Skocz do zawartości

Pytania do CormaCa


Polecane posty

Przepraszam za takie pytania, ale w ogóle się na tym nie znam, a chciałbym nauczyć się grac na elektryku...

Czyli że jak chcę uzyskać jakieś dobre brzmienie z wybranej piosenki (takie mocne riffy na przykład) to muszę mieć gitarę + wzmacniacz z efektami? TO JEST KUPA KASY!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj w okrutnym świecie. :) Ja na sprzęt, na którym obecnie gram, wydałem nieco ponad 10 tys. złotych. Tyle że ja mam nieco inne potrzeby niż Ty. Za tysiąc złotych można mieć sprzęt wystarczający do ćwiczeń w domu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć CormaC'u. Mam taki problem . Mianowicie mam dobrą gitarę , aktywne przetworniki , costumowe wykończenie. Jak sam najlepiej wiesz gitara to 10% brzmienia , za resztę odpowiedzialność bierze AMP i efekt. I cóż , mam dobry efekt z gamą brzmienia ale kijowy wzmacniacz , taki za 2 stówki.

Znam kilku zawodowych gitarzystów , chwalą oni sobie program Guitar Rig 4. Podobnież ma się całą gamę brzmień bez potrzeby kupowania Marshalla z serii JCM. Chcąc kupić to na guitarcenter.pl zlękłem się ceny - 1400zł. Załamany poczytałem CDaction i znalazłem twoją recenzję jakiegoś zestawu do nauki gry na gitarze(ta co narzekałeś na tego chińskiego strato). Był tam program guitar rig 4 w cenie 400zł z gitarą i akcesoriami.

Jak sądzisz , o co może w tym chodzić? Guitar Rig 4 można kupić za niecałe 300zł(odejmuję cenę gitary) ? W takim razie dlaczego na GC jest podana cena 1400zł?

Liczę , że rozwiejesz moje wątpliwości , wierzę w to. : )) Z góry dziękuję!

I pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sądzisz , o co może w tym chodzić? Guitar Rig 4 można kupić za niecałe 300zł(odejmuję cenę gitary) ? W takim razie dlaczego na GC jest podana cena 1400zł?

Do zestawu, który testowałem, dołączony był Guitar Rig 4 w wersji LE, okrojonej i przeznaczonej właśnie do dorzucania do sprzętu. O ile wiem, nie jest ona sprzedawana osobno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj w okrutnym świecie. :) Ja na sprzęt, na którym obecnie gram, wydałem nieco ponad 10 tys. złotych. Tyle że ja mam nieco inne potrzeby niż Ty. Za tysiąc złotych można mieć sprzęt wystarczający do ćwiczeń w domu.

Kurczę... muszę znaleźć jakąś pracę.

A taki dobry wzmacniacz, wystarczający na grę w domu, ale też żeby jakoś dobrze grał, to ile może kosztować?

A załóżmy ,że nauczyłem się grac na gitarze (hahaha) samym brzmieniem akustycznym, dobrze mi wychodzi i chcę kupić jakieś dobre efekty. Czy np. jeśli chciałbym grać riffy np. Exodusa i Amon Amarth, to musiałbym kupić dwa różne efekty? Chodzi mi o to, czy jeden efekt ma jedno brzmienie, czy da się je zmieniać na inne? Ile może kosztować taki dobry efekt, bo jak patrzyłem na allegro to nie wiem które jest procesorem, które efektem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Cóż , tego zestawu raczej nie kupię , zwyczajnie szkoda na to pieniędzy. (1/10 Guitar Rig 4 + ozdoba sklepowa o kształcie gitary + kabel - bez sensu)

Hmm... Cóż , zostanę przy swoim starym efekcie Korg'u AX10. Dołączam się do pytania tarvas;a , tylko , zę ja potrzebuję pieca za ok. 1200zł , najlepiej o takiej mocy , żeby przebić się przez perkusję. Z góry dzięki.

A , no i pozdrawiam.

@Tarvas

Wystarczy jeden multiefekt. Jest to dość kłopotliwa sprawa , bo on maskuje wiele błędów, ,które potem odbiją się czkawką na clean'ie , ale powinien wystarczać do mocnych uderzeń.

ja mam taki efekt : http://muzyczny.pl/108819_Korg-AX-10G-mult...t-gitarowy.html

Kupiłem go za 799zł , i nie żałuję. ; )

Edytowano przez PolishPlayer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, a czy on zapewni brzmienie takie jak w wybranych piosenkach, czy to już zależy od umiejętności grającego?

No i jeszcze pytania do CormaCa, żeby nie było, że tu sobie inni pogawędki urządzają:

1. Podobała Ci się piosenka The Sun Is My Destroyer z ostatniego albumu Exodusa?

2. Jakiej gitary teraz używasz?

3. Dużo roboty jest z wymienianiem strun w gitarze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taki dobry wzmacniacz, wystarczający na grę w domu, ale też żeby jakoś dobrze grał, to ile może kosztować?

Kilkaset złotych. Polecam Roland Cube (są wersje o różnej mocy).

A załóżmy ,że nauczyłem się grac na gitarze (hahaha) samym brzmieniem akustycznym, dobrze mi wychodzi i chcę kupić jakieś dobre efekty. Czy np. jeśli chciałbym grać riffy np. Exodusa i Amon Amarth, to musiałbym kupić dwa różne efekty? Chodzi mi o to, czy jeden efekt ma jedno brzmienie, czy da się je zmieniać na inne?

Można zmieniać barwe brzmienia. Zazwyczaj jest regulacja basów, sopranów, środka i gainu (czyli stopnia przesterowania).

Ile może kosztować taki dobry efekt, bo jak patrzyłem na allegro to nie wiem które jest procesorem, które efektem.

Ceny są różne. Wzmacniacze Roland Cube dysponują kilkoma brzmieniami przestrowanymi, więc nie potrzebowałbyś żadnego dodatkowego efektu.

Hmm... Cóż , zostanę przy swoim starym efekcie Korg'u AX10. Dołączam się do pytania tarvas;a , tylko , zę ja potrzebuję pieca za ok. 1200zł , najlepiej o takiej mocy , żeby przebić się przez perkusję. Z góry dzięki.

Poszukaj na Allegro używanych piecy typu Hughes & Kettner Attax (sam grałem kiedyś na dwugłośnikowym Attaksie 100; trzymam go wciąż jako piec zapasowy), jakieś Rolandy, Marshalle Valvestate'y itp.

1. Podobała Ci się piosenka The Sun Is My Destroyer z ostatniego albumu Exodusa?

W ogóle jej nie kojarzę. Z tej płyty w pamięć zapadł mi tylko utwór "Downfall".

2. Jakiej gitary teraz używasz?

BC Rich Mockingbird NJ z przetwornikami Seymour Duncan Livewire Dave Mustaine.

3. Dużo roboty jest z wymienianiem strun w gitarze?

W przypadku gitary ze stałym mostkiem wymiana jest bezbolesna i krótka. W przypadku mostka ruchomego (z "wajchą") trwa to dłużej i jest bardziej uciążliwe. M.in. dlatego polecam początkującym gitary ze stałym mostkiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema CormaC

Słuchaj co myślisz o gatunku , a raczej pod gatunku muzyki Power Metal ? Naprawde niesamowite brzmienia mają niektóry zespoły ja np. preferuje Dragoforce np. ten kawałek

, pod koniec te solówki chłopaków naprawde wymiatają widać że to ich pasja , nie wiem czy Ci sie to podoba , mi ta muzyka naprawde wpadła w ucho . Powiedz co o niej myślisz ;)

BTW: Nie gram na gitarze , tylko na fortepianie od jakiś 7-8 lat ;) . Chociaż gitara mnie kręci .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj co myślisz o gatunku , a raczej pod gatunku muzyki Power Metal ?

Amerykańskim, czy europejskim? :)

Naprawde niesamowite brzmienia mają niektóry zespoły ja np. preferuje Dragoforce np. ten kawałek
, pod koniec te solówki chłopaków naprawde wymiatają widać że to ich pasja , nie wiem czy Ci sie to podoba , mi ta muzyka naprawde wpadła w ucho . Powiedz co o niej myślisz ;)

Dla mnie Dragonforce to parodia metalu. Przesadzone tempa + infantylność + nędzny wokal. Słyszałem kilka ich płyt i wszystkie były identycznym zbiorem w większości indentycznych kawałków. No i widziałem ich na żywo kilka lat temu, na szczęscie mieli tylko pół godzinki na festiwalu. Byli cieniem tego, co słychać na płytach, a solówki były - delikatnie mówiąc - "nieco" słabsze niż na nagraniach. Bo widzisz, w studiu można zrobić prawdziwe cuda...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj co myślisz o gatunku , a raczej pod gatunku muzyki Power Metal ?

Amerykańskim, czy europejskim? :)

Naprawde niesamowite brzmienia mają niektóry zespoły ja np. preferuje Dragoforce np. ten kawałek
, pod koniec te solówki chłopaków naprawde wymiatają widać że to ich pasja , nie wiem czy Ci sie to podoba , mi ta muzyka naprawde wpadła w ucho . Powiedz co o niej myślisz ;)

Dla mnie Dragonforce to parodia metalu. Przesadzone tempa + infantylność + nędzny wokal. Słyszałem kilka ich płyt i wszystkie były identycznym zbiorem w większości indentycznych kawałków. No i widziałem ich na żywo kilka lat temu, na szczęscie mieli tylko pół godzinki na festiwalu. Byli cieniem tego, co słychać na płytach, a solówki były - delikatnie mówiąc - "nieco" słabsze niż na nagraniach. Bo widzisz, w studiu można zrobić prawdziwe cuda...

Amerykańskim ^^

Cóż nie zaprzeczam , ich tempo jest "troszke" przesadzone , natomiast co do wokalu to nie zgodze się , oczywiście każdy ma swoje gusta , lecz ich wokal nie jest taki nędzny jak mówisz , IMO jest dość dobry , a nawet lepszy .

Cóż nie moge się z tobą sprzeczać czy są dobrzy czy też słabsi na żywo ,gdyż ich najzwyczajniej w świecie nie słyszałem , lecz domyślam się , że gorzej to "wyglada" niż na nagraniach .

Tak to prawda , że w studiach można zrobić prawdziwe cuda , lecz czy jest jakikolwiek sens okłamywania ludzi , że jest się lepszym niż w rzeczywistość kiedy i tak ludzie się o tym przekonają na koncertach ?

Ostatnia rzecz to szanuje twoje zdanie na temat dragonforce bo wiem , że ty się na tym znasz a ja metalu nie słucham tak namiętnie i jakoś nie przypadł mi do gustu ten gatunek .

Natomiast wciąż chciałbym usłyczeć twoją opinię na temat Power Metalu i jak słuchasz jakiegoś zespołu to jaki polecasz :) chętnie posłucham .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogladałeś "Skazanych na Shawnshank"? Podobał Ci się?

Ogladałeś trylogię Ojca Chrzestnego? Jeśli tak to która część najlepsza, twoim zdaniem?

W jakim mieście powinna się rozgrywać Twoim zdaniem najnowsza odsłona GTA i dlaczego jest to Vice City :D?

Czy podzielasz opinię, że VC miało najlepszą muzę w radiu ze wszystkich części GTA ? Uważasz, że dobrym pomysłem byłoby dodanie jakiejś muzyki do cutscenek GTA aby podbić ich klimatyczność(jak np. w Mafii) ?

Dowiedziałes się kim jest Smuggler dopiero gdy dostałes pełen etat czy już wcześniej? Bardzo byłeś zaskoczony?

Edytowano przez czapel007
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na którą grę najbardziej czekasz w tym ekscytującym roku!??!?!?! :smile:

Czekam na kilka różnych gier, w tym na Batmana i Wiedźmina 2.

Który utwór z płyty The formation of damnation przypadł Ci najbardziej do gustu?

"More Than Meets the Eye".

Organizujecie tam jakiś koncert w Warszawie, czy coś?

W tej chwili nie ma takich planów. Nagrywamy album, więc ograniczyliśmy bardzo koncertowanie. Poza tym do Wawy mamy daleko, więc musi się trafić odpowiednia okazja, by opłacało nam się tam jechać.

I standardowe pytanie, nie wiem czy było, masz jakąś konsole?

PS3 i PSP (którego nie używam).

Amerykańskim ^^

...z którym Dragonforce nie ma nic wspólnego. :)

Cóż nie zaprzeczam , ich tempo jest "troszke" przesadzone , natomiast co do wokalu to nie zgodze się , oczywiście każdy ma swoje gusta , lecz ich wokal nie jest taki nędzny jak mówisz , IMO jest dość dobry , a nawet lepszy .

Według mnie jest całkowicie bezjajeczny i niecharkterystyczny. Takich piejących chłopców jest w europejskim power metalu ok. 2 miliardów.

Tak to prawda , że w studiach można zrobić prawdziwe cuda , lecz czy jest jakikolwiek sens okłamywania ludzi , że jest się lepszym niż w rzeczywistość kiedy i tak ludzie się o tym przekonają na koncertach ?

Bardzo naiwne rozumowanie.

Natomiast wciąż chciałbym usłyczeć twoją opinię na temat Power Metalu

Zdecydowanie wolę amerykańską odmianę - jest surowsza, cięższa i generalnie nie ma w niej pitolenia na klawiszach jakichś obciachowych melodyjek. Europejski power metal generalnie omijam, bo źle znoszę chłopaczków piejących na tle odpustowych klawiszy o Wielkiej Potędze Diamentowego Smoczego Miecza.

i jak słuchasz jakiegoś zespołu to jaki polecasz :) chętnie posłucham .

Bardzo lubię zespół Cage, który jest czasem zaliczany do amerykańskiego power metalu, ale dla mnie to rasowy heavy. I wciąż mam ze względu na Kaia Hansena sentyment do Gamma Ray.

CormaC miałeś kiedyś styczność z narkotykami np. amfetamina kokaina lub z marihuaną?

nie to że sam biore czy coś poprostu z ciekawości pytam :wink:

...a ja oczywiście już pędzę zaspokajać Twoją ciekawość w tym temacie...

Grasz jako lead guitar czy rhythmical??

Jestem zdecydowanie bardziej gitarzystą rytmicznym, ale solówki też grywam. Zresztą na EP-ce złożyło się jakoś tak, że nagrałem o jedną solówkę więcej niż nasz gitarzysta solowy. Na płycie, którą nagrywamy będę miał już jednak solówki w bodajże trzech numerach, bo Sergiuszowi bez porównania lepiej wychodzą.

Co sądzisz o horrorach ?? Lubisz czy nie ?

Dobry film to dobry film. Gatunek to rzecz pośledniej wagi.

Czy oglądałeś Drabinę Jakubowa ??

Nie.

Ogladałeś "Skazanych na Shawnshank"? Podobał Ci się?

2 x tak. I również czytałem.

Ogladałeś trylogię Ojca Chrzestnego? Jeśli tak to która część najlepsza, twoim zdaniem?

Oglądałem, przy czym druga i trzecią część dawno temu. Z tego, co kojarzę, pierwsza jest najlepsza.

W jakim mieście powinna się rozgrywać Twoim zdaniem najnowsza odsłona GTA i dlaczego jest to Vice City :D?

Nie wiem w jakim, ale Vice City już miało swoje dwie gry. Ile można?

Czy podzielasz opinię, że VC miało najlepszą muzę w radiu ze wszystkich części GTA ?

Tak.

Uważasz, że dobrym pomysłem byłoby dodanie jakiejś muzyki do cutscenek GTA aby podbić ich klimatyczność(jak np. w Mafii) ?

Niekoniecznie. Nigdy mi jej brak nie przeszkadzał.

Dowiedziałes się kim jest Smuggler dopiero gdy dostałes pełen etat czy już wcześniej? Bardzo byłeś zaskoczony?

Dowiedziałem się na samym początku współpracy z CDA. Nie byłem zaskoczony, bo też niespecjalnie mnie to obchodziło. :)

Masz jakiegoś swojego gitarowego idola, którego może nie do końca naśladujesz (wiadomo, że kopiowanie nie ma sensu), ale na którym się "wzorujesz"?

W zasadzie nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...