Skocz do zawartości

Pytania do CormaCa


Polecane posty

Pytanie :icon_question: : mam propozycję na newsa czy ciekawostkę która by się ukazała na waszej głównej stronie wśród innych, mam ją wysłać tobie na PW czy mogę tutaj wrzucić linki o niej (trochę jest ale zawsze coś i nawet to drugie według mnie jest ciekawsze :smile: )

Edytowano przez HacKNSlasHMonsteR21
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie.

CormaC, pokażę ci tutaj pewien filmik, i chciałbym poznać twoje zdanie na temat młodocianych przestępców. Oto film.

Jak myślisz, czy za próbę zabójstwa, wiezienie to odpowiednia kara ? Bo widzisz, sam jestem młody, jeszcze dziewiętnaście lat, i jak widzę coraz częściej takie sytuacje jak ta, jak młodsi odemnie zabijają, ćpają itp. To zastanawiam się. Czy w Polsce jest wogóle prawo ? Bo mnie się wydaje że nie. Sorki za głupie pytanie. :) A wspomnę, że chłopak z tego filmiku, dostał piętnaście lat wiezienia, i będzie mógł wyjść przedterminowo po sześciu latach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślisz, czy za próbę zabójstwa, wiezienie to odpowiednia kara ?

A jaka jest alternatywa? Dać takiemu delikwentowi dozór policyjny i wypuścić? Chyba że sugerujesz kare śmierci...

A wspomnę, że chłopak z tego filmiku, dostał piętnaście lat wiezienia, i będzie mógł wyjść przedterminowo po sześciu latach.

Nie zazdroszcze ofierze. Tak przy okazji, z niedowierzaniem słuchałem wypowiedzi kobity (matki skazanego?), która stwierdziła, że na całym tym zdarzeniu bandyci wyszli gorzej, niż ich ofiara ("bo on już chodzi, już funkcjonuje"). Trudno się dziwić patologiom, jeśli rodzice takich gości uważają, że skatowac i kilkakrotnie dźgnąć człowieka nożem w brzuch to nic takiego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest alternatywa? Dać takiemu delikwentowi dozór policyjny i wypuścić? Chyba że sugerujesz kare śmierci...

Szczerze ? Rozmyślałem nad tym ostatnio, i powiem ci. Że gdyby było głosowanie publiczne o wprowadzeniu kary śmierci, to bym bez wahania zagłosował na tak, jak mówi przysłowie. "Oko za oko, ząb za ząb", innymi słowy. Uważam że, czasem zdarzają się przypadki w których, ludzie wykazują skruchę po tym co zrobili, jak spędzą w wiezieniu trochę czasu jak np. Facet który miał na czole tatuaż "Je**** Sąd", wykazał taką skruchę. Iż postanowił usunąć ten tatuaż, moim zdaniem. Jeśli dany osobnik wyrazi skruchę, to powinien dostawać niższy wyrok + do tego szansę na poprawę naprawdę, są ludzie co żałują swych błędów. A co do rodziców, od 16 roku życia, już rodzice nie odpowiadają za swe dzieci. Mogą tylko im doradzać, a i tak robią po swojemu, jak wspomniane skatowanie człowieka, i potem dźgać go ile wlezie. Tak jak wspomniałem, jeśli dana osoba wykaże skruchę, to myślę że trzeba im dać szansę na poprawę, ale nadal skazywać ich, by odbyli karę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lombardo czy Ulrich?

Kerry King czy Jeff Hanneman?

Jakich strun przeważnie używasz ?

Wybierasz sie na koncert wielkiej czworki?

Od jakiego zespołu zacząłeś swoją 'podróż' po muzyce ?

Nie uważasz, ze albumy muzyczne sa czasami zbyt drogie? Takie 60 zl to imo naprawde bardzo duzo pieniedzy. Jak dla mnie plyty powinny kosztowac max 30 zl. Zapewne wtedy trafiłyby do wiekszej ilosci ludzi. Choc prawdopodobnie nie zwalczyloby to piractwa, wiem.

Tak btw poleciłbyś mi jakieś w miare nie za trudne piosenki Megadeth do zagrania na gitarce ? :tongue: Oczywiście elektrycznej. Symphony of Destruction juz w całosci opanowalem (procz solowki) :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Co myślisz o nowym albumie Gamma Ray ?

2. Lubisz Rammstein ? (jeśli tak to jakie albumy\kawałki etc..)

3. Wybierasz się na jakieś koncerty w tym roku ? (a będzie obfitował - od Rammsteina aż po Metę i Slayera...)

4. Twoja ulubiona postać z książek Sapkowskiego ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lombardo czy Ulrich?

Oczywiście, że Lombardo.

Kerry King czy Jeff Hanneman?

Nie lubię Slayera, więc obaj sa mi identycznie obojętni.

Jakich strun przeważnie używasz ?

DR 10-52.

Wybierasz sie na koncert wielkiej czworki?

Nie wiem. Z jednej strony chciałbym zobaczyć Megadeth, z drugiej strony bilety są drogie, a pozostałe kapele mi generalnie zwisają (zwłaszcza w Wawie, bo w Czechach jest trochę lepiej). Zobaczymy.

Od jakiego zespołu zacząłeś swoją 'podróż' po muzyce ?

Tak na poważnie to od Iron Maiden.

Nie uważasz, ze albumy muzyczne sa czasami zbyt drogie?

Uważam.

Jak dla mnie plyty powinny kosztowac max 30 zl. Zapewne wtedy trafiłyby do wiekszej ilosci ludzi. Choc prawdopodobnie nie zwalczyloby to piractwa, wiem.

Nawet gdyby płyty kosztowały 19,99, to ściąganie muzyki z netu miałoby się dobrze.

Tak btw poleciłbyś mi jakieś w miare nie za trudne piosenki Megadeth do zagrania na gitarce ? :tongue: Oczywiście elektrycznej. Symphony of Destruction juz w całosci opanowalem (procz solowki) :tongue:

Nie wiem, co Ci polecić. Na pewno nic z płyty "Rust in Peace". :)

1. Co myślisz o nowym albumie Gamma Ray ?

Da się słuchac, ale nie bardzo jest po co. Od czasu "No World Order" Hansen nie nagrał płyty, która w całości by mnie zachwyciła. Trafiały się na kolejnych albumach świetne numery, ale obawiam się, że Gamma Ray popadło już w wyrobnictwo.

2. Lubisz Rammstein ? (jeśli tak to jakie albumy\kawałki etc..)

Nie lubię.

3. Wybierasz się na jakieś koncerty w tym roku ?

Na coś pewnie się wybiorę. Tyle że póki co nie zapowiedziano żadnego koncertu, na którym musiałbym być.

4. Twoja ulubiona postać z książek Sapkowskiego ;)

Zgadnij. :)

1. Jakimi wartościami w życiu się kierujesz?

Mam nadzieję, że właściwymi.

2. Czy z perspektywy lat możesz stwierdzić, że nauka się do czegoś w życiu przydaje?

Nie. Lepiej być prymitywem, który nie wyduka ani be, ani me w żadnym obcym języku, robi po kilka ortografów w jednym zdaniu, myśli, że Chopin grywa na Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskim i nie kuma, co do niego mówi pani w banku.

3. Żyjesz z dnia na dzień, czy raczej wolisz sobie coś wcześniej zaplanować?

Staram się znajdowac złoty środek między oboma podejściami. Rzeczy ważne wolę sobie zaplanować, żeby uniknąć jakiegoś uciążliwego fuck-upu.

Którego wokalistę Iron Maiden najbardziej lubisz ?

Dickinsona. Dziwne, nie? :) Na drugim miejscu Paul Di'Anno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do tego, co wcześniej napisałeś...

Zgaduję, że twoją ulubioną postacią z książek A.S-a jest Jaskier :)

I mam jeszcze dwa pytania:

1. Co myslisz o Metallice ? Czy wg Ciebie jest to 'wypalony' zespol stawiajacy jedynie na kase ?

2. Jaką płytę metalową (heavy, trash, power...) z lat 2005-2010 byś mi polecił ? (najbardziej lubię Metę, Maidenów i Panterę)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Co myslisz o Metallice ? Czy wg Ciebie jest to 'wypalony' zespol stawiajacy jedynie na kase ?

Myślę wciąż to samo: że to potężnie przereklamowany zespół z przeciętnymi muzykami (ze szczególnym wskazaniem na słaby wokal Hetfielda i nudne solówki Hammetta).

2. Jaką płytę metalową (heavy, trash, power...) z lat 2005-2010 byś mi polecił ? (najbardziej lubię Metę, Maidenów i Panterę)

Trash (czyli po angielsku "śmieci") to gra od prawie 25 lat Metallica. :) A jeśli chodzi o thrash - koniecznie posłuchaj "The Formation of Damnation" Testamentu i "Ironbound" Overkilla. Poza tym uważam, że słuchając heavy metalu nie można nie znać albumów zespołu Cage (http://www.metal-archives.com/band.php?id=417). W tym okresie wyszło zresztą dużo znakomitych płyt, ale zacznij od tego, co wymienilem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi na moje pytania. Ostatnio przeglądałem stare ekszyny i dorwałem się do twojej minirecki albumu Avenged Sevenfold o tym samym tytule z roku 2007... Uważam, że powinienem się nim albumem zainteresować (lubię Avenged Sevenfold...) , a także tym dwoma, które mi poleciłeś... Dzieki ! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do ciebie kilka pytań związanych z grą na gitarze: kupiłem gitarę Epiphone SG-400. Teraz szukam wzmacniacza. Jaki wzmacniacz do domu do 1000 złotych byś mi polecił? Dodam, że będę grał różną muzykę, od jazzu, po metal.

Upatrzyłem sobie Rolanda 20 X. Nada się?

Edytowano przez Major Domo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...