Skocz do zawartości
CormaC

Pytania do CormaCa

Polecane posty

Witam!

1) Podobają Ci się zespoły: Bullet for my valentine lub As i lay dying?

2) Kiedyś pisałeś że na początku znajomości z gitarą, gry na niej, uczyłeś się sam. Używałeś do tego kursów z internetu itp. czy raczej sam sobie dawałeś radę?

3) Czy jak już kupiłeś gitarę elektryczną, to umiałeś już mnie więcej na niej grać, czytać z nut itp?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też byś wolał, żeby Killzone był TPSem?

Nie. Killzone 2 jest fantastyczną grą jako FPS.

1) Podobają Ci się zespoły: Bullet for my valentine lub As i lay dying?

Nie.

2) Kiedyś pisałeś że na początku znajomości z gitarą, gry na niej, uczyłeś się sam. Używałeś do tego kursów z internetu itp. czy raczej sam sobie dawałeś radę?

Nie tylko na początku znajomości. Wyłączając kilka lekcji u kumpla ze szkoły muzycznej, wszystkiego uczyłem się sam, czytając lekcje z netu i czasopism gitarowych oraz grając z nut utwory ulubionych kapel i ćwiczenia.

3) Czy jak już kupiłeś gitarę elektryczną, to umiałeś już mnie więcej na niej grać, czytać z nut itp?

Zanim kupiłem elektryka, miałem starego akustyka, na którym postawiłem już pierwsze kroki. A czytać z nut nie umiem, bo nie jest mi to do niczego potrzebne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy grałeś może w Darksiders (obojętnie, czy PC, czy PS3/X360)?

Nie.

A jeśli nie, to czy chociaż "obadasz/zamierzasz obadać tą produkcję?

Tak, o ile trafi się w dobrej cenie na PS3.

Słuchasz Static X? Co o nich sądzisz?

Nie słucham i nie zamierzam, bo żadne nu metal czy "metale alternatywne" mnie nie obchodzą.

Kiedyś pisałeś, że nie lubisz piwa, a następnie, że kiedyś przesiedziałeś z jakimś gitarzystą (chyba z TSA) noc przy piwie, więc jak z tym jest?

Czasem mogę się napić, ale niedużo i nie za często. I chodziło o wokalistę TSA Marka Piekarczyka.

Ej, no właśnie, jak się zapisuję piosenki z gitary elektrycznej , też tak na pięciolinii ?

A dlaczego nie? Muzyka to muzyka.

Jak grasz, to z pamięci, czy nut ?

1) We wcześniejszym poście napisałem, że nie czytam nut, 2) Trudno, żebym na koncercie stał przed pulpitem z rozłożonymi kartkami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sadzisz o wygranym wczorajszym meczu przez LECHA 2-0???

Oglądałem tylko ostatnie 10 minut. Fajnie, że Lech nie przynosi wstydu.

Byłeś na koncercie Metallicy 16.06.2010r we Warszawie ?

Nie. A gdybym na niego pojechał, to po to, żeby zobaczyć Megadeth, a nie jakąś Metallikę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałeś w demo Gothica 4 ?

Wolisz Pepsi od Coca-coli, jesteś w stanie powiedzieć dlaczego ?

Metallica nie podoba Ci się w ogóle czy tylko jej nowe płyty?

Do Cormaca :

Proponuję poszerzyć nieco pierwszego posta, o pytania tego typu, coby oszczędzić czasu (i nerwów).

Również link do tego posta w sygnaturce z tekstem w stylu - "zanim napiszesz przeczytaj to"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metallica nie podoba Ci się w ogóle czy tylko jej nowe płyty?

Jeśli uznać, że nowe płyty to te nagrane po "Master of Puppets", to nie podobają mi się tylko nowe płyty. :) A tak poważnie - uważam Metallikę za jeden z najbardziej przereklamowanych zespołów na świecie.

Co sądzisz o Slashu?

W zasadzie nic. Dobry gitarzysta, ale nie porywa mnie to, co gra.

Grałeś w demo Gothica 4 ?

Grałem już w pełną wersję.

Wolisz Pepsi od Coca-coli, jesteś w stanie powiedzieć dlaczego ?

Pepsi. Smak mi bardziej pasuje, zwłaszcza w wersji twist, którą pijam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale chyba dźwięków na gitarze jest cuś niecoś więcej, niż do re mi fa sol la , to jakby chciało się zapisać wszystkie na pięciolinii, to trzeba by było chyba sporo ją przedłużyć (no, tzn , wiesz , na dorysowanych liniach).

I jak np. na koncercie macie zagrać 6 piosenek, to na pamięć znasz wszystkie ? To gz :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najbliższym numerze można się spodziewać się recenzji w CDA Gothica 4 ?

Pewnie, że tak.

Jak gra chodzi na redakcyjnym komputerze ?

Dobrze. Ale mam wrażenie, że to zasługa konfiguracji komputera, a nie optymalizacji.

Co sądzisz o człowieku zwanym Buckethead?

Ma fajny kubełek.

No dobra, ale chyba dźwięków na gitarze jest cuś niecoś więcej, niż do re mi fa sol la , to jakby chciało się zapisać wszystkie na pięciolinii, to trzeba by było chyba sporo ją przedłużyć (no, tzn , wiesz , na dorysowanych liniach).

Ty to na poważnie napisałeś? :) Jeśli tak, to poczytaj w sieci o zapisie nutowym, bo tak mnie osłabiłeś, że nie wiem nawet, od czego zacząć tłumaczenie. :)

I jak np. na koncercie macie zagrać 6 piosenek, to na pamięć znasz wszystkie ? To gz :P

Nie. Robimy tak, że każdy w zespole uczy się jednego lub dwóch kawałków. Pierwszy utwór gram ja, drugi perkusista, trzeci basista itp. No litości - jak miałbym zagrać koncert, nie znając utworów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tylko chciał powiedzieć, że jak gra się cokolwiek na gitarze, to po jakimś czasie doskonale wie się jak zagrać i wcale nie trzeba do tego jakiejś pamięci absolutnej. Jak ja gram, to nigdy nie ma czegoś w stylu "a za chwilę uderzę piątą strunę na dziesiątym progu, a potem zacznę akord g dur". Po prostu czuje się, co i jak trzeba grać.

###

Czy możesz opisać ogólnie swoje wrażenia po zagraniu w pełną wersję G4? Jestem wielkim fanem tej serii i demo nie zrobiło na mnie szczególnego wrażenia. Bardzo mnie ciekawi, czy pełna wersja prezentuje się lepiej. Nie pytam o szczegóły recenzji, ani o ocenę. Gra jako całość jest kiepska, średnia, czy może dobra? :)

Edytowano przez Diex
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekasz na F: New Vegas??

Jak długo przewaznie siedzisz przed PS3???

Ile najwiecej godzin siedziałeś przy PS3?

Przez Ciebie bedzie napisana recenzja G4???

Grasz w Wersja PL G4????

Kupisz Sobie G4??

W Soboty do kturej pracujecie?

Edytowano przez StarWars15
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tylko chciał powiedzieć, że jak gra się cokolwiek na gitarze, to po jakimś czasie doskonale wie się, jak zagrać i wcale nie trzeba do tego jakiejś pamięci absolutnej. Jak ja gram, to nigdy nie ma czegoś w stylu "a za chwilę uderzę piątą strunę na dziesiątym progu, a potem zacznę akord g dur). Po prostu czuje się, co i jak trzeba grać.

No nie róbmy z tego jakiegoś zagadnienia metafizycznego. :) Po prostu trzeba nauczyć się kawałka na pamięć fragment po fragmencie, wyćwiczyć go i tyle. Jeśli tego nie zrobisz, możesz sobie "czuć" do woli. :) No chyba że jesteś Mozartem i jesteś w stanie odegrać utwór po jego jednokrotnym wysłuchaniu, ale to się za często w naturze nie zdarza. :)

Czy możesz opisać ogólnie swoje wrażenia po zagraniu w pełną wersję G4?

Jeszcze nie mogę, bo póki co grałem dopiero ze 3 godziny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem, że po jakimś czasie :)

Jeszcze nie mogę, bo póki co grałem dopiero ze 3 godziny.

A jeśli przypomniałbym to pytanie za jakieś kilka dni, to nie będzie to tajemnica?

PS: Co sądzisz o kawałku Megadeth "In My Darkest Hour"? Nie mogę przestać go słuchać już z pół godziny =]

Edytowano przez Diex
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekasz na F: New Vegas??

Nie.

Jak długo przewaznie siedzisz przed PS3???

Od momentu, kiedy siądę, do momentu, kiedy wstanę.

Ile najwiecej godzin siedziałeś przy PS3?

Ciągle zapominam włączać stoper, kiedy siadam grać.

Przez Ciebie bedzie napisana recenzja G4???

Zaprawdę powiadam wam, przeze mnie ta recenzja napisana będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...