Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ghost

Lwy z Bagdadu (Mucha Comics)

Polecane posty

Lwy z Bagdadu

post-13-1211787544_thumb.jpg

Czytam dużo komiksów. W ciągu ostatnich miesięcy wiele ciekawych pozycji przewinęło się przez moje ręce. Lwy z Bagdadu to jeden z tych nielicznych komiksów, który wstrząsnął mną bardzo silnie. Rewelacyjna historia, opowiedziana w fascynujący sposób i po prostu genialnie narysowana. Fabuła skupia się na wojnie w Iraku, a w zasadzie na pewnym wydarzeniu, wydawałoby się niepozornym z punktu widzenia działań wojennych. Otóż wiosną 2003 roku po zbombardowaniu Bagdadu z miejskiego ZOO uciekło stado lwów. Autor mocno personifikując te zwierzęta przedstawia opowieść o ich losach. Głodne, samotne, pośród śmierci i zniszczenia, ale w końcu wolne, przemierzają opustoszałe miasto. Lwy z Bagdadu wylądowały w pierwszej trójce moich naj... komiksów jakie miałem okazję przeczytać w ciągu ostatniego roku. Rysunki oglądałem długimi minutami, podziwiałem praktycznie każdy kadr, każdą kreskę. Po tym jednym komiksie stwierdziłem, że jak zobaczę jeszcze gdzieś wydany komiks stworzony przez tego rysownika to wezmę go w ciemno, bez zastanawiania się. Jak dla mnie rewelacja. Ładnie wydane, w twardej oprawie na porządnym papierze. Gorąco polecam!

Scenariusz: Brian K. Vaughan

Rysunek: Niko Henrichon

Wydawnictwo: Mucha Comics

Liczba stron: 136

Cena z okładki: 65 zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jest idealna kopia recki z najnowszego numeru CD-Action. Czy w ogóle warto kupować pismo, skoro recki i tak umieszczane są tu?

P.S. Z okazji pierwszego postu, chciałbym przywitać się z wszystkim użytkownikami.

Jeśli ktoś kupuje całe pismo za 15 zł dla jednej malutkiej recki to chyba musi spać na pieniądzach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie, ale kto zajmuje się dystrybucją ?

Bo na przykład w takim Empiku to tego komiksu nie uświadczysz, choć przyznam się osobiście po recenzji przeczytanej w CDA naprawdę chciałbym się zapoznać z tym dziełem .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny komiks. Żałuję że mogłem go tylko przeczytać. Mimo ceny warto go posiadać aby móc wracać do niego co jakiś czas. Zadaje ważne pytanie (jakkolwiek banalnie to brzmi) o życiowe wartości, cenę ich spełnienia itp... Naprawdę dobra fabuła i piękna kreska. Tylko ta nieszczęsna cena właśnie... Cóż może kiedyś...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny zbieg okoliczności: jak na początku roku byłam w EPIKu to właśnie na tym komiksie się najdłużej zatrzymałam i mi się strasznie podobał, ale zdążyłam go tylko przeglądnąć:/ Mam jednak nadzieję, że dorwę go jeszcze kiedyś i spokojnie będę mogła z nim wegetować w jakimś oświetlonym kąciku:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety sporo komiksów jest drogich. Tego posiadam w wersji elektronicznej od znajomego i jest najlepszym jakiego czytałem. Bardzo podobała mi się kreska i opowiedziana historia - wzruszająca i czasami wywołująca przyjemny uśmieszek na ustach :3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję dorwać i przeczytać całość. Muszę zgodzić się z opinią przedmówców o zaletach komiksu - świetna, szczegółowa, cholernie charakterystyczna kreska oraz pełne klimatu kadry, przykładowo zachód słońca (ta czerwień...) oraz sam pomysł przedstawienia historii lwów, które uciekły z ZOO podczas bombardowania Iraku w 2003 roku. Naprawdę, świetny komiks z

dramatycznym

zakończeniem -

szkoda było mi lwów... "rozstrzelani" przez żołnierzy US Army...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się udało trafić ten komiks w stanie niemal idealnym za 10zł. :P I nie żałuję zakupu, gdyż jest naprawdę powalający. Ukazuje, jak bardzo na wojnie cierpią również zwierzęta, które są przecież takimi samymi istotami jak my, mającymi jednak mniejsze prawa do tego, aby w ogóle żyć. Podoba mi się również hierarchia zarówno w stadzie, jak i ogólnie w ZOO. Niemal jak w ludzkim świecie, układy i 'grupa trzymająca władzę'. :P Do tego piękna kreska, w której zakochałam się już na początku...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...