub agentów/komputerów itp które aktywuje się przyciskiem akcji na raz może korzystać tylko jedna osoba. W niektórych lokacjach w szczególności podczas tutoriala można zaobserwować radosne komitety kolejkowe i postacie czekające na możliwość uruchomienia komputera. Jedynym jak na razie obejściem tego problemu jest relog do skutku który może wrzucić nas na mniej zaludniony serwer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam grę z ME, u mnie wszystko było ok, próbowałeś weryfikować pliki z launchera? Ewentualnie odinstaluj i ściągnij całość przez Uplaya.

Tak się składa, że znam jeszcze jedną osobę, która musiała pobierać całą grę, bo już pierwsza płyta była uszkodzona ( ME ). Co do weryfikacji to przecież pisałem o tym. Może dopiero jutro wieczorem zagram lub we wtorek, bo nie mam tak szybkiego internetu, żeby ponad 11 gb pobrać w godzinę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie gra ma same plusy - jeden minus to... spadająca luneta (lvl1) ze snajperki M44 jezyk1.gif

W sumie jak zorientowałem się, że "znika" mi luneta z karabinu to zacząłem się śmiać bo przypomniało mi się jak Pawlak ("Sami swoi") narzekał, że mu z karabinu "zamek wylata" icon_lol.gif

Krótko przed końcem weekendowego grania znalazłem i zmieniłem lunetę na lvl6 może pomoże?icon_smile.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Zakładam lunetę (x12 lvl1) na karabin snajperski (M44) - strzelam przez dłuższy czas, korzystam z lunety (Tab) (potrzebny do odparcia wrogów) - idę dalej - pojawiają się "niemilcy" - mierzę z karabinu , potem (Tab) i... nie ma lunety jezyk1.gif

Muszę szybko wejść w opcje modyfikacji broni, zakładam lunetę - strzelam przez dłuższy czas (potrzebny do odparcia wrogów) i korzystam z lunety (Tab) - idę dalej - pojawiają się "niemilcy" - mierzę z karabinu, potem (Tab) i... nie ma lunety jezyk1.gif

I tak "w koło Macieju" - nawet zabawne bo dodaje adrenaliny w trakcie walki - czasami wystarczyło przerwać strzelanie, rzucić granat, wymierzyć z karabinu, potem (Tab) i... nie ma lunety, ja wskakuję w opcję modyfikacji a "chłopaki" już po mnie idą icon_twisted.gif

Zobaczymy jak będzie z nową lunetą (x12 lvl6)? Trudno się z rozstać ze snajperką bo większość wrogów jest na jednego headshota i misje szybko mijają.

W dodatku gram "żeńską postacią" i dziewczyna z karabinem snajperskim wygląda bardziej " wyrafinowanie" niż "baba z kałachem"icon_wink.gif W końcu to MMO i klimat - ważna rzecz icon_smile.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Hej,  czy w grze występuje na patchu 1.02 jakiś bug że statystykami? Chodzi mi o to że główne atrybuty postaci zmieniają się po najechaniu na różne elementy ekwipunku. Przykładowo najade kursorem na broń główna stamine mam na 60tys. z kolei jak najade na plecak to wartość staminy spada o 15tys. Te współczynniki zmieniają się przez jakieś perki czy talenty, czy jest jakiś bug?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę wrażenie, że trochę głupieją. Ale istotnie - elementy wyposażenia mają wpływ na główne statystyki - zazwyczaj bezpośrednio, podnosząc dany stat, ale nierzadko posrednio - np. poprzez zwiększenie szansa na krytyka czy większy magazynek. Albo extra punkty zdrowia czy pancerza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.03.2016o10:42, piotrekk100 napisał:

Hej,  czy w grze występuje na patchu 1.02 jakiś bug że statystykami? Chodzi mi o to że główne atrybuty postaci zmieniają się po najechaniu na różne elementy ekwipunku. Przykładowo najade kursorem na broń główna stamine mam na 60tys. z kolei jak najade na plecak to wartość staminy spada o 15tys. Te współczynniki zmieniają się przez jakieś perki czy talenty, czy jest jakiś bug?

Wyposażenie ma oczywiście wpływ na statystyki postaci ale bug-a żadnego po patchu nie zauważyłem.

Po prostu każdy element wyposażenia działa na statystyki postaci niezależnie, czyli broń może podnieść statystykę danej umiejętności a wybranie plecaka może tą samą statystykę  obniżyć i to jest ok. Dlatego, że każdy element wyposażenia ma inne "zadanie" - jedne elementy wzmacniają "atak" postaci inne "obronę"  ale często kosztem jednej z umiejętności więc nie można stworzyć "uber soldata" tylko postać dopasowaną do własnego stylu gry. 

W swojej postaci stawiałem najpierw na max "firepower" ale to się nie sprawdza - zmieniłem taktykę i maxuję "health". Mimo tego, że czasami jakiś element wyposażenia podnosi "health" a jednocześnie obniża  "firepower".

W ostatniej misji granej w 3 osobowej grupie (wszyscy mieliśmy ten sam lvl) przez całą walkę nie zginąłem ani razu a ludzi z teamu musiałem reanimować po kilka razy. Grając "na stałe" z teamem znajomych można podzielić się rolami w grupie - tank , healer, eng. Grając samemu trzeba kombinować.

p.s. Fajnie jest słyszeć w słuchawkach jak człowiek z teamu czekający na reanimację, widząc że jestem pod ostrym ostrzałem woła: "Don't die pls , don't die!" :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po naprawie gry ( kupnie nowych płyt ) gram w każdej wolnej chwili przed i po pracy. Zostało mi jeszcze do zrobienia kilka misji pobocznych, potyczek i do zebrania w 3 dzielnicach nagrania itp. Zastanawiam się nawet nad kupnem season pass ale może się wstrzymam z tym do pierwszego dlc. Zastanawia mnie jedynie system dropu, czy na normalnym poziomie trudności mam szansę na to, że z bossa wypadnie topowy przedmiot? Robiłem już misje na ambitnym ale nigdy mi nic takiego nie wypadło, jedynie raz na trudnym i kilka razy z przeciwników w SM.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz już 30 lev i możesz robić wyzwania dzienne to podobno jest szansa na drop lootu z misji o najwyższym poziomie trudności z wyzwań dziennych - u mnie jest to challenging, nie wiem jak to jest przetłumaczone po naszemu. Aczkolwiek ja ostatnio nie gram z uwagi na skaszanienie przez UBI w ostatnim patchu Dark Zone i pseudo pvperów, więc nie próbowałem czy coś takiego faktycznie z bossów dropi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, komandor_Tarkin napisał:

Jeżeli masz już 30 lev i możesz robić wyzwania dzienne to podobno jest szansa na drop lootu z misji o najwyższym poziomie trudności z wyzwań dziennych - u mnie jest to challenging, nie wiem jak to jest przetłumaczone po naszemu. Aczkolwiek ja ostatnio nie gram z uwagi na skaszanienie przez UBI w ostatnim patchu Dark Zone i pseudo pvperów, więc nie próbowałem czy coś takiego faktycznie z bossów dropi.

U mnie to poziom ambitny, 30 lvl wbiłem już dawno. Co do bossów to chodziło mi tylko o tych z głównych misji na poziomie normalnym / trudnym / ambitnym. Misje dzienne są marne, bo na ich konto już lepiej zrobić nawet z losowymi graczami jakąś misję na ambitnym i mamy więcej "feniksów". Poszperałem w sieci i wiem, że drop działa tak jak diablo, im większy poziom trudności tym większa szansa na topowe przedmioty, dodatkowo zbieractwo podnosi szansę na lepsze przedmioty. Czyli mając spory poziom zbieractwa można dorwać "żółty" przedmiot nawet z misji na normalnym poziomie. A w SM liczy się chyba tylko zbieractwo lub dodatkowo lvl SM.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Hej, może tutaj znajdzie się ktoś kto będzie w stanie mi odpowiedzieć na dręczące pytanie :) Po obserwacji coraz to większego hurra-optymizmu dla The Division sam mam ochotę spróbować w niej sił, ale nie jestem pewien na jakiej platformie w to to najlepiej zagrać bo mam i PCta i PS4. O wydajność się nie martwię, bardziej chodzi mi o wygodę, w końcu jeśli chodzi o celowanie to mysz + klawiatura jest dokładniejsza niż pad. Z drugiej strony ponoć dobre oko i pewna ręka nie są aż tak istotne w Divison. Grał ktoś może i na konsoli i na pc i jest w stanie powiedzieć na czym mu się wygodniej grało?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Cytat

ponoć dobre oko i pewna ręka nie są aż tak istotne w Divison

W strzelaniu ze snajperki akurat bardzo istotne a prawie każdy w TD biega ze snajpą  na plecach jako drugą bronią (broń  z największym DPS).

Wydaje mi się, że wszystko zależny do Twoich predyspozycji - jak dużo grasz w strzelanki na konsoli to zero problemu, jak nie to raczej graj na PC

To nie jest dobre miejsce dla szukających info o The Devision. Polecam raczej https://forum.the-division.pl/index.php 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...