Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MajkelAMG

Skrzynka + Monitor + Win7 - 4000+

Polecane posty

Tylko po co pakować się w Ivy Bridge? Ja bym wziął Haswella - 4670k + ASrock Z87 Pro4 czy MSI Z87-G43. Szczególnie, że ta płyta co podałeś w swoim zestawie jest mocno przeciętna i nie liczyłbym na zbyt dobre OC. Problemów z temperaturami na boxie nie będzie przy braku OC.

Co do zasiłki - masz kasę to dopłać do OCZ, jak nie to weź Smarta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieram Ivy Bridge ze względu na duże temperatury Haswella. Dla mnie skandalem jest fakt, że na box'ie temperatury sięgają blisko 90 stopni. Na Ivy pod obciążeniem - ~70 stopni. Różnica jest.

W takim razie zmiana MOBO pod mój zestaw. Bardzo proszę o pomoc. ;) Dziś do 18 muszę mieć gotowy zestaw. Co proponujecie? Patrzę na Asrock'i, lecz 24 miechy gwarancji to zbyt mało.

EDIT: Jednak 36! biggrin_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tego świadomość. Kupując Haswell'a musem jest chłodzenie. W przypadku Ivy Bridge jest lepiej z temperaturami. Zobaczymy zresztą jak to będzie. Jeżeli będę miał możliwość dopłacić do chłodzenia wybiorę Haswell'a. Jeżeli jednak nie będzie dodatkowych funduszy wezmę Ivy Bridge. IMO i tak jest to lepsze wyjście niż branie 4570.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie, te płyty od dłuższego czasu mają wgrany aktualny BIOS, chyba że trafisz na magazynowy leżak sprzed, bo ja wiem, półtorej roku. Co jest raczej mało realne.

Ew. jakbyś upierał się przy Ivy to można rozważyć wzięcie lepszej płyty, na nowszym chipsecie - http://techplanet.pl/produkty/plyty-glowne/asrock-z77-extreme3-intel-z77-lga1155-pcievgadzwglansata3raidddr3,34062.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie brak miejsca za tacką na płytę główną, 7 zatok 5.25, których i tak się praktycznie już nie używa, tylko 3 zatoki 3.5" hot swap. Kupa miejsca w środku, z którym nie ma co zrobić.

Linka na forum nie wstawię bo pewnie konkurencja, ale recenzowałem ją w porównaniu do Fractal Core 3000 USB 3.0, znajdziesz bez problemu w google ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...