Skocz do zawartości

Pytania do CormaCa


Polecane posty

Jaki tekst piosenki do ciebie najbardziej przemawia/porusza ?

Nie przywiązuję dużej wagi do tekstów.

Gdybyś mógł zostać kimkolwiek chcesz to byłbyś...

Liderem dużego zespołu metalowego.

Jaka postac z gier komputerowych najbardziej zapadla ci w pamiec?

Kratos, Bezimienny z serii Gothic, Niko Bellic.

Ulubiona misja w God of war?

W tej grze nie ma podziału na misje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up - zerknij na pierwszą stronę...

1. Gdybym powiedział Ci, że znam zespół, który gra jak Amon Amarth, a niekiedy lepiej, to byłbyś zainteresowany?

2. Gdyby Wasza kapela osiągnęła duży sukces i załapalibyście kontrakt z jakąś dużą wytwórnią jak Metal Blade czy Nuclear Blast to odszedłbyś od redakcji i żyłbyś z grania muzyki (gdyby oczywiście było to możliwe)?

3. Planujecie złapać jakiś duży kontrakt na płytę, która mogłaby być wydana w całej Europie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubisz uzywac emotów prawda?

Nie. Lubię myśleć, że nie rozmawiam z kretynami, którym trzeba walnąć smileya o wymiarach metr na metr, żeby załapali ironię.

1. Gdybym powiedział Ci, że znam zespół, który gra jak Amon Amarth, a niekiedy lepiej, to byłbyś zainteresowany?

Ja nie mam w zwyczaju wierzyć na słowo w kwestii muzyki, bo każdy ma swój gust.

2. Gdyby Wasza kapela osiągnęła duży sukces i załapalibyście kontrakt z jakąś dużą wytwórnią jak Metal Blade czy Nuclear Blast to odszedłbyś od redakcji i żyłbyś z grania muzyki (gdyby oczywiście było to możliwe)?

Bardzo wątpię w kontrakt z dużą wytwórnią i możliwość utrzymywania się z muzyki.

3. Planujecie złapać jakiś duży kontrakt na płytę, która mogłaby być wydana w całej Europie?

Planować to sobie możemy... Pozostaje mieć nadzieję, że coś ciekawego wyniknie z tej naszej płyty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wątpię w kontrakt z dużą wytwórnią i możliwość utrzymywania się z muzyki.

Czy to znaczy, ze raczej dokładacie do waszej kapeli niż na niej zarabiacie?

Lubiłeś przedmioty ścisłe typu matma, fizyka?

Grasz jeszcze na PC, poza godzinami pracy?

Czy nie uważasz, że wyraźną wadą GTA IV było to, że prawie każda misja opierała się na schemacie dojedź-zabij-wróć?

Masz bardziej lewicowe czy prawicowe przekonania? Czy po prostu masz gdzieś politykę?

Edytowano przez czapel007
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wątpię w kontrakt z dużą wytwórnią i możliwość utrzymywania się z muzyki.

Czy to znaczy, ze raczej dokładacie do waszej kapeli niż na niej zarabiacie?

Naprawdę mnie to pytanie rozczuliło. :)

Tak, wykładamy na to hobby sporą kasę, która na bank nigdy nam się nie zwróci. Policzmy z grubsza. Na sprzęt, na którym gram obecnie (gitara, przystawki, wzmacniacz, kolumna, efekty, zasilacz, pedalboard) wydałem łącznie ok. 10 tys. złotych. Wcześniejszy sprzęt - ok. 3 tys. Nagranie i wytłoczenie EP-ki "No Escape" - ok. 800 zł na głowę. Samo nagranie płyty, którą nagrywamy obecnie - 2,5-3 tys. na głowę + benzyna (studio znajduje się ok. 250 km od Wrocławia). Koszty samodzielnego wydania jej w razie konieczności (wytłoczenie płyt, przygotowanie oprawy graficznej, pudełka) - cholera wie, boimy się nawet liczyć. Do tego różne mniejsze koszty - wynajem sali prób (po 44 zeta na głowę miesięcznie), opłacanie domeny InDespair.com, zrobienie bannera z logosem na koncerty, zakup maszyny do puszczania dymu na scenie, koguty (lampy obrotowe) na koncerty itp. Mogę spokojnie założyć, że do tej pory wydałem na zabawę w muzykę ok. 18 tys. złotych, a lada chwila trzeba będzie wyłożyć wspomnianą wcześniej kasę za studio.

Ile zarobiłem na muzyce? Zero. Wszystkie grosze ze sprzedaży EP-ki (łącznie, bo ja wiem... z 700-800 złotych?) szły do zespołowej kasy. Na koncertach nie zarabiamy (a zdarzało się też dokładać do nich z własnej kieszeni, bo frekwencja była niska lub zgodziliśmy się sami pokryć dojazd) - raz czy dwa razy zdarzyło się tak, że dostaliśmy ociupinkę więcej niż wyniosły koszty transportu. Jako koszty transportu rozumiem oczywiście koszt benzyny niezbędnej do dotarcia na koncert poza Wrocławiem.

Lubiłeś przedmioty ścisłe typu matma, fizyka?

Niespecjalnie. Z przedmiotami humanistycznymi zawsze radziłem sobie o wiele lepiej.

Grasz jeszcze na PC, poza godzinami pracy?

Nie. Od czasu, gdy kupiłem PS3 (marzec zeszłego roku, o ile dobrze pamiętam), nie grałem prywatnie na PC ani razu.

Czy nie uważasz, że wyraźną wadą GTA IV było to, że prawie każda misja opierała się na schemacie dojedź-zabij-wróć?

Nie przeszkadzało mi to zbytnio, ale oczywiście większe zróżnicowanie misji w kolejnym GTA przyjmę z szeroko otwartymi ramionami.

Masz bardziej lewicowe czy prawicowe przekonania?

Z prawicą jest mi zupełnie, ale to zupełnie nie po drodze. Generalnie z żadnym stronnictwem nie zgadzam się całkowicie. Powiedzmy z grubsza, że mam poglądy centrolewicowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przez taką kasę, która wkładasz do grania muzyki nie jesteś czasami w "dołku finansowym"?

Czy kiedyś myśleliście o rozwiązaniu grupy? Jeżeli tak, to dlaczego?

No i jeszcze ciągle zapominam zadać to pytanie: Lubisz swoją pracę?

Edytowano przez tervaskanto
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przez taką kasę, która wkładasz do grania muzyki nie jesteś czasami w "dołku finansowym"?

Nie. Jestem dorosłym człowiekiem, więc nie ma opcji, żebym przez wydatki związane z zespołem np. nie zapłacił kredytu za mieszkanie czy jakiegokolwiek rachunku. Poza tym te wydatki były rozłożone na wiele lat. Sprzęt kompletowałem stopniowo, wydatki na studio też zostały określone z wyprzedzeniem, więc mogłem odłożyć kasę.

Czy kiedyś myśleliście o rozwiązaniu grupy?

Nigdy.

Lubisz swoją pracę?

Już odpowiadałem na takie pytania. W skrócie: praca w CDA to nie jest przypadkowa robota, którą dostajesz z pośredniaka, bo nie ma innej. Walczyłem ok. 7 lat, żeby ją dostać. To wystarczająca odpowiedź?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy używasz tremolo?

Bardzo rzadko.

Przyda się ono poczatkującemu gitarzyście, czy nie warto inwestować w "wajchę"?

Raczej nie. Poza tym warto mieć na uwadze to, że w tanich gitarach ruchome mostki są kiepskiej jakości i uzywanie ich może powodowac rozstrajanie gitary. Ja na początek zawsze polecam stały mostek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą muszę przyznać Ci CormaCu, że miałeś dobry pomysł z promowaniem swojego zespołu poprzez CDA. W ten sposób można przecież dotrzeć do paru tysięcy potencjalnych fanbojów. Mnie tam się Twoja muzyka zbytnio nie podoba, ale tzw chłit marketingowy niezły:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie promuję swojego zespołu przez CDA. Jeżeli chodzi Ci o to, że w piśmie była recenzja EP-ki InDespair, to nie ja to wymyśliłem, tylko koledzy z redakcji, którym z początku się sprzeciwiałem, bo mi zgrzytała taka akcja w piśmie. Nie będę ściemniał, że zagroziłem, iż się potnę, jeśli ta recenzja trafi do druku, ale długo się wahałem, czy wypada zrobić coś takiego.

Jeśli natomiast masz na myśli 10-minutowy występ na PGA, to traktowaliśmy to jako formę zabawy, zwłaszcza że mogliśmy zrobić coś innego niż zwykle - zagrać z Tymonem jego utwór. Umówmy się - koncert w klubie dla 100 osób słuchających takiego gatunku, jaki gramy, jest dla nas o wiele bardziej pożyteczny niż bardzo źle nagłośniona chwilka na scenie w głośnej hali, przed przypadkową publicznością.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy kwak promocja jest promocją i każdy sposób jest dobry. Takie np The Who w początkach kariery promowało jedną ze swoich płyt przez sprzedaż frytek z autobusu. Takie działania zresztą długo by wymieniać - ale standardowa promocja to stanowczo za mało. Zresztą każdy początkujący wykonawca chce sprzedać tych parę milionów płyt, nie ma się co dziwić. Nawet gdy określa siebie mianem niszowego, podziemnego czy jak tam chcecie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle to teraz chyba żadna płyta (nawet Justina Biebera) nie sprzeda się w milionach płyt, bo bardzo dużo ludzi muzykę ściąga z internetu.

@CormaC - czy na gitarze elektrycznej łatwo gra się samymi palcami, czy lepiej kostką?

2. Znasz jakieś języki obce?

3. Interesowałeś się kiedyś modelarstwem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CormaC - czy na gitarze elektrycznej łatwo gra się samymi palcami, czy lepiej kostką?

Na przesterze nie gra się palcami. Palcami można grać na czystym brzmieniu - tak jak na akustyku.

2. Znasz jakieś języki obce?

Bez znajomości przynajmniej angielskiego nie ma w ogóle czego szukać w takiej pracy jak moja. Mam certyfikat CPE (Proficiency) z angielskiego. Niemiecki musiałbym sobie odświeżyć, bo uczyłem się go i w podstawówce, i w liceum (zdawałem z niego maturę ustną), i na studiach (z egzaminem końcowym). Odświeżyć musiałbym sobie również rosyjski - kiedyś mówiłem, pisałem i czytałem w tym języku całkowicie naturalnie i płynnie (mieszkałem przez jakiś czas w Kijowie), potem przestałem go używać.

3. Interesowałeś się kiedyś modelarstwem?

Skleiłem parę modeli jako dzieciak, ale trudno to nazwać zainteresowaniem modelarstwem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...