Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mikijoe

Rozwiązany: Po aktualizacji blue screen i system wolno sie uruchamia.

Polecane posty

Tak więc wartości są takie dla +3.3V 3.34 dla +5V jest 5,10 dla +12V jest +12,02V. Mierzone przy załadowanym systemie.

Trochę to trwało ale jest biggrin_prosty.gif

Obecnie po moich poprawkach system uruchamia w 36 sekund od zniknięcia loga do zalogowania. klaszcze.gif

Pojawiło się też coś chyba niepokojącego nie zwiększa się, defragmentowałem dysk wczoraj bo miałem 30% pofragmentowane i w trakcie defragmentacji wyłączyli prąd komp normalnie wstałQ04CVHY.jpgV7Lgrho.jpg

ale pojawił się taki błąd w punkcie 199 może to być z tym związane?

Seatools bez problemu przechodzi, prędkość taka jak była a nawet szybsza ale to chyba wynik defragmentacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napięcia w normie, ale przydałoby się jeszcze sprawdzić napięcia pod mocnym obciążeniem. Odpal Power Supply Test w OCCT i sprawdź wtedy.

I wygeneruj raz jeszcze logi z OTL (najpierw użyj opcji Sprzątanie, następnie we wszystkich sekcjach zaznacz opcję Użyj filtrowania i wciśnij Skanuj).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas Power Supply takie napiecia:

12V 12,18 ale czasem 12,2V

5V 5,15 do 5,18

3V od 3,38 do 3,40

OTL wrzucę w najbliższym czasie.

Defragmentacja i brak pradu nie jest zwiazana z bledem CRC? Wg. Googla dla dysków IDE to występuje więc sprawdziłem w Biosie ale dysk jest na AHCI.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po sprzątaniu OTL komp się zrestartował tak jak miał. I o to logi http://www.sendspace.pl/file/56370eb7165129a275f0cf2

i extras http://www.sendspace.pl/file/d3110e5db17d7e3a9ea820f.

Co jakiś czas tak się odzywa.

A tak wygląda do ładowania instalacja sterów do grafy i monitora nic nie dały.ywgyd1k.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli używasz programów sprzątających lub w inny sposób uszkadzających system (typu CCleaner), to należy się tym pochwalić na początku. System jest mocno nieaktualny (IE 9 to zabytek). Więc najpierw uaktualnij co się da, a następnie wrzuć nowy log z OTL.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co mam IE uaktualnić skoro go nie używam? CCleanera używam z pełną świadomością robiąc kopie rejestru i robiąc punkty przywracania systemu. Stery mam aktualne a i Windows Update staram się na bieżąco wgrywać poprawki. Używam też Auslogic Disk Defrag.

Wgram poprawki na dzień dzisiejszy lub jutrzejszy i wrzucę logi. Też najpierw użyć opcji sprzątanie w OTL?

Edit: Wartości 188 i 199 nie zwiekszaja się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co mam IE uaktualnić skoro go nie używam?

Używasz, tylko o tym nie wiesz. IE jest mocno zaszyte w systemie i trochę programów oraz sam system z niego w ten, czy inny sposób korzystają.

CCleanera używam z pełną świadomością robiąc kopie rejestru i robiąc punkty przywracania systemu.

Ta, i pewnie dlatego nie masz żadnego narzędzia do defragmentacji i robienia kopii zapasowych rejestru, a w samym rejestrze są błędy.

Też najpierw użyć opcji sprzątanie w OTL?

Nie musisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do IE mnie przekonałeś.

A Auslogic to nie jest narzędzie do defragmentacji?

Wiem, że błędy są bo CCleaner mi ich nie wykrywa a Auslogic mi pokazuje. Jak CCleaner robi mi kopie to po co mi narzędzia do robienia kopi.

Edit: Już pobieram Auslogic Registry Defrag ;) Jest sens deinstalacji Avasta?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auslogics Disk Defrag jak sama nazwa wskazuje służy do defragmentacji dysku. Do defragmentacji rejestru służy np. Auslogics Registry Defrag. Jeśli chodzi o kopie rejestru, to co Ci przyjdzie po kopii z CCleanera, jeśli nie będziesz w stanie odpalić systemu i z niej skorzystać, bo ten program nie potrafi zrobić pełnej kopii, którą w razie czego można by przywrócić.

Avast powinien być tutaj bez znaczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłem Avast potrafi mi dużo pochłonąć ramu podczas uruchamiania. Nie kiedy też jest źródłem problemów.

W takim razie możesz go na próbę usunąć. Po usunięciu użyj jeszcze dla pewności tego narzędzia i powiedz, czy to coś zmienia (nie sądzę, ale kto wie).

EDIT: Jest sens instalacji Free Windows Registry Repair?

Jeśli chcesz sobie jeszcze bardziej rejestr rozwalić, to jak najbardziej.

Windows 7 ma własne procedury czyszczące system i programów czyszczących rejestr raczej nie powinno się w nim używać, bo jest to zbędne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj użyta opcja Defrag i Optimize w Auslogic YEC1w5f.jpg

Dlaczego Crystal mi nie wyświetla tego błędu CRC jako ostrzeżenie?

Użyć AutoRuns for Windows?

Po zabiegu defragmentacji i odinstalowaniu Avasta uruchamia się w 39 czyli podobnie ale już okres między logowaniem a zalogowaniem skrócił się do 6 sekund od zniknięcia loga Gigabyte do ekranu logowania 33 sekundy.

Log z OTL:

http://www.sendspace.pl/file/866de86c324dd3547e282b8/otl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...