Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Siekiera

Pytania do Siekiery

Polecane posty

Czemu nie pozwala Pan na mówienie do niego per pan? Nie wiem ile ma Pan lat, ale z oczywistego względu jest dla mnie pewne, że dużo więcej niż ja. A nawet jeżeli nie dużo więcej, to jednak jest Pan trochę starszy i z tego powodu należy się do Pana szacunek. Poza tym, w ogóle Pana nie znam. Dlaczego mam mówić do Pana na "ty" skoro jest Pan dla mnie całkowicie obcą osobą?

I jeszcze jedno z zupełnie innej beczki. Napisał Pan w recenzji najnowszego Harry'ego Pottera, że "Głos Snape'a brzmi nieźle, ale kompletnie do niego nie pasuje". Pytam się, skąd może Pan wiedzieć, jaki głos pasuje do Snape'a? Przecież to postać fikcyjna, taki człowiek nie istnieje, może więc mieć jakikolwiek głos. Poza tym narzeka pan na to, że pomieszczenia zamku wyglądają tak samo. Z całym szacunkiem, ale to zarzut bez sensu. Dlaczego miałoby się coś zmieniać, skoro jest to wciąż ten sam zamek? Czy gdy pan wraca do swojego domu/mieszkania po dniu pracy, to czy meble stoją w innych miejscach? Ściany się przesuwają? Oczywiście, że nie, bo jest to to samo pomieszczenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące recenzji Harry'ego Pottera i Księcia Półkrwi. Jak pan mógł napisać:"zamek skopiowano z poprzedniej odsłony"? Jeśli czytał pan książkę, na pewno pan zauważył, że zamek nie zmieniał się NIC przez wszystkie tomy! Według mnie niezmienność tej części gry jest atutem. Zastanawiam się czego pan oczekiwał? Willi z basenem i barem z alkoholami? Wtedy by pan był zadowolony? Napisałby pan:"Nareszcie EA się postarało i zmienili lokację"? Z resztą pańskiej wypowiedzi muszę się zgodzić, gra jest beznadziejna pod każdym względem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do Wii to grałeś może w Super Smash Bros??

Oglądałem videoreckę. To jedna z tych gier, których fenomenu kompletnie nie rozumiem, ale grać w to nie grałem, może zmieniłbym zdanie.

z tego powodu należy się do Pana szacunek

Szacunek to również kulturalna rozmowa, nie musimy sobie koniecznie "panować". :) Poza tym to forum internetowe, tu wszyscy są równi.

Pytam się, skąd może Pan wiedzieć, jaki głos pasuje do Snape'a? Przecież to postać fikcyjna, taki człowiek nie istnieje, może więc mieć jakikolwiek głos.

Np. głos Alana Rickmana, czyli filmowego Snape'a pasuje idealnie. Poza tym nie udawaj głupiego - jeśli pod Sama Fishera głos podłoży 15 letni dzieciak, to też będziesz stosował podobną argumentację? Przecież Sam Fisher jest postacią fikcyjną. Głos pasuje albo nie pasuje, co ma do rzeczy, czy ktoś istnieje czy nie.

Poza tym narzeka pan na to, że pomieszczenia zamku wyglądają tak samo. Z całym szacunkiem, ale to zarzut bez sensu. Dlaczego miałoby się coś zmieniać, skoro jest to wciąż ten sam zamek?

No i co z tego? Więc może trzeba było przeszczepić zamek z pierwszej części? Po co się wysilać. W końcu to ten sam zamek. Dwa lata zmarnotrawili, tworząc 3 durne minigierki, a w tym czasie silnik gry pozostał praktycznie bez zmian (nie licząc lepszych modeli postaci, choć i tak na tle konkurencji ssą po całości; włosy takiej Hermiony wyglądają jakby panna nie wiedziała, do czego służy szampon). Naprawdę pogratulować EA tak oddanych fanów. Produkują chłam, mają fatalne wydania, ceny z kosmosu, a wy jeszcze stajecie w obronie takiego stanu rzeczy.

Ściany się przesuwają?

To zależy w jakim stanie wracam do domu :D

Zastanawiam się czego pan oczekiwał? Willi z basenem i barem z alkoholami?

Niegłupia idea ;) A na poważnie - patrz wyżej. Oczekiwałem przynajmniej sensownych zmian graficznych. A nie rozpaćkanej bitmapy imitującej trawę na błoniach.

Z resztą pańskiej wypowiedzi muszę się zgodzić, gra jest beznadziejna pod każdym względem.

Otóż to :)

Czy grałeś w nową wersje Resident Evil mi się bardzo podobała jestem fannem tej serii

Mówisz o RE5? Nie grałem, ale z pewnością zagram na PC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będziesz miał możliwość daj szanse Super Smash Brosowi ;). Ja na początku też nie byłem przekonany, lecz ta gra naprawdę wciąga szczególnie jeśli gra się w kilka osób. IDEALNA gra na imprezy i spotkania z kumplami OT CO :)! Ważne jednak aby nie podchodzić do niej z uprzedzeniem a tak jakby się nic o niej nie wiedziało i powoli odkrywać jej smaczki. Mam również pytanie. A mianowicie czy grałeś na DSie? Jeżeli tak to co o tej konsolce sądzisz? Warta kupna? Ja osobiście jestem szczęśliwym posiadaczem GameBoya, lecz chciałbym już go wymienić na jakąś nowszą przenośną konsolkę. Na PSP grałem, fajne ale nic specjalnego, a DSa nie miałem jeszcze okazji wypróbować. Zachęcają mnie do niego całkiem fajne i dobrze oceniane gierki plus ciekawe sterowanie.

Pozdro

Kermit

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mianowicie czy grałeś na DSie? Jeżeli tak to co o tej konsolce sądzisz? Warta kupna?

To zależy. Miałem DSa przez 3 miesiące. W tym czasie jedynie Res mnie wciągnął. Gdy tylko kumpel pokazał mi, jak wygląda GTA na PSP, z miejsca sprzedałem DSa, kupiłem PSP. DS jest trochę jak Wii - innowacyjne rozwiązania, beznadziejna grafika i masa japońskiej pstrokacizny. Wolę klasyczne tytuły w stylu God of War czy Tekkena na PSP. Obecnie jedyną grą, którą chciałbym przejść na DSie, jest China Wars.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ;). Muszę zagrać sam i się przekonać, PSP jest dla mnie takie oklepane. Co druga osoba ma PSP, a w dużej mierze są tam gierki podobne do tych na PC. Jest owszem kilka bardzo ciekawych tytułów jak God Of War, Tekken czy PataPom. Muszę jeszcze pomyśleć jak i sam zagrać na DSie. Grałeś w RE na GameCube? Podobno najlepsze RE EVER. No i co sądzisz o Guitar Hero? Grałeś? Jeżeli tak to jakie wrażenia, no i wolisz GH czy Rock Band? Ja grałem jedynie w GH u kuzyna i muszę powiedzieć że bardzo fajne, jednak ponieważ nigdy nie byłem dobry w zręcznościówki to GH wykończył mnie po kilku utworach :P. Nie wiem jak ktoś może w to grać na poziomie Expert.

Pozdro

Kermit

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co druga osoba ma PSP, a w dużej mierze są tam gierki podobne do tych na PC.

Bardziej podobne do PS2. Każda większa seria znana z PS2 ma swojego odpowiednika na PSP. Ja zawsze wybierałem sprzęt Sony zamiast Nintendo, więc nie żałuję przesiadki z DSa.

Grałeś w RE na GameCube?

Nie, ale nadrobię. Wii mam od niedawna, a jako że jest kompatybilne z grami na Gacka, Resy zaliczę bankowo.

No i co sądzisz o Guitar Hero?

Zwisa mi totalnie.

Grałeś?

Owszem. Przez pięć minut u kumpla na Xboxie, po czym stwierdziłem: Pokaż lepiej to GTA IV (wtedy jeszcze nie było wersji PC). Gierki muzyczne to nie moja bajka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym żebyśmy się dobrze zrozumieli. Ja ogólnie jak najbardziej zgadzam się z Pana recenzją i większość zarzutów jest w pełni uzasadniona. Faktem jest, że gry bazujące na głośnych filmowych/książowych przebojach bardzo często prezentują żenujący poziom. Harry Potter i książę półkrwi w żadnym wypadku nie stanowi wyjątku. To prawda, że gameplay jest beznadziejny, opiera się tylko na tych trzech minigierkach. Pańska recenzja jest bardzo rzetelna i nie mam do niej żadnych zastrzeżeń. Nie uważam się także za wielkiego fana Harry'ego Pottera (choć swego czasu czytałem część za częścią). Jednak wydaje mi się, że nie we wszystkim mogę się z Panem zgodzić (podkreślam, że jest Pan jednym z moich ulubionych redaktorów CD-Action i krytykuję tylko jeśli naprawdę wydaje mi się, że się Pan pomylił, a nie z czystej złośliwości).

Napisał Pan, że głos Alana Rickmana pasuje idealnie. Będę się upierać, że choć faktycznie wspomniany aktor mnie osobiście się w tej roli bardzo podoba, to jego głos wcale nie musi być odpowiedni. Mógłby Pan wyjaśnić co świadczy o tym, czy głos pasuje czy nie? Jego charakter? Może myśli Pan, że skoro Snape jest postaci zimną, bardzo stanowczą zdecydowaną i nieprzystępną to jego głos musi pasować do jego wizerunku? Głosu się nie wybiera, muszę to wyraźnie podkreślić. Oczywiście człowiek ma duży wpływ na swój głos, może go dość swobodnie modyfikować (poprzez ułożenie języka, napięcie fałd głosowych), ale jest jednak pewien zakres, poza który wyjść się nie da. Poza tym często mój brat mówi patrząc na kogoś, że głos do niego nie pasuje. A przecież to bez sensu, bo wygląd człowieka w żadnym stopniu nie określa głosu, jaki może wydawać. Są to kwestie zupełnie ze sobą nie związane. Więc powtarzam pytanie, co według Pana świadczy o tym, czy głos pasuje do danej postaci czy nie?

Odnośnie zaś wyglądu sal zamkowych to... Pełna zgoda w kwestii zmarnowanych dwóch lat, tu nie ma dyskusji. Uważam jednak, że programiści w przypadku tej konkretnej gry powinni pracować głównie nad poprawą jakości grafiki, a nie nad dodawaniem nowych lokacji, zwłaszcza jeśli chodzi o sam zamek. Uważam, że jeśli twierdza w poprzedniej części została wykonana dobrze (mam na myśli kwestię ogólnego rozmieszczenia sal) to można zostawić wszystko tak, jak było, a jedynie podrasować grafikę, żeby wszystko wyglądało ładniej, ewentualnie dodać dostęp do tych sal, które były niedostępne w poprzedniej części i poszerzyć teren o jakiś jeden obiekt (sam Pan napisał w recenzji, że dodano w tej części boisko od Quidditcha.

Na koniec powtarzam, nie jestem żadnym fanem EA, zwłaszcza po corocznych niegrywalnych gniotach, jakimi są kolejne części serii Fifa. Gra (Harry Potter) jest bardzo słaba, ocena słuszna, a po prostu nie ze wszystkim się zgadzam. To wszystko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby Pan wyjaśnić co świadczy o tym, czy głos pasuje czy nie?

To się po prostu czuje. Patrzysz na Hermionę, wiesz z książki, że to typ zarozumiałej kujonki, która koniec końców zawsze na rację. Więc siłą rzeczy nie oczekujesz jakiegoś przesłodzonego szczebiotu pasującego bardziej do nierozgarniętej idiotki. Snape to zimny, wyrachowany sukinkot i głos Rickmana pasuje do tej postaci jak ulał.

Głosu się nie wybiera, muszę to wyraźnie podkreślić.

No coś ty, serio? ;) Wiesz, magia filmów i gier komputerowych pozwala właśnie na to, żeby odpowiednio dobrać jedno do drugiego. Dlatego w roli Sama Fishera słyszymy genialnego Ironside'a, który do Fishera za cholerę podobny nie jest. Ale głos ma odpowiedni i chyba każdy fan SC przyzna mi rację.

przecież to bez sensu, bo wygląd człowieka w żadnym stopniu nie określa głosu

Mylisz życie z fikcją.

Uważam jednak, że programiści w przypadku tej konkretnej gry powinni pracować głównie nad poprawą jakości grafiki

Otóż to, a tego jakoś nie widać. Na tle konkurencji Potter wypada średnio. Na otwartej przestrzeni prezentuje się wręcz paskudnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TO JEST GRA A NIE RZECZYWISTOŚĆ! Twórcy sami dobierali głos do postaci! Tak więc ich zadaniem było dobrać głos PASUJĄCY do danej osoby! Tak więc po co piszesz iż głos często nie pasuje do danego człowieka i że głosu się nie wybiera? Ok, w normalnym życiu tak jest ale nie w grze! Naprawdę nie rozumiem o co ci chodzi, schrzanili i tyle. Równie dobrze Marcus (z Gears of War) mógłby mówić głosem np Kubusia Puchatka. I co też byś bronił twórców mówiąc że wcale źle nie dobrali głosu?

Ps.

Ehh... Siekierka mnie uprzedził :).

Pozdro

Kermit

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Którą serię horrorów ma dla Ciebie największe walory gatunkowe i do któej wracasz najchętniej?

Pewnie Silent, bo zawsze był inny, niż cała reszta. Ale ciężko mówić, bym do niego wracał. 1 zaliczyłem może z 3 razy, 2 też. 3 i 4 tylko raz. Generalnie nie wracam do zaliczonych wcześniej survivali. To nie GTA czy Diablo, które dają tyle samo frajdy za 5 podejściem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co takiego specyficznego pasjonuje Cię w gatunku horrorów?

No a w jakim celu powstają horrory? Ludzie lubią udawany strach. Groza, która się kończy, gdy zamkniesz książkę, wyłączysz TV, zresetujesz kompa. Adrenalinka rośnie, a ty siedzisz w fotelu i wiesz, że to zmutowane coś tak naprawdę nie odgryzie ci głowy ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- widziales film Dead End? jesli tak to jakie masz o nim zdanie?

Czy to ten film, gdzie w rolę głowy rodziny wcielał się ojciec Laury Palmer z Twin Peaks? Jeśli tak, to kapitalny przykład na to, jak z niewielkim budżetem zrobić wciągające, emocjonujące kino. Film, o którym nikt nie słyszał, ale wrażenia bardzo pozytywne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to ten film, gdzie w rolę głowy rodziny wcielał się ojciec Laury Palmer z Twin Peaks?

dokladnie tak. tez mnie troche dziwi ze niewiele osob o nim slyszalo bo na mnie rowniez zrobil bardzo dobre wrazenie. ten placz dziecka rozlegajacy sie nagle w samochodowym radiu, czy wozek dziecieciecy na srodku drogi w pograzonym ciemnosciami lesie... naprawde gesty klimacik.

i pytanie:

- jak oceniasz ekranizacje Zielonej Mili i co sadzisz o samej ksiazce?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak oceniasz ekranizacje Zielonej Mili i co sadzisz o samej ksiazce?

Dobra rzecz, ale wolę Skazanych. Zielona Mila powstała jako odpowiedź na niesamowity sukces pierwszej ekranizacji Darabonta i trochę to czuć. Skazani na Shawshank powalili mnie kompletnie, powalają zresztą do dzisiaj. To też chyba jedyny znany mi przykład jeśli idzie o Kinga, gdzie obraz kinowy przebił oryginał. O to było nietrudno, zważywszy, że to tylko opowiadanie na nieco ponad 100 stron, a tyle to dla Kinga jak splunąć :) (z tego samego zbioru polecam Ciało, świetna podróż do świata dzieciństwa). Film rozbudowano o kilka nowych wątków i wyszło mu to na dobre.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Co sądzisz o C&C 4

Nic. Obchodzi mnie tyle, co kurs korony. Choć nie, kurs korony obchodzi mnie bardziej.

2. Jaka gra twoim zdaniem zasługuje na miano GRY ROKU 2009?

Zapytaj za kilka miesięcy. Potencjalnie największe killery dopiero mają nadejść.

3. Czy grałeś kiedys w Cryostasis : Arktyczny sen... jeśli tak to co o niej Sądzisz?

To samo, co w recenzji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Siekiera koniec tego dobrego mam do ciebie pytanie (Dziwne nie? Jakby ten temat nazywał się np. Pytania do siekiery :D). Czy ty lubisz smarować gry czy po prostu takie recenzujesz? Bo taki Tension to nawet czasami 9 dostawał a ty na złość (?) 5+ :confused: Wiem że każdy ma prawo

do własnego zdania ale u ciebie jest to tak częste że musiałem zadać ci wyżej nadmienione pytanie.(Masło maślane ciut.. :huh: )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ty lubisz smarować gry

A po naszemu? Czy lubię je gnoić? Czy o co ci chodzi?

Bo taki Tension to nawet czasami 9 dostawał

Nie mnie oceniać kompetencje recenzentów, którzy dawali 9 (dla odmiany w Clicku też dostał coś w okolicach 5-6), ale chyba w życiu nie widzieli dobrej przygodówki. To jest gra komputerowa, a nie wystawa malarstwa abstrakcyjnego, gdzie chodzisz, kiwasz z podziwem głową i zastanawiasz się, co artysta miał na myśli. Gra może być ambitna, dziwna. Nawet dobrze, jeśli stara się wyłamać poza schematy. Ale musi być przede wszystkim grywalna, porywająca. Tension grywalny nie jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...